RU  UK  EN
Статьи  >  Уяви  >  Проводжаючих просимо залишити вагони: найцікавіші поїзди планети

Проводжаючих просимо залишити вагони: найцікавіші поїзди планети

Незважаючи на безупинний розвиток авіатранспорту, багато людей по всій планеті все ще люблять з різних причин подорожувати поїздами. І хай у більшості поїзд асоціюється з повільним пересуванням, у порівнянні з літаками, і комфортом у найкращому випадку рівня минулого століття...

... дивлячись на нашу добірку, ви напевно в зайвий раз замислитесь про такий вид пересування...

Згідно зі статистикою, близько 1,5 мільярда людей щороку бодай раз користуються поїздами. Золотий вік залізниці був, звичайно, давно – десь з кінця XIX по середину XX століть. Першими ж пасажирами були британці ще в 1820-х роках. За практично 200 років історії залізничного транспорту видатні уми інженерної думки в різних куточках світу зуміли створити справді вражаючі поїзди і прокласти дивовижні маршрути. Пропонуємо вам познайомитися з деякими із них – тими, котрі використовують і дотепер.

Royal Scotsman

Royal Scotsman - 2.jpgФото worldjourneys.co.nz

Цей поїзд найчастіше називають не інакше як «поїзд британських джентльменів», оскільки розкіш і смак тут відчутні в кожній деталі. Починаючи з квитків, чия мінімальна вартість стартує з 3000 євро, і закінчуючи килимовою доріжкою, котру розстилають портьє перед посадкою. Важливо знати, що традиційний одяг, який використовують найчастіше в дорозі – шорти, спортивні костюми, легкі футболки і кросівки – для переміщення всередині цього состава, на жаль, не підійдуть не лише з точки зору естетики, але й через суворі правила. Тільки смокінги і вечірні сукні, якщо ви забажаєте провідати друзів в іншому купе. Дрес-код – не формальність, його дотримуються всі, особливо обслуговуючий персонал. Сама поїздка з Лондона в Единбург на Royal Scotsman триває близько тижня. 36 щасливчиків, котрі розміщаються в чотирьох одномісних і шістнадцяти двомісних купи з туалетами, душовими і навіть ваннами, найчастіше чудово проводять час в дорозі, оскільки до їхніх послуг живі виступи музикантів, вишукані делікатеси, котрі не повторюються, оскільки зазвичай подають ті страви, що популярні в регіоні за вікном, і зупинки-екскурсії на шляху маршруту.Royal Scotsman.jpgФото jacadatravel.com

Royal Rajasthan on Wheels

India-Royal-Rajasthan-Wheels.jpgФото popsugar.com

Індійські поїзди найчастіше асоціюються з мемами і смішними картинками, що зображають состав, буквально обліплений людьми з усіх боків, де про особистий простір навіть думати не доводиться. Звичайно, доля правди в цьому є, навіть велика доля, але при цьому індійці можуть похизуватися й іншими поїздами, наприклад, знаменитим «Палацом на колесах», котрий пов’язує Делі й Агру. За 8 днів подорожі на составі, котрий у минулому столітті належав індійським вельможам, пасажири відчують на собі не тільки королівське обслуговування, неймовірний сервіс, можливості спа-вагона і технологічні новинки, але ще й побачать важні пам’ятки цієї великої країни. Що ще цікаво, під час дороги тут працюють відразу два ресторани: в одному подають страви індійської кухні, а в іншому – європейської, а до кожного пасажира представлено особистого лакея на час подорожі.

Читайте також: Кордони не перешкода: найбільш відомі анклави світу

Glacier Express

swissrailways.com_scenic_journeys_glacierexpress_summer_1.jpgФото swissrailways.com

Швейцарський «льодовиковий експрес» куди більш демократичний, та й саме слово «експрес» йому пасує не зовсім. Оскільки 300 кілометрів шляху, які розділяють Церматт і Сант-Моріц, він долає майже за вісім годин. Однак нудьгувати весь цей час не доводиться завдяки фантастичним краєвидам з панорамних вікон: маршрут проходить через гори, а, значить, всі пасажири мають змогу насолодитися альпійськими пейзажами. Льодовики, квіткові галявини, гірські річки, старовинні й сучасні мости, 100 тунелів – ось, либонь, головні атракції, що роблять навіть вісім годин шляху дуже швидкими і не стомливими. Тутешні вагони другого класу з трохи меншими у порівнянні з першим вікнами мають свою перевагу: їх можна відчиняти й досхочу надихатися найчистішим гірським повітрям, оскільки середня висота маршруту – близько двох кілометрів над рівне моря. Самі швейцарці називають Glacier Express найбільш комфортабельним поїздом у своїй країні.

Долина Напа

auto-draft-10.jpgФото winetrain.com

Назва цього поїзда мало про що скаже комусь, хто погано знає Каліфорнію, однак варто до нього додати приємне слово «винний» – й інтерес відразу ж зростає. Цей wine train – один з найбільш популярних і зручних способів продегустувати знамениті каліфорнійські вина і перенестись у часі, оскільки дизайн поїзда виконано в дусі початку двадцятого століття. Маршрут проходить між Напою і Сент-Хеліною, уславленими винними місцями Західного узбережжя.За три години поїздки пасажири не тільки дегустують кілька сортів вин і милуються виноградниками, вони також мають змогу відвідати вагон-ресторан, котрим керує знаменитий шеф-кухар Келлі Макдональд. Кожен вагон має назву сорту вина, а з-поміж безлічі тих, що подають мандрівникам, неодмінно варто скуштувати класичні Шардоне, Каберне і Совіньйон – тут вони просто пречудові. Ну а якщо ви захочете скуштувати щось рідкісне, до послуг пасажирів кваліфіковані сомельє.

