Experience: Володимир Лавренчук
Першим, про свої професійні досягнення і життєві принципи розповідає Голова правління Райффайзен Банку Аваль Володимир Лавренчук. Сподіваємося, поради від людини, який почав свою трудову діяльність з посади рядового економіста, а тепер обіймає почесні місця у всіляких бізнес-рейтингах не тільки будуть цікаві нашим читачам, але і допоможуть в будові власної кар'єри.
Для того, щоб досягти успіху, потрібно конкретно «захворіти» чимось новим для себе, а також опинитися в потрібному місці і в потрібний час.
Мій американський товариш Роберт Коссманн, коли говорив про Джима Моррісона, фронтмена британської рок-групи The Doors: «Секрет його успіху простий: важливо опинитися в потрібний час у потрібному місці». І у мене це точно сталося. І чим раніше ти потрапиш на незнайому територію, тим більше у тебе шансів спіймати удачу.
Я ніколи не боявся змінювати напрям своєї діяльності...
І зараз теж. Якби захотілося щось кардинально змінити, присвятити себе чомусь іншому, вже б давно це зробив. Згадую свою «безперспективну» трудову діяльність в радянські часи - економістом контори Держбанку СРСР. Якщо б була можливість відмотати час назад, я, напевно, прожив би цей час інакше. Зібрав би все найнеобхідніше в рюкзак і вирушив подорожувати автостопом. Було б більше користі. Але зараз мені подобається те, чим я займаюся.
Справжній менеджер - людина, яка досягає мети, а не виявляє амбіції.
Колись я вважав, що керівник може наполягати на своєму, не зважаючи ні на що, «рубити з плеча», вдарити кулаком по столу. Зараз я повністю змінив свою думку.
Балансу «особисте життя/робота» у мене немає...
Був час, коли робота захоплювала мене з головою. Працював практично безперервно: і вдень, і вночі. Потім почали формуватися певні пріоритети. Коли ти керуєш великою компанією - це Твоє Діло, ти постійно повинен приймати складні рішення. І я зовсім не відчуваю себе втомленим - мені подобається те, що я роблю.
Якщо ти маєш цікавість до будь-чого - це вже перспектива.
Перспективи дуже складно виміряти. Але я вірю в те, що у кожного є дуже багато можливих напрямів для розвитку. І вік тут ніякої ролі не грає. Ми живемо в фантастичний час - ІТ-революції, створення цифрового світу, епоха майже безмежних можливостей. Якщо у твоїй роботі немає драйву - дуже важливо його відайти. Тому що, коли ти чогось бажаєш досягти і це тобі до смаку, - це не «напружує», а стає справжньою пригодою.
Але, якщо проект цікавий тільки для тебе - обов'язково зазнаєш невдачі.
Коли люди не розділяють твої цінності, важливо говорити з ними про це. Для того, щоб забезпечити успіх будь-якої справи, потрібно провести колосальну роботу з командою. Я великий прихильник мотивованих організованих працівників, які мають спільні цінності.
Вважаю, що в роботі важливо не стільки сперечатися яку бізнес-модель застосувати, скільки вирішити, хто буде її впроваджувати.
Генерація молодих менеджерів вважає, що все вже зроблено до них. Через це і можна побачити деяку інфантильність. На жаль, зараз не вистачає людей, які прагнуть створювати щось нове, мало лідерів.
У групі Райффайзен є добре перевірені в різних країнах методики щодо підбору персоналу. Однак, обираючи «свою» людину - довіряти варто також тільки собі.
Я багато подорожував Україною, мені відомі наші професійні недоліки: слабкі комунікативні навики, часто ми не можемо правильно презентувати свою думку, ідею. Ми дуже емоційні, навіть у прагматичних розрахунках. Ще є звичка все ускладнювати - це зайве. В цьому сенсі мені до вподоби Ірландія. Лише за одне покоління з бідної країни ірландці створили могутню європейську державу. Запитайте у будь-якому ірландському пабі - вони оптимісти: всіх їх об'єднує віра в те, що світ можна змінити. Загальні цінності - ось головна запорука успіху команди. Крім того, речі, які базуються на цінностях, можуть призводити до вагомих фінансових результатів.
Думаю, ми зможемо уникнути криза банківських платежів...
Реформа в банківській сфері та пильний контроль з боку експертів зроблять свою справу. Зараз наша стратегія спрямована виключно на розвиток.
Я не чекаю якихось особливих преференцій для нас з боку Нацбанку. Правила гри в банківському сегменті зараз і без них комфортні. Якщо вони будуть однаковими для всіх учасників без вийнятків - буде дуже добре. В Нацбанку зараз сформувалася команда найкращих менеджерів, думаю, все вдасться.
Вважаю, що як в нації, в українців немає якихось специфічних недоліків.
Зараз у нас з'явилося дуже багато впевненості в собі, в своїх силах. Ми стали пишатися своєю країною. На кожному кроці говорять про чесність і порядність. Це не може не тішити. Під час Майдану був емоційний підйом. Та що вже там, у більшості «топів» були схожі думки: як використати свої знання задля державної перебудови. Ситуація, яку я бачу зараз в уряді, мені подобається. Сподіваюся, у них... у нас все вийде.