RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Пляжі й античність – римське передмістя Остія

Пляжі й античність – римське передмістя Остія

Автор: 14.11.2021 | Італія
Стародавній, сповнений красот і пам’яток Рим щороку приваблює понад 30 мільйонів туристів. Побачити на власні очі Колізей, сунути руку у Вуста істини і кинути монетку у фонтан Треві – мрія будь-якого мандрівника. Але мало кому відомо, що лише в 30 кілометрах від столиці є не менш приваблива і поки що не окупована туристами Остія...

... котра славиться золотими пляжами, античними руїнами і найдавнішими, багато оздобленими термами. Розповідаємо, чим цікаве це передмістя, і чому його неодмінно варто відвідати, коли будете у Вічному місті.

Сучасна Остія – це два сусідні міста: Остія-Антика і Лідо ді Остія. Перше – найдавніша колонія Римської імперії, в якій повно старовинних пам’яток й античних руїн, а друге – сучасний курорт на узбережжі Тірренського моря з найчистішими пляжами і десятками автентичних барів і тратторій на будь-який смак. Остія-Антика, розташована в гирлі Тибру, була головною гаванню Давнього Риму і фактично першою його колонією. Сюди припливали кораблі з усіх куточків імперії, забезпечуючи столицю не баченими раніше делікатесами. Місто було стратегічно важливим – по-перше, тому що годувало весь Рим, а, по-друге, завдяки йому римські полководці мали змогу контролювати все західне узбережжя, тому Остія, користуючись своїм положенням, швидко багатіла і процвітала. Відтак сюди стала перебиратися римська аристократія, зводячи на узбережжі розкішні вілли й особняки, багато з яких збереглося дотепер.Фото selfguide.ru

Якщо вірити давнім історикам, Остію було засновано в VII столітті до нашої ери царем Анком Марцієм, щоб запобігти проникненню в Рим ворогів через Тибр. Утім, найдавніші археологічні артефакти, знайдені в Остії і її околицях, датуються «лише» IV століттям до нашої ери. За однією з версій, така невідповідність сталася через те, що спочатку Остія була тільки військовим табором і не мала масштабних споруд. Інша версія говорить про те, що стародавня Остія, про яку йдеться в документах, була розташована в іншому місці і поки не виявлена археологами. Як би там не було,що сьоме, що четверте століття до нашої ери сьогодні дають змогу вважати Остію майже ровесницею Вічного міста. А, значить, вона, як і Рим, багата на античні пам’ятки.

Дивіться також: Кожен рано чи пізно приходить до Риму

До Антики можна дістатися приміським потягом буквально за пару євро з центру столиці, витративши на дорогу трохи більш ніж півгодини. Вхід у місто видно відразу – це великі давні ворота, збудовані Цицероном і Пульхром, котрі датовані I століттям до нашої ери. Прямо за ними розпочинається головна артерія Остії-Антики – Decumanus Maximus,викладена блоками з базальту. По обидва боки від неї розбігаються вузенькі вулички, котрі приховують чимало пам’яток: стародавні таверни і готелі, храми, торгові лавки, терми, викладені мармуром і мозаїкою, публічний туалет і навіть некрополь.

Найбільш примітні терми розташовані праворуч від DecumanusMaximus. Вони носять ім’я Нептуна і збудовані за наказом Андріанай Антонія Пія в II столітті до нашої ери. На їхніх стінах добре збереглися мозаїки, що зображають весілля Нептуна і його дружини Амфітріти, а також Нептуна знереїдами і тритонами. Неподалік від них розташований амфітеатр на 4000 глядачів, збудований за Августа. Дивовижно, але він виконує свою функцію і сьогодні: влітку тут відбувається вистави просто неба і міські свята. Щоправда, він вміщає не чотири тисячі, а дві тисячі сімсот, але споруда все ще вражає. Прямо навпроти театру міститься християнська церква, збудована у пам’ять про вбитих християн у другій половині III століття.Ostia-tour.jpgФотоaskostours.com

