RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Розкіш по-корейському: королівські палаци Сеула

Розкіш по-корейському: королівські палаци Сеула

Південнокорейський Сеул, у 20 столітті стрімко перетворившись зі старовинного міста бідної країни на процвітаючу столицю передової держави, однозначно заслуговує на повагу. Разом з тим пошани варті й муніципальні чиновники та патріоти, котрі зуміли в часи бурхливої індустріалізації зберегти багатющу спадщину минулого – королівські палаци династії Чосон.

Усього в Сеулі п'ять палаців, і, крім архітектурних переваг та історичної значущості, вони ще й змагаються між собою у важкості вимови для іноземних туристів. Тому не будемо ламати ваш язик і писати про всі в одному реченні, а підемо по черзі й почнемо з найбільшого – Кенбоккуна, або, як його називають у народі – «Північного».gyeongbokgung-palace.jpg
Фото freepik.com

Побудований 1394 року як офіційна резиденція правлячої династії, палац розкинувся в центральній частині міста. Поблизу функціонує однойменна станція третьої лінії сеульського метрополітену. Величний комплекс включає в себе тронну залу, мальовничий павільйон Кьонхверу і дивовижний ставок лотосів. Не тільки туристам до вподоби це місце, але і самі корейці від нього у захваті – деякі об'єкти палацового комплексу навіть прикрашають їхню національну валюту. Від себе додамо: навіть якщо маєте обмаль часу, обов'язково затримайтеся на площі перед палацом, щоб побачити зміну варти – цей неймовірно якісний «флешмоб» точнісінько відтворює автентичний ритуал, якому вже майже тисяча років.

Читайте також: Інчхон: корейське місто майбутнього

Чхандоккун, який теж міститься неподалік, спершу задумували як неформальну резиденцію для королівської родини. Однак форс-мажори (природні і через людський фактор), які не раз ставалися на корейському півострові, змусили представників Чосон перетворити цей об'єкт релаксу на повноцінний «офіс». Знайомство з палацом починається з древніх воріт і кам'яного мосту Кимчхонгьо. Саме цим шляхом до Чхандоккуна прибували посли, радники і підлеглі корейських правителів, щоб обтяжити їх справами державними. І все ж відпочивати тут значно приємніше, адже чого тільки вартий неймовірної краси сад Хувон, «таємний», де кожен відвідувач знайде умиротворення. На його території можна сховатися від проблем і міської суєти (вона ж теж вічна) і просто насолодитися творіннями матінки-природи. Щодня в саду проводять 15 тематичних екскурсій різними мовами, де докладно розповідають, у затінку якого саме дерева було укладено той чи той міжнародний договір.architecture-building-changdeokgung-palace-seoul-city.jpg
Фото freepik.com

Токсугун виділяється своєю архітектурою, адже на його території є споруди, зведені у 18-19 століттях у західному стилі, коли європейські тенденції стали дедалі глибше проникати в консервативну Азію. Нині він прихистив у своїх стінах японську національну художню галерею. До речі, закоханим варто бути тут обережними, бо Токсугун обнесено кам'яним муром, прогулянка вздовж якого, за народними прикметами, неминуче веде до розлуки.

Читайте також: Вартові пустелі: палаци Йорданії

Наступний на черзі – Чхангьонгун, крім знову-таки неймовірної краси, відомий тим, що поряд з ним є ставок, половину якого раніше займало рисове поле. За легендою, у давнину король мусив особисто стежити за збором урожаю на цьому полі. Тому іноді правителям доводилося кидати справи державні і вирушати туди мало не на сільгоспроботи, які могли і не подобатись, однак проти багатовікової традиції не попреш. На жаль, під час чергової японської окупації все поле перетворили на ставок і звичай більше не відновився. Сьогодні територією Чхангьонгуна можна поплавати на човнику, звідки відкривається чудовий краєвид на палац і, зокрема, на павільйон Тхонмьончжон, створений спеціально для королев.Фото blogsрot.com

Якщо ви ще не заплуталися в назвах, саме час розповісти трохи і про останній королівський палац – Кьонхігун, у перекладі «західний». Він у минулому навіть був з'єднаний мостом з Токсугуном. Сьогодні це важко уявити і можна тільки шкодувати, що в наші дні такої переправи не існує. Однак дбайливі корейці все ж зберегли його, хоч 1829 року той практично повністю згорів. Прийнято вважати, що Кьонхігун – це місце знань, адже в його околицях завжди зосереджувались такі важливі навчальні центри, як Вища сеульська школа, університет і безліч бібліотек

Попри те, що більшість палаців Сеула містяться поблизу один від одного, навряд чи вистачить і цілого дня, щоб оглянути все. Та якщо ви все ж вирішили зробити це, то радимо купити в касі при будь-якому з них квиток, дійсний протягом місяця, з правом відвідування всіх п'яти резиденцій. Гуртом, до речі, й дешевше – всього 10 доларів. Враження та світлини точно вийдуть неймовірними, а поєднання стародавніх конструкцій на тлі хмарочосів залишиться у вашій пам'яті назавжди.

Головне фото freepik.com

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Краса та спокій: найгарніші храми Азії
Буддисти кажуть: «Щоб позбутися страждання, треба позбутися бажання». А для цього є відповідні місця. Сьогодні ми зібрали для вас п'ятірку дивовижних храмів, де буддисти і прості туристи шукають гармонії для своєї душі.
Свята краса! Що приховують найвідоміші абатства світу?
Що ви уявляєте, коли чуєте слово «абатство»? Впевнена, більшість в першу чергу згадають про Вестмінстер. А якщо я скажу, що насправді це вже не абатство? Так що ж робить ці середньовічні споруди особливими? Давайте розбиратися на прикладі споруд з різних країн Європи.
Висоти Сходу
Стереотипи – страшна річ. За «допомогою» них у нас в голові формується певна картина світу, яку не так просто змінити. Взяти, приміром, поняття «хмарочос». У 90% людей в уяві відразу ж виникають американські міста, знайомі з фільмів і ТБ. Цілком логічно, та ось тільки в наш час, щоб побачити кращу панораму на шикарні хмарочоси, курс слід тримати на схід.
ФОТОПРОЕКТ: Варшава звисока
Ми ловили промені весняного сонця на майже порожніх варшавських вуличках в неділю. Коли сонце сховалося за хмарочосами - ми піднялися на найвищий з них, щоб побачити захід.
Найкрасивіші костьоли світу: Чарівність і божественна сила
Архітектура храмів має багату, цікаву, а часом і неоднозначну історію. Часто саме з будівництва храмів, архітектура котрих вирізнялася особливою педантичністю і хитромудрістю, розпочиналися новаторства і закладалися основи течій в архітектурному мистецтві. Сьогодні розглядаємо і насолоджуємося найяскравішими у своїй красі зразками костьолів.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
"Le Grand Louvre"
В найбільш знаному музеї світу, французькому Луврі, було впершо відкрито двері для публіки в 1793. Хоча й до цього ця будівля була відома далеко за межами Франції. Тільки от використовувалась вона далеко не в таких піднесених цілях, як зараз.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
Вік живи, вік учись: найцікавіші кампуси світу
Цією статею ми хочемо надихнути як нинішніх, так і майбутніх студентів підбіркою найбільш вражаючих університетських містечок і кампусів. Напевно і ті, хто вже має освіту, теж будуть в захопленні від них і замисляться, чи не отримати ще одну, адже в таких місцях гризти граніт науки, вочевидь, можна з більшим апетитом.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Закрыть
Outlook facebook page