RU  UK  EN
Статьи  >  Уяви  >  Palio del Papero: не тільки птахи

Palio del Papero: не тільки птахи

Скільки всього змішує у своєму казані Італія: гондоли, які плинуть оливковими річками, палюче сонце, що стікає своїм соком у пляшку Пізанської вежі, заплутане спагеті вуличок і коржі площ, присипані сумішшю італійських трав і діалектів. А ще у її казані є качки. Так-так, саме ці створіння дозволять вам відчути присмак справжнього національного колориту! І цій качиній історії вже понад тридцять років.

Вона бере свій початок з 1982 року. Маленьке італійське містечко Сан-Мініато, яке розкинулось на пагорбі поблизу Балконевізі, було звичайним фермерським селищем. Місцевих жителів завжди було небагато. А в 50–60-х роках минулого століття, після воєнних дій та інших негараздів, у селищі зосталося всього декілька десятків сімей.

Проте у 80-х деякі родини стали повертатись на рідні землі. І щоб якось відродити край, вирішили затіяти фестиваль, де збиралися пригощати грибами та білими трюфелями, якими славиться ця місцина. 1982 року організатори вирішили підживити інтерес до фестивалю, і традиційні трюфельно-грибні трапези перетворилися на гарнір до основної страви. Адже відтоді найбільш видовищним дійством зібрання стало зовсім не поїдання гастрономічних делікатесів, а «качині перегони».img_7297.jpg
Фото unagraficamondo.wordpress.com

Качиний фестиваль (Palio del Papero), який також зветься Перегони Паліо, традиційно проводять у другу суботу жовтня. Це саме та пора, коли осінь уже навідалась, але ще хочеться свята і яскравих емоцій.

Щоб поборотися за головний приз, чотири прилеглі міста: Формацино (Fornacino), Іль Борго (Il Borgo), Буччіо (Buecchio) і Фондоді Сцеса (Fondodi Scesa) – мають виставити своїх марафонців. Усі учасники висувають по парі качок-бігунів, яких іменують на честь рідного міста. Птахи мусять подолати естафету в 150 метрів. При цьому їхні «наставники» всіляко заохочують пернатих, щоб ті дісталися фінішу раніше за суперників. Саме це і врятує від потрапляння в суп. Останнє, звісно, жарт. Ставлення до качок контролюють. Під час перегонів птахів не можна не тільки штовхати, але й узагалі торкатися, підганяти дозволено лише голосом. На фестиваль навіть запрошують інспекторів, які прискіпливо перевіряють умови утримання бігунів, процес підготовки їх до перегонів та стежать, щоб тренери «не розпускали рук».

Глядачі вигадують прогнози, роблять справжні ставки і спостерігають, як конкуренти долають дистанцію. Качки своїм бігом пробуджують справжній азарт, адже їхня поведінка доволі непередбачувана..slide-palio-papero.jpgФото usbalconevisi.it

По закінченню перегонів учасники дійства фотографуються з птахами-фіналістами, сперечаються щодо учасників і святкують разом з переможцями.

А ще глядачі стають очевидцями історичного параду, що зображає події, які колись відбувались на землях Сан-Мініато. Цей захід поновлює в пам’яті жителів знаменні дати і віхи, а туристи отримують невеликий екскурс у минуле міста, пізнаючи нове й невідоме. Людей захоплює історія місць, які подарували Італії і всьому світу таких видатних особистостей, як: поет Франко Сакетті, композитор Маріо Масканьї, брати-кінорежисери Паоло і Вітторіо Тавіані та інші.

Після спортивно-культурних видовищ настає час смакувати традиційною італійською кухнею і дегустувати делікатеси. Білі трюфелі з околиць Сан-Мініато славляться своїми великими розмірами і неабиякою якістю. Традиції вирощування й торгівлі ними сягають середньовіччя. Тож місцеві добре знаються на цьому і почастують найсмачнішим, висококласним продуктом.

Дивіться також: Бути квітам! Найкращі квіткові фестивалі світу!

Участь у качиному фестивалі неодмінно дасть зрозуміти, чи прийшовся вам упору італійський черевичок. img_7292.jpgФото unagraficamondo.wordpress.com

