RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Тіманфая. Гарно до жаху

Тіманфая. Гарно до жаху

Канарські острови – це не тільки море, пляжі і коктейлі. Але й обвуглена історія цієї частини землі, вогнедишні жерла і соляні копальні. Особливо «гарячим» норовом з-поміж решти островів славиться земля Лансароте. Раніше на цій ділянці виверження вулканів відбувалися із завидною регулярністю. Тепер сюди вирушають туристи подивитися на силу вогню і магми і навіть зазирнути у «пекло».

У Тіманфаю слабаки не їдуть. І хоча цей парк вулканічної активності на острові Лансарот вже давно витоптаний черевиками тисяч допитливих, він і сьогодні здатен викликати містичний страх у тих, хто ризикнув приїхати сюди. Чорний пісок, відкриті кратери вулканів, жерла вогню, теплі на дотик скелі, камені від яскраво-жовтого до фіолетового кольорів. Усе це створює відчуття іншої реальності. Востаннє місцеві гори вивергали лаву у вісімнадцятому столітті. Одночасно прокинулись близько тридцяти кратерів. Це виверження тривало шість років. Лава і попіл тоді вкрили собою третину острова. Відтоді більшість жителів перебралися на сусідню Ґран Канарію, а частину Лансароте визнано біосферним заповідником, її флора і фауна взяті під охорону ЮНЕСКО.Lanzarote-Timanfaya-Park.jpgФото pureluxuryvillaslanzarote.com

Про жах, який відчували очевидці вогняної вистави, відомо за записами якогось священика, котрий відмовився покидати неспокійну землю навіть у період інтенсивного виверження. Він ретельно фіксував те, що відбувалося довкола. Серед його записів є свідоцтва про те, як розколювалася земля, і на рівному місці виростали гори, як лава ховала села і містечка, і про те, з яким жахливим тріском, шипінням й іскрами гарячі надра землі зустрічалися з вируючим океаном. Розповідає літопис і про те, як жителі маленького села Тінахо серед вируючої стихії провели релігійну процесію, встановили на шляху лави хрест, і та чудесним чином зупинилася, не доходячи до нього. Тоді ж вдячні селяни звели каплицю на честь своєї нової покровительки Діви Вірхен де лос Вольканес.Charco_de_los_Ciclos._Lanzarote.jpgФото simple.wikipedia.org

Відтоді вулкани сплять. А перетворена на попіл земля Тіманфаї стала візитною карткою острова і приманкою для наукових і туристичних експедицій. Бродити у своє задоволення поміж застиглою лавою не вийде. Для мандрівників існують певні маршрути парком із покажчиками. Подолати маршрут можна пішки, автобусом і на верблюдах. У будь-якому разі всі дороги приведуть до однієї з жвавих пам’яток – ресторану з красномовною назвою «Диявол». Гостроти у відчуттях додає те, що він збудований над найгарячішим вулканом на острові, а всю їжу в ньому готують на природному геотермальному теплі, що виривається з-під землі. У вертикальній жаровні смажать м'ясо і виловлену біля берегів острова рибу. Поруч із ним для туристів влаштовують вистави. Гостей підштовхують до розщелини в землі. Потім її набивають соломою, вона спалахує, після чого вогонь гасять холодною водою. Усе дуже нагадує діючий гейзер. Туристи в захваті і намагаються ухилитися від гарячих крапель. Усе це виробляють з єдиною метою – продемонструвати, що вулкани парку Тіманфаї аж ніяк не дрімають, і вже на глибині п’ятнадцяти метрів киплять справжні «пристрасті» температурою в шістсот градусів Цельсія.Lanzarote_1_Luc_Viatour.jpgФото nl.m.wikipedia.org

Правила відвідування парку досить суворі. Це пов’язано як з унікальною екосистемою, так і з безпекою туристів. У стороні від перевірених стежок розташовані доволі гострі камені, падіння на які не обіцяє нічого хорошого. Найбільш проблематично здійснити там саме пішохідну прогулянку. Мало того, що рухатися серед застиглої лави дозволяють суворо визначеним маршрутом, потрапити на нього вдається не всім. Для цього необхідно знайти сайт парку Тіманфаї і заповнити анкету. Черга з бажаючих пройтись пішки настільки велика, що записуватися на екскурсію радять за кілька місяців. Перед її початком слід прибути заздалегідь. Тоді формують дві пішохідні групи – іспаномовну і для тих, хто говорить англійською. Провідники – професійні геологи. У кожній всього по десять осіб. Хто не встигає, той вирушає на автобус і дивиться на застиглу красу через скло. Крім того, кожен із тих, хто прийшов, має бути взутим у високі черевики, мати головний убір, захисний крем від сонця і пляшку з водою. За поганих погодних умов тригодинну екскурсію скасовують. Дітей до шістнадцяти років на таку прогулянку не беруть.cosa-fare-alle-isole-canarie-camels-in-timanfaya-national-park-waiting-for-tourists-lanzarote-canary-islands-spain-827-1307.jpg
Фото planettraveller.blog

Утім, острів Лансарот здатен захопити не лише своїм «вогнедишним» парком. Завдяки вулканічній активності тут утворилися печери, котрі досі досліджують науковці. Є на острові і своя фортеця, котра колись слугувала оборонним майданчиком від піратів, і замок. У ній час від часу виставляють роботи відомих художників. Для поціновувачів флори працює парк кактусів. На острові чимало пляжів. Але деякі з них доволі вітряні.

Головне фото oleghalimov.ru

Вам это будет интересно:
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Міста у скелях: іспанське видання
Збудувати поселення на рівнині – чи велика премудрість? Зовсім інша справа, коли місцевість норовлива і непоступлива, хоч і складається всуціль із уступів й узвиш. Люди століттями намагалися перемогти рельєф і сказати своє слово в гірському містобудуванні. Та лише ті, кому вдалося знайти із Землею спільну мову, змогли створити справжні романи в камені.
Мистецтво топіарію
Коли я, ще маленька дівчинка, вперше провела рукою по стрижених кущах, мою долоню дряпнули гострі краї гілок, а в ніс вдарив стійкий аромат туї. Зачарована, я довго не могла відірвати погляд від конусів, куль і квадратів, що оточили мене у парку невеличкого курортного містечка. Мені здавалося, нібито я потрапила в казку і серед листя неодмінно розгледжу усмішку Чеширського Кота.
Олесунн: Там, де починається норвезька казка
Газета «The Times» визнала Олесунн найкрасивішим містом Норвегії. І недарма! Примхливе море, заворожлива північна природа, знамениті фіорди, казкові різнокольорові будиночки у стилі «ар-нуво», а також легендарна Дорога тролів приваблюють охочих побачити вражаючі дикі пейзажі або ж стати господарем маяка Мольє!
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
Птахам хочеться тепла. Де зимують птахи
У дитинстві я міг годинами дивитись на небо, розглядаючи вервечки птахів, які відлітали у вирій. Для дитини це було справжньою магією. І нехай сьогодні на моїй книжковій полиці майже не зосталось книжок про чародійство, подорожі крилатих до тепла, в надії перезимувати, не залишають мене байдужим.
Пробере до кісток: найкращі фестивалі мистецтва з криги та снігу
Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.
Засніжені вершини. Найкращі зимові курорти
З настанням холодних сезонів важливо не тільки кутатися у светри з оленями, пити какао і в черговий раз переглядати різдвяні комедії. Спорт ще ніхто не скасовував, тому Outlook розповідає про п’ять чудових гірськолижних курортів, де можна добряче збадьоритися і вилізти із зимової сплячки.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Гренландія. Must see
Льодовиковий острів Гренландія був уперше відкритий норвезькими вікінгами. Такий факт не може здивувати, адже хто як не кочівне плем’я мало хоробрість проникнути в суворий арктичний клімат. Ми не будемо вникати, які причини привели розбійний народ до краю землі, а от про найцікавіші місця для сучасного мандрівника сьогодні дізнаємося.
Ця дика Африка. Найвідоміші заповідники континенту. Частина 1
Божевільно красива первозданна Африка – саме те місце, де можна і потрібно, не довго думаючи, занурюватися у світ дикої природи і відчувати себе в незвичній ролі – ролі гостя в домі тварин, а не навпаки… Тут викидаєш із думок все неприродне і напускне, відчуваючи себе лише маленькою піщинкою у величезному захопливому світі…
Каракол. Все, що варто дізнатися
Природа та історичний спадок з лишком покривають тимчасові труднощі у сферах інфраструктури і сервісу в Киргизстані, котрий уже щосили наближається в туристичному плані до Грузії та Вірменії! Розглянемо це на прикладі затишного містечка Каракол.
Чилі: Земля, що дихає вогнем
Що для туриста – привід захоплено клацати фотоапаратом, те для місцевих жителів – постійний неспокій і навіть смертельна загроза. Гряда вогнедишних вулканів Чилі, оточених солоними озерами і термальними гейзерами, вважається одним із найбільш вражаючих місць на планеті. Та одна справа – подивитися й поїхати, і зовсім інша - постійно жити на «пороховій бочці».
Каньйони: Глибокі й довгі
Коли як не заказ підкорювати вершини, долати моря і дертись по скелях? Найчастіше люди докладають величезних зусиль, аби все життя насолоджуватися комфортом. Однак іноді наша душа вимагає романтики, тому OUTLOOK розповість вам про сім неповторних каньйонів.
«In vino veritas»: 5 незвичайних виноградників світу
Здавна відомо, що виноробство – це справжнє мистецтво, підвладне тільки щиро закоханим у свою справу майстрам. Що ж казати про красу шедеврів, створених вмілими руками – виноградники, розкидані по всіх куточках світу, вражають своєю грандіозністю і прикрашають планету, розмальовуючи її яскравими соковитими барвами.
З небом «на ти»: найбільш високогірні міста світу
Хто бодай раз бував у горах, неодмінно замислювався над тим, щоб залишитися там назавжди. Але вже через кілька годин відчував на собі всі «принади» перебування на такій неймовірній висоті і втікав назад до рідних низин… Так чи можна жити постійно там, де часом важко навіть дихати? Відповідь – так, і сьогодні ми розкажемо про п’ять найцікавіших високогірних міст світу!
Озера, що змінюють уявлення про силу природи
Коли згадуєш слово «озеро», в голові з’являється перший-ліпший образ тихої затишної водойми, яку з усіх боків обіймають порослі травою береги. OUTLOOK зробив добірку найбільш вражаючих озер, котрі змінять ваше уявлення про це творіння природи. Кожному з них є чим дивувати, хай то нетиповий колір води чи лячна здатність умертвляти живі організми.
Кава – напій з гірських вершин
Замовляючи каву, ми зазвичай кажемо: американо чи еспресо, латте… Але у справжніх кав’ярнях, котрі пропонують справді якісну каву, уточнюють ще й вид зерен і країну-виробника. Багатьох це вганяє у ступор. Сьогодні понад 70 країн вирощують каву в найбільш спекотних куточках світу – це Африка, Азія, Латинська й Центральна Америка, Океанія.
Африканські красоти. Ботсвана
Усіма своїми гранями горять алмази Ботсвани. Але крім коштовних каменів, тут є й інші скарби. Сьогодні відкриємо цю країну зовсім по-іншому.
Закрыть
Outlook facebook page