RU  UK  EN
Статьи  >  Уяви  >  TOP самих незвичайних професій

TOP самих незвичайних професій

Приблизно третину життя людина проводить на роботі, хай то трамбувальник у метро, сновида-профі чи плакальник. OUTLOOK пропонує добірку найбільш рідкісних і незвичайних професій.

Робота дегустатора, що вимагає наявності виняткового смаку та нюху, вважається досить престижною. А як щодо «відтрапезувати» собачим або котячим кормом? Виявляється, на заводах, де його виготовляють, є й такі співробітники. Головна мета «випробувача» – не тільки визначити, що більше сподобається чотириногому – нові «соковиті подушечки зі смаком кролика» чи «ніжні шматочки курки з овочами», а й з’ясувати, наскільки його аромат дратуватиме хазяїна вихованця. Дохід у «пробувальників», до речі, не такий вже й поганий – близько 40 тисяч доларів на рік.

Оцінювачами якості «продукції» можуть підробляти також любителі легких наркотиків. На щорічному фестивалі марихуани, який проходить в Амстердамі, перед ними стоїть нелегке завдання – обрати «найсмачніший», найміцніший сорт і такий, що найбільше звеселяє. При цьому треба «постаратися» лишитись у нашій реальності і розповісти про свої відчуття, що після 20-30 косяків на день не так вже й просто...

За сон на роботі можна легко отримати догану, а якщо вона ще й особливо відповідальна – то й зовсім почути «До побачення». Та є посада, про яку мріє якщо не кожен другий, то третій точно, – професійний сновидець. Вперше заробляти відпочиваючи почали співробітники, які пройшли конкурс у нью-йоркському музеї сучасного мистецтва на посаду «експоната, який перебуває в обіймах Морфея». Усе, що для цього потрібно, – приваблива зовнішність, відсутність проблем зі здоров'ям і готовність «провалятися» у ліжку цілий день.

Втім, деякі засинають винятково заради любові до мистецтва. Актриса Тільда Суінтон організувала незвичайний перформанс, перетворившись на час "живим експонатом" нью-йоркського Музею сучасного мистецтва.

Ходити місцевими вулицями і гавкати, тим самим виявляючи, у якому будинку живе песик, – у цьому полягає завдання деяких стокгольмських трудяг. У Швеції податки на цих тварин досить великі, тому багато власників вирішують не реєструвати улюбленців.

Жителі Східної Азії особливою емоційністю не вирізняються. Драматичний фільм, зворушлива розповідь рідко можуть видавити з них хоч одну сльозинку. Стримуються вони й на похоронах, тому в азіатських країнах усе ще продовжує існувати «спеціальність» плакальників. До речі, на Русі подібна посада відійшла до списку архаїчних ще на початку XX століття. А от у Китаї, Кореї та Японії «торговці сльозами», як і раніше, користуються попитом і навіть складають власні прайси послуг: ціни на декілька скупих і, наприклад, істерику з риданнями будуть істотно відрізнятися.

Менш приємну роботу – втрамбовувати людей у транспорт – пропонують у Китаї. Щодня на платформі метро чергує кілька чоловіків міцної статури, і якщо двері вагона не закриваються, вони тут же з'являються і професійно, не завдаючи травм, заштовхують того, хто не вліз.

Цікаво, що в Токіо такі «фахівці» з'явилися ще в 1950-х.

Торкатися до артефактів, які застали епохи королів і лицарів, розглядати дорогоцінні тіари, рукописи з нальотом часу чи предмети побуту – ось вона, таємничо-незвичайна робота археолога. Та є у цієї спеціальності й інші грані, наприклад – археолог екскрементів. Дослідники «старожитностей» впевнені, що це допомагає детально довідатися про раціон наших предків і стан їхнього здоров'я...

