Гастрономічний туризм: через їжу до культури
Гастротуризм: історія виникнення
Гастротури зовсім не пов’язані з «філософією набитого черева». Це навіть не легковажна розвага, що має різноманітити проведення часу затятого мандрівника. Це насправді – серйозний захід, пов'язаний з вивченням світової культури і самобутності народу через національну кухню.
Першими гастротуристами були вже перші мандрівники. Підкоряючись чуттю, дослідники нових земель, такі як Марко Поло чи Афанасій Нікітін, приділяли значну увагу пробам місцевих страв у диковинних поселеннях. Враження від них ставали одним із методів опису народних традицій. Звичайно, в окрему науку і галузь це оформилось набагато пізніше.Фото zruchno.travel
Офіційно датою виникнення гастрономічного туризму вважається 1998 рік. Тоді в державному університеті США «Боулінг Грін» на кафедрі народної культури було зареєстровано новий термін «кулінарний туризм». Це поклало початок широким дослідженням науковців по всьому світу. А вже 2006 року в Америці було засновано Міжнародний інститут кулінарного туризму.
Однак для такого американського прориву в цьому питанні ґрунт підготували італійці, що просто не встигли оформити свої напрацювання в науку. Вони першими придумали залучати потоки туристів у свою країну, створюючи різноманітні співтовариства за інтересами під знаком смачної їжі.
Фото tuscany-cooking-class.com
Читайте також: Пальчики оближеш: Що на вас чекає за кулісами найкращих кухонь світу
Екзотика – не те, що слід випробувати на зуб
Вирушаючи в ту чи іншу країну, не намагайтеся випробувати найбільш диковинну і незвичайну страву, котру вам тільки можуть запропонувати. Диковинні страви стануть, можливо, цікавою пригодою. Але вони не внесуть штрихи в загальну картину національної культури, не стануть відображенням типових проявів національної кухні, столітніх традицій народу, а, значить, і культури.
Щоб стати майстерним гастротуристом, слід ретельно обирати меню. І головне – обирати в країні, котру вивчаєте, саме ті страви, котрі більше ніде у світі не відносять до національних.Фото privetmadrid.com
І ще важливий момент. Вирушаючи в гастроподорож, будьте уважними до свого здоров’я. не слід переоцінювати можливості свого організму. Помірність – ось що особливо важливо в дегустаціях. «З-за столу слід підводитися трохи голодним»: це старе східне правило – запорука трапези без наслідків.
Модні напрямки смачних подорожей
Хочете вирушити в гастрономічну подорож? Ось якими можуть бути її пункти.
Країни зі специфічною національною кухнею. Законодавцями моди в кулінарному мистецтві досі залишаються європейці – насамперед Італія і Франція. Але їм уже на п’яти наступають розвинені азійські країни – Японія, Китай, Таїланд. Це пов’язано не лише з їхньою екзотичністю, але й зі зростанням економіко-політичного впливу.
Регіони, котрі прославилися своїми продуктами. У Франції, наприклад, це Бордо, Бургундія, Шампань, котрі стали новаторами у винній індустрії.
Найбільш знамениті ресторани, котрі славляться ексклюзивністю своєї кухні, відзначені зірками Мішлена і Міжнародними рейтингами. В Італії, приміром, це «Ла Пергола» (Рим), в Японії – «Коджу» (Токіо), в Англії – Фет Дак» (Брей) та ін.
Заклади, що стали світовими лідерами з виробництва тієї чи іншої продукції. Швейцарська шоколадна фабрика «Альпрозе», німецькі пивоварні «Етталь» і «Андекс», швейцарська сироварня «Gruyеre».
Кулінарні вистави – різноманітні свята, фести, ярмарки, виставки, майстер-класи. Серпневий фестиваль помідорних боїв «LaTomatina» (м. Буноль, Іспанія); фестиваль піци «Pizzafest» на початку вересня (Неаполь, Італія), День пудингу у першу неділю лютого (графство Йоркшир, Великобританія) та багато інших.
Головне фото blog.hellofresh.nl