RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  10 фактів про Ісландію

10 фактів про Ісландію

Значною мірою завдяки чемпіонатові Європи з футболу, що відбувся минулого літа у Франції, весь світ зацікавився далекою і нібито холодною Ісландією, оскільки її футболісти, створивши на цьому турнірі кілька сенсацій, голосно розпіарили свою Батьківщину. Щоб не відставати від тренда, Outlook вирішив підготувати власних читачів до можливої поїздки туди і поділитися найбільш цікавими фактами про реальну країну ельфів, вулканів і льодовиків.

Незважаючи на свою «холодну» назву, острів Ісландія зовсім не таке вже й льодяне місце. Навіть зимової пори року середня температура тут рідко опускається нижче мінус 5-7 градусів. Утім, тутешня природа у будь-якому випадку дуже цікава, оскільки час від часу тішить людей своїми «проявами», починаючи від фантастичного за своєю красою північного сяйва і закінчуючи гейзерами, що б’ють високо в небо, і буквально киплячими ріками. До речі, саме завдяки останнім у домах ісландців тече природна гаряча вода, відразу з термальних джерел. Фільтрувати її, як і холодну для пиття, теж не треба: унікальні ґрунтові системи виконують цю роботу в рази краще за найсучасніші системи очистки, створені людиною.

Фото bolavip.com

За своєю площею Ісландія мало чим відрізняється від більшості європейських країн, проте вона дуже слабо заселена. Зараз її населення – всього 320 тисяч жителів, приблизно половина яких проживає в Рейк’явіку – найбільш північній столиці світу. При цьому за рівнем життя, безпеки, індексу щастя та інших найважливіших соціально-економічних показниках країна завжди одна з перших. Що ще цікаво – окрім берегової охорони і скромної за своєю чисельністю поліції, тут більше не знайти інших силовиків: власної армії у держави просто немає.

Ісландці дуже патріотичні у багатьох аспектах, а починається все з рідної мови. Спеціальна комісія ретельно стежить, за тим, щоб у неї потрапляло якомога менше іноземних слів і всіляких неологізмів. Тому кожен сучасний житель країни може без проблем прочитати в оригіналі старовинні тексти, котрим понад тисячу років.

Фото calcitegroup.com

Місцеві всерйоз вірять в існування ельфів, і це зовсім не жарт. Зазвичай на початку будівництва або при переїзді в нове житло прийнято запрошувати спеціальну людину, котра має «домовитися» про все з усіма ельфами, що живуть по сусідству. На трасах час від часу можна знайти ділянки, рекомендовані до об’їзду, щоб не порушити спокій ельфів, адже, згідно з переказами, вони дуже могутні й образливі.

У більшості випадків в ісландців немає прізвищ у звичному для нас розумінні. Візьмемо, приміром, поширені тутешні прізвища, скажімо, чоловіче «Карлсон» і жіноче «Карлсдоттір». Дослівно вони перекладаються як «син Карла» і «дочка Карла». До речі, кількість імен доволі обмежена, існує певний список, звідки батьки вправі обрати ім’я для свого чада. Бажання обрати для дитини більш оригінальне обумовлюється із соціальними службами в індивідуальному порядку. Цікаво, що, коли в Ісландію емігрував знаменитий радянський диригент Володимир Ашкеназі, влада внесла в дозволений реєстр імен нове – «Володимир Ашкеназі».

Фото stluciastar.com

Ісландська кухня сповнена парадоксів. З одного боку, вона цілком типова і схожа на будь-яку іншу північно-європейську – ситну, просту і без особливих ускладнень. З іншого боку, місцеві час від часу люблять себе побалувати доволі дивними для іноземців стравами, наприклад, протухлим м’ясом акули, забродженим оселедцем, вареними баранячими яйцями та овечими головами у молоці. Як то кажуть, смачного…

Оскільки більша частина ісландців розсіяна по прибережних територіях, це час від часу породжує різні топографічні казуси для приїжджих, оскільки «їхати на північ» серед ісландців означає рухатися на південь, у бік Рейк’явіка. Та саме стосується і напрямку «захід-схід». Тому, щоб напевно доїхати до пункту призначення, краще покладатися на електронний навігатор, а не на підказки місцевих жителів.

