RU  UK  EN
Статьи  >  Насолодись  >  Що почім? Вартість новинок

Що почім? Вартість новинок

Коли на ринок виходить черговий гаджет або інше диво техніки, багато хто з нас заклопотано перераховує заощадження – чи вистачить на покупку? У цій гонитві за сьогоденням і майбутнім ми надто швидко забуваємо, що було раніше, і скільки коштував, скажімо, перший телевізор.

Те, що ми дедалі частіше називаємо «ящиком», уперше з'явилося в крамницях США в липні 1928 року. Винахід побачив світ завдяки суперництву двох інженерів – Ернста Александерсона і Джона Бейрда. Продавали його по 75 доларів. Ця сума дорівнювала середньому окладу робітника за два місяці. Проте людям приймач припав до душі – вже в 50-х 9 з 10 американців дивилися телевізор у себе вдома.

Калькулятор, який нині йде у небуття, був предметом першої потреби в «безкомп’ютерну епоху». Ще 40-50 років тому він коштував цілий статок – 500-600 доларів. Ці «рахівниці» могли собі дозволити лише великі компанії і серйозні наукові центри, а співробітники шикувалися в чергу, щоб зробити потрібні обчислення. Усе змінилось 1973 року, коли з'явився CASIO Mini. Цей «малюк», розроблений у Японії, став доступнішим, адже коштував 82 долари.

До речі, саме калькулятора продав Стів Возняк, щоб роздобути 500 доларів на створення легендарного Apple I. Машина, яка назавжди змінила уявлення про комп'ютери, коштувала 666 доларів, 66 центів. Від диявола в цій цифрі немає нічого – річ у тім, що собівартість «яблука» становила п'ять сотень доларів. З урахуванням націнок у роздріб виходило 667. Проте Возняк, який у той час захоплювався повторами, округлив усе до 666,66. З урахуванням інфляції зараз це приблизно 2–2,5 тисячі «вічно зелених».

1903 року в продажу з'явилися перші станки Gillette. Вони коштували по 5 доларів за штуку, що не так і мало – в середньому американці в ті часи заробляли 10 доларів на тиждень. Упаковку з 20 лез відпускали по долару. Загалом через високу початкову ціну майбутній гігант ринку в перший рік зміг збути всього 51 бритву і 168 лез, що й змусило керівництво компанії переглянути свою концепцію і дійти думки, що засоби для гоління мають бути дешевими, а прибуток потрібно отримувати завдяки обороту.

Ваз 2101 «Жигулі» був мрією всіх радянських автолюбителів. Предмет власної гордості та заздрості сусідів і колег, який після перебудови і напливу на СНГшний ринок потоку іномарок перетворився на героя анекдотів, 1972 року коштував чимало – 6035 рублів. І це при середній зарплаті у 100-120 «залізних». Тим не менш практичні громадяни Країни Рад примудрялися зібрати потрібну суму. На жаль, навіть маючи гроші, не всі могли придбати авто, адже потрібно було стояти в черзі, іноді півжиття. Зараз за ці кошти, надто ж з урахуванням інфляції, можна обставити пристойною технікою всю квартиру.

4 тисячі доларів ще 31 рік тому коштував перший у світі мобільний телефон серійного виробництва. Назва легенди – Motorola DynaTAC 8000X. У це важко повірити, але за такі гроші (в 1980-му один долар дорівнював майже 4-м сьогодні) «мобіла» важила приблизно кілограм, у режимі розмови працювала всього 40-50 хвилин, а заряджати її потрібно було близько 10 годин. Ну а що, все з чогось починається.

Перший пилосос марки «Уірлвінд» (Whirlwind), яка вважається прабатьком сучасних апаратів, продавався 1869 року за 25 доларів. При перерахунку на нинішній курс тодішній бакс прирівнюється до двадцяти нинішніх. До речі, до наших днів «дожили» тільки два таких пристрої, один з яких є експонатом в історичному центрі компанії «Hoover».

