RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Болівія: розсипалася сіль до туристів...

Болівія: розсипалася сіль до туристів...

Прогулятися небесами, живучи на Землі, виявляється, можливо. Досить вирушити на південь невеликої країни Болівії, в одну з найбільш незвичайних пустель світу – Уюні. Переглянувши знімки туристів, які побували тут, так і хочеться недовірливо запитати: «А це точно не фотошоп?»

Величезна територія, що розташована на висоті майже 4 км над рівнем моря і займає площу понад 10 000 квадратних кілометрів, – це не що інше, як тверде озеро Уюні. Опинившись тут, спочатку не зовсім розумієш, з чого ж сформувалася величезна гладь. На пісок не дуже схоже, а для снігу, що не тане при плюсових температурах, аж надто дивно... Але якщо зір підводить, слід довіритися іншим відчуттям, у даному разі – смаковим. Варто лише без побоювання спробувати те, що знаходиться під ногами, і все відразу стає ясно – це звичайнісінька сіль.

Зовні місце істотно відрізняється від традиційного розуміння слова «озеро». Та якби машина часу перекинула нас приблизно на 40 тисяч років назад, то перед нами відкрився б звичайний водний масив під назвою Мінчін. Через століття він розділився на вже знайоме нам джерело солі Уюні, ще одне схоже – Салар-де-Койпаса, а також на два цілком «нормальних» озера з цікавими назвами – Уру-Уру і Поопо.GettyImages-465844068-8804586b15ba423395bae15f1d9dffa7.jpg
Фото tripsavvy.com

Однак прославитися на весь світ вдалося тільки першому. Певною мірою на це вплинули величезні розміри «сухої» водойми, які зробили її найбільшим солоним озером на всій планеті. Як правило, піші «круїзи» по Уюні відбуваються аж ніяк не в хорошу погоду, звичну для всіляких подорожей, а в сезон, коли небо повністю затягнуте дощовими хмарами. Триває цей період з травня по листопад. У цю пору весь солончак залитий приблизно 30-сантиметровим шаром води, що створює ефект велетенського дзеркала, у якому детально відображаються пропливаючі зверху хмари. Незвичайна ілюзія стає фоном для унікальних знімків, які і є головною метою більшості поїздок.salar-de-uyuni.jpgФото worldatlas.com

«Розсипати сіль – це не до сварки, а до додаткового прибутку», – вирішили «переграти» суть приказки місцеві жителі, які збудували в приозерних селищах незвичайні готелі. Усі меблі, від спального місця до табуретів, виготовлені з величезних брил цього мінералу. Помірна плата, в рамках 20-30 доларів, – і ночівля в солоному готелі вам забезпечена. Оголошення з єдиним важливим проханням адміністраторів закладу відчайдушно розвішані в кожному номері і у всіх коридорах: «Нічого не облизувати!».

Звісно, надихнувшись дивовижними фотографіями і захоплюючими відгуками про це унікальне місце, всі прагнуть потрапити на Уюні в дощовий сезон. Та якщо матінка-природа раптом не забажає до вашого приїзду залити все водою, не варто звинувачувати себе в невдачливості, а погоду – у неприхильності. Сухий «клімат» дасть шанс насолодитися іншими особливостями озера, зокрема дивовижним тваринним і рослинним світом. Тут розгулюють одомашнені альпаки – головний вид худоби в найближчих селищах, – що люблять забрести в пустелю, аби поласувати тутешнім мохом. І, звиклі до людей, вони не проти попозувати на камеру.9_SalardeUyuniAdventures_SoldeMananaGeyser_shutterstock_765548596_1.jpgФото fodors.com

Стежити за зграями довгоногих фламінго краще здалеку, один неправильний крок – і полохливі птахи рожевою хмарою злетять над соляними просторами. Крім них, з пернатих на цій місцевості частенько зустрічаються дві крайності: масивні страуси і дрібні колібрі. Щодо рослинного світу, вологий клімат і специфічний ґрунт не є сприятливими умовами для великого розмаїття представників флори, зате місцеві багатометрові кактуси, що колючим парканом оточили пустелю з усіх боків, цілком можуть конкурувати навіть з велетенськими мексиканськими.39767.jpgФото exodus.co.uk

Поспостерігати, як видобувають те, що ми вживаємо в їжу щодня, на Уюні теж реально. Використання місцевих запасів солі, що становлять близько 10 мільярдів тонн, триває вже кілька віків, приносячи додаткові гроші в державну казну. Але півстоліття тому «розкопки» були значно масштабнішими, і, як згадка про цей період, у трьох кілометрах від озера розташувався музей під відкритим небом, що має назву «кладовище паровозів». Коли в 50-х активний видобуток мінералів у рудниках стрімко знизився, працівники залізниці залишили тут всю транспортувальну техніку, яка через роки перетворилася на ще одну місцеву пам’ятку. Ініціювала «переформатування» старих рейкових машин на експозицію влада Болівії, що у 2006 році почала втілювати в життя програму з розвитку цього незвичайного регіону.

Головне фото wanderlust.co.uk

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Міста у скелях: іспанське видання
Збудувати поселення на рівнині – чи велика премудрість? Зовсім інша справа, коли місцевість норовлива і непоступлива, хоч і складається всуціль із уступів й узвиш. Люди століттями намагалися перемогти рельєф і сказати своє слово в гірському містобудуванні. Та лише ті, кому вдалося знайти із Землею спільну мову, змогли створити справжні романи в камені.
Мистецтво топіарію
Коли я, ще маленька дівчинка, вперше провела рукою по стрижених кущах, мою долоню дряпнули гострі краї гілок, а в ніс вдарив стійкий аромат туї. Зачарована, я довго не могла відірвати погляд від конусів, куль і квадратів, що оточили мене у парку невеличкого курортного містечка. Мені здавалося, нібито я потрапила в казку і серед листя неодмінно розгледжу усмішку Чеширського Кота.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Олесунн: Там, де починається норвезька казка
Газета «The Times» визнала Олесунн найкрасивішим містом Норвегії. І недарма! Примхливе море, заворожлива північна природа, знамениті фіорди, казкові різнокольорові будиночки у стилі «ар-нуво», а також легендарна Дорога тролів приваблюють охочих побачити вражаючі дикі пейзажі або ж стати господарем маяка Мольє!
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
Птахам хочеться тепла. Де зимують птахи
У дитинстві я міг годинами дивитись на небо, розглядаючи вервечки птахів, які відлітали у вирій. Для дитини це було справжньою магією. І нехай сьогодні на моїй книжковій полиці майже не зосталось книжок про чародійство, подорожі крилатих до тепла, в надії перезимувати, не залишають мене байдужим.
Пробере до кісток: найкращі фестивалі мистецтва з криги та снігу
Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
Засніжені вершини. Найкращі зимові курорти
З настанням холодних сезонів важливо не тільки кутатися у светри з оленями, пити какао і в черговий раз переглядати різдвяні комедії. Спорт ще ніхто не скасовував, тому Outlook розповідає про п’ять чудових гірськолижних курортів, де можна добряче збадьоритися і вилізти із зимової сплячки.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Закрыть
Outlook facebook page