Біля берегів Ісландії науковці знайшли найстарішу істоту на планеті – це молюск, чий вік приблизно мінімум 420 років. Разом із цим тутешній клімат не дає можливості жити комарам: їх в Ісландії просто немає, хоча у відносно сусідніх скандинавських країнах їх просто повно.

Фото turizmus.com

Оскільки країна розташована на вулканічному острові, самих вулканів тут дуже багато. Вони грають важливу роль в енергетичній політиці, адже близько 30% всієї електроенергії в Ісландії – це перероблена вулканічна могутність. Загалом надра цієї держави багаті на корисні копалини, і в теорії ісландці могли б на цьому добре заробляти, проте добувна промисловість практично не розвинена, оскільки доставка що нафти, що газу, що вугілля в інші країни була б дуже дорогою через віддаленість Ісландії. Так що основна сфера, що добряче наповнює казну – риболовля.

Фото images.guucdn.net

Незважаючи на футбольний успіх місцевої футбольної збірної на останньому чемпіонаті Європи (вона потрапила у вісімку найсильніших), у складі якої можна було знайти і режисера реклами, і дантиста, і парочку професійних рибалок, спортом номер один в Ісландії все одно лишається гандбол. У ньому нащадки вікінгів стабільно входять у призери практично всіх світових змагань, а спортбари, де майже щодня йдуть якісь трансляції – найпопулярніше місце для зустрічей, причому як чоловіків, так і жінок.
Головне фото https://www.5travel.net/2016/10/01/putevoditel-po-islandii-kuda-ehat-i-chto-posmotret/

