Східний макіяж як традиція: Чарівний погляд з поволокою

Тому все, що їм лишається, це зачарувати чоловіка поглядом.
Під поняттям «схід» прийнято мати на увазі кілька країн. Звісно, їх єднають загальні культурні риси, утім, сильні й відмінності. Так і у східному макіяжі вирізняють кілька головних течій – японський, індійський й арабський макіяж.
Японський макіяж: єдність Інь-Янь
Взірець краси по-японськи – це хворобливо біла шкіра. Причому засмага чи рум’янець вважаються тут мало не ознакою потворності. Японок змалку вчать слідкувати за своєю шкірою, щоб та була ідеально чистою. Традиції японського макіяжу зародилися в епоху Хейан. При цьому тоді більший вплив на його формування мала китайська культура. Цікавий момент: в ті часи до макіяжу додавали чорніння… зубів – це була елітарна ознака високого соціального статусу.Фото vogue.com
Головна особливість японського макіяжу – рівний тон обличчя, мінімум, на 2 тони світліше натурального, при цьому тон наносять густим шаром. «Білила» могли б погано триматися і розтікатися, тому, перш ніж їх наносити на шкіру, японки використовують тонкий шар воску. Після тону таким же ретельним шаром наносять пудру. Брови виступають чіткою рівною лінією темного кольору – коричневого або вугільно-чорного. І чорні стрілки на очах мають бути добре помітними. А губи повинні бути бантиком – їх промальовують соковитим червоним кольором. Цікаво, європейки, намагаються зробити губи якомога повнішими, а от японки навпаки. У них взірцем спокусливості вважають акуратні тонкі вуста. Тому червону підводку вони наносять всередину губ нижче природної лінії, щоб вони вийшли менше реальних. На верхні вилиці наносять ледве помітний світло-рожевий тон як рум’яна, щоб надати шкірі не ефект природного рум’янцю, а певної прозорості і світіння.Фото wallpapercave.com
Словом , в японському макіяжі використано всього три кольори – білий, чорний і червоний. Для японців ці кольори особливі і дорогі серцю. Так, червоний символізує благодать, процвітання і талан. Білий – це чистота, нове народження і досконалість. При цьому поєднання білого і чорного кольорів в японській традиції втілює траур і сумні події. А от їхня триєдність з червоним означає гармонію: красу і тлін, спокій і рухливість, життя і смерть… Тобто це кольорове відображення Інь-Янь.
Индійський макіяж: тяжіння енергій
Для індійок макіяж – це священний щоденний ритуал. Жінці належить прокинутися раніше за чоловіка, здійснити омовіння зі спеціальними оліями, нанести на тіло прикраси і тільки в такому вигляді постати перед чоловіком. В індійському макіяжі прийнято робити акцент і на очі, і на губи, виділяти точку Бінді на переніссі і навіть забарвлювати язик в червоний колір. Чому індійки яскраво виділяють відразу дві основні точки у візажі? Очі й губи – це рівноправні точки органів почуттів. А в традиціях цього народу прийнято виділяти їх всі, посилюючи таким чином енергетичний вплив і силу.
Фото makeupbykavithasekar.com
Так, за віруваннями індійців, очі дані жінці, щоб виражати почуття і заворожувати чоловіка. А їхній макіяж посилює жіночу чуттєвість. Тому неодмінний ритуал візажу Коля – густа смолисто-чорна підводка довкола очей. Крім того, вважають, що каджал (так називається в Індії олівець для нанесення стрілок) поліпшує зір і захищає очі від зурочення. Тому він призначений не тільки для жінок, а й для чоловіків, причому з найменшого віку. Макіяж в такому випадку виконує певну захисну функцію оберега від злих духів.
Що ж до тіней, то для них обирають кольори спецій – коричневий, золотий, жовтий, теракотовий, зелений. Адже всі теми прикрашання тіла в Індії пов’язані з рослинністю як символом родючості, продовження роду. Також брови мають бути темними і чітко окресленими – вони посилюють «сяяння» очей.
Губи прийнято вкривати яскравими помадами з рослинних компонентів. Їх неодмінно підводять контурним олівцем, використовують яскраві червоні, рожеві, коралові тони, прихильно ставляться до перламутру і блискіток.Фото wallpoper.com
Точка Бінді слугує для посилення Аджня-чакра – вона активізує жіночу інтуїцію, мудрість і, за повір’ям, подовжує молодість. Бінді належить тільки заміжнім індійкам, адже їм потрібні ці риси для того, щоб надихати, збуджувати й енергетично наповнювати чоловіка для його життєвих звершень.
Арабський макіяж: косметика духовного походження
Арабські жінки головний акцент у макіяжі роблять на очі. Це пов’язано з релігійним світоглядом. Усі арабські країни сповідують іслам. Це і Туреччина, й Іран, і Йорданія, й Ірак, Пакистан, і Саудівська Аравія тощо. При цьому права жінок там регламентуються згідно з національними традиціями в рамках Корану. А він чітко не встановлює правила макіяжу.
Утім, іслам вимагає від жінки скромності: паранджа, хіджаб, нікакаб – обов’язковий одяг для арабок. Вони повністю закривають тіло, волосся, а іноді навіть обличчя, лишаючи відкритими тільки очі.
Отже, головний засіб для арабського макіяжу – каял, араби називають його кохлем, а також сурмою. Тому що її виготовляють із чорного каменя з ідентичною назвою. Це вугільно-чорна підводка для очей. За традицією, східні жінки готують її самостійно.
Цікаво, що народності посушливих територій вважають таку підводку захистом для очей від сонця, вітру, піску. В арабських країнах навіть ходять легенди про те, що сурма виліковує від хвороб очей. Тому в давні часи сурмою почали користуватися чоловіки, а вже потім тенденцію підхопили жінки. Їм прийнято підводити не тільки очі, але й вії/брови. Фото bm.img.com.ua
Головне фото naturals.in