Посол Елена Летісія Тереса Мікусінскі провела дипломатичний прийом, почесним гостем став всесвітньо відомий аргентинський співак Хіронімо Рауч
Святковий прийом розпочався з урочистої промови пані Елени Летісії Тереси Мікусінскі: «Сьогодні ми, аргентинці, святкуємо 209-ту річницю Травневої Революції. 25 травня 1810 року наша країна стала на шлях суверенітету як нова, незалежна держава. Ми заклали основу вільного діалогу та взаємодії із зовнішнім світом.
Дозвольте мені з гордістю повідомити, що сьогодні поруч з нами знаходиться чарівний та дуже успішний аргентинський співак і актор Херонімо Рауч, який спеціально прилетів з Іспанії, де наразі виступає у Мадриді у мюзиклі номер один «Лікар». Ми вельми вдячні Херонімо, що він приєднався до нас сьогодні.
Я хотіла б підкреслити, що 2019 рік дійсно є дуже важливим роком.
По-перше, це особливий рік для України. Українці мали можливість брати участь у зразкових, демократичних, прозорих і конкурентних президентських виборах, результатом яких стало обрання нового президента. По-друге, для мене це також дуже особливий рік. Ця важлива подія в історії України збіглася з початком виконання моїх обов'язків Посла Аргентини. Для мене це призначення має особливе значення через історію моєї родини. Моя мати народилася у Львові та була депортована НКВД у квітні 1940 року.
Як ви добре знаєте, Аргентина – це багатокультурне та різноманітне суспільство. Українці є сьомою за кількістю діаспорою у світі. Понад двохсот тисяч українців емігрували до Аргентини, а сьогодні майже півмільйона аргентинців мають українське коріння. Українська діаспора в Аргентині повністю інтегрована в аргентинське суспільство і зробила значний внесок в економіку, сільське господарство, промисловість, науку, медицину, політику, музику, образотворче мистецтво і культуру.Крім того, 2019 рік також є важливим з огляду на стрімкий розвиток у наших двосторонніх відносинах. Наші відносини, які базуються на взаємній повазі та розумінні, є взаємовигідними для наших народів, але ми прагнемо ще більше зміцнити та поглибити їх у майбутньому.
Аргентина – одна з двох південноамериканських країн, яка має посольство в Києві. Це демонструє велику зацікавленість у зміцненні взаємного співробітництва в рамках традиційно дружніх відносин, що відображається в інтенсивному політичному діалозі, який проводять наші держави.
Протягом останніх місяців ми вітали в Києві представників Національного конгресу Аргентини, Держсекретаря з питань вугільної промисловості, заступника Секретаря з питань доступу до правосуддя, Держсекретаря з питань прав людини та культурного плюралізму, а минулого тижня чисельну делегацію аргентинських підприємців аграрно-промислового сектору.
Також дуже важливо згадати нещодавні візити на високому рівні до Аргентини Міністра юстиції України Павла Петренка та Міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова, які підписали Угоду про взаємну правову допомогу в кримінальних справах та Угоду про співробітництво у сфері фізичної культури і спорту, а також делегації на чолі із Заступником Київського міського голови Миколою Поворозником.
1 листопада в Буенос-Айресі відбулася 7-а зустріч із політичних консультацій на рівні заступників міністрів закордонних справ України та Аргентини, на якій українську делегацію очолював заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця. Ця зустріч підтвердила готовність обох сторін зміцнювати співпрацю між Аргентиною та Україною у різних галузях, таких як багатостороння дипломатія, консульські справи, торгівля, культура та освіта.
Що стосується економіки, я хотіла б підкреслити значний прогрес, який ми спостерігаємо в нашій двосторонній торгівлі. Подальше зміцнення довіри проявляється у досягненні домовленості щодо проведення засідань Спільної комісії з питань економіки і торгівлі в останньому кварталі цього року в Буенос-Айресі.
Наразі ми ведемо переговори щодо поліпшення безвізового режиму, який набрав чинності в 2012 році. Скасування візових вимог для громадян обох країн дало сильний імпульс щодо зміцнення наших зав'язків в економічній, культурній та туристичній галузях.