Головне фото usbalconevisi.it

Вам это будет интересно:
Свята краса! Що приховують найвідоміші абатства світу?
Що ви уявляєте, коли чуєте слово «абатство»? Впевнена, більшість в першу чергу згадають про Вестмінстер. А якщо я скажу, що насправді це вже не абатство? Так що ж робить ці середньовічні споруди особливими? Давайте розбиратися на прикладі споруд з різних країн Європи.
Найкрасивіші костьоли світу: Чарівність і божественна сила
Архітектура храмів має багату, цікаву, а часом і неоднозначну історію. Часто саме з будівництва храмів, архітектура котрих вирізнялася особливою педантичністю і хитромудрістю, розпочиналися новаторства і закладалися основи течій в архітектурному мистецтві. Сьогодні розглядаємо і насолоджуємося найяскравішими у своїй красі зразками костьолів.
Смачна Японія: скуштувати країну на зуб
Морозиво зі смаком конини, мариновані комахи, риба зі смертельною отрутою – японській кухні є чим дивувати, вражати й шокувати. І чесно кажучи, перелік цих страв не завжды сприяє апетитові. Але ми не женемося за екзотикою. Істинний гастротуризм – це спроба збагнути менталітет і відчути національний колорит через традиційну кухню...
Амазонки з племені мосо: Заповідник фемінізму в затінку Гімалаїв
Автори антиутопій пророкують сотні бід людям майбутнього, яким знову і знову забороняють грати весілля, та, схоже, не все так страшно. У китайській провінції Юньнань, коло самісінького підніжжя Гімалаїв, живе матріархальне плем'я мосо, якому поняття шлюбу зовсім не знайоме.
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
Йодль – музика австрійських гір
В Австрії з'явився незвичайний маршрут, його вибирають любителі вокального стилю йодлем. Бредуть туристи долиною Циллерталь, широка стежина звужується, відкриваючи шлях тільки для найзавзятіших, і звивиста доріжка веде вгору. Зазирають мандрівники до хижки, яка має форму дзвіночка, обходять стороною найбільший ріг, прямуючи туди, де альпійські пастухи вели неквапливі музичні бесіди зі своїм стадом.
Ваш сніданок, сер! Або як починають свій день у різних країнах світу
Маленький тост, шматочок сиру і ковток міцної кави. «Це вам не шведський стіл!» – обурено пробурчить офіціант, дивлячись на незадоволене обличчя туриста. Щедрій українській душі не збагнути, як таким можуть наїстись місцеві. Тому перед подорожжю до нової країни варто знати точно, де звечора приготувати собі бутерброди...
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
Зимові забави Василя та Маланки: карнавал по-українськи
Новий рік в Україні не завжди розпочинався з ялинки, а замість Діда Мороза і Снігуроньки в гості чекали пустунку Маланку і моторного парубка Василя, та й не самих, а з почтом. Усі навіженості сходили з рук: витівки ряджених несли в собі сакральний зміст, продиктований логікою міфу про поєдинок весни і зими.
Якщо в тебе 10 доларів і ти в Римі
Сьогодні OUTLOOK продовжує одну із своїх найбільш популярних рубрик розповіддю про те, як можна витратити десять вічно зелених і приємних кишені й оку у Вічному місті, в який щорічно стікаються натовпи туристів і який не перестає дивувати кожного щасливця, який побував тут! Повірте, столиці Італії є, чим вас здивувати!
Пробере до кісток: найкращі фестивалі мистецтва з криги та снігу
Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.
Ніч перед Різдвом і після
Різдво приходить, накидаючи теплий кожух на плечі. Ввечері воно приносить із собою м’яке світло першої вечірньої зірки, а зранку будить білим, але теплим сонцем. Якби про відчуття Різдва хтось запитав у бабці моєї прабабці, то, гадаю, її слова були б ідентичні моїм. Бо разом із мисочкою куті із рук у руки українські покоління передають і свої традиції.
Царство льоду і снігу. Фестиваль Харбін
Щоб серед наших читачів не ставало забагато сумних і плаксивих людей, що лічать дні до літа чи бодай до теплої весни, OUTLOOK розповідає як мінімум про один привід полюбити холодний сезон всім серцем. І привід цей – вирушити в китайське місто Харбін і на власні очі побачити фантастичний за своїм розмахом фестиваль льоду і снігу.
Зимова казка: які міста найгарніше прикрашають до Нового року
До початку 2022 року лишилося зовсім обмаль часу, тому, якщо ви ще не вирішили, де саме будете відзначати найпопулярніше свято на нашій планеті, OUTLOOK пропонує свою добірку найбільш яскравих міст для святкування. У них всі бажання і мрії неодмінно збудуться!
Глінтвейн: зігріваємось правильно
Вітамінчики, загартовування, правильний режим дня... Це все добре і корисно, особливо в холоди, ось тільки іноді треба себе і побалувати й одночасно убезпечити від мікробів і застуди. У такий час найкращий засіб – глінтвейн.
Ескімоські іглу. Що нам варто із снігу дім збудувати!
Крихітка-син до батька прийшов і пропонує втекти від мами і бабусі на Північний полюс? Тільки не треба трагічних промов про люті морози, суцільну темряву полярної ночі і голодних білих ведмедів! Змовницьки підморгніть сміливцю й запропонуйте справжню чоловічу справу – навчитися будувати іглу для ночівлі в краю вічної мерзлоти під час зимових канікул.
Не зламай язика. Найбільш складні діалекти світу
Кажуть, чим простіше, тим краще, але чи так це? Ми знаємо, що не всі народності сповідують цей принцип. OUTLOOK знайшов найбільш дивніі, складні і важко вимовляючі мови світу і хоче поділитися цим з читачами.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Що вони їдять: кухня Риму
OUTLOOK часто розповідає про кухні народів світу, але, коли йдеться про Італію, писати про країну загалом було б злочином. Кожен з її двадцяти регіонів – це окремий світ зі своїми тонкощами і спеціалітетами. І нехай звання гастрономічної столиці Італії носить Болонья, її офіційній столиці Риму теж є чим похизуватися.
Кордони не перешкода: найбільш відомі анклави світу
Сьогодні OUTLOOK подорожує по найцікавішим з точки зору географії та адміністративного управління містам і країнам, які є анклавами, повністю розташовуючись на територіях інших держав.
Закрыть
Outlook facebook page