Shanghai Maglev

qiap8oo766q11.jpgФото reddit.com

Останній герой нашої добірки вирізняється тим, що належить, либонь, не зовсім до залізничного транспорту, а є чимось середнім між поїздом і літаком, якщо говорити про швидкість руху. Спеціалісти твердять, що експрес, який пов’язує аеропорт Пудун і Шанхай – це перший поїзд XXI століття, оскільки його швидкість може сягати 430 кілометрів на годину, і за рахунок роботи електромагнітів він фактично ширяє у повітрі над рейками. Це інженерне диво поступово завойовує Азію: в Японії в найближчі роки запустять відразу кілька подібних, Південна Корея теж на черзі. Незважаючи на те, що сама технологія потребує доопрацювання (в Шанхаї, наприклад, маршрут дуже короткий, оскільки ґрунти довкола мегаполіса доволі болотисті, що небезпечно для настільки серйозного інфраструктурного проекту), але загалом сумніватися не доводиться: саме за такими швидкостями пересування і комфортом наше найближче майбутнє на залізниці

Головне фото discoverist.changirecommends.com

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Краса та спокій: найгарніші храми Азії
Буддисти кажуть: «Щоб позбутися страждання, треба позбутися бажання». А для цього є відповідні місця. Сьогодні ми зібрали для вас п'ятірку дивовижних храмів, де буддисти і прості туристи шукають гармонії для своєї душі.
Свята краса! Що приховують найвідоміші абатства світу?
Що ви уявляєте, коли чуєте слово «абатство»? Впевнена, більшість в першу чергу згадають про Вестмінстер. А якщо я скажу, що насправді це вже не абатство? Так що ж робить ці середньовічні споруди особливими? Давайте розбиратися на прикладі споруд з різних країн Європи.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Де «запалюють» зірки
Мало що може зрівнятися з яскравим зоряним небом під акомпанемент тиші. Саме про зірки OUTLOOK і розповість, а точніше про місця, де на них відкривається найкращий вид. У Європі дивитися на зірки радять не де-небудь , а... в Словенії. Справа в тому, що ця невелика країна – одна з найчистіших у світі, а отже, й атмосфера тут не настільки забруднена смогом.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Ломбард-стріт: вулиця, яку проковтнув удав
Пам’ятаєте, як Маленький принц учив бачити не капелюха, а слона, з’їденого удавом? Так от, у Сан-Франциско у вас є можливість побачити вулицю, частину котрої проковтнув удав. Змієподібна Ломбард-стріт заповзла майже до всіх путівників по Фріско.
Незабутня Чагатта: жахи в долині Летч
У лютому Швейцарію не впізнати: на вулиці вихлюпується божевільна стихія масничних карнавалів, ненаситної обжерливості і кошачих концертів гугге-музики. Тільки нечисть якась квола – всюди одні й ті ж гламурні вампіри і хирляві зомбі. Хочете, щоб стало по-справжньому страшно? Вирушайте в долину Летч святкувати Чагатту: інфернальні персонажі альпійського фольклору будуть довго переслідувати вас уві сні!
Лех. На вершині світу
Спочатку не зрозуміло, це скелі притиснулися до старих буддистських храмів або стародавні споруди шукають підтримки і розради у брил. Старовинне місто Лех, що розташоване на півночі Індії на висоті трьох тисяч метрів в штаті Джамму і колись було дуже популярним серед сіркоперегінної худоби, караванів і торговців...
Амазонки з племені мосо: Заповідник фемінізму в затінку Гімалаїв
Автори антиутопій пророкують сотні бід людям майбутнього, яким знову і знову забороняють грати весілля, та, схоже, не все так страшно. У китайській провінції Юньнань, коло самісінького підніжжя Гімалаїв, живе матріархальне плем'я мосо, якому поняття шлюбу зовсім не знайоме.
Джайпур. Рожеве місто. Частина 2
У Джайпурі завжди багато туристів. Місто входить у більшість світових путівників по Індії. Тут достатньо готелів, нема проблем з вибором транспорту, повно вуличних закусочних і комфортних кафе. Місцевий люд доброзичливий і завжди готовий допомогти подорожньому. Якщо до цього пориву додати ще й кілька рупій, то індійці радо поділяться інформацією...
Декілька граней багатогранного Бостона
Враження про це місто багато в чому залежить від того, де ви були до зустрічі з ним. Після Лос-Анджелеса Бостон може здатися дуже діловим і культурно насиченим, після Нью-Йорка – дещо провінційним і старомодним. Але в будь-якому разі він має яскраве та поважне обличчя массачусетського джентльмена.
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
Ми там були: Нью-Йорк, Вашингтон і Маямі
Так склалося, що в Америці дві столиці – офіційна і фактична. Київський контекстний менеджер Богдан Янчев побував в обох і розповів нам про дух цих міст, про їхні пам’ятки і про те, чим вони є в реальності. Гадаєте, Нью-Йорк просякнутий дорогими парфумами, а у Вашингтоні, окрім полежати на травичці біля Білого дому, і робити нічого? Ви помиляєтесь!
Закрыть
Outlook facebook page