RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  В обіймах осені: куди вирушити?

В обіймах осені: куди вирушити?

Осінь обіцяє, що спека плавно зійде нанівець, і одразу ставить перед вибором: продовжити ловити млосні деньки в теплих країнах чи відчути прохолоду вечора і, не відволікаючись на задуху, насолоджуватись архітектурою міст?

Оксамитовий сезон в Китаї

Спостерігати, як листя міняє відтінки кольору, ранковий туман вітає озера, а багряні пейзажі концентрують на собі всю увагу в китайських природних місцях і заповідниках… відчути шарм національних парків Цзючжайгоу і Чжанцзяцзе, загадковість провінції Синцзян і резервату Yading … Вийти за рамки урбаністичних буднів, щоб навідати незвичайні рослини, рідкісних тварин і величні гори.

Погода в різних регіонах країни багатогранна: у листопаді на півночі вже затягує холодом, в горах може випасти сніг; зате на півдні ще тепло, і «золота осінь» в самому розпалі. Тропічний пункт зупинки і головна оздоровниця країни – острів Хайнань.yaponskiy_sad_14.jpgФото 2d.by

Вересень і жовтень найкращий час, щоб долучитися до юрби людей, що споглядають на «червоне листя» у парку Ароматних пагорбів поруч із Пекіном. Серед чудернацьких дерев – багато трас і маршрутів з культурними і історичними пам’ятками. Щоб захопитися прекрасним по повній програмі, зазирніть ще й у ботанічний сад в Шанхаї і Гуанчжоу з п’янким ароматом орхідей біля підніжжя гори Бай Юнь. Зустріньтесь із коктейлем із упоряджених ландшафтів, імператорських похоронних комплексів, просто красивих краєвидів не без смислового навантаження.

Де ловити хвилю?

До морських берегів – любити вітер і сонце, поєднувати в тандемі йогу і серфінг, побути під владою красот Португалії, Філіппін, острова Балі… Ну і Франція, ясна річ: вона обросла серф-кемпами. Якщо ви новачок, познайомтесь не тільки з філософією спортсменів, але й збагатіть лексикон словом «спот» – це місце, де збираються володарі мускулястих плечей і загорілих щік.

Якщо вже зайшла мова про прилучення до спорту, слід вирушити в Лісабон – місто, звідки починалося чимало експедицій і де хвилі трохи менші за хмарочос. Ніжні «баранці» Атлантичного океану на сніданок, мальовничі парки і сквери на вечерю. Португалія, втім, щедра й на усамітнені місця – острів Мадейра з його смачнючим пшеничним хлібом «bolodocaco»; селище Сагреш, де, стомившись від дошки, можна захопитися дайвінгом чи спостерігати за дельфінами: Прайя-ду-Амандо як одне з найкращих місць із не прирученою природою і чудовими пляжами.portugal-cascais-xxlarge.jpgФото telegraph.co.uk

Філіппінці відправлять на о. Сіаргао, котрий бушує біля найглибшої у світі Маріанської впадини. Острів сам, ніби другий всесвіт з небаченою природою і привітним настроєм. Про Балі написано багато піднесених рядків – пляжі острова чекають на вас щосекунди.

Фінляндія – їдемо до Мумі-Тролля

Щоб не забиратися геть далеко і знайти казкові моменти, варто злітати у Фінляндію. Пам’ятаєте заповіді Мумі-Тролля? «Пити сік і думати про щось приємне»? Саме так і слід вчинити на батьківщині письменниці Туве Янссон. Парк-острів імені головного героя улюбленої для багатьох книги – своєрідна відповідь Діснейленду. Тільки занурюєтесь ви в життя Мумі-тата і Мумі-мами: це чарівна щоденність із театральних вистав, чаювання в дерев’яних будиночках і катання на гірках. Решту епізодів казки доводиться вже ловити у природі серед найчистіших озер, струмків, зелених лісів. Один із таких парків – Ісопуйсто з англійськими мотивами: охайні кущі у формі тварин і рослин, газони і кам’яні доріжки. І не обійшлося без тисячі різновидів квітів, зібраних із теплих країн. Штучне приборкання води відбулося на місці колишнього водоспаду. Зараз тут виросла Іматранкоскі – це дамба, де бурхливі потоки води під музичні композиції і світлове шоу мчать з висоти двох десятків метрів. а сміливці теж знають свою справу: схопившись за трос, у вільному польоті ширяють над течією. Повертайтесь в країну у квітні – вона зустріне магією північного сяйва.0922-4mz6GSD2-vastavalo-330826.jpgФото roadtripfromhel.com

