OUTLOOK приєднався до святкування Всесвітнього дня толерантності
Команда OUTLOOK також приєдналася до святкування і за сприяння Державної бібліотеки України для юнацтва організувала лекцію для майбутніх соціальних педагогів, студентів першого курсу Національного університету біоресурсів і природокористування України.
Терпимість, або толерантність, «Декларація принципів терпимості» ЮНЕСКО трактує як повагу до багатого розмаїття культур у світі, а також форм самовираження людей. Кожна людина, відповідно до документа, має визнати, що всі люди розрізняються за своєю природою і мають однакове право жити і зберігати свою індивідуальність.
Приємною новиною для всіх нас стало те, що за результатами психологічного тесту, проведеного на початку лекції, ніхто зі студентів не виявився абсолютно інтолерантним. При цьому кожен мав свої погляди на певні аспекти, виважено і серйозно їх аргументуючи. Адже толерантність і має на увазі усвідомлену позицію людини стосовно навколишніх подій, а не пасивність і байдужість.
Головний редактор THEOUTLOOK.COM.UA Дарія Карякіна розповіла хлопцям та дівчатам про ті ситуації проявів толерантності та інтолерантності, з якими їй доводилося стикатися та особисто пережити під час поїздок в інші країни. Учасники семінару також ділилися власним досвідом і висловлювали свою точку зору на різні випадки прояву толерантності та нетерпимості в суспільстві.
Однією з найбільш обговорюваних тем стала вікова толерантність. Практично кожен з присутніх розповів приклади, неповажного і навіть вкрай нетерпимого ставлення до людей похилого віку, які йому доводилося спостерігати. І на прикладі традицій і менталітету Японії і країн Середньої Азії, де прояви нетерпимості до літніх жителів зустрічається вкрай рідко, ми змогли простежити контраст у цьому питанні.
На завершення лекції, команда OUTLOOK запропонувала студентам розгадати пізнавальний кросворд, в якому були зашифровані імена відомих історичних особистостей, що асоціюються з пропагандою рівноправності та толерантності. Хлопці та дівчата легко відкрили слова з прізвищами захисниці прав жінок Елеонори Рузвельт; відомого діяча, баптистського проповідника-борця за громадянські права Мартіна Лютера Кінга; борця за права людини Нельсона Мандели та інших. За кожне відгадане слово і активну участь студенти отримали солодкі призи від OUTLOOK.
Перед тим як переглянути фотогалерею із заходу, пропонуємо і нашим читачам ознайомитися з фактами щодо толерантності, яких ви, можливо, не знали:
Термін «толерантність» походить від латинського «tolerantia» і перекладається як терпіння.
Існує досить багато видів толерантності. Крім відомих усім расової, національної та релігійної, є ще: гендерна, політична, освітня, сексуально-орієнтаційна і толерантність стосовно інвалідів.
Спочатку питання толерантності виникло саме на релігійному ґрунті, а не на расовому чи міжнаціональному, як прийнято вважати.
Найбільш толерантною державою у світі є Канада. Тут вважають терпимість не просто гарною манерою, а однією з основних цінностей. Расові розбіжності в цій країні величезна рідкість. Чимало громадян Канади навіть виступають за те, щоб скасувати облік інформації, котра стосується національних меншин. Щодо інших видів толерантності Канада одна з небагатьох країн, де офіційно дозволені одностатеві шлюби. Також, в п'ятірку найтерпиміших країн потрапили: Аргентина, Австралія, Азербайджан та Швеція.