Ласкаво просимо до музею ... бананів. Надивніші музеї світу

Вусатим домашнім «неулюбленцям» вирішив присвятити свою справу американець Майкл Боден з містечка Плано, штат Техас. В одній з кімнат магазину, що спеціалізується на продажу засобів від шкідників, він заснував музей... тарганів. Серед живих і мертвих комах, принесених здебільшого відвідувачами лавки, є унікальний екземпляр, який вже відійшов в інший світ, – «тарганисько» в норковому манто, що грає на фортепіано. Подарувала Майклу головний «експонат» одна літня дама на знак подяки власнику магазину за те, що він допоміг їй позбавитися від шкідників, які довгі роки атакували її будинок.
На «підношеннях» гостей тримається музей, котрий діє ще з кінця 70-х в підземеллі турецького міста Аванос. Його стіни і стеля повністю завішані пасмами волосся з іменами та адресами їх володарів. Засновник закладу, місцевий гончар Галіп Корукцу, навіть занесений до Книги рекордів Гіннеса як власник найбільшої колекції локонів, зрізаних з голів понад 16 тисяч осіб. А все почалося з пасма коханої Галіпа. Назавжди покидаючи рідні місця, вона лишила йому такий прощальний подарунок. Відтоді бідолаха почав збирати дивну колекцію, що постійно поповнюється завдяки жінкам-відвідувачкам, які розчулюються від історії про нещасне кохання і добровільно жертвують частиною своєї шевелюри для виставки.
Беррі Левенсон з міста Маунт-Хореб, штат Вісконсин, понад 30 років колекціонує гірчицю. Вирішивши, що не слід приховувати результати своїх пошуків і зборів, він виставив їх на загальний огляд, присвятивши приправі цілий музей. Майже п'ять тисяч видів, привезених з десятків країн, і екскурс в історію її виробництва відкриють відвідувачам нові грані традиційної складової хот-догів.
Інший американець, Кен Банністер з містечка Хасперія штату Каліфорнія, також спорудив музей продукту харчування, створивши справжній «банановий рай»... Меблі, одяг, прикраси, листівки, сувеніри, плакати і навіть платівки з піснями про фрукти – тут зберігається все, що хоч якось пов'язане з тропічними плодами. За 39 років роботи «банановий король» зібрав понад 17 тисяч експонатів.
Швабра, якою мив підлогу батько Сталіна, відрізане вухо Ван Гога і вуса Гітлера жителю німецького міста Кюріц заповіла правнучка самого барона Мюнхгаузена. Принаймні, у цьому запевняє відвідувачів власник єдиного в своєму роді «Музею брехні» Райнхард Цабка. Тоді як його колеги-колекціонери борються за автентичність виставкових об'єктів, він вважає, що межа між брехнею й істиною настільки тонка, що переступити її іноді дуже легко. «Не вір своїм очам», – говорить девіз закладу.
Фото: media.travelweare.com, www.travelandleisure.com, c2.staticflickr.com, www.arthurtaussig.com, coachellavalley.com