RU  UK  EN
Статьи  >  Насолодись  >  Усе в топку?

Усе в топку?

13 років тому, 25 травня 2001 року, на заправках Сан-Франциско пахло не бензином, а свіжими фруктами. На ринок вийшло біодизельне паливо, до складу якого реально входять дари природи. Читайте далі на OUTLOOK, чим ще, крім суміші з бананів, апельсинів і ківі, можна заправити авто.

По краплинці

Японська машина Genepax, випущена у 2008 році, розганяється до 80 км/год завдяки лише одному літру води. Напевно, всі скептики і критики, які ще недавно розповідали про утопічність такої можливості, будуть тепер не настільки категоричні. Двигун використовує електрони водню, а самі розробники заявили, що для його функціонування потрібні лише повітря та вода. На жаль, на широкий ринок Genepax так і не вийшла, а 2009 року сайт компанії взагалі закрився. 

Подальша доля саме цієї фірми невідома, однак сам факт того, що подібна технологія реальна, не залишає сумнівів, і про «водні кари» ми ще обов'язково почуємо.

Замість WC – бензобак

У Шотландії повним ходом йдуть експерименти, спрямовані на отримання нового біопалива... із сечі. Тамтешні фахівці використовують досвід американських вчених, яким вже вдалося «вивудити» з продукту людської життєдіяльності водень, а його там у 2-3 рази більше, ніж у воді. І нехай машини, що працюють на жовтуватій рідині, ще не розсікають траси і шосе, у недалекому майбутньому вони можуть з'явитися. При всьому, здавалося б, гуморі проекту, він дуже перспективний – зв'язок між атомами в сечі слабший, ніж в інших рідинах, а це суттєво полегшує процес виділення водню, без якого авто не поїде.

Повітря, повітря і ще раз повітря

Ця схожа на іграшку французька машина не претендує на участь у перегонах, що цілком логічно – її максимальна швидкість всього 35 км/год. Однак у неї свої переваги: для руху їй потрібне лише стиснене повітря. Якщо ж ви не настільки запеклий захисник природи і додані кілька крапель бензину не змусять вас страждати від докорів сумління, то можна спробувати й полихачити на подібній крихітці, розігнавши її до 90 км/год. 

У наших автосалонах цього дива науки і техніки ще немає, а от у Європі й США такі машини вже почали продаватися по 20 тисяч доларів.

Не тільки кава буває в гранулах

Цей шведський позашляховик Bioracer компанії Precer працює на спеціальних гранулах-пелетах, які виготовляються з тирси, стружки та інших біовідходів (здебільшого деревних). Окрім цього, машинка підживлюється ще й від мережі, що дозволяє їй вважатися екологічною «в квадраті». Без підзарядки вона здатна пересуватися протягом не менше 3 годин. Ну а якщо розетки поруч не знайшлося – вперед, засипайте пелети. Залежно від налаштування джипа приблизний розрахунок такий: 1,5-2 кг гранул на 10-15 миль. 

Можливо, зараз ці цифри і не викликають великого захвату, однак у майбутньому вони стануть більш вражаючими – для цього вмілі шведи працюють не покладаючи рук.

«Оліїстий жук»

Німецька компанія Volkswagen вже давно привчила своїх клієнтів і шанувальників до того, що новітні технології – синонім її діяльності. Напевно, тому й не варто дивуватися напису на дверях легендарного «Жука». Ця модель дійсно заправляється олією. 

Виходить, замість АЗС її власникам можна їхати в чебуречну і, крім їжі, запастися відразу й паливом, «зібравши» його з величезних сковорідок. Пробні екземпляри, до речі, вже введено в експлуатацію.

Звісно, п'ять варіантів палива, які ми навели вище, – крапля в морі порівняно з кількістю машин, що заправляються «олдскульним» бензином. Проте свого часу людство скептично ставилося до багатьох предметів побуту, без яких ми тепер не можемо уявити наше життя. Тож не варто відразу бракувати «фруктові» чи «олійні» двигуни – хтозна, можливо, через якихось 10-20 років (що для історії – та ж крапля в морі) на заправках відчуватимуться зовсім інші запахи, аж ніяк не схожі на бензин.