Фестиваль Burning Man

Учасники піщаного заходу вже зараз розглядають фотокартки з місця події і обмінюються враженнями. Та зовсім недавно горді вітри штату Невада зустрічали неординарних гостей фестивалю BurningMan. Він починається, захопивши останні дні серпня, і триває протягом першого тижня вересня. Для себе важливо зрозуміти, ви варто вирушати у піщані нетрі, встигнути купити квиток на офіційному сайті й заодно обзавестися захисними окулярами. Тут всі живуть одночасно за правилами і поза них: організатори акуратно донесли 10 заповідей про дух заходу, при цьому не сковуючи залізними рамками поведінку гостей. Сенс в тому, щоб виразити свої поривання через незалежне мистецтво, перформанси в недоторканому куточку світу. Скульптор з Одеси Олександр Мілов ступив на землю пустелі Блек-Рок (де і відбувається дійство) торік зі своїм твором «Любов». Матеріалізовані почуття розмістилися серед гостей свята: металеві контури фігур чоловіка і жінки, що сидять спиною один до одного, і всередині них – дві маленьких дитини, що тягнуться руками і намагаються наблизитись. Це історія про стосунки людей? Чи метафора про відносини країн і націй? Роздуми нескінченні – і в цьому перевага роботи. До наступного заходу трохи менше ніж рік, та вже можна готувати костюм і подбати про відкриття візи.Фото img.tourister.ru

«Золотой сезон» у Мексиці

Ця країна приділяє більш ніж достатньо уваги пам’яті померлих і має неформальні погляди щодо цього. У перших числах листопада відбувається дуже відоме свято День мертвих, присвячене душам людей, що покинули нас. Подія супроводжується карнавалом, солодощами у формі черепів і фігурок-скелетів Катрін. Це цілий ритуал, що приваблює увагу. Він надихнув не одного творця: Тім Бертон візуалізував образи у мультиплікації «Труп нареченої», Рей Бредбері працював зі словом у повісті «Переддень всіх святих».Фото static.tonkosti.ru

На цьому мексиканці не зупиняються: цвинтар TheBridgetoParadise пов'язаний з григоріанським календарем: пагорб на семи рівнях (дні тижня), кількість могил відповідає числу днів у році. Захоронення неодмінно яскраві і строкаті у формі машин, соборів чи ліжка з подушкою. Це відносно молоде місце, його історія бере початок з 1984 року. У дні фестивалю цвинтар стає одним із найпопулярніших місць. Та знайомство з нетрадиційними для європейця поглядами на загробне життя не єдиний привід дізнатися про спадок стародавніх держав майя та ацтеків. Тим більше, що листопад ніби призначений для візиту: засуха ще не настала, а зливи припинилися; води Тихого океану комфортної температури, нічне життя Акапулько в самому розпалі. І земля давніх народів посеред джунглів чекає на гостей, щоб показати загадкові храми і палаци. Такими будуть міста Чичен-Ітца, Теотіуакан з пірамідами Місяця і Сонця і, нарешті, найбільш підступний і просторий Паленке, оточений з одного боку туканами зі строкатими носами, а з іншого – мавпами. Познайомтесь із давньою історією – і Мексика переверне ваше світосприйняття!