Вам это будет интересно:
10 фактів про Сальвадор
Вбиваючи у пошукових мережах слово «Сальвадор», у більшості випадків доведеться мати справу з посиланнями про великого художника Сальвадора Далі, а вже потім з державою, причому найбільш густонаселеною в Центральній Європі. Outlook хоче заповнити прогалину у глобальному павутинні своєю цікавою інформацією про цю красиву самобутню країну.
Не лише тропіки та море. 10 фактів про Малайзію
Дедалі більше туристів з усього світу відкривають для себе Малайзію, яка поєднує як незайману азійську природу, так і урбанізовані міста-мільйонники. Outlook розповідає про цікаві аспекти життя цієї держави, які обов’язково допоможуть зробити вашу подорож іще приємнішою.
10 маловідомих фактів про Ізраїль
Об'їхавши цю маленьку за площею, проте надзвичайно цікаву країну, наша команда OUTLOOK підготувала добірку незвичайних фактів про неї. Ви ж не знали, що на івриті звичного нам равлика @ називають «штруделем»? Тож читайте далі, і ми розкриємо інші цікавинки, про які ви й не підозрювали!
10 фактів про Кубу
Залізний і харизматичний Фідель, чудовий ром і відомі сигари - мабуть, це мінімальний набір знань кожної людини на планеті в Кубі. Ми пропонуємо на ньому не зупинятися, оскільки знаменитий острів Свободи - дійсно цікава і незвичайна країна, яка заслуговує уваги. Наша добірка цікавих фактів - хороший привід познайомитися з нею ближче.
10 фактів про Бруней
Про давню історію таємничого Брунею майже нічого не відомо. Напевно, до витоків причетні іспанські, японські колонізатори і пірати, що завжди зазіхали на ці землі. Бо ж окрім пам’яті і вивозити звідси було практично нічого. Це тільки у 20-х роках минулого сторіччя уже суверенний Бруней випадково знайшов у своїх землях масштабні поклади газу і чорного нафтового золота.
Азербайджан: усе най-най
Чи знаєте ви, що на території Азербайджану зосереджено 350 грязьових вулканів? Усього на нашій планеті вченим відомо 800 подібних об'єктів. Вони унікальні тим, що за своїм складом схожі на марсіанські ґрунти. Сьогодні до вашої уваги найцікавіші факти про цю дивовижну країну.
10 фактів про Сербію
Балкани стають з кожним роком дедалі більш популярним туристичним напрямком. Напевно, у кожного мандрівника є свої улюблені країни регіону, але не розповісти про одну з найцікавіших держав цього півострова, Сербію, ми просто не можемо.
10 фактів про ПАР
Для більшості людей ПАР – це лише батьківщина великого Нельсона Мандели і країна, чиї надра буквально кишать корисними копалинами. Утім, освічена людина має знати про найбільш передову державу Африки значно більше. Надолужуйте прогаяне разом з Outlook!
На краю світу. 10 фактів про Нову Зеландію
Максимум, що знає пересічна людина про Нову Зеландію, це те, що вона міститься десь «поруч» з Австралією і Пітер Джексон знімав там свої екранізації Толкієна. Outlook заповнює географічні та культурні прогалини і з радістю ділиться незвичайними фактами про цю дивовижну країну.
10 фактів про Папуа Нову Гвінею
Професійні мандрівники, етнографи і дослідники рідко бувають у популярних серед туристів краях, оскільки там мало шансів звершити якесь відкриття або ж дізнатися про щось нове. Утім, у спеціалістів є свій список топових країн і регіонів, де вони у XXI столітті знаходять, чим здивувати себе, а потім вже й весь світ.
10 фактів про Естонію
Якщо вам не вдалося вирушити кудись улітку, не варто засмучуватись – деякі країни буквально розквітають саме восени. Одна з таких красунь – крихітна Естонія, яка розкинулась на узбережжі Балтійського моря. Саме про неї та її жителів далі в Outlook.
Чудний Чад. 10 фактів про країну
Африка, величезний континент, для більшості жителів Землі виглядає одним глобальним регіоном без особливих відмінностей. Звичайно, це не так! Сьогодні ми ділимося найцікавішими фактами про Республіку Чад, про існування якої навіть не всі знають, хоча там живе 11 мільйонів людей, а її територія - 20-та у світі за розмірами.
Не лише в центрі цікаво. Спальні райони світу
Мало який мандрівник під час своїх нетривалих подорожей вибирається кудись далі центру міста, де розташований його готель. Якщо ж «дислокація» – ще й мегаполіс, то такі поїздки відкладають «до кращих часів». А дарма, адже саме у спальних районах можна подивитися на незнайому країну очима її жителів, що куди пізнавальніше за екскурсії «галопом» замками і площами.
10 фактів про Колумбію
У стереотипному сприйнятті середньостатистичного туриста всі країни Латинської Америки «на одне обличчя» з їхніми пляжами, футболом, іспанською мовою і політичною нестабільністю. Та насправді усі вони – по-своєму унікальні. Сьогодні до вашої уваги цікаві факти про одну з них – Колумбію.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
10 фактів про Боснію та Герцоговину
Боснія і Герцеговина, як скромна красуня з-поміж яскравих подруг – сусідньої Чорногорії і Італії, що розкинулася через Адріатичне море – звикла триматися осторонь від туристичної метушні і спалахів «дзеркалок». Ті, хто ганяються за колоритним відпочинком, рідко зазирають у тиху заводь зелені і мальовничих гір, що лиш на руку шанувальникам спокою.
10 фактів про Лесото
Всесвіт дуже часто пропонує нам баланс, показуючи відтінки і більш насичені кольори. Яскравий приклад такої рівноваги на теренах Південно-Африканської Республіки – Королівство Лесото. Ця держава, розташована високо в горах, – єдине місце на території континенту, котре в липні-серпні відвідують завірюхи. Тому його також називають «африканською Швейцарією».
Лас-Вегас: казино і не тільки
Чи, бува, не до Лас-Вегаса ви збираєтеся, щоби своїми кревними ризикнути в казино? Або, може, в ті краї вас тягне, бо там можна поринути в атмосферу ядерних випробувань чи навіть зустріти НЛО? Не вірите – тоді Outlook підготував для вас цікаві факти про це шалене місто штату Невада.
10 фактів про Україну
За кілька років роботи нашого проекту ми створили чимало матеріалів, причому як текстових, так і візуальних, про різноманітні країни, побували у багатьох містах і познайомилися з великою кількістю народів. І ось тепер, у день 25-го ювілею української незалежності, Outlook з радістю і любов’ю продовжує свій цикл розповідей про рідну країну. На черзі – найбільш цікаві факти про Україну і українців.
10 фактів про Ліван
Будучи однією з найдревніших країн світу, Ліван понад 75 разів згадується в Старому Завіті, а тутешнє місто Бібл офіційно вважається найдревнішим у світі. Перші людські поселення на території Лівану датуються приблизно VI тисячоліттям до нашої ери, що вкотре доводить: саме Близький Схід – колиска людства. Сьогодні ми хотіли б розповісти про Ліван як про одну з головних перлин цієї частини світу.
Закрыть
Outlook facebook page