В Остії-Антиці багато храмів, збудованих на честь античних богів, але найбільший розташований на головній площі і називається Капітолій. Його звели за наказом імператора Андріана на честь Юпітера, Юнони і Мінерви. Тут же можна оглянути ще одні терми – теж найбільші у місті. Вони називаються TermodelForo. Утім, на найбільший інтерес заслуговують житлові будинки, склади і комори Остії. Вони розказують про життя містян набагато більше, ніж публічні, хоч і більш помпезні місця. Наприклад, найбагатші остійці жили у п’ятиповерхових цегляних будинках з мозаїчною підлогою. На той час – житлові споруди небувалої висоти, справжні хмарочоси. Але були будинки й простіші – у них одночасно містилися житлові приміщення, склади і бюро. Примітно, що найважливіші склади в Остії будували не на окраїні міста, а в самому центрі, що свідчить про їхню державну важливість. Там зберігали вино, зерно та інші продукти для майбутнього транспортування в Рим. Один із таких складів добре зберігся. Ця невелика триповерхова будівля під назвою HorreaEpagathianaetEpaphroditiana датована 145-150 роком нашої ери, її використовували здебільшого для рідкісних дорогих товарів. У внутрішньому дворику навіть збереглися підлогові мозаїки.0f5b1232-e9b9-4528-b71e-b88285e51a21-istock-523415515.jpgФото itinari.com

Відразу за Антикою розташована зовсім інша Остія – сучасна, розслаблена, вона пахне солоною водою і гарячим піском. Це Лідо ді Остія – затишне курортне містечко «для своїх», де майже не зустрінеш туристів, у місцевих тавернах немає меню англійською мовою, а на пляжах чутно саму лише італійську мову. Недарма римляни називають це місто Лідо ді Рома – тиха гавань для жителів туристичного мегаполіса. На відміну від античної сусідки, Лідо ді Остія була заснована всього лишень 1884 року. Спочатку тут жили самі селяни, але рівно через 40 років з появою залізниці місто стало справжнім курортом, що має небувалий попит серед римлян. Це й не дивно, враховуючи кілометри піщаного пляжу з пологим входом у воду відносно близько від вируючої столиці. Більшість пляжів платні – близько 13-16 євро з людини за шезлонг, парасольку і користування туалетом, але є й громадські. Людей там помітно більше, зате можна розстелити свій рушник і цілком безкоштовно користуватися тим, що дає природа. У ста метрах від моря – десятки різних ресторанів італійської кухні, в яких можна поласувати найсвіжішими і відносно недорогими морепродуктами.ostia-antica-1.jpgФото romaadhoc.it

Лідо ді Остія не кишить туристичними пам’ятками, але сюди неодмінно варто зазирнути, якщо ви бажаєте відпочити від стовпотворінь туристів і спекотних кам’яних вулиць Рима, скупатися в освіжаючих хвилях Тірренського моря, прогулятися набережною, побачити піщані дюни і Район рибалок із вражаюче затишними будиночками в сільському стилі. Цей рятівний оазис під боком у Вічного міста – чудова можливість за один день розвіятися, побачити і спробувати на смак справжнє італійське життя в глибинці, а увечері повернутися й надалі підкорювати Рим.