Головне фото bhhsamb.com

Вам это будет интересно:
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Міста у скелях: іспанське видання
Збудувати поселення на рівнині – чи велика премудрість? Зовсім інша справа, коли місцевість норовлива і непоступлива, хоч і складається всуціль із уступів й узвиш. Люди століттями намагалися перемогти рельєф і сказати своє слово в гірському містобудуванні. Та лише ті, кому вдалося знайти із Землею спільну мову, змогли створити справжні романи в камені.
Мистецтво топіарію
Коли я, ще маленька дівчинка, вперше провела рукою по стрижених кущах, мою долоню дряпнули гострі краї гілок, а в ніс вдарив стійкий аромат туї. Зачарована, я довго не могла відірвати погляд від конусів, куль і квадратів, що оточили мене у парку невеличкого курортного містечка. Мені здавалося, нібито я потрапила в казку і серед листя неодмінно розгледжу усмішку Чеширського Кота.
Олесунн: Там, де починається норвезька казка
Газета «The Times» визнала Олесунн найкрасивішим містом Норвегії. І недарма! Примхливе море, заворожлива північна природа, знамениті фіорди, казкові різнокольорові будиночки у стилі «ар-нуво», а також легендарна Дорога тролів приваблюють охочих побачити вражаючі дикі пейзажі або ж стати господарем маяка Мольє!
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
Птахам хочеться тепла. Де зимують птахи
У дитинстві я міг годинами дивитись на небо, розглядаючи вервечки птахів, які відлітали у вирій. Для дитини це було справжньою магією. І нехай сьогодні на моїй книжковій полиці майже не зосталось книжок про чародійство, подорожі крилатих до тепла, в надії перезимувати, не залишають мене байдужим.
Пробере до кісток: найкращі фестивалі мистецтва з криги та снігу
Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.
Засніжені вершини. Найкращі зимові курорти
З настанням холодних сезонів важливо не тільки кутатися у светри з оленями, пити какао і в черговий раз переглядати різдвяні комедії. Спорт ще ніхто не скасовував, тому Outlook розповідає про п’ять чудових гірськолижних курортів, де можна добряче збадьоритися і вилізти із зимової сплячки.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Гренландія. Must see
Льодовиковий острів Гренландія був уперше відкритий норвезькими вікінгами. Такий факт не може здивувати, адже хто як не кочівне плем’я мало хоробрість проникнути в суворий арктичний клімат. Ми не будемо вникати, які причини привели розбійний народ до краю землі, а от про найцікавіші місця для сучасного мандрівника сьогодні дізнаємося.
Ця дика Африка. Найвідоміші заповідники континенту. Частина 1
Божевільно красива первозданна Африка – саме те місце, де можна і потрібно, не довго думаючи, занурюватися у світ дикої природи і відчувати себе в незвичній ролі – ролі гостя в домі тварин, а не навпаки… Тут викидаєш із думок все неприродне і напускне, відчуваючи себе лише маленькою піщинкою у величезному захопливому світі…
Каракол. Все, що варто дізнатися
Природа та історичний спадок з лишком покривають тимчасові труднощі у сферах інфраструктури і сервісу в Киргизстані, котрий уже щосили наближається в туристичному плані до Грузії та Вірменії! Розглянемо це на прикладі затишного містечка Каракол.
Чилі: Земля, що дихає вогнем
Що для туриста – привід захоплено клацати фотоапаратом, те для місцевих жителів – постійний неспокій і навіть смертельна загроза. Гряда вогнедишних вулканів Чилі, оточених солоними озерами і термальними гейзерами, вважається одним із найбільш вражаючих місць на планеті. Та одна справа – подивитися й поїхати, і зовсім інша - постійно жити на «пороховій бочці».
Каньйони: Глибокі й довгі
Коли як не заказ підкорювати вершини, долати моря і дертись по скелях? Найчастіше люди докладають величезних зусиль, аби все життя насолоджуватися комфортом. Однак іноді наша душа вимагає романтики, тому OUTLOOK розповість вам про сім неповторних каньйонів.
«In vino veritas»: 5 незвичайних виноградників світу
Здавна відомо, що виноробство – це справжнє мистецтво, підвладне тільки щиро закоханим у свою справу майстрам. Що ж казати про красу шедеврів, створених вмілими руками – виноградники, розкидані по всіх куточках світу, вражають своєю грандіозністю і прикрашають планету, розмальовуючи її яскравими соковитими барвами.
З небом «на ти»: найбільш високогірні міста світу
Хто бодай раз бував у горах, неодмінно замислювався над тим, щоб залишитися там назавжди. Але вже через кілька годин відчував на собі всі «принади» перебування на такій неймовірній висоті і втікав назад до рідних низин… Так чи можна жити постійно там, де часом важко навіть дихати? Відповідь – так, і сьогодні ми розкажемо про п’ять найцікавіших високогірних міст світу!
Озера, що змінюють уявлення про силу природи
Коли згадуєш слово «озеро», в голові з’являється перший-ліпший образ тихої затишної водойми, яку з усіх боків обіймають порослі травою береги. OUTLOOK зробив добірку найбільш вражаючих озер, котрі змінять ваше уявлення про це творіння природи. Кожному з них є чим дивувати, хай то нетиповий колір води чи лячна здатність умертвляти живі організми.
Кава – напій з гірських вершин
Замовляючи каву, ми зазвичай кажемо: американо чи еспресо, латте… Але у справжніх кав’ярнях, котрі пропонують справді якісну каву, уточнюють ще й вид зерен і країну-виробника. Багатьох це вганяє у ступор. Сьогодні понад 70 країн вирощують каву в найбільш спекотних куточках світу – це Африка, Азія, Латинська й Центральна Америка, Океанія.
Африканські красоти. Ботсвана
Усіма своїми гранями горять алмази Ботсвани. Але крім коштовних каменів, тут є й інші скарби. Сьогодні відкриємо цю країну зовсім по-іншому.
Закрыть
Outlook facebook page