RU  UK  EN
Статьи  >  Уяви  >  TOP самих незвичайних професій

TOP самих незвичайних професій

Приблизно третину життя людина проводить на роботі, хай то трамбувальник у метро, сновида-профі чи плакальник. OUTLOOK пропонує добірку найбільш рідкісних і незвичайних професій.

Робота дегустатора, що вимагає наявності виняткового смаку та нюху, вважається досить престижною. А як щодо «відтрапезувати» собачим або котячим кормом? Виявляється, на заводах, де його виготовляють, є й такі співробітники. Головна мета «випробувача» – не тільки визначити, що більше сподобається чотириногому – нові «соковиті подушечки зі смаком кролика» чи «ніжні шматочки курки з овочами», а й з’ясувати, наскільки його аромат дратуватиме хазяїна вихованця. Дохід у «пробувальників», до речі, не такий вже й поганий – близько 40 тисяч доларів на рік.

Оцінювачами якості «продукції» можуть підробляти також любителі легких наркотиків. На щорічному фестивалі марихуани, який проходить в Амстердамі, перед ними стоїть нелегке завдання – обрати «найсмачніший», найміцніший сорт і такий, що найбільше звеселяє. При цьому треба «постаратися» лишитись у нашій реальності і розповісти про свої відчуття, що після 20-30 косяків на день не так вже й просто...

За сон на роботі можна легко отримати догану, а якщо вона ще й особливо відповідальна – то й зовсім почути «До побачення». Та є посада, про яку мріє якщо не кожен другий, то третій точно, – професійний сновидець. Вперше заробляти відпочиваючи почали співробітники, які пройшли конкурс у нью-йоркському музеї сучасного мистецтва на посаду «експоната, який перебуває в обіймах Морфея». Усе, що для цього потрібно, – приваблива зовнішність, відсутність проблем зі здоров'ям і готовність «провалятися» у ліжку цілий день.

Втім, деякі засинають винятково заради любові до мистецтва. Актриса Тільда Суінтон організувала незвичайний перформанс, перетворившись на час "живим експонатом" нью-йоркського Музею сучасного мистецтва.

Ходити місцевими вулицями і гавкати, тим самим виявляючи, у якому будинку живе песик, – у цьому полягає завдання деяких стокгольмських трудяг. У Швеції податки на цих тварин досить великі, тому багато власників вирішують не реєструвати улюбленців.

Жителі Східної Азії особливою емоційністю не вирізняються. Драматичний фільм, зворушлива розповідь рідко можуть видавити з них хоч одну сльозинку. Стримуються вони й на похоронах, тому в азіатських країнах усе ще продовжує існувати «спеціальність» плакальників. До речі, на Русі подібна посада відійшла до списку архаїчних ще на початку XX століття. А от у Китаї, Кореї та Японії «торговці сльозами», як і раніше, користуються попитом і навіть складають власні прайси послуг: ціни на декілька скупих і, наприклад, істерику з риданнями будуть істотно відрізнятися.

Менш приємну роботу – втрамбовувати людей у транспорт – пропонують у Китаї. Щодня на платформі метро чергує кілька чоловіків міцної статури, і якщо двері вагона не закриваються, вони тут же з'являються і професійно, не завдаючи травм, заштовхують того, хто не вліз.

Цікаво, що в Токіо такі «фахівці» з'явилися ще в 1950-х.

Торкатися до артефактів, які застали епохи королів і лицарів, розглядати дорогоцінні тіари, рукописи з нальотом часу чи предмети побуту – ось вона, таємничо-незвичайна робота археолога. Та є у цієї спеціальності й інші грані, наприклад – археолог екскрементів. Дослідники «старожитностей» впевнені, що це допомагає детально довідатися про раціон наших предків і стан їхнього здоров'я...

А ось із приємних на звання роботи-мрії претендує посада, яка так і називається – «найкраща робота у світі». Кілька років тому кастинг на цю позицію пройшов американець Бен Саутхолл. Саме його обрали з десятків тисяч охочих і відправили доглядачем на один з островів Тихого океану, заселили в розкішну віллу, «наказали» дивитися за коралами та підгодовувати черепах і виписали зарплату у 20 тисяч доларів.

Вам это будет интересно:
А ви знали...?
Перша у цьому році підбірка новин та цікавинок охопить інформацію з різних частин світу і, що головне, її буде вдвічі більше ніж зазвичай!
БагатоМЕТРОва краса
Жителі великих міст чи не щодня користуються метрополітеном. На жаль, у стрімкому ритмі сучасного життя мало хто може дозволити собі насолоджуватись дизайном підземок. OUTLOOK не навчився зупиняти час, однак ми змогли підібрати для вас п'ятнадцять найдивовижніших станцій з усього світу.
Визначені лауреати 25-ї ювілейної загальнонаціональної програми «Людина року – 2020»
Загальнонаціональна програма «Людина року» святкує свій 25-річний ювілей! Вже чверть століття проект зводить на зірковий п’єдестал справжніх лідерів незалежної України, які своїм професіоналізмом і яскравим талантом сприяють її прогресу, демонструють всьому світу безмежні можливості українського народу.
Кокні: глузлива британська говірка
Дивні прізвиська для предметів, знайомих кожному; відома нині форма ain't (замість am not), а також літера h, що пропадає в деяких словах – все це про британську говірку кокні, колоритний діалект, що шокує консервативних англійців саркастичністю й епатажем.
26 жахливих фактів про Голокост
Голокост – одна з найстрашніших трагедій, в котру затягли людство викривлені уявлення про переваги однієї раси над іншою. У скаліченому тілі горів вогонь незламного духу. Хоча свідоцтва про Голокост неможливо читати без сліз і душевного болю, про це необхідно знати – хоча б для того, щоб уникнути подібного у майбутньому.
Таксі по-нью-йоркському
Наступним героєм нашого циклу про міський транспорт-символ стало жовте таксі Нью-Йорка. Без цих яскравих і неймовірно маневрених машин просто неможливо уявити Велике Яблуко, а надто його центр – Мангеттен. Здається, що «шашечок» тут більше, ніж людей.
На чортовім кружляли колесі…
Крім кількох східноєвропейських країн, круглий металевий атракціон більше ніде не називають «чортовим». Іменоване за прізвищем творця «колесо Ферріса» вперше відкрило панораму Чикаго з 80-метрової висоти 1893 року. Відтоді вертикальний круг з кабінками почав з'являтися мало не в кожному великому місті. OUTLOOK пропонує вам дізнатися про найбільш вражаючі його екземпляри.
Глибокі музеї
Ще кілька століть тому морський транспорт був не просто найпопулярнішим, але й часом єдиним способом дістатися з точки А в точку Б. Однак, як відомо, форс-мажори трапляються на будь-яких дорогах, навіть водних, і за історію людства безліч кораблів так і не пристало до берега. Проте відносна «збережність» дозволяє затонулим суднам знайти друге життя, перетворившись на музеї.
А ви знали...?
Добірка цього тижня насичена фото і відео матеріалами з різних куточків нашої планети. Хто налаштовує годинники у Букінгемському палаці? Як звучить Чорнобиль? Чи можливо у незвичний спосіб оглянути околиці міста Чунцинь? Ці та інші цікавинки ви сьогодні дізнаєтесь!
А ви знали...?
Добірка цього тижня у своїй більшості стосується фотографій і вони вас однозначно вразять! Тут зібрані як знімки фотохудожників ХХ століття, так і переможця цьогорічного конкурсу аерофотозйомки Drone Awards. А от завершимо підбірку елементом сучасних реалій...
Як незвично провести час у Копенгагені: Христианія – оплот свободи
Усі ми так чи інакше прагнемо свободи – особистої чи національної, матеріальної чи духовної. Дивне поселення Христианія в центрі датської столиці – одна із спроб досягти повної свободи від законів матеріального світу.
А ви знали...?
У цій рубриці ми коротко розповімо про ТОП-5 найбільш вражаючих новин зі сфери культури, які вразили суспільство за останній тиждень. Ми впевнені, нам є чим вас вразити!
Сила – у миротворчості: День Організації Об'єднаних Націй
Організацію Об'єднаних Націй було створено задля припинення насильства у світі, захисту прав людини і викорінення злиднів. 24 жовтня 1945 року держави-засновники ратифікували договір про створення всесвітнього органу, який отримав назву ООН.
Міські стежки. Найвужчі і найширші вулиці світу
Понад половину населення планети живе в містах, пронизаних безліччю вулиць – довгих і коротких, широких та вузьких, гарних і не дуже. Критеріїв тут немає, комусь нетрі Ріо миліші за бродвейські авеню. Ми не беремося стверджувати, що краще чи гірше, а просто зосередимось на показниках.
Вік живи, вік учись: найцікавіші кампуси світу
Цією статею ми хочемо надихнути як нинішніх, так і майбутніх студентів підбіркою найбільш вражаючих університетських містечок і кампусів. Напевно і ті, хто вже має освіту, теж будуть в захопленні від них і замисляться, чи не отримати ще одну, адже в таких місцях гризти граніт науки, вочевидь, можна з більшим апетитом.
На ходу. Вулична їжа в різних країнах світу
Досвідчені туристи вважають: найпевніший спосіб швидко пройнятися чужою культурою – скуштувати страви місцевої кухні. Щоб не розгубитися при виборі наїдків і заощадити дорогоцінний час для їжі духовної, OUTLOOK радить вам найкращі місця вуличної гастрономії із семи точок земної кулі.
Оце так сервіс! Японське таксі
Найперше, з чим має розібратися кожен турист, опинившись у новій країні – це із транспортною системою. Часто вона здається складною і заплутаною, і щоб збагнути її, потрібні тижні, а може, й місяці. Наша читачка Наталія Усенко побувала в Японії і ділиться своїми враженнями про найбільш комфортний і безпечний транспорт у світі.
Чумова пошта. Курйози доставки
Далекого вже 1920 року влада США ухвалила дивовижну постанову – заборону на… пересилання дітей у посилках. Мабуть, в XXI столітті це рішення виглядає дико, проте майже 100 років тому до нього поставилися з розумінням, а це значить, якісь дбайливі батьки все-таки відправляли своїх чад у бандеролях... Ми говоримо про курйози, котрі трапляються в роботі пошти.
Швейцарія: банки, шоколад та армія
Ні для кого не секрет, що наш світ сповнений парадоксів. Outlook намагається в них розібратися, тому сьогодні ми розповімо про збройні сили найбільш мілітаризованої країни світу, яка при цьому вже понад два століття ні з ким не воює. Наш матеріал про армію Швейцарії.
Ваш сніданок, сер! Або як починають свій день у різних країнах світу
Маленький тост, шматочок сиру і ковток міцної кави. «Це вам не шведський стіл!» – обурено пробурчить офіціант, дивлячись на незадоволене обличчя туриста. Щедрій українській душі не збагнути, як таким можуть наїстись місцеві. Тому перед подорожжю до нової країни варто знати точно, де звечора приготувати собі бутерброди...
Закрыть
Outlook facebook page