У Києві пройшов фестиваль Кореяда-2017
Проводити "Кореяду" вже стало доброю традицією для організаторів. Щорічно, починаючи з 1995 року захід проходить в різних містах України: Харкові, Одесі, Дніпропетровську. Це фестиваль корейських громад України, на якому виступають колективи і виконавці, що працюють в жанрах як традиційної, так і сучасної корейської культури. Проходить захід за сприяння Посольства Республіки Корея в Україні, Корейського культурного центру, Всеукраїнської Асоціації корейців, Ради національних спільнот і Фонду зарубіжних корейців.
У цьому році фестиваль відбувся в столиці України 14 червня і був присвячений 25-річчю дипломатичних відносин Республіки Корея і Україна, а також 80-ій річниці депортації корейців з Далекого Сходу.
Відкрили барвисте свято вітальними словами Директор Корейського культурного центру Кан Ден Сік і Надзвичайний і Повноважний Посол Кореї в Україні Лі Янг Гу.
"Сьогодні ми зібралися для того, що б провести традиційну "Кореяду". Ми щороку організовуємо фестиваль в різних містах України. І цей рік - особливий, адже ми відзначаємо 25 років з встановлення дипломатичних відносин між нашими країнами. Фестивалю чекають всі корейці , що проживають в Україні. у цей день ми можемо показати всю красу нашої культури і ближче познайомити з нею гостей. Мені хочеться подякувати посольству і особисто Послу Кореї Лі Янг Гу за надання допомоги в організації"- сказав пан Кан Ден Сік.
У свою чергу, Дипломат також подякував усім організаторам фестивалю і наголосив:
"У 2017 фестиваль особливий, це історично значимий рік, як сказав мій колега. Ми і надалі будемо намагатися підтримувати дружбу між Кореєю та Україною. У нас на цьому тижні багато заходів: форуми, круглий стіл, і в тому числі і сьогоднішня "Кореяда" . Я дуже сподіваюся ми будемо зберігати і розвивати двосторонні відносини між нашими країнами. Я дякую також артистам концерту, які дарують нам таке свято".
В рамках "Кореяда-2017" відбулася експозиція картин корейських художників, фотовиставка про етнічних корейців України - "КОРЕ-САРАМ" і урочистий концерт, в якому можна було побачити виступи майстрів корейського бойового мистецтва "тхеккен", почути традиційні і сучасні корейські пісні і насолодитися колоритними танцями!
У дивовижну атмосферу Кореї гості свята змогли зануритися завдяки виступам танцювального ансамблю "Суллі", який прибув в Україну спеціально для участі в фестивалі. На думку артистів ансамблю, мистецтво може змінити реалії життя і людські взаємини. "Ми хочемо реалізувати художню цінність, орієнтовану на майбутнє, поставивши в один ряд традиції і творчість, чуттєвість і раціональність, спадковість та інновації, минуле і майбутнє", - говорять артисти.
Віртуозними постановками порадували глядачів і учасники ансамблю "Тораді". Головна мета артистів - зберегти корейські традиції і культуру в танці, саме її ось уже 20 років реалізовує в життя керівник Марина Лі. Ансамбль приймає участь у щорічних Всеукраїнських та Міжнародних фестивалях і займає в них призові місця.
Просто неможливо було повірити своїм очам, коли на сцену вийшла 11-річна Вероніка Цой, дівчинка продемонструвала сміливі і запаморочливі трюки. Вероніка - учасниця шоу "Україна має талант. Діти", тут вона виступає з партнеркою Діаною Серкіною. Гімнастки стверджують, що головне в їх парі - довіра. Один неправильний рух може коштувати життя, адже вони займаються художньою гімнастикою під куполом цирку на висоті чотири метри.
Крім яскравого концерту, гості змогли ближче познайомитися з корейським етносом, історією та традиціями, дізнатися про національний одяг, символіку та відчути силу духу і згуртованість народу.
В рамках фестивалю 15 червня також пройшов Круглий стіл, присвячений 80-річчю депортації корейців з Далекого Сходу. У вересні 1937 року 172 000 етнічних корейців були виселені з прикордонних районів Далекого Сходу в середню Азію. Депортація була викликана тим, що 7 липня 1937 японські війська вторглися в Китай, а Корея в той час була анексована Японією.