RU  UK  EN
Статьи  >  Насолодись  >  Інтерв'ю з фотохудожником Сергієм Маліковим

Інтерв'ю з фотохудожником Сергієм Маліковим

Автор: 10.03.2020 | культура, інтерв’ю
Сергій Маліков - український фотохудожник, роботи якого зображують звичні для нас речі у незвичній, оригінальній, композиції. Усі вони оточують сучасну людину, але не завжди їм приділяють окрему увагу. "Деталі створюють атмосферу кожного дня і вони важливі" - саме так стверджує митець.

Пане Сергію, яким був шлях до професії фотохудожника ? Чи можна про вас сказати, що творчість просто взяла верх в один момент?

На жаль, в моєму випадку — ні. Цей справді був довгий і досить тернистий шлях. Він тривав цілих 40 років. Я писав картини та фотографував з раннього дитинства. Потім присвятив своє професійне життя роботам у якості художника-оформлювача, театрального сценографа. Займався і комп'ютерною графікою і дизайном. І лише останні декілька років фотомистецтво повноцінно заполонило моє серце.

Фотохудожники часто бачать красу лише через призму камери, не заважає вам це насолоджуватися красою навколо без неї?

О, ні! Мене вистачає і на те й на інше ! Хоча останні декілька років камера зі мною скрізь. Я корю себе якщо не зафіксовую те, чим насолодився, що мене пройняло чи викликало емоції. Можу забути вдома парасольку, сумку, але камеру — ніколи.

imgonline-com-ua-2to1-ATF7TCs3zY2YH0X8.jpg

У багатьох творчих людей є момент, що кардинально змінив їх життя, коли виникає головний проєкт чи повністю змінюється курс, чи просто діяльність присвячується чомусь конкретному. Ви ще в процесі пошуку чи мистецьке осяяння і такий переворот вже до вас прийшов?

Цей момент настав, адже я знайшов справу свого життя, справу, що вабить мене щодня, що подобається і спонукає до розвитку. Це дуже виважене рішення бути фотохудожником і одночасно цікавий процес пізнання самого себе, своїх вмінь, острахів, навіть. І можливо це зазвучить зараз занадто пафосно, та бачу в цій справі свою місію. Усе життя до цього моменту сприймаю як досвід без якого б у цю професію не прийшов би ніяк.

Проєкт «Шляйки», до речі, з неординарною назвою, крокує містами України та світу. В чому його ідея, і де вже побувала ваша «валіза» з фотороботами?

Знаєте, для мене назва навпаки дуже банальна. Бо «Шляйки» це від шлятися… прогулюватися, бендятися… і я це й роблю, але з фотокамерою.))) Ідея проєкту теж проста : світ складається з деталей і їх намагаюся зафіксувати. Деталі в цьому проєкті універсальні та одночасно або є лише тут і зараз, або є скрізь. Наприклад, бруківкою вислані дороги у тисячах міст світу. Такі речі є однаковими та зрозумілими усім без виключення. Тому і виставки ми проводимо у різних країнах світу без побоювання бути не зрозумілими. А валіза з моїми фотороботами подорожувала вже Ужгородом, Харковом, Києвом,Тель-Авівом, Віднем, посольствами іноземних держав в Україні.

imgonline-com-ua-2to1-GxeJ4gu4c85PstGR.jpg

«Шляйки» у цифрах — це …

12 000 робіт зараз складає цикл «Шляйки»

130 найбільша кількість експонованих робіт за раз (Ужгород, 2017 р.)

в 16 країнах знаходяться роботи Сергія Малікова

70 – максимальна кількість робіт замовлених для приватних київських інтер’єрів.

Буду відвертим у мого продюсера та за сумісництвом дружини амбітний план повністю заполонити усі вільні зовнішні та внутрішні простори моїми фотокартинами. Ми працюємо в цьому напрямку. Вони точно позитивні, є й ті що несуть філософські сенси й спонукають до роздумів.

Чому ви прискіпливо розглядаєте деталі, а не показуєте пейзажі, наприклад, глядачам ?

У мене від народження далекозорість – тож обраний стиль частково й визначений цією природною особливістю. Я так намагаюся збалансувати свій зір, коли знімаю те, що ближче))))))) А якщо серйозно, в моєму доробку є і пейзажі й портретні зйомки, але вважаю, що поруч багато професіоналів, яким це вдається краще за мене. А «вулицю», яку я переважно фіксую я гадаю мені вдається відчути більш глибинно і виокремити саме те, що варте уваги. Непомічене іншими є цікавим і видимим для мене, а згодом для глядача в моїх роботах.

А що далі? Ви будуєте собі плани, чи пливете за течією у вирі життя?

Нові плани з’являються і зникають з однаковою швидкістю. Вони реалізовуються і вже генеруються якось спонтанно інші. Я наче постійно в гонитві за фантазією мого продюсера. Її важко наздогнати.

Деякі з цікавих ідей, на жаль, не можна здійснити в нашій країні. Та надія помирає останньою. Життя покаже, що реально втілити, а що ні.

imgonline-com-ua-2to1-Hd6Z4fxvMHaSc8IT.jpg

Що для вас є зоною комфорту для творчості, за яких умов відчуваєте, що робота буде якісною.

В цьому сенсі в мене немає жодного райдеру, цікаві місця — то це єдина передумова для моєї творчості. Мені не потрібно штучно створювати натхнення, шукати те, що спонукатиме для роботи. Я в процесі завжди.

Які країни ваблять вас для фотопрогулянки? Де має побувати ваша камера?

Всі без виключення. І єдине про що шкодую, що часу не вистачить їх об’їхати. Але б дуже хотілося. Поки на моєму туристичному рахунку 10 країн.

Як митця особливо захоплює Італія.

Серед міст з wish list : Венеція, Барселона, Лондон. Якщо в мене буде в планах зробити фотосерію деталей присвячених якійсь культурі, то тут безперечно, надам перевагу культурі Японії та народу Майя.

Сьогодні ваші роботи лише фотомистецтво? Комерційний ринок для фотохудожників України є комфортним і придатним для продажів? Як він розвивається?

На жаль, фотографія в Україні ще не стала в глобальному розуміння предметом мистецтва. Можливо, тому що розмиваються кордони між тими, для кого це професія й аматорами. Ми живемо в час, коли усі щось фотографують… діляться цим у мережах. Техніка сьогодні й справді дозволяє багатьом людям вважати, що вони розуміються на створенні фотографій. Та чи насправді це так? Я б визначив, що ринок професійної фотографії почав хоча б «вимальовуватися» лише останні декілька років. До прикладу, у Німеччині понад 150 галерей що спеціалізуються виключно на фотомистецтві та продажах фоторобіт.

imgonline-com-ua-2to1-ocUGkAvE5O9RY.jpg

Де є ваші роботи окрім галерей та приватних колекцій?

Сотні моїх робіт передані в благодійні фонди, лікарні, соціальні заклади. В одних випадках, вони прикрашають стіни закладів, де необхідно щось життєстверджувальне, в інших – були продані для збору коштів на допомогу тим, хто її потребував. В столичних банках, готелях та офісах теж зустрінете мої роботи.

Чи думали ви коли-небудь про колаборації з іншими митцями, чи ви одинак-індивідуаліст у роботі?

Мав декілька проєктів з музикантами та скульпторами й відкритий до втілення найнеординарніших ідей. Хотів би попрацювати з талановитою українською молоддю.

Що для вас є еталонним у світі фотографії

Тільки емоції.

Головне фото: ФБ Сергія Малікова

Вам это будет интересно:
Смачна Японія: скуштувати країну на зуб
Морозиво зі смаком конини, мариновані комахи, риба зі смертельною отрутою – японській кухні є чим дивувати, вражати й шокувати. І чесно кажучи, перелік цих страв не завжды сприяє апетитові. Але ми не женемося за екзотикою. Істинний гастротуризм – це спроба збагнути менталітет і відчути національний колорит через традиційну кухню...
Замість візка – човен: знамениті плавучі ринки
Магазини, супермаркети, ринки – всі ці місця невід’ємна частина життя будь-якої людини на нашій планеті. Здавалося б, що в них незвичайного – кругом усе схоже, хіба що товари і ціни різняться в залежності від країни чи міста. Насправді все не зовсім так – до деяких базарів слід діставатися вплав… Про них ми і розповімо.
Міжнародна акція до Дня Державного Прапора та 30-ї річниці Незалежності України від проєкту OUTLOOK, МЗС та NARODNYI DIM UKRAINA
За організації та ініціативи Міністерства закордонних справ України, Народного дому «Україна» та проєкту OUTLOOK у співпраці з українськими громадами за кордоном відбулася міжнародна акція з відзначення Дня Державного Прапора та 30-ї річниці Незалежності України.
Зміна дат та локації етнографічного кінофестивалю "ОКО"
Друга едиція кінофестивалю відбудеться 11-18 вересня онлайн та 16, 17, 18 вересня офлайн, в сонячному регіоні Бессарабії, що на півдні України, в м. Болград, яке святкує цього року 200-річний ювілей.
Прем’єра вистави Бертольта Брехта «Тригрошова опера» у Львові!
9 липня о 19:30 на Великій сцені Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької у Львові за фінансової підтримки Посольства Німеччини в Україні та організаційної - Почесного консульства Німеччини у Львові відбудеться прем'єра вистави «Тригрошова опера» Бертольта Брехта.
Ашгабат святкує 140 річчя. Цікаві факти про столицю Туркменістана
Сучасне місто Ашгабат, яке стрімко змінило свій вигляд за останні роки і в той же час зберегло свою самобутність, є гордістю його жителів і візитівкою країни. Тож з нагоди його 140-річчя ми розкажемо про основні моменти його культурної та архітектурної величі.
Про національного лідера словами Посла Азербайджану Ельміри Ахундової
10 травня з нагоди 98-річчя Гейдара Алієва у Посольстві Азербайджану в Києві відбулась презентація першого тому "Під тягарем влади" тритомного роману-дослідження «Гейдар Алієв. Особистість і епоха» авторства Надзвичайного і Повноважного Посла Азербайджану в Україні, народної письменниці Ельміри Ахундової.
Гребені краси. Таджицькі гребінці
"...Коли Бахріддінова мама збиралася на роботу, вона старанно укладала свої довгі коси навколо тюбетейки. Виходило щось схоже на корону. На свята жінка вплітала у своє чорне волосся спеціальні прикраси. При ходьбі вони ледь подзвонювали, створюючи відчуття танцю. А ввечері маленький Бахріддін не міг заснути, якщо не стискав у своїх руках тугу мамину косу.
Продається все: найкращі ринки планети
У наш час складно здивувати людину, особливо міську, якимось великим магазином або ринком, оскільки навіть у міні-маркеті біля будинку можна купити все. Утім, по всій планеті продовжують працювати легендарні базари, про які століттями складають легенди і розказують із захватом, розуміючи, що вони – набагато більше, ніж просто місце для збуту товарів.
Східний макіяж як традиція: Чарівний погляд з поволокою
Згідно з відомою фразою, схід – справа тонка. І загалом це істина, котра підтверджується навіть в деталях. Через особливості клімату східних жінок об’єднує схожий тип зовнішності, а їхні нації споріднює близькість культур. Тому й ідеали краси у них подібні. Так акцент у східному макіяжі неодмінно робиться на очі. Жінці тут належить бути скромною і вдягатися таким чином.
Хто як танцює?
Що найкраще характеризує будь-яку націю без зайвих слів і довгих пояснень? Звичайно ж, танці! Адже саме століттями відточені рухи можуть розповісти іноземцеві про інші народи набагато більше, ніж підручники з історії. Якщо уважно придивитися і відчути, як танцюють у різних країнах, то менталітет народів стане набагато зрозумілішим. І це не тільки слова.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Протягом березня акредитовані в Україні посольства брали активну участь у культурному та соціальному житті, адаптованому під сучасні реалії. Тож пропонуємо вашій увазі їх добірку.
Граємо в ашички
Альчики, асики, ашички, кажик, бабкию.. У цієї гри багато назв і одна велика любов до неї не одного покоління в Середній Азії. За старими переказами, любив проводити за нею час герой народних казок Ходжа Насредін. Грали в неї султани і купці, прості люди і діти. Для самих маленьких вона була популярною розвагою аж до кінця минулого століття, поки нові технології не витіснили дворові ігри.
Мандалотерапія
Вчора я створила Всесвіт. Узяла трохи гороху, рису, гречки, пшона, зерен чорного, білого перцю і кардамону. Прихопила по жмені кави та анісу. Потім у всього цього з'явився центр. Він розростався, заспокоюючи мої думки. Коли ж останнє зернятко лягло в коло, я знову відчула забуту гармонію, крізь шум машин на проспекті почула птахів...
Не зламай язика. Найбільш складні діалекти світу
Кажуть, чим простіше, тим краще, але чи так це? Ми знаємо, що не всі народності сповідують цей принцип. OUTLOOK знайшов найбільш дивніі, складні і важко вимовляючі мови світу і хоче поділитися цим з читачами.
Гастрономічний туризм: через їжу до культури
Не варто поблажливо ставитися до гастротурів як до новомодної вигадки. Гастрономічний туризм – один із аспектів світової науки. Її світило вчений Ерік Вольф, котрий 2001 року заснував Міжнародну асоціацію гастрономічного туризму, твердить: їжа – це квінтесенція нації, її менталітету, характеру і, звісно, історії.
А ви знали...?
Добірка цього тижня сповнена загадковістю, красою та величчю духу... У ній поєднане мистецтво архітектури і живопису, сила духу людини із можливістю відчути аромат "старої Європи". Про все це - читайте далі!
А ви знали...?
Фарби, які роблять картини незабутніми... Емоції, які додають скульптурам душі... Різнобарвна краса, створена природою... Про все ми хочемо вам сьогодні розповісти!
Гендиректорка OUTLOOK Дарія Карякіна про роль громадських ініціатив в сфері культурної дипломатії
18 листопада Генеральна директорка проекту OUTLOOK, громадська діячка Дарія Карякіна взяла участь у якості експертки у транскордонному проекті «Європейські цінності та культурна дипломатія: молодіжні зустрічі Україна – Грузія».
Посол Аргентини Елена Летісія Мікусінскі відкрила виставку "Аргентина очима жінок-мисткинь"
Посольство Аргентинської Республіки в Україні спільно з інформаційним агентством «Укрінформ» та у співпраці з асоціацією «Маріанне Аргентина» та аргентинським журналом «Be Cult», відкрило унікальну фотовиставку про різноманіття та красу Аргентини та її мешканців.
Закрыть
Outlook facebook page