RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  Experience: Петро Чернишов

Experience: Петро Чернишов

THEOUTLOOK.COM.UA за підтримки Європейської Бізнес Асоціації та її проекту «Hopes and Fears» продовжує серію матеріалів «EXPERIENCE», з якої ви дізнаєтеся секрети кар'єрного успіху від топових менеджерів сучасності.

Порадами з управлінського досвіду і власною історією з читачами поділився Президент компанії «Київстар» Петро Чернишов:

«14 років я поїв людей пивом. Причому не тільки Україну, але й Казахстан, Росію, Азербайджан і ще багато інших країн. Та 14 років – це забагато для роботи в одній групі компаній. Іноді до людини приходить розуміння, що все, що вона могла, вже зробила тут. Потрібно давати дорогу молодим.

Мені надзвичайно приємно представляти «Київстар». Уже понад 2 місяці я є президентом цієї компанії. Отримую величезне задоволення від управління такою махиною. Мені дуже імпонують люди, котрі працюють там, подобається їхня відданість своїй справі. Я намагаюся, щоб у них все було добре.

В Україні я живу близько 10 років. І знаєте, ми із сім'єю вирішили, що коли вже живеш разом так довго – настав час оформляти стосунки. Нині я все ще громадянин Росії. Але зараз подав усі документи для зміни громадянства. Одначе, коли завершиться процедура, не знаю. Україна – дуже бюрократична держава. Судячи з усього, всі процеси завершаться приблизно за рік.

Чи планую я, дотримуючись нового тренду, йти у владу? Скажу однозначно: «Не дочекаєтеся!» По-перше, мене не запрошували через мій російський паспорт. У жодну партію не кликали, що, до речі, приємно. Крім того, вважаю, існує певний набір компетенцій, які дозволяють стати успішним політиком. Я ж таких компетенцій не маю. Політика – мистецтво правильно обманювати людей у правильній ситуації (в гарному розумінні). Люди завжди мріють поринути в якийсь інший, вигаданий світ. Я не вмію створювати таких світів.

«У теорії немає різниці між теорією і практикою. А на практиці – є». Це сказав не якийсь там великий мислитель чи вчений, а один з найкращих кетчерів в історії бейсболу – Йогі Берра. Прекрасна цитата, вважаю, варто її запам'ятати. Багато людей у бізнесі вибудовують теорії, сподіваючись, що ті самі якось мають потім втілитися в життя і почати працювати. Але самі лише теорії не працюють.

Я завжди говорив (хоча це звучить дещо безжально): людина може висунути хоч сто ідей, але якщо ви не можете довести ці ідеї до реалізації, то, вибачте, вам нічого не допоможе.

Я дуже не люблю брехні в бізнесі. Я завжди кажу своїм людям: «Якщо ви чогось не знаєте – не соромтеся зізнатися в цьому. Набагато краще визнати, що ти чогось не знаєш, ніж збрехати і потім викручуватися». Загалом, у бізнесі не варто брехати. У житті, звісно, ситуація набагато тонша.

Незамінних людей у бізнесі немає. Я довго працював в Carlsberg і все думав: «Ось я піду, а що вони робитимуть без мене?» Пішов. Компанія розвивається і розвиватиметься далі. Тож незамінних у бізнесі немає. Усе залежить від того, яких ти людей до себе привів і яку систему разом з ними побудував.

Скорочуйте бюрократію. Вона має бути розумною. Без бюрократії жоден бізнес, великий чи маленький, не може нормально існувати. Він просто розориться. Однак бюрократія не повинна бути тим спрутом, який задушить бізнес.

Моє улюблене гасло, яке я часто повторюю своїм співробітникам: «Execute or be executed». Якщо ти не розумієш, що таке execution, тобі не місце в бізнесі. У компанії має бути декілька мислителів. Решта мусять доводити почате до кінця.

Не можна вважати себе гарним менеджером, поки не попрацюєш у FMCG, сервісній компанії і секторі В2В.

Завжди важливо бути трішки кращим за конкурентів, щоб заробляти значно більше. Коли ти біжиш від тигра, не обов'язково бігти швидше за самого тигра. Важливо бути швидшим від того, хто разом з тобою тікає від хижака. Так само і в бізнесі.

Ті, хто каже, що в них у компанії демократія, брешуть. Неможливо ухвалювати рішення в бізнесі більшістю голосів. Корпорація за визначенням не може бути демократичним інститутом. Що таке демократія? Це коли більшість вирішує, що мають робити всі. Ви можете це собі уявити в успішному бізнесі?

Я не авторитарний керівник. Бути керівником – означає завжди грати якусь роль. Іноді ти мусиш бути авторитарним, а іноді білим і пухнастим.

