Розкіш по-корейському: королівські палаци Сеула
Усього в Сеулі п'ять палаців, і, крім архітектурних переваг та історичної значущості, вони ще й змагаються між собою у важкості вимови для іноземних туристів. Тому не будемо ламати ваш язик і писати про всі в одному реченні, а підемо по черзі й почнемо з найбільшого – Кенбоккуна, або, як його називають у народі – «Північного».
Фото freepik.com
Побудований 1394 року як офіційна резиденція правлячої династії, палац розкинувся в центральній частині міста. Поблизу функціонує однойменна станція третьої лінії сеульського метрополітену. Величний комплекс включає в себе тронну залу, мальовничий павільйон Кьонхверу і дивовижний ставок лотосів. Не тільки туристам до вподоби це місце, але і самі корейці від нього у захваті – деякі об'єкти палацового комплексу навіть прикрашають їхню національну валюту. Від себе додамо: навіть якщо маєте обмаль часу, обов'язково затримайтеся на площі перед палацом, щоб побачити зміну варти – цей неймовірно якісний «флешмоб» точнісінько відтворює автентичний ритуал, якому вже майже тисяча років.
Читайте також: Інчхон: корейське місто майбутнього
Чхандоккун, який теж міститься неподалік, спершу задумували як неформальну резиденцію для королівської родини. Однак форс-мажори (природні і через людський фактор), які не раз ставалися на корейському півострові, змусили представників Чосон перетворити цей об'єкт релаксу на повноцінний «офіс». Знайомство з палацом починається з древніх воріт і кам'яного мосту Кимчхонгьо. Саме цим шляхом до Чхандоккуна прибували посли, радники і підлеглі корейських правителів, щоб обтяжити їх справами державними. І все ж відпочивати тут значно приємніше, адже чого тільки вартий неймовірної краси сад Хувон, «таємний», де кожен відвідувач знайде умиротворення. На його території можна сховатися від проблем і міської суєти (вона ж теж вічна) і просто насолодитися творіннями матінки-природи. Щодня в саду проводять 15 тематичних екскурсій різними мовами, де докладно розповідають, у затінку якого саме дерева було укладено той чи той міжнародний договір.
Фото freepik.com
Токсугун виділяється своєю архітектурою, адже на його території є споруди, зведені у 18-19 століттях у західному стилі, коли європейські тенденції стали дедалі глибше проникати в консервативну Азію. Нині він прихистив у своїх стінах японську національну художню галерею. До речі, закоханим варто бути тут обережними, бо Токсугун обнесено кам'яним муром, прогулянка вздовж якого, за народними прикметами, неминуче веде до розлуки.
Читайте також: Вартові пустелі: палаци Йорданії
Наступний на черзі – Чхангьонгун, крім знову-таки неймовірної краси, відомий тим, що поряд з ним є ставок, половину якого раніше займало рисове поле. За легендою, у давнину король мусив особисто стежити за збором урожаю на цьому полі. Тому іноді правителям доводилося кидати справи державні і вирушати туди мало не на сільгоспроботи, які могли і не подобатись, однак проти багатовікової традиції не попреш. На жаль, під час чергової японської окупації все поле перетворили на ставок і звичай більше не відновився. Сьогодні територією Чхангьонгуна можна поплавати на човнику, звідки відкривається чудовий краєвид на палац і, зокрема, на павільйон Тхонмьончжон, створений спеціально для королев.Фото blogsрot.com
Якщо ви ще не заплуталися в назвах, саме час розповісти трохи і про останній королівський палац – Кьонхігун, у перекладі «західний». Він у минулому навіть був з'єднаний мостом з Токсугуном. Сьогодні це важко уявити і можна тільки шкодувати, що в наші дні такої переправи не існує. Однак дбайливі корейці все ж зберегли його, хоч 1829 року той практично повністю згорів. Прийнято вважати, що Кьонхігун – це місце знань, адже в його околицях завжди зосереджувались такі важливі навчальні центри, як Вища сеульська школа, університет і безліч бібліотек
Попри те, що більшість палаців Сеула містяться поблизу один від одного, навряд чи вистачить і цілого дня, щоб оглянути все. Та якщо ви все ж вирішили зробити це, то радимо купити в касі при будь-якому з них квиток, дійсний протягом місяця, з правом відвідування всіх п'яти резиденцій. Гуртом, до речі, й дешевше – всього 10 доларів. Враження та світлини точно вийдуть неймовірними, а поєднання стародавніх конструкцій на тлі хмарочосів залишиться у вашій пам'яті назавжди.