Головне фото sedessapientiae.it

Вам это будет интересно:
Свята краса! Що приховують найвідоміші абатства світу?
Що ви уявляєте, коли чуєте слово «абатство»? Впевнена, більшість в першу чергу згадають про Вестмінстер. А якщо я скажу, що насправді це вже не абатство? Так що ж робить ці середньовічні споруди особливими? Давайте розбиратися на прикладі споруд з різних країн Європи.
Найкрасивіші костьоли світу: Чарівність і божественна сила
Архітектура храмів має багату, цікаву, а часом і неоднозначну історію. Часто саме з будівництва храмів, архітектура котрих вирізнялася особливою педантичністю і хитромудрістю, розпочиналися новаторства і закладалися основи течій в архітектурному мистецтві. Сьогодні розглядаємо і насолоджуємося найяскравішими у своїй красі зразками костьолів.
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
Якщо в тебе 10 доларів і ти в Римі
Сьогодні OUTLOOK продовжує одну із своїх найбільш популярних рубрик розповіддю про те, як можна витратити десять вічно зелених і приємних кишені й оку у Вічному місті, в який щорічно стікаються натовпи туристів і який не перестає дивувати кожного щасливця, який побував тут! Повірте, столиці Італії є, чим вас здивувати!
Зимова казка: які міста найгарніше прикрашають до Нового року
До початку 2022 року лишилося зовсім обмаль часу, тому, якщо ви ще не вирішили, де саме будете відзначати найпопулярніше свято на нашій планеті, OUTLOOK пропонує свою добірку найбільш яскравих міст для святкування. У них всі бажання і мрії неодмінно збудуться!
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Що вони їдять: кухня Риму
OUTLOOK часто розповідає про кухні народів світу, але, коли йдеться про Італію, писати про країну загалом було б злочином. Кожен з її двадцяти регіонів – це окремий світ зі своїми тонкощами і спеціалітетами. І нехай звання гастрономічної столиці Італії носить Болонья, її офіційній столиці Риму теж є чим похизуватися.
Кордони не перешкода: найбільш відомі анклави світу
Сьогодні OUTLOOK подорожує по найцікавішим з точки зору географії та адміністративного управління містам і країнам, які є анклавами, повністю розташовуючись на територіях інших держав.
Якщо в тебе 10 доларів і ти у Болоньї
Неймовірна за своєю фактурою оранжево-червона середньовічна архітектура, величні вулиці-галереї замість звичних тротуарів, що дають змогу здійснювати пішохідні прогулянки за будь-якої погоди, а також статус кулінарної столиці Італії – хіба тільки цих причин замало, щоб вирушити у Болонью? OUTLOOK вважає, що ні...
Водні ворота. Вражаючі порти світу
Аеропорти, залізничні вокзали, автобусні станції практично завжди створюються «за примхою Людини». А ось порти і гавані – це вже спільна творчість homo sapiens і природи. Outlook пропонує вашій увазі найгарніші та найоригінальніші з них.
Ілюзії Сикстинської капели
Понад півтисячі років тому, 1 листопада, перед очима захоплених римлян вперше постала Сикстинська капела. За цей час народжувалися і помирали як самі майстри розпису, так і цілі напрямки в образотворчому мистецтві, а на капелу, так само відкривши роти від захвату, споглядають уже наші з вами сучасники.
Кожен рано чи пізно приходить до Риму
Хто добре бачив Італію, а особливо Рим, той більше ніколи не буде зовсім нещасним, – казав Гете. Повністю згоден з цією думкою наш читач і фотограф Роман Матков. Своїми враженнями від міста він сьогодні ділиться.
Таксі по-венеційському: гондоли
Мабуть, на планеті немає людини, яка би хоч краєчком вуха не чула про дивовижне італійське місто на воді. Венеція з її неповторною архітектурою, фантастичними пейзажами і власною атмосферою вже багато століть вабить людей з усіх куточків світу. І щоб відчути її на повну й побачити під несподіваним кутом, треба неодмінно поплавати на легендарних гондолах...
З екрану в реальність і назад: місця, де знімали відомі фільми
Скільки буває видів туризму? Гастро, екотуризм, шопінгтури - різновидів, напевно, стільки, скільки і самих мандрівників - кожному подавай своє. Сьогодні ж ми розповідаємо про людей, які відвідують місця, що стали локацією для зйомок відомих фільмів. Згідно з різними опитуваннями, близько 40% опитаних хоча б раз думали відвідати місця, де створювалися відомі фільми.
Дипломатія в умовах карантину. Відбулась церемонія вручення вірчих грамот Президенту України
4 березня Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у новопризначених послів В’єтнаму, Бразилії та Італії. У розмові із Главою держави, заступником керівника Офісу Президента Ігорем Жовквою та Міністром закордонних справ Дмитром Кулебою було визначено пріоритетні напрямки роботи.
Departure: Трієст
Спробуйте відгадати, що це за місто і де: тут і там прогулюються хорвати і словенці, п'ють пиво, як у найкращих австрійських броварнях, і при цьому закушують пастою з місцевими морепродуктами. Навряд чи ви одразу збагнете, про що мова, а от ми знаємо, і сьогоднішня наша розповідь про італійський Трієст, який іноді називають «останньою цитаделлю Італії на Сході».
Альберобелло: у світі труллів, вина і чарувань
Стареньке селище, котре колись було розташоване на території сучасного Альберобелло, було знищене і зведене заново не менш ніж сотню разів. І йдеться не про завоювання і нальоти войовничих чужинців. Ні, його свідомо руйнували самі мешканці. Як гадаєте, навіщо?
Прийшов, побачив, збудував. Шедеври Джованні Лоренцо Берніні
Буває, подивишся на листівку із зображенням міста й одразу розумієш, що на ній Київ, Париж, Рим або рідне селище. І це зовсім не заслуга твоєї вчительки географії, а непосильна праця майстрів, руками яких створювалися знайомі всім шедеври архітектури. Сьогодні ми згадуємо італійського підкорювача мармуру Лоренцо Берніні.
Лігурія: середземноморський рецепт ідеальних міст
Збираючись на Лігурійське узбережжя, не тіште себе думкою, що зможете за декілька днів об’їздити його вздовж і впоперек. Так ви лише роздражните свій мандрівний апетит. Кожним інгредієнтом Лігурії можна тільки ласувати, забуваючи при цьому про існування решти світу. Портове місто Генуя (італ. Genova¬) – основне у регіоні Лігурія.
Закрыть
Outlook facebook page