А ось із приємних на звання роботи-мрії претендує посада, яка так і називається – «найкраща робота у світі». Кілька років тому кастинг на цю позицію пройшов американець Бен Саутхолл. Саме його обрали з десятків тисяч охочих і відправили доглядачем на один з островів Тихого океану, заселили в розкішну віллу, «наказали» дивитися за коралами та підгодовувати черепах і виписали зарплату у 20 тисяч доларів.

Вам это будет интересно:
Критичні температури: не дай собі засохнути
У тих куточках Землі, про які зараз піде мова, люди живуть за особливими правилами природи. Тут дощі не трапляються зненацька, а морози не приходять несподівано. Усе набагато серйозніше. І якщо одного разу вас занесе в один з них – будете вже підготовлені і, можливо, згадаєте OUTLOOK з вдячністю.
Підбери собі колеса. Незвичаний транспорт
Перша частина прислів’я «Готуй сани влітку…» для жителів одного з регіонів Португалії навряд чи може бути актуальною. Навіщо чекати снігу, якщо ті відмінно їздять по асфальту. Про це та про інші незвичайні види транспорту – від громадського бюджетного до ексклюзивного елітного – ми й розповімо вам сьогодні.
Kiss me. Незвичайні факти про поцілунки
У День святого Валентина OUTLOOK поділиться фактами й цифрами, яких ви, можливо, і не знали про поцілунки! А крім того, порадить 3 небанальних місця, де мало хто стримається, щоб не сказати «kiss me».
Володарем міжнародної премії «Людина року – 2019» за значний внесок в розвиток партнерських, дружніх та економічних відносин з Україною стане Посол Туреччини в Україні
Для України, яка невідворотно обрала своїми пріоритетами демократичні цінності, особливого значення набувають увага і підтримка світового співтовариства, вагомий особистий внесок відомих діячів міжнародного масштабу у розбудові України як суверенної демократичної держави.
«Людина року: натхнення перетворень» Визначені лауреати 24-ї загальнонаціональної програми «Людина року – 2019»
2019 рік був насичений важливими і доленосними подіями в житті нашої країни, що знайшло безпосереднє відображення в підсумкових результатах 24-ї загальнонаціональної програми «Людина року».
Старт конференції «Туркменістан та міжнародні організації: співпраця заради миру і розвитку»
14 січня 2020 року в Ашхабаді розпочалась Міжнародна конференція «Туркменістан і міжнародні організації: співпраця заради миру і розвитку», присвячена святкуванню в 2020-му році 25-річчя постійного нейтралітету Туркменістану під гаслом «Туркменістан - батьківщина нейтралітету».
Попкорн. Подарунок від індіанців
Найкращий спосіб уникнути реальності та зняти стрес - це поїздка в кіно. З традиційних причин одним із обов'язкових умов такого проведення часу є жування попкорну. У послідовному порядку спочатку з'являються заголовки, а потім титри на темному екрані; деякі люди затишно влаштувалися в м'яких кріслах і захоплено очікують новий фільм.
На краю світу. 10 фактів про Нову Зеландію
Максимум, що знає пересічна людина про Нову Зеландію, це те, що вона міститься десь «поруч» з Австралією і Пітер Джексон знімав там свої екранізації Толкієна. Outlook заповнює географічні та культурні прогалини і з радістю ділиться незвичайними фактами про цю дивовижну країну.
Люксембург: встигнути все
Сучасна інфраструктура, лояльна податкова та юридична система зробили Люксембург однією з найбільш привабливих країн для ведення будь-якого виду бізнесу. Щоб досягти такого добробуту, герцогству знадобилося менше ніж півстоліття...
Подивися на це небо. Найкращі планетарії світу
Добре це чи ні, та подорожі до далеких планет і зірок поки що залишаються тільки на сторінках наукової фантастики та у фільмах голлівудського кінопрому. Хоча можливість космічного туризму підібралася впритул, все ж до Юпітера і Сатурна ще ой як не близько.
На чортовім кружляли колесі…
Крім кількох східноєвропейських країн, круглий металевий атракціон більше ніде не називають «чортовим». Іменоване за прізвищем творця «колесо Ферріса» вперше відкрило панораму Чикаго з 80-метрової висоти 1893 року. Відтоді вертикальний круг з кабінками почав з'являтися мало не в кожному великому місті. OUTLOOK пропонує вам дізнатися про найбільш вражаючі його екземпляри.
Незвичайні шкільні уроки різних країн світу
На честь сьогоднішнього свята - Дня знань ми вирішили розповісти Вам, які незвичайні предмети належить освоїти учням у різних країнах світу! Гризти граніт науки, осягаючи основи алгебри і геометрії, або запам’ятовувати роки правління монархів, гортаючи підручники з історії, – буденна справа для школярів.
OUTLOOK: До Дня Незалежності України...
Подорожуючи і захоплюючись заморською красою, іноді не підозрюєш, що в рідній країні є не менше пам'яток, які важливі для всього людства. І сьогодні в честь Дня Незалежності України OUTLOOK підготував для Вас матеріал про семи об'єктах стоять у списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що розташовані на території нашої держави.
Баджо: морський народ Південно-Східної Азії
Нечисленні народи завжди цікавили вчених і художників, котрі шукали в їхньому способі життя натхнення для своєї творчості. Один із найпопулярніших етносів сьогодні - баджо, кочовий народ мореплавців, котрих формально можна співвіднести з Малайзією.
БагатоМЕТРОва краса
Жителі великих міст чи не щодня користуються метрополітеном. На жаль, у стрімкому ритмі сучасного життя мало хто може дозволити собі насолоджуватись дизайном підземок. OUTLOOK не навчився зупиняти час, однак ми змогли підібрати для вас п'ятнадцять найдивовижніших станцій з усього світу.
Леніну й не снилося... Вражаючі мавзолеї
Великі й не дуже світу цього змушують голосно говорити про себе не тільки за життя, але й після смерті. А як, власне, можна промовчати, дивлячись на помпезну усипальню того чи іншого діяча, навіть не беручи до уваги єгипетські піраміди. Outlook переконався в тому, що мавзолей Володимира Ілліча на Красній площі – досить скромний притулок на відміну від...
Посидимо? Частина друга
Не так давно ми вже писали про незвичайні лавочки, які можна побачити на вулицях різних міст. В один матеріал не вдалося «вмістити» всі об’єкти, які нам сподобалися, тому сьогодні – друга частина огляду. Почнемо із французького дизайнера Пабло Рейносо. Уже кілька років він подорожує країнами і залишає за собою «сліди». Ми вибрали дві найцікавіші його роботи.
Перегоріла? Не біда!
Зазвичай, коли лампочки в наших квартирах перегорають, ми, не замислюючись, викидаємо їх у смітник: яка від них тепер користь? Однак трішки фантазії – і руки «з потрібного місця» творять дива. Якщо у вас є дитина, то перегорілий освітлювальний прилад може перетворитися на чудову іграшку, зроблену своїми руками...
Посидимо?
Гуляючи київською Пейзажною алеєю, завжди помічаєш дивовижні лавки, створені українськими майстрами. Моя улюблена – з пледом і подушкою, адже вона здається затишною навіть у негоду. Сидячи на ній, я згадав картину з дитинства: бабусі виносять з дому довгу дошку, кладуть її одним кінцем на пеньок, іншим – на перила під’їзду, і виходить лавочка. Чим не дизайнерське диво?
Усім потрібні гроші. Валюти світу
Називають їх скрізь по-різному, проте люблять, напевно, однаково. Ми говоримо, звісно ж, про гроші, а точніше про їхні «другі імена». Адже крім офіційної, у кожної валюти є своя, народна назва, яке не так відома, але дійсно заслуговує на увагу!
Закрыть
Outlook facebook page