RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  OUTLOOK приєднався до святкування Всесвітнього дня толерантності

OUTLOOK приєднався до святкування Всесвітнього дня толерантності

Сьогодні, 16 листопада, світ відзначає День толерантності, проголошений 1995 року на 28-ій Генеральній конференції ЮНЕСКО.

Команда OUTLOOK також приєдналася до святкування і за сприяння Державної бібліотеки України для юнацтва організувала лекцію для майбутніх соціальних педагогів, студентів першого курсу Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Терпимість, або толерантність, «Декларація принципів терпимості» ЮНЕСКО трактує як повагу до багатого розмаїття культур у світі, а також форм самовираження людей. Кожна людина, відповідно до документа, має визнати, що всі люди розрізняються за своєю природою і мають однакове право жити і зберігати свою індивідуальність.

Приємною новиною для всіх нас стало те, що за результатами психологічного тесту, проведеного на початку лекції, ніхто зі студентів не виявився абсолютно інтолерантним. При цьому кожен мав свої погляди на певні аспекти, виважено і серйозно їх аргументуючи. Адже толерантність і має на увазі усвідомлену позицію людини стосовно навколишніх подій, а не пасивність і байдужість.

Головний редактор THEOUTLOOK.COM.UA Дарія Карякіна розповіла хлопцям та дівчатам про ті ситуації проявів толерантності та інтолерантності, з якими їй доводилося стикатися та особисто пережити під час поїздок в інші країни. Учасники семінару також ділилися власним досвідом і висловлювали свою точку зору на різні випадки прояву толерантності та нетерпимості в суспільстві.

Однією з найбільш обговорюваних тем стала вікова толерантність. Практично кожен з присутніх розповів приклади, неповажного і навіть вкрай нетерпимого ставлення до людей похилого віку, які йому доводилося спостерігати. І на прикладі традицій і менталітету Японії і країн Середньої Азії, де прояви нетерпимості до літніх жителів зустрічається вкрай рідко, ми змогли простежити контраст у цьому питанні.

На завершення лекції, команда OUTLOOK запропонувала студентам розгадати пізнавальний кросворд, в якому були зашифровані імена відомих історичних особистостей, що асоціюються з пропагандою рівноправності та толерантності. Хлопці та дівчата легко відкрили слова з прізвищами захисниці прав жінок Елеонори Рузвельт; відомого діяча, баптистського проповідника-борця за громадянські права Мартіна Лютера Кінга; борця за права людини Нельсона Мандели та інших. За кожне відгадане слово і активну участь студенти отримали солодкі призи від OUTLOOK.

Перед тим як переглянути фотогалерею із заходу, пропонуємо і нашим читачам ознайомитися з фактами щодо толерантності, яких ви, можливо, не знали:

 Термін «толерантність» походить від латинського «tolerantia» і перекладається як терпіння.

 Існує досить багато видів толерантності. Крім відомих усім расової, національної та релігійної, є ще: гендерна, політична, освітня, сексуально-орієнтаційна і толерантність стосовно інвалідів.

 Спочатку питання толерантності виникло саме на релігійному ґрунті, а не на расовому чи міжнаціональному, як прийнято вважати.

 Найбільш толерантною державою у світі є Канада. Тут вважають терпимість не просто гарною манерою, а однією з основних цінностей. Расові розбіжності в цій країні величезна рідкість. Чимало громадян Канади навіть виступають за те, щоб скасувати облік інформації, котра стосується національних меншин. Щодо інших видів толерантності Канада одна з небагатьох країн, де офіційно дозволені одностатеві шлюби. Також, в п'ятірку найтерпиміших країн потрапили: Аргентина, Австралія, Азербайджан та Швеція.