І останнє, але не менш важливе, Посольство активно займається захоплюючою справою – поширенням аргентинської культури через наш Аргентинський Дім у Києві, де ми пропонуємо широкий спектр заходів: семінари з аргентинської літератури, заняття з танго та фольклорних танців, туристичні семінари, кінопокази. Всі ці заходи є безкоштовними.
Я глибоко переконана, що ці численні факти демонструють, що наші двосторонні відносини дуже динамічні, і ми сподіваємося на їхній подальший розвиток у наступні роки».
Вітальні слова сказали також заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця та перший заступник Київського міського голови Микола Поврозник.
Перед культурною програмою на гостей очікувало спеціальне відео звернення від Президента Аргентини Маурісіо Макрі.
Не обійшовся аргентинський вечір без танго, народних українських пісень та танців, частування вином та емпанадас і родзинкою вечора став виступ аргентинського співака Хіронімо Рауч, з яким OUTLOOK вдалося поспілкуватися:
– Ви вперше в Україні чи раніше бували у нас? Які Ваші враження від країни?
– Загалом, я не дуже багато знав про Україну та про Київ і от несподівано для себе потрапив до багатонаціонального міста з неймовірними та величними будівлями. Я просто вражений вашими архітектурними спорудами! Але поки що не встиг поближче познайомитися з культурою вашої країни. Також планую відвідати ряд музеїв і сподіваюсь ще раз повернутись якомога скоріше.
А ще сьогодні ввечері спробую національні українські смаколики. Знаєте, я загалом дуже полюбляю їсти, тож мені було б цікаво насолодитись чимось із Вашої місцевої кухні. Але у мене, на жаль, не було часу вчора, бо приїхав я о другій годині ночі. Обожнюю пізнавати різні культури, особливо через традиційні страви.
– Чи встигли відчути з Україною якусь культурну спорідненість?
– Я отримую особливе задоволення знаходити у різних країнах щось спільне. Наприклад, щодо України, я, як класичний виконавць, дуже тішуся плеядою ваших відомих оперних будівель. На мою думку, досліджувати країни в розрізі музики – це дуже цікаво. На таких подіях, як сьогоднішня, нам вдається комбінувати різні музичні світи у досить таки позитивному розумінні. А музика – це саме про це.
Для мене почесно виконати сьогодні державний гімн, бо для аргентинців це надзвичайно важлива пісня. Ми їм дуже пишаємось, як і всією нашою країною і також своїм походженням. У словах гімну сказані важливі для нас речі, тому, так, він дійсно багато для нас означає. Впевнений для українців державні символи мають таке ж важливе значення.
– Ви дуже відомий та популярний виконавець. Який у вас ключ до успіху, можливо девіз в житті, який допоміг Вам досягнути висот і бути тим, ким Ви є зараз?
– Основне – це необхідно вірити в те, що ви робите, і у власні сили. Розпочну з того, що якщо у вас є віра, то це вже величезний крок. І, також, це трохи удачі, кропіткої роботи і вміння фантазувати і уявляти свій успіх.
Я завжди кажу, що мріяти необхідно обширно. Так, мріяти, але з широко відкритими очима, щоб не пропустити можливостей. Кожного ранку ви повинні прокидатись вже з планами. Тоді ви досягаєте чогось, або навіть більшого. Ось сьогодні я неочікувано для себе в Україні, представляю свою державу і виконую гімн. Це ж так чудово і це шанс, який випадає тим, хто відкритий до подарунків долі. І музика – вона ж саме про це: про відкриття мрій і кордонів … Вона поєднує країни. В музиці ми говоримо мовою кохання, мовою натхнення. Музика - це мистецтво, що не має меж. Бо ми не можемо закрити вуха і чути прекрасне. Наші душі, душі різних народів, переплітаються, навіть не запитуючи дозволу - ось що робить музика.
– Чи можете Ви описати себе 3 словами, щоб якомога більше українців прийшло на Ваш майбутній концерт в Києві, а ми сподіваємося він обов‘язково відбудеться скоро?
– Так, три слова… Душа, запал і музика.
Яскраві світлини з заходу гортайте у нашій галереї: