RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  10 фактів про Боснію та Герцоговину

10 фактів про Боснію та Герцоговину

Боснія і Герцеговина, як скромна красуня з-поміж яскравих подруг – сусідньої Чорногорії і Італії, що розкинулася через Адріатичне море – звикла триматися осторонь від туристичної метушні і спалахів «дзеркалок». Ті, хто ганяються за колоритним відпочинком, рідко зазирають у тиху заводь зелені і мальовничих гір, що лиш на руку шанувальникам спокою.

Сьогодні ми розповімо, чому варто придивитися до цієї загадкової країні:

У позбавленій туристичної веремії Боснії і Герцеговині і досі можна знайти химерні куточки дикої природи. Саме тут бере свій початок заповідник Перучиця – останні європейські джунглі. Ці не типові для бабусі Європи дикі зарослі, частина національного парку Сут’єска, взяла під свою опіку ЮНЕСКО. Прозорі джерела, водоспади, які стрімко біжать з гір, дерева-велетні, порослі мохом, килими цілющих трав і квітів, що сповнюють терпким ароматом залиті сонцем галявини… Тут почуття часу відходить на другий план, а легені наповнюються свободою. maxresdefault.jpgФото youtube.com

Боснія входить у скромний список країн, котрі не мають свого гімну. Майже половина жителів держави – це боснійці чи босняки, як вони себе називають, понад 30% складають серби, решта населення – хорвати і представники інших етносів. Наявність «різношерстої публіки» стало причиною того, що під час виконання національного гімну кожна з націй співає свій власний.

Дивіться також: Балканське сузір’я: 5 цікавих міст півострова

Ще одне незвичайне для «вихованок» Європи явище – табуни величних здичавілих коней, граційно гарцюючих на Ливаньському полі, розташованому по дорозі до Мостара. Колись «мустанги» були домашніми тваринами, але технологічний процес зробив їх менш значущими для сільського господарства. Фермери часто випускали конячок пастися без пастухів, що й поклало початок їхнього вільного життя. У період Боснійської війни до табуна здичавілих жеребців приєдналися племінні скакуни з кінних ферм, що лишилися без нагляду – так число тварин виросло до трьохсот особин.bosnia-1111430_1280.jpgФото orange-smile-tours-b-v.blogspot.com

Стечки або ж давні місця захоронень – єдині у своєму роді балканські некрополі, котрі й досі збереглися по всій території колишньої Югославії. Назва stećci пішла від сербського stojećak, що у перекладі означає «вертикальне розташування». Стечки будували як родинні усипальниці представників вищого суспільства. Один такий цвинтар міг нараховувати від тридцяти до кількох сотень надгробків. Кожен монумент оформляли у вигляді сундука з тонким різьбленням із вигадливих узорів у формі збруї і геометричних фігур. У Боснії і Герцеговині знайшлося понад шістдесят тисяч стечок, більша частина котрих і зараз у відмінному стані. Фото thenational.ae

Грошова валюта босняків називається конвертібілна марка. Таке своєрідне найменування вона отримала в суперечці між боснійцями, сербами і хорватами, що ламали голову над тим, як назвати державні гроші. Вивчаючи кишені, кожен із них виявив там німецькі марки. Виявилося, що, незважаючи на національність, всі етноси віддають перевагу купюрі з Німеччини – тому і вирішили назвати розмінну валюту маркою. Прикметно, що на конвертованій марці можна побачити надписи і латиницею, і кирилицею.Mostar.jpgФото wikiway.com

У столиці й досі зустрічаються справжні атмосферні караван-сараї. Так у давнину називали універсальні готелі, де могли зупинятися представники всіх прошарків суспільства: мандруючі у справах торгівлі купці, їхні піддані і навіть верблюди чи коні. Найдавніший заїжджий двір такого роду, Колобар-хан, було зведено з дерева, що й спричинило його безслідне зникнення у пожежі. А от кам’яний Ташліхан все ще тішить напівзруйнованими, але дихаючими історією стінами.

Ще одне казкове місце в землях Боснії і Герцеговини – печера велетенських розмірів Ветрениця. Природа-чарівниця нагородила це місце заворожливою красою, здавалось би, незмінною з початку існування Землі, а також цікавою історією. Подейкують, що тут мешкають феї: якщо затамувати подих, можна почути їхній шепіт і слабку мелодію, що долинає з глибини печери. Загадкову атмосферу доповнюють вітерець і завжди понижена до 11 градусів температура повітря, а також маленькі мальовничі озера з особливим ареалом мешканців – наприклад, рідкісною рибкою Протеус Ангуінус, що облюбувала це місце через його вогкість і темноту.

Головне фото nikabogdanic.com

Вам это будет интересно:
10 фактів про Папуа Нову Гвінею
Професійні мандрівники, етнографи і дослідники рідко бувають у популярних серед туристів краях, оскільки там мало шансів звершити якесь відкриття або ж дізнатися про щось нове. Утім, у спеціалістів є свій список топових країн і регіонів, де вони у XXI столітті знаходять, чим здивувати себе, а потім вже й весь світ.
10 фактів про Киргизстан
Киргизстан приваблює унікальною природою і кліматом, автентичною кухнею і гостинним народом, а ще – це країна з давніми цікавими традиціями й історією. Сьогодні розкажемо вам про найдивовижніші факти й особливості цієї країни.
10 фактів про ПАР
Для більшості людей ПАР – це лише батьківщина великого Нельсона Мандели і країна, чиї надра буквально кишать корисними копалинами. Утім, освічена людина має знати про найбільш передову державу Африки значно більше. Надолужуйте прогаяне разом з OUTLOOK!
10 фактів про Лесото
Всесвіт дуже часто пропонує нам баланс, показуючи відтінки і більш насичені кольори. Яскравий приклад такої рівноваги на теренах Південно-Африканської Республіки – Королівство Лесото. Ця держава, розташована високо в горах, – єдине місце на території континенту, котре в липні-серпні відвідують завірюхи. Тому його також називають «африканською Швейцарією».
10 фактів про Сальвадор
Вбиваючи у пошукових мережах слово «Сальвадор», у більшості випадків доведеться мати справу з посиланнями про великого художника Сальвадора Далі, а вже потім з державою, причому найбільш густонаселеною в Центральній Європі. Outlook хоче заповнити прогалину у глобальному павутинні своєю цікавою інформацією про цю красиву самобутню країну.
10 цікавих фактів про Олімпійські ігри в Токіо!
Вже цієї п’ятниці, 23 липня, відбудеться церемонія відкриття літніх Олімпійських ігор-2020 в Токіо. Вони, до речі, єдині в історії, які Олімпійський комітет був вимушений перенести і все через пандемію COVID-19. Тож пропонуємо вашій увазі добірку інших цікавих фактів про найбільш очікувану спортивну подію літа.
Азербайджан: усе най-най
Чи знаєте ви, що на території Азербайджану зосереджено 350 грязьових вулканів? Усього на нашій планеті вченим відомо 800 подібних об'єктів. Вони унікальні тим, що за своїм складом схожі на марсіанські ґрунти. Сьогодні до вашої уваги найцікавіші факти про цю дивовижну країну.
10 фактів про Ісландію
Значною мірою завдяки чемпіонатові Європи з футболу, що відбувся 2016 року у Франції, весь світ зацікавився далекою і нібито холодною Ісландією, оскільки її футболісти, створивши на цьому турнірі кілька сенсацій, голосно розпіарили свою Батьківщину. Щоб не відставати від тренда, OUTLOOK вирішив поділитися найбільш цікавими фактами про реальну країну ельфів, вулканів і льодовиків.
10 фактів про Ліван
Будучи однією з найдревніших країн світу, Ліван понад 75 разів згадується в Старому Завіті, а тутешнє місто Бібл офіційно вважається найдревнішим у світі. Перші людські поселення на території Лівану датуються приблизно VI тисячоліттям до нашої ери, що вкотре доводить: саме Близький Схід – колиска людства. Сьогодні ми хотіли б розповісти про Ліван як про одну з головних перлин цієї частини світу.
10 фактів про Колумбію
У стереотипному сприйнятті середньостатистичного туриста всі країни Латинської Америки «на одне обличчя» з їхніми пляжами, футболом, іспанською мовою і політичною нестабільністю. Та насправді усі вони – по-своєму унікальні. Сьогодні до вашої уваги цікаві факти про одну з них – Колумбію.
10 фактів про Казахстан
Ми в OUTLOOK цілком переконані в тому, що кожна країна цікава по-своєму, а «популярні» напрямки дуже часто стають такими завдяки грамотній подачі і серйозній розкрутці. Сьогодні ми хочемо поділитися з вами цікавими фактами з життя дивовижного і гостинного Казахстану – держави, без культури й історичного спадку якої не можна уявити ні Середню Азію, ні всю Євразію загалом.
10 фактів про Бахрейн: Екзотика арабського світу
Бахрейн – це найменша арабська країна. І дуже дивно, що вона не має всесвітньої пишної слави, адже це – справжня перлина Сходу у прямому і переносному значенні сенсі. Тим більше, що її не можна віднести до плеяди типових країн для арабського світу: навіть на їхньому тлі ця держава вважається екзотичною. Що ми знаємо про Бахрейн – 10 головних фактів.
Не лише тропіки та море. 10 фактів про Малайзію
Дедалі більше туристів з усього світу відкривають для себе Малайзію, яка поєднує як незайману азійську природу, так і урбанізовані міста-мільйонники. Outlook розповідає про цікаві аспекти життя цієї держави, які обов’язково допоможуть зробити вашу подорож іще приємнішою.
10 маловідомих фактів про Ізраїль
Об'їхавши цю маленьку за площею, проте надзвичайно цікаву країну, наша команда OUTLOOK підготувала добірку незвичайних фактів про неї. Ви ж не знали, що на івриті звичного нам равлика @ називають «штруделем»? Тож читайте далі, і ми розкриємо інші цікавинки, про які ви й не підозрювали!
10 фактів про Кубу
Залізний і харизматичний Фідель, чудовий ром і відомі сигари - мабуть, це мінімальний набір знань кожної людини на планеті в Кубі. Ми пропонуємо на ньому не зупинятися, оскільки знаменитий острів Свободи - дійсно цікава і незвичайна країна, яка заслуговує уваги. Наша добірка цікавих фактів - хороший привід познайомитися з нею ближче.
10 фактів про Бруней
Про давню історію таємничого Брунею майже нічого не відомо. Напевно, до витоків причетні іспанські, японські колонізатори і пірати, що завжди зазіхали на ці землі. Бо ж окрім пам’яті і вивозити звідси було практично нічого. Це тільки у 20-х роках минулого сторіччя уже суверенний Бруней випадково знайшов у своїх землях масштабні поклади газу і чорного нафтового золота.
10 фактів про Сербію
Балкани стають з кожним роком дедалі більш популярним туристичним напрямком. Напевно, у кожного мандрівника є свої улюблені країни регіону, але не розповісти про одну з найцікавіших держав цього півострова, Сербію, ми просто не можемо.
На краю світу. 10 фактів про Нову Зеландію
Максимум, що знає пересічна людина про Нову Зеландію, це те, що вона міститься десь «поруч» з Австралією і Пітер Джексон знімав там свої екранізації Толкієна. Outlook заповнює географічні та культурні прогалини і з радістю ділиться незвичайними фактами про цю дивовижну країну.
10 фактів про Естонію
Якщо вам не вдалося вирушити кудись улітку, не варто засмучуватись – деякі країни буквально розквітають саме восени. Одна з таких красунь – крихітна Естонія, яка розкинулась на узбережжі Балтійського моря. Саме про неї та її жителів далі в Outlook.
Чудний Чад. 10 фактів про країну
Африка, величезний континент, для більшості жителів Землі виглядає одним глобальним регіоном без особливих відмінностей. Звичайно, це не так! Сьогодні ми ділимося найцікавішими фактами про Республіку Чад, про існування якої навіть не всі знають, хоча там живе 11 мільйонів людей, а її територія - 20-та у світі за розмірами.
Закрыть
Outlook facebook page