Ілюстрації: Frits Ahlefeldt

Вам это будет интересно:
Визначені лауреати 26-ї загальнонаціональної програми «Людина року – 2021»
З гідністю і честю пройшовши 25-річний шлях, загальнонаціональна програма «Людина року» динамічно та впевнено продовжує свою діяльність у наступному, 26-му сезоні. Для програми, яка має стабільну репутацію соціально-відповідального проекту, вже стало доброю традицією віднайти головний меседж, той чіткий напрямок потужного енергетичного посилу, що надсилається суспільству.
Де «запалюють» зірки
Мало що може зрівнятися з яскравим зоряним небом під акомпанемент тиші. Саме про зірки OUTLOOK і розповість, а точніше про місця, де на них відкривається найкращий вид. У Європі дивитися на зірки радять не де-небудь , а... в Словенії. Справа в тому, що ця невелика країна – одна з найчистіших у світі, а отже, й атмосфера тут не настільки забруднена смогом.
Вік живи, вік учись: найцікавіші кампуси світу
Цією статею ми хочемо надихнути як нинішніх, так і майбутніх студентів підбіркою найбільш вражаючих університетських містечок і кампусів. Напевно і ті, хто вже має освіту, теж будуть в захопленні від них і замисляться, чи не отримати ще одну, адже в таких місцях гризти граніт науки, вочевидь, можна з більшим апетитом.
Подивися на це небо. Найкращі планетарії світу
Добре це чи ні, та подорожі до далеких планет і зірок поки що залишаються тільки на сторінках наукової фантастики та у фільмах голлівудського кінопрому. Хоча можливість космічного туризму підібралася впритул, все ж до Юпітера і Сатурна ще ой як не близько.
ВІДЕО: Підкорити природу. Найвражаючі віадуки світу
Нерідко природа посилає людям випробування. Час від часу стихію доводиться приборкувати і підкорювати. Зі спорудженням мостів водні перепони перестали бути для людства проблемою. Та що ж робити, коли населений пункт розділений яром або ущелиною? Не скрізь же прокладеш заповітний місток з опорами.
Підземний полиск імперії: будапештське метро
Провівши всього годину в польоті, я раптом дізнався, що опинився в місті, де є найстаріше в континентальній Європі метро. І це ще не все, чим примітна будапештська підземка. OUTLOOK вирушає на прогулянку метрополітеном одного з найгарніших міст світу. Спускаємось?
Баджо: морський народ Південно-Східної Азії
Нечисленні народи завжди цікавили вчених і художників, котрі шукали в їхньому способі життя натхнення для своєї творчості. Один із найпопулярніших етносів сьогодні - баджо, кочовий народ мореплавців, котрих формально можна співвіднести з Малайзією.
А ви знали...?
Перша у цьому році підбірка новин та цікавинок охопить інформацію з різних частин світу і, що головне, її буде вдвічі більше ніж зазвичай!
Визначені лауреати 25-ї ювілейної загальнонаціональної програми «Людина року – 2020»
Загальнонаціональна програма «Людина року» святкує свій 25-річний ювілей! Вже чверть століття проект зводить на зірковий п’єдестал справжніх лідерів незалежної України, які своїм професіоналізмом і яскравим талантом сприяють її прогресу, демонструють всьому світу безмежні можливості українського народу.
26 жахливих фактів про Голокост
Голокост – одна з найстрашніших трагедій, в котру затягли людство викривлені уявлення про переваги однієї раси над іншою. У скаліченому тілі горів вогонь незламного духу. Хоча свідоцтва про Голокост неможливо читати без сліз і душевного болю, про це необхідно знати – хоча б для того, щоб уникнути подібного у майбутньому.
Сила – у миротворчості: День Організації Об'єднаних Націй
Організацію Об'єднаних Націй було створено задля припинення насильства у світі, захисту прав людини і викорінення злиднів. 24 жовтня 1945 року держави-засновники ратифікували договір про створення всесвітнього органу, який отримав назву ООН.
День вишиванки 2020! Дипломати іноземних посольств підтримують святкування
Котрий рік поспіль українці у всьому світі, одягнувши національне вбрання на роботу, для прогулянки містом або просто для фотографії, відзначають День вишиванки. Цьогоріч святкування припало на 21 травня і до нього долучились представники іноземних посольств, акредитованих в Україні.
Не тільки нафта і туризм: сафарі від африканських роботодавців
У світі безліч варіантів професій, які може опанувати людина. Північна Америка дала поштовх стартапам та банківскому сектору, Азія - високим технологіям, Європа - медицині... А ким же працюють люди на найбільш сонячному континенті - давайте дізнаємось!
Гетто світу: Маре - Париж по-еврейські
Свіжі і хрумкі піти, намолені синагоги, кошерні ресторани і милі люди з пейсами і добрими очами – щоб побачити все це не конче летіти до Ізраїлю. Досить просто зазирнути у паризький квартал Маре, розповідь про який і продовжує нашу рубрику про національні гетто.
Визначено переможців 24 загальнонаціональної програми «Людина року-2019»
Вища Академічна Рада загальнонаціональної програми «Людина року» підвела підсумки стосовно визначення володарів титулу «Людина року-2019» в національних номінаціях.
Історія бренду: Телеканал Discovery
Сьогодні OUTLOOK розповідає про черговий надихаючий приклад того, як мрія стає справою всього життя. Створення одного з найбільш успішних каналів за всю історію телебачення Discovery Channel, а слідом і величезної медіа-корпорації Discovery Communications – просто не може не мотивувати на власні великі справи.
Kiss me. Незвичайні факти про поцілунки
У День святого Валентина OUTLOOK поділиться фактами й цифрами, яких ви, можливо, і не знали про поцілунки! А крім того, порадить 3 небанальних місця, де мало хто стримається, щоб не сказати «kiss me».
Володарем міжнародної премії «Людина року – 2019» за значний внесок в розвиток партнерських, дружніх та економічних відносин з Україною стане Посол Туреччини в Україні
Для України, яка невідворотно обрала своїми пріоритетами демократичні цінності, особливого значення набувають увага і підтримка світового співтовариства, вагомий особистий внесок відомих діячів міжнародного масштабу у розбудові України як суверенної демократичної держави.
«Людина року: натхнення перетворень» Визначені лауреати 24-ї загальнонаціональної програми «Людина року – 2019»
2019 рік був насичений важливими і доленосними подіями в житті нашої країни, що знайшло безпосереднє відображення в підсумкових результатах 24-ї загальнонаціональної програми «Людина року».
Старт конференції «Туркменістан та міжнародні організації: співпраця заради миру і розвитку»
14 січня 2020 року в Ашхабаді розпочалась Міжнародна конференція «Туркменістан і міжнародні організації: співпраця заради миру і розвитку», присвячена святкуванню в 2020-му році 25-річчя постійного нейтралітету Туркменістану під гаслом «Туркменістан - батьківщина нейтралітету».
Закрыть
Outlook facebook page