Вуду-піпл
Президент африканської країни Беніну Нісефор Согло 1993 року проголосив День вуду державним святом. 80 % населення держави є прихильниками релігії, суть якої – загравання з темними силами. Але не тільки в Африці сьогодні робитимуть жертвоприношення.
Чорношкірі раби, вивезені з Беніну, поширили вудуїзм по всьому світу. Його прихильники є і в США, і в Бразилії, і в Європі. Славнозвісна лялька, нашпигована голками, розширила географію цього вірування та знайшла безліч шанувальників подібних ритуалів.
До речі, бенінські чаклуни кажуть, що ліплені фігурки – це квіточки, відомі завдяки американським фільмам жахів. Під час святкування Дня вуду в племенах відбуваються справді моторошні речі. Чого варті хоча б убиті мавпи з висолопленими язиками. Вони символізують найжахливіші прокльони.
Окрім приматів, дістанеться сьогодні й козам. З них випускатимуть кров, щоб окропити простирадла, рушники та інші речі. Вважається, що завдяки такій жертві злі демони не чіпатимуть господаря ліжка, і він зможе спати спокійно.
Представник сильної статі, який подужає вбити тварину власноруч, у День вуду стає просто-таки об'єктом поклоніння. Навколо нього вовтузяться цілі племена, а жінки мріють провести з ним бодай 5 хвилин уночі. Та й чоловіки охоче дозволяють своїм дамам серця такі задоволення, вважаючи їх не зрадою, а злиттям з божественною силою. Зрештою, свято закінчується грандіозними танцями і дикими оргіями. Усе плем'я немовби впадає в транс, щоб таким чином відігнати демонів.
Звичайно, перше, що спадає на думку – це прояв справжнього дикунства, адже цивілізовані люди так свята не відзначають. Але як знати. Бо ж існує думка, що релігія вуду – це неправильно витлумачене ... християнство. У всякому разі, так вважають деякі теологи.
Як це сталося? Багато європейців-колонізаторів Африки не нав’язували свою релігію, однак вимагали від місцевого населення дотримуватись деяких її елементів. Адже ще 5–6 століть тому християнство було не таким гуманним. Тож африканці, спостерігаючи за чужоземцями, переймали щось, міксуючи зі своїми традиціями. Так, за однією з версій, і з'явився вудуїзм. Кривавим це вірування самі африканці не вважають. Вони воліють вбивати тварин як символ жертвоприношення лише у святкові дні, а протягом решти часу – не грішити, а ще – не заважати жити ближньому.
Фото з відкритих джерел