RU  UK  EN
Статьи  >  Насолодись  >  Інтерв'ю з фотохудожником Сергієм Маліковим

Інтерв'ю з фотохудожником Сергієм Маліковим

Автор: 10.03.2020 | культура, інтерв’ю
Сергій Маліков - український фотохудожник, роботи якого зображують звичні для нас речі у незвичній, оригінальній, композиції. Усі вони оточують сучасну людину, але не завжди їм приділяють окрему увагу. "Деталі створюють атмосферу кожного дня і вони важливі" - саме так стверджує митець.

Пане Сергію, яким був шлях до професії фотохудожника ? Чи можна про вас сказати, що творчість просто взяла верх в один момент?

На жаль, в моєму випадку — ні. Цей справді був довгий і досить тернистий шлях. Він тривав цілих 40 років. Я писав картини та фотографував з раннього дитинства. Потім присвятив своє професійне життя роботам у якості художника-оформлювача, театрального сценографа. Займався і комп'ютерною графікою і дизайном. І лише останні декілька років фотомистецтво повноцінно заполонило моє серце.

Фотохудожники часто бачать красу лише через призму камери, не заважає вам це насолоджуватися красою навколо без неї?

О, ні! Мене вистачає і на те й на інше ! Хоча останні декілька років камера зі мною скрізь. Я корю себе якщо не зафіксовую те, чим насолодився, що мене пройняло чи викликало емоції. Можу забути вдома парасольку, сумку, але камеру — ніколи.

imgonline-com-ua-2to1-ATF7TCs3zY2YH0X8.jpg

У багатьох творчих людей є момент, що кардинально змінив їх життя, коли виникає головний проєкт чи повністю змінюється курс, чи просто діяльність присвячується чомусь конкретному. Ви ще в процесