RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Пляжі й античність – римське передмістя Остія

Пляжі й античність – римське передмістя Остія

Автор: 13.08.2019 | Італія
Стародавній, сповнений красот і пам’яток Рим щороку приваблює понад 30 мільйонів туристів. Побачити на власні очі Колізей, сунути руку у Вуста істини і кинути монетку у фонтан Треві – мрія будь-якого мандрівника. Але мало кому відомо, що лише в 30 кілометрах від столиці є не менш приваблива і поки що не окупована туристами Остія...

... котра славиться золотими пляжами, античними руїнами і найдавнішими, багато оздобленими термами. Розповідаємо, чим цікаве це передмістя, і чому його неодмінно варто відвідати, коли будете у Вічному місті.

Сучасна Остія – це два сусідні міста: Остія-Антика і Лідо ді Остія. Перше – найдавніша колонія Римської імперії, в якій повно старовинних пам’яток й античних руїн, а друге – сучасний курорт на узбережжі Тірренського моря з найчистішими пляжами і десятками автентичних барів і тратторій на будь-який смак. Остія-Антика, розташована в гирлі Тибру, була головною гаванню Давнього Риму і фактично першою його колонією. Сюди припливали кораблі з усіх куточків імперії, забезпечуючи столицю не баченими раніше делікатесами. Місто було стратегічно важливим – по-перше, тому що годувало весь Рим, а, по-друге, завдяки йому римські полководці мали змогу контролювати все західне узбережжя, тому Остія, користуючись своїм положенням, швидко багатіла і процвітала. Відтак сюди стала перебиратися римська аристократія, зводячи на узбережжі розкішні вілли й особняки, багато з яких збереглося дотепер.Фото selfguide.ru

Якщо вірити давнім історикам, Остію було засновано в VII столітті до нашої ери царем Анком Марцієм, щоб запобігти проникненню в Рим ворогів через Тибр. Утім, найдавніші археологічні артефакти, знайдені в Остії і її околицях, датуються «лише» IV століттям до нашої ери. За однією з версій, така невідповідність сталася через те, що спочатку Остія була тільки військовим табором і не мала масштабних споруд. Інша версія говорить про те, що стародавня Остія, про яку йдеться в документах, була розташована в іншому місці і поки не виявлена археологами. Як би там не було,що сьоме, що четверте століття до нашої ери сьогодні дають змогу вважати Остію майже ровесницею Вічного міста. А, значить, вона, як і Рим, багата на античні пам’ятки.

Дивіться також: Кожен рано чи пізно приходить до Риму

До Антики можна дістатися приміським потягом буквально за пару євро з центру столиці, витративши на дорогу трохи більш ніж півгодини. Вхід у місто видно відразу – це великі давні ворота, збудовані Цицероном і Пульхром, котрі датовані I століттям до нашої ери. Прямо за ними розпочинається головна артерія Остії-Антики – Decumanus Maximus,викладена блоками з базальту. По обидва боки від неї розбігаються вузенькі вулички, котрі приховують чимало пам’яток: стародавні таверни і готелі, храми, торгові лавки, терми, викладені мармуром і мозаїкою, публічний туалет і навіть некрополь.

Найбільш примітні терми розташовані праворуч від DecumanusMaximus. Вони носять ім’я Нептуна і збудовані за наказом Андріанай Антонія Пія в II столітті до нашої ери. На їхніх стінах добре збереглися мозаїки, що зображають весілля Нептуна і його дружини Амфітріти, а також Нептуна знереїдами і тритонами. Неподалік від них розташований амфітеатр на 4000 глядачів, збудований за Августа. Дивовижно, але він виконує свою функцію і сьогодні: влітку тут відбувається вистави просто неба і міські свята. Щоправда, він вміщає не чотири тисячі, а дві тисячі сімсот, але споруда все ще вражає. Прямо навпроти театру міститься християнська церква, збудована у пам’ять про вбитих християн у другій половині III століття.Ostia-tour.jpgФотоaskostours.com

В Остії-Антиці багато храмів, збудованих на честь античних богів, але найбільший розташований на головній площі і називається Капітолій. Його звели за наказом імператора Андріана на честь Юпітера, Юнони і Мінерви. Тут же можна оглянути ще одні терми – теж найбільші у місті. Вони називаються TermodelForo. Утім, на найбільший інтерес заслуговують житлові будинки, склади і комори Остії. Вони розказують про життя містян набагато більше, ніж публічні, хоч і більш помпезні місця. Наприклад, найбагатші остійці жили у п’ятиповерхових цегляних будинках з мозаїчною підлогою. На той час – житлові споруди небувалої висоти, справжні хмарочоси. Але були будинки й простіші – у них одночасно містилися житлові приміщення, склади і бюро. Примітно, що найважливіші склади в Остії будували не на окраїні міста, а в самому центрі, що свідчить про їхню державну важливість. Там зберігали вино, зерно та інші продукти для майбутнього транспортування в Рим. Один із таких складів добре зберігся. Ця невелика триповерхова будівля під назвою HorreaEpagathianaetEpaphroditiana датована 145-150 роком нашої ери, її використовували здебільшого для рідкісних дорогих товарів. У внутрішньому дворику навіть збереглися підлогові мозаїки.0f5b1232-e9b9-4528-b71e-b88285e51a21-istock-523415515.jpgФото itinari.com

Відразу за Антикою розташована зовсім інша Остія – сучасна, розслаблена, вона пахне солоною водою і гарячим піском. Це Лідо ді Остія – затишне курортне містечко «для своїх», де майже не зустрінеш туристів, у місцевих тавернах немає меню англійською мовою, а на пляжах чутно саму лише італійську мову. Недарма римляни називають це місто Лідо ді Рома – тиха гавань для жителів туристичного мегаполіса. На відміну від античної сусідки, Лідо ді Остія була заснована всього лишень 1884 року. Спочатку тут жили самі селяни, але рівно через 40 років з появою залізниці місто стало справжнім курортом, що має небувалий попит серед римлян. Це й не дивно, враховуючи кілометри піщаного пляжу з пологим входом у воду відносно близько від вируючої столиці. Більшість пляжів платні – близько 13-16 євро з людини за шезлонг, парасольку і користування туалетом, але є й громадські. Людей там помітно більше, зате можна розстелити свій рушник і цілком безкоштовно користуватися тим, що дає природа. У ста метрах від моря – десятки різних ресторанів італійської кухні, в яких можна поласувати найсвіжішими і відносно недорогими морепродуктами.ostia-antica-1.jpgФото romaadhoc.it

Лідо ді Остія не кишить туристичними пам’ятками, але сюди неодмінно варто зазирнути, якщо ви бажаєте відпочити від стовпотворінь туристів і спекотних кам’яних вулиць Рима, скупатися в освіжаючих хвилях Тірренського моря, прогулятися набережною, побачити піщані дюни і Район рибалок із вражаюче затишними будиночками в сільському стилі. Цей рятівний оазис під боком у Вічного міста – чудова можливість за один день розвіятися, побачити і спробувати на смак справжнє італійське життя в глибинці, а увечері повернутися й надалі підкорювати Рим.

Головне фото sedessapientiae.it

Вам это будет интересно:
Найкрасивіші костьоли світу: Чарівність і божественна сила
Архітектура храмів має багату, цікаву, а часом і неоднозначну історію. Часто саме з будівництва храмів, архітектура котрих вирізнялася особливою педантичністю і хитромудрістю, розпочиналися новаторства і закладалися основи течій в архітектурному мистецтві. Сьогодні розглядаємо і насолоджуємося найяскравішими у своїй красі зразками костьолів.
Таксі по-венеційському: гондоли
Мабуть, на планеті немає людини, яка би хоч краєчком вуха не чула про дивовижне італійське місто на воді. Венеція з її неповторною архітектурою, фантастичними пейзажами і власною атмосферою вже багато століть вабить людей з усіх куточків світу. І щоб відчути її на повну й побачити під несподіваним кутом, треба неодмінно поплавати на легендарних гондолах...
Що вони їдять: кухня Риму
OUTLOOK часто розповідає про кухні народів світу, але, коли йдеться про Італію, писати про країну загалом було б злочином. Кожен з її двадцяти регіонів – це окремий світ зі своїми тонкощами і спеціалітетами. І нехай звання гастрономічної столиці Італії носить Болонья, її офіційній столиці Риму теж є чим похизуватися.
Кордони не перешкода: найбільш відомі анклави світу
Сьогодні OUTLOOK подорожує по найцікавішим з точки зору географії та адміністративного управління містам і країнам, які є анклавами, повністю розташовуючись на територіях інших держав.
Помпеї: життя під попелом
Людська історія пам'ятає Дрезден, Хіросіму, Нагасакі. Але очолюють цей сумний список древні Помпеї – жителі, якого стали застиглими пам'ятниками не з власної волі. Місто з видом на Везувій, неподалік сучасного Неаполя, було одним з найбільш розвинених не тільки в Римській імперії, але і в Європі. Свідченням цього є те, що Помпеї лежали на торговельному шляху, який з'єднував Рим і Південну Італію.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Першим у нашому циклі буде Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Кожен рано чи пізно приходить до Риму
Хто добре бачив Італію, а особливо Рим, той більше ніколи не буде зовсім нещасним, – казав Гете. Повністю згоден з цією думкою наш читач і фотограф Роман Матков. Своїми враженнями від міста він сьогодні ділиться.
Якщо в тебе 10 доларів і ти у Болоньї
Неймовірна за своєю фактурою оранжево-червона середньовічна архітектура, величні вулиці-галереї замість звичних тротуарів, що дають змогу здійснювати пішохідні прогулянки за будь-якої погоди, а також статус кулінарної столиці Італії – хіба тільки цих причин замало, щоб вирушити у Болонью? OUTLOOK вважає, що ні...
Венеційський карнавал: «Маско, я тебе знаю!»
У дні знаменитого карнавалу романтична Венеція ніби знову народжується. Її вулиці сяють у передчутті свята, в очах людей ціла гама радісних емоцій – від ейфорії до знайомого всім «невже це відбувається зі мною?» До речі, за підрахунками, на захід прибуває майже півмільйона туристів.
Якщо в тебе 10 доларів і ти в Римі
Сьогодні OUTLOOK продовжує одну із своїх найбільш популярних рубрик розповіддю про те, як можна витратити десять вічно зелених і приємних кишені й оку у Вічному місті, в який щорічно стікаються натовпи туристів і який не перестає дивувати кожного щасливця, який побував тут! Повірте, столиці Італії є, чим вас здивувати!
Італія грибна. Полювання за трюфелями
Ні для кого не секрет, що Італія – одна з найпопулярніших країн серед туристів, де кожен може знайти щось цікаве. Хтось їде сюди помилуватися архітектурою або ж купити модного одягу, багатьох вабить відпочинок на морі, ну а деякі вирушають по гриби!
Departure: Трієст
Спробуйте відгадати, що це за місто і де: тут і там прогулюються хорвати і словенці, п'ють пиво, як у найкращих австрійських броварнях, і при цьому закушують пастою з місцевими морепродуктами. Навряд чи ви одразу збагнете, про що мова, а от ми знаємо, і сьогоднішня наша розповідь про італійський Трієст, який іноді називають «останньою цитаделлю Італії на Сході».
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
Водні ворота. Вражаючі порти світу
Аеропорти, залізничні вокзали, автобусні станції практично завжди створюються «за примхою Людини». А ось порти і гавані – це вже спільна творчість homo sapiens і природи. Outlook пропонує вашій увазі найгарніші та найоригінальніші з них.
Альберобелло: у світі труллів, вина і чарувань
Стареньке селище, котре колись було розташоване на території сучасного Альберобелло, було знищене і зведене заново не менш ніж сотню разів. І йдеться не про завоювання і нальоти войовничих чужинців. Ні, його свідомо руйнували самі мешканці. Як гадаєте, навіщо?
З екрану в реальність і назад: місця, де знімали відомі фільми
Скільки буває видів туризму? Гастро, екотуризм, шопінгтури - різновидів, напевно, стільки, скільки і самих мандрівників - кожному подавай своє. Сьогодні ж ми розповідаємо про людей, які відвідують місця, що стали локацією для зйомок відомих фільмів. Згідно з різними опитуваннями, близько 40% опитаних хоча б раз думали відвідати місця, де створювалися відомі фільми.
Palio del Papero: не тільки птахи
Скільки всього змішує у своєму казані Італія: гондоли, які плинуть оливковими річками, палюче сонце, що стікає своїм соком у пляшку Пізанської вежі, заплутане спагеті вуличок і коржі площ, присипані сумішшю італійських трав і діалектів. А ще у її казані є качки. Так-так, саме ці створіння дозволять вам відчути присмак справжнього національного колориту! І цій качиній історії вже понад тридцять років.
ВІДЕО: Дивовижні міста на скелях
Наші міста буквально переповнені бетоном, склом і пластиком. Але якими б надміцними якостями не володіли будматеріали, іноді кращий фундамент - сама природа. Сьогодні в фокус OUTLOOK потрапили міста, побудовані «в» і «на» скелях.
Прийшов, побачив, збудував. Шедеври Джованні Лоренцо Берніні
Буває, подивишся на листівку із зображенням міста й одразу розумієш, що на ній Київ, Париж, Рим або рідне селище. І це зовсім не заслуга твоєї вчительки географії, а непосильна праця майстрів, руками яких створювалися знайомі всім шедеври архітектури. Сьогодні ми згадуємо італійського підкорювача мармуру Лоренцо Берніні.
Ілюзії Сикстинської капели
Понад півтисячі років тому, 1 листопада, перед очима захоплених римлян вперше постала Сикстинська капела. За цей час народжувалися і помирали як самі майстри розпису, так і цілі напрямки в образотворчому мистецтві, а на капелу, так само відкривши роти від захвату, споглядають уже наші з вами сучасники. Втім, милуючись черговим її хитросплетенням ліній або алюзивністю сюжету, пам’ятайте, що за фасадом зовнішнього лиску, як завжди, стоять до болю знайомі суперечки з нетерплячими замовниками, неприємні сюрпризи від стихії та загублене здоров’я художників-виконавців.
Закрыть
Outlook facebook page