Вам это будет интересно:
ВІДЕО: Загадка на півдні Франції - печера Шове
У 1994 році в горах на півдні Франції була виявлена печера, всередині якої знаходилося більше тисячі наскельних зображень, що датуються 34 століттям до н.e. На думку експертів, це сліди першої цивілізації на території Європи. Чудовою якістю збережених малюнків печера зобов'язана тому...
ВІДЕО: Підкорити природу. Найвражаючі віадуки світу
Нерідко природа посилає людям випробування. Час від часу стихію доводиться приборкувати і підкорювати. Зі спорудженням мостів водні перепони перестали бути для людства проблемою. Та що ж робити, коли населений пункт розділений яром або ущелиною? Не скрізь же прокладеш заповітний місток з опорами.
Підземний полиск імперії: будапештське метро
Провівши всього годину в польоті, я раптом дізнався, що опинився в місті, де є найстаріше в континентальній Європі метро. І це ще не все, чим примітна будапештська підземка. OUTLOOK вирушає на прогулянку метрополітеном одного з найгарніших міст світу. Спускаємось?
Departure: Балчик
Якщо вам до душі відпочинок у Болгарії, але не знаєте, в якому містечку зупинитися, відвідайте Балчик. Він підійде тим, хто цінує затишні й недорогі поїздки, без напливу відпочивальників і спустошення гаманця. А древній вік міста і наявність унікальних пам'яток створять чудову альтернативу сонячним і морських ваннам.
Великий шовковий шлях по-таджицьки
Зачувши словосполучення «великий шовковий шлях», одразу уявляєш собі відважних мандрівників і нескінченні каравани, повні коштовностей і дивовижних товарів, що перетинають країни та континенти. Сьогодні ми розповімо про таджицькі міста, котрі слугували у давнину найважливішими перевалочними пунктами цієї торговельної артерії.
Підземеллями Європи: Париж, Берлін, Прага
Блукаючи мальовничими вуличками старої Європи, ми роздивляємося на всі боки і навіть не підозрюємо, скільки цікавого лежить у нас під ногами. Якщо вам набридли стандартні туристичні тури з черговим марафонським забігом до музеїв та пам'ятників, пропонуємо поглянути на бабусю Європу з іншого ракурсу. Точніше – зазирнути їй «під ноги».
26 жахливих фактів про Голокост
Голокост – одна з найстрашніших трагедій, в котру затягли людство викривлені уявлення про переваги однієї раси над іншою. У скаліченому тілі горів вогонь незламного духу. Хоча свідоцтва про Голокост неможливо читати без сліз і душевного болю, про це необхідно знати – хоча б для того, щоб уникнути подібного у майбутньому.
Петра. Скарби набатеїв
Безцінний дар земель Сходу, казкове місто, висічене з червоної плоті, столиця працьовитого арабського племені набатеїв, котрі прийшли до Йорданії понад дві тисячі років тому... У Петри багато порівнянь, та жодне з них не здатне передати красу і велич цього загадкового міста. Довгі роки воно було легендою, містом-примарою, що жило в оповідях про стародавній народ і його дивовижні скарби.
"Le Grand Louvre"
В найбільш знаному музеї світу, французькому Луврі, було впершо відкрито двері для публіки в 1793. Хоча й до цього ця будівля була відома далеко за межами Франції. Тільки от використовувалась вона далеко не в таких піднесених цілях, як зараз.
Сила – у миротворчості: День Організації Об'єднаних Націй
Організацію Об'єднаних Націй було створено задля припинення насильства у світі, захисту прав людини і викорінення злиднів. 24 жовтня 1945 року держави-засновники ратифікували договір про створення всесвітнього органу, який отримав назву ООН.
ВІДЕО: Величний спадок Узбекистану
OUTLOOK пощастило побувати в гостинній країні Узбекистан і сьогодні ми розповімо про унікальне місце - Мавзолей видатного полководця і політичного діяча Амір Темура.
Фортеця Масада: остання битва
«Моя хата скраю, першим народ від ворога захищаю» – це українське прислів'я цілком можна вплести в історію ізраїльського народу, тільки замість «хати» використати слово «фортеця». Коли римляни напали на Єрусалим, жителі стояли пліч-о-пліч доти, доки ворожі легіони не відтіснили їх до останньої твердині.
Помпеї: життя під попелом
Людська історія пам'ятає Дрезден, Хіросіму, Нагасакі. Але очолюють цей сумний список древні Помпеї – жителі, якого стали застиглими пам'ятниками не з власної волі. Місто з видом на Везувій, неподалік сучасного Неаполя, було одним з найбільш розвинених не тільки в Римській імперії, але і в Європі. Свідченням цього є те, що Помпеї лежали на торговельному шляху, який з'єднував Рим і Південну Італію.
Священні тварини інків
Наш «перуанський цикл» продовжується розповіддю про найбільш шанованих тварин у Перу. Вони – як зв'язок піж сьогоднішнім і минулим, грають важливу роль у житті цього народу. Мудрі предки сучасних перуанців, давні інки, жили у повній гармонії з усім живим, що їх оточувало. Мудрі предки сучасних перуанців, давні інки, жили у повній гармонії з усім живим, що їх оточувало.
Історія бренду: Телеканал Discovery
Сьогодні OUTLOOK розповідає про черговий надихаючий приклад того, як мрія стає справою всього життя. Створення одного з найбільш успішних каналів за всю історію телебачення Discovery Channel, а слідом і величезної медіа-корпорації Discovery Communications – просто не може не мотивувати на власні великі справи.
Історія бренду: Вода «Боржомі»
Сьогодні ми пропонуємо вам вирушити з нами в курортну частину Грузії, в околиці красивого й затишного курортного містечка Боржомі, де вже кілька століть розливають одну з найпопулярніших і найкорисніших мінеральних вод у світі – легендарний «Боржомі».
У Києві відбувся транскордонний молодіжний табір «Європейські цінності та культурна дипломатія: молодіжні зустрічі»
З 5 по 8 листопада 2019 року у рамках проєкту відбулись заходи, до участі в яких долучились студенти та викладачі з Білорусі й України, поважні гості та дипломати​.
Леніну й не снилося... Вражаючі мавзолеї
Великі й не дуже світу цього змушують голосно говорити про себе не тільки за життя, але й після смерті. А як, власне, можна промовчати, дивлячись на помпезну усипальню того чи іншого діяча, навіть не беручи до уваги єгипетські піраміди. Outlook переконався в тому, що мавзолей Володимира Ілліча на Красній площі – досить скромний притулок на відміну від...
Усім потрібні гроші. Валюти світу
Називають їх скрізь по-різному, проте люблять, напевно, однаково. Ми говоримо, звісно ж, про гроші, а точніше про їхні «другі імена». Адже крім офіційної, у кожної валюти є своя, народна назва, яке не так відома, але дійсно заслуговує на увагу!
Гід по старині: Европейські блошині ринки
Всупереч поширеній думці, європейські блошині ринки мають небагато спільного з секонд-хендом або звичайними торговельними рядами традиційних речових базарів. По суті, ці місця унікальні тим, що своєрідно відображають дух країни, а по непоказних, на перший погляд, товарах можна прочитати її минуле, відчути настрій епохи.
Закрыть
Outlook facebook page