Вам это будет интересно:
Баджо: морський народ Південно-Східної Азії
Нечисленні народи завжди цікавили вчених і художників, котрі шукали в їхньому способі життя натхнення для своєї творчості. Один із найпопулярніших етносів сьогодні - баджо, кочовий народ мореплавців, котрих формально можна співвіднести з Малайзією.
ВІДЕО: Антикварно-індустріальний Київ
Викидаючи речі у сміттєвий бак або відправляючи їх на звалище, ми не здогадуємося, що для них це не завжди смерть, часом навіть навпаки – початок нового життя...
А ви знали...?
Перша у цьому році підбірка новин та цікавинок охопить інформацію з різних частин світу і, що головне, її буде вдвічі більше ніж зазвичай!
Визначені лауреати 25-ї ювілейної загальнонаціональної програми «Людина року – 2020»
Загальнонаціональна програма «Людина року» святкує свій 25-річний ювілей! Вже чверть століття проект зводить на зірковий п’єдестал справжніх лідерів незалежної України, які своїм професіоналізмом і яскравим талантом сприяють її прогресу, демонструють всьому світу безмежні можливості українського народу.
26 жахливих фактів про Голокост
Голокост – одна з найстрашніших трагедій, в котру затягли людство викривлені уявлення про переваги однієї раси над іншою. У скаліченому тілі горів вогонь незламного духу. Хоча свідоцтва про Голокост неможливо читати без сліз і душевного болю, про це необхідно знати – хоча б для того, щоб уникнути подібного у майбутньому.
Сила – у миротворчості: День Організації Об'єднаних Націй
Організацію Об'єднаних Націй було створено задля припинення насильства у світі, захисту прав людини і викорінення злиднів. 24 жовтня 1945 року держави-засновники ратифікували договір про створення всесвітнього органу, який отримав назву ООН.
Вік живи, вік учись: найцікавіші кампуси світу
Цією статею ми хочемо надихнути як нинішніх, так і майбутніх студентів підбіркою найбільш вражаючих університетських містечок і кампусів. Напевно і ті, хто вже має освіту, теж будуть в захопленні від них і замисляться, чи не отримати ще одну, адже в таких місцях гризти граніт науки, вочевидь, можна з більшим апетитом.
День вишиванки 2020! Дипломати іноземних посольств підтримують святкування
Котрий рік поспіль українці у всьому світі, одягнувши національне вбрання на роботу, для прогулянки містом або просто для фотографії, відзначають День вишиванки. Цьогоріч святкування припало на 21 травня і до нього долучились представники іноземних посольств, акредитованих в Україні.
Не тільки нафта і туризм: сафарі від африканських роботодавців
У світі безліч варіантів професій, які може опанувати людина. Північна Америка дала поштовх стартапам та банківскому сектору, Азія - високим технологіям, Європа - медицині... А ким же працюють люди на найбільш сонячному континенті - давайте дізнаємось!
Гетто світу: Маре - Париж по-еврейські
Свіжі і хрумкі піти, намолені синагоги, кошерні ресторани і милі люди з пейсами і добрими очами – щоб побачити все це не конче летіти до Ізраїлю. Досить просто зазирнути у паризький квартал Маре, розповідь про який і продовжує нашу рубрику про національні гетто.
Визначено переможців 24 загальнонаціональної програми «Людина року-2019»
Вища Академічна Рада загальнонаціональної програми «Людина року» підвела підсумки стосовно визначення володарів титулу «Людина року-2019» в національних номінаціях.
Kiss me. Незвичайні факти про поцілунки
У День святого Валентина OUTLOOK поділиться фактами й цифрами, яких ви, можливо, і не знали про поцілунки! А крім того, порадить 3 небанальних місця, де мало хто стримається, щоб не сказати «kiss me».
ФОТОПРОЕКТ: Балі: вулиця майстрів
OUTLOOK продовжує досліджувати цікаві куточки нашої планети. Зовсім нещодавно наші фотографи Нікіта Панісов та Анна Кравченко повернулися з дивовижного міста Убуд, розташованого в Індонезії. Це місце, вважається культурною столицею держави, вражає багатьма цікавинками, але найбільше - своєю вулицею майстрів...
Володарем міжнародної премії «Людина року – 2019» за значний внесок в розвиток партнерських, дружніх та економічних відносин з Україною стане Посол Туреччини в Україні
Для України, яка невідворотно обрала своїми пріоритетами демократичні цінності, особливого значення набувають увага і підтримка світового співтовариства, вагомий особистий внесок відомих діячів міжнародного масштабу у розбудові України як суверенної демократичної держави.
«Людина року: натхнення перетворень» Визначені лауреати 24-ї загальнонаціональної програми «Людина року – 2019»
2019 рік був насичений важливими і доленосними подіями в житті нашої країни, що знайшло безпосереднє відображення в підсумкових результатах 24-ї загальнонаціональної програми «Людина року».
Старт конференції «Туркменістан та міжнародні організації: співпраця заради миру і розвитку»
14 січня 2020 року в Ашхабаді розпочалась Міжнародна конференція «Туркменістан і міжнародні організації: співпраця заради миру і розвитку», присвячена святкуванню в 2020-му році 25-річчя постійного нейтралітету Туркменістану під гаслом «Туркменістан - батьківщина нейтралітету».
Студентка Олена Луніна здобула перемогу в конкурсі «Містер та Міс Дипломат» в ІМВ
5-го грудня 2019 року в стінах Інституту міжнародних відносин увосьме обирали «найкращого дипломата», вдруге за історію конкурсу в ньому взяли участь дівчата, саме тому захід змінив назву на «Містер та Міс Дипломат».
Люксембург: встигнути все
Сучасна інфраструктура, лояльна податкова та юридична система зробили Люксембург однією з найбільш привабливих країн для ведення будь-якого виду бізнесу. Щоб досягти такого добробуту, герцогству знадобилося менше ніж півстоліття...
Незвичайні шкільні уроки різних країн світу
На честь сьогоднішнього свята - Дня знань ми вирішили розповісти Вам, які незвичайні предмети належить освоїти учням у різних країнах світу! Гризти граніт науки, осягаючи основи алгебри і геометрії, або запам’ятовувати роки правління монархів, гортаючи підручники з історії, – буденна справа для школярів.
Усім потрібні гроші. Валюти світу
Називають їх скрізь по-різному, проте люблять, напевно, однаково. Ми говоримо, звісно ж, про гроші, а точніше про їхні «другі імена». Адже крім офіційної, у кожної валюти є своя, народна назва, яке не так відома, але дійсно заслуговує на увагу!
Закрыть
Outlook facebook page