Існує три основних ролі CEO компанії. Це арбітр, комунікатор і месенджер. Арбітр завжди має встановлювати істину. Комунікатор – правильно пояснити виконавцям, що робити для досягнення цілей компанії (це називається каскадувати цілі). Месенджер – давати стейкхолдерам компанії (аналітикам, раді директорів, акціонерам) інформацію про неї. Для цього СЕО повинен мати кредит довіри.

Розповідайте історії і створюйте корпоративні легенди. Величезний двигун бізнесу – створювати цікаві історії та легенди. У «Київстар» таких легенд дуже багато. Це так важливо – мати гарні історії, які зігрівають душу.

Коли тебе люблять, тебе купують не один раз – тебе купують завжди. І це завдання номер один для бізнесу: завоювати й утримати любов клієнтів.

Не раз виникало бажання почати власну справу. Та я себе стримував. Чому? Бо вважаю, що тут важливо мати конкретну конкурентну перевагу. Її я поки що для себе не знайшов.

«Лідерство – це мистецтво робити так, щоб інші робили те, що вам потрібно, бо вони хочуть це зробити». Мені дуже подобається ця цитата Дуайта Ейзенхауера. Звучить трохи цинічно, однак життєво. Уміти мотивувати – надзвичайно важливо.

Стосовно того, що я думаю про долю України на наступні 5 років, відповім коротко: «Людина, яка може серйозно розмірковувати про те, що буде через п'ять років у нашій країні, нагадує людину, котра стверджує, що може передбачати курс валют на роки вперед. Якщо хтось говорить вам щось подібне, розвертайтеся і йдіть геть, це справжній шарлатан».


Європейська Бізнес Асоціація висловлює подяку компанії «Київстар» за допомогу в організації цієї бесіди.

Вам это будет интересно:
Мистецтво Патрика Кабрала: папір як символ крихкості світу
Незалежний художник родом із Філіппін Патрик Кабрал завойовує світ своїми незвичними арт-роботами. Його творіння – це новаторство, що поєднує в собі вікові традиціїкаліграфії й суперсучасні 3D-технології. Його мистецтво - спосіб змінити світ на краще як за допомогою естетики, так і шляхом виконання соціальної місії.
Не вежею єдиною. ТОП кращих творінь Густава Ейфеля
Кажуть, Гі де Мопассан ненавидів Ейфелеву вежу. Знаменитий письменник вважав, що вона спотворює Париж і не приносить місту ніякої користі. Проте його частенько можна було зустріти в затишному кафе на вершині конструкції. У таких випадках автор «Любого друга» говорив, що «тільки тут клята вежа не трапляється йому на очі...»
Історія бренду: Жан Пату
Йому вдалося вловити зухвалий дух початку двадцятого століття і передати ідеали епохи в модних новаціях. Радість, швидкість і легкість – якщо емоції допомагають продавати, то враження, пов'язані з брендом Жана Пату, будуть саме такими.
Прийшов, побачив, збудував. Шедеври Джованні Лоренцо Берніні
Буває, подивишся на листівку із зображенням міста й одразу розумієш, що на ній Київ, Париж, Рим або рідне селище. І це зовсім не заслуга твоєї вчительки географії, а непосильна праця майстрів, руками яких створювалися знайомі всім шедеври архітектури. Сьогодні ми згадуємо італійського підкорювача мармуру Лоренцо Берніні.
Пальчики оближеш: Що на вас чекає за кулісами найкращих кухонь світу
Давайте пригадаємо найбільш незвичну страву, котру вам випало скуштувати? Що це буде за їжа, вам вирішувати. Небагато екзотики; ті самі комахи, котрих ми слабо можемо уявити як інгредієнт; дивний напій із гіркуватим присмаком; несподіване поєднання гіркого і кислого… у кожного є свій незабутній досвід щодо цього.
Пабло Пікассо: Поет для своєї епохи
Про Пікассо як про самобутнього художника, графіка та скульптора нам так чи інакше відомо все або майже все, тоді як інші його іпостасі опинилися на другому плані. Ілля Еренбург одного разу дуже коротко описав відносини Пабло Пікассо зі своєю епохою: «ХХ століття знайшло в ньому власного експерта-динаміта, філософа та поета».
25-та сходинка тріумфу чекає переможців!
Організатори програми «Людина року» передають вітання партнерам, лауреатам, поважним гостям, а також режисерсько-постановочній групі, підрядникам, виконавцям та багатьом іншим помічникам. Вони висловлюють щирі сподівання, що скоро матимуть змогу спілкуватись та обмінюватись творчою наснагою та енергетикою...
Великі криві Фріденсрайха Гундертвассера
Він вигадав своє ім’я, щоб не бути схожим ні на кого іншого. Бунт його індивідуальності став основою для величезної творчої спадщини, а архітектура – продемонструвала можливість поєднувати екологічність і сучасні технології.
Точка на карті: музей Ілани Гур
Складання маршрутів для сучасних туристів вже давно виходять за межі класичного розуміння поїздок за кордон. Мандрівники сьогодні є настільки вибагливими, що стандартний набір — історичні місця та крамниці з сувенірами скоро турагенціям пропонувати буде нікому, адже попит зростає не на традиційні екскурсії, а на отримання емоцій.
ФОТОПРОЕКТ: Балі: вулиця майстрів
OUTLOOK продовжує досліджувати цікаві куточки нашої планети. Зовсім нещодавно наші фотографи Нікіта Панісов та Анна Кравченко повернулися з дивовижного міста Убуд, розташованого в Індонезії. Це місце, вважається культурною столицею держави, вражає багатьма цікавинками, але найбільше - своєю вулицею майстрів...
Люксембург: встигнути все
Сучасна інфраструктура, лояльна податкова та юридична система зробили Люксембург однією з найбільш привабливих країн для ведення будь-якого виду бізнесу. Щоб досягти такого добробуту, герцогству знадобилося менше ніж півстоліття...
Перегоріла? Не біда!
Зазвичай, коли лампочки в наших квартирах перегорають, ми, не замислюючись, викидаємо їх у смітник: яка від них тепер користь? Однак трішки фантазії – і руки «з потрібного місця» творять дива. Якщо у вас є дитина, то перегорілий освітлювальний прилад може перетворитися на чудову іграшку, зроблену своїми руками...
Знай наших: Анатолій Кокуш
Кіно – либонь, найбільш «технічний» вид мистецтва, котрий придумало людство. Скільки б таланту, фантазії і енергії не було у творців будь-якого фільму, практично всі стадії виробництва так чи інакше спираються на техніку, без якої ідеї так і залишаться всього лиш ідеями.
Знай наших: Серж Лифар
Знаменитий француз українського походження в дитинстві був блакитнооким мрійником. Згодом усі його жадання стали реальністю. Хай би чого він прагнув, усе давалося легко, немов удача назавше зробила його своїм улюбленцем. Спів у хорі, артистичний талант і, нарешті, балет. Серж Лифар не тільки підкорив світові сцени та здобув заслужену славу. Він відродив французький балет як такий і ввів поняття, котрі стали основою неокласицизму.
На валізах: Олег Борщевський
Олег Борщевський – відомий режисер, сценарист і кліпмейкер. З-поміж його робіт – кліпи для «Потапа і Насті», гурту «НеАнгели». «Бумбокс», NIKITA, Тоні Матвієнко і багатьох інших. У милій бесіді він згадав найбільш цікаві місця на карті світу, в котрих побував, поміркував про таїнства подорожей і розповів про особисті розчарування.
ЕКСКЛЮЗИВНЕ ІНТЕРВ'Ю: Пітер Хьоґ: «Немає ніякого дна, є тільки вічне падіння»
Пітер Хьоґ – данський письменник, філософ-лірик. Його називають відлюдником, адже на світських заходах він з'являється вкрай рідко, щоб представити нову книгу. Через усамітнений спосіб життя образ Пітера Хьоґа оповитий легендами. В інтерв'ю OUTLOOK Пітер Хьоґ розповів про те, як пише нові твори, що ховається за його аскетизмом, і поділився уявленнями про світ і людину.
Таємниці Пабло Пікассо будуть розкриті
Почавши цю весну з низки гучних прем'єр, ВОЛЯ продовжує дивувати своїх абонентів. Цього разу компанія-провайдер представила своїм абонентам прем’єру другого сезону серіалу «Геній» від каналу National Geographic.
ЕКСКЛЮЗИВНЕ ІНТЕРВ’Ю з режисером Дороном Пазом
OUTLOOK вдалося поспілкуватися з ізраїльським режисером Дороном Пазом, котрий представив у Києві свою нову роботу «Єрусалим». Про спосіб пошуку натхнення через заголовки в журнальних статтях, перспективу кінематографу загалом і про причини вельми стриманого ставлення до критиків читайте далі у матеріалі!
Знай наших: Сергій Полунін
26 жовтня відбудеться довгоочікувана прем`єра документально-біографічної картини «Танцюрист» про ціну успіху, яку заплатив артист балету Сергій Полунін. Херсонець за походженням, волею випадку потрапляє до Королівського театру в Лондоні, де здобуває неймовірний успіх, а потім зникає з поля зору, щоб згодом завоювати ще більше любові глядачів. Сьогодні OUTLOOK продовжує серію матеріалів про успішних українців.
Все у ваших руках. Чому корисно бути амбідекстром
Амбідекстри демонструють унікальні здібності мозку, своїм прикладом підтверджуючи приховану людську геніальність. Найцікавіше, що її можна тренувати буквально руками. Як показали останні дослідження, людей, які від народження однаково вправно керують обома верхніми кінцівками, більше, ніж ми думаємо, і, можливо, ви – один з них.
Закрыть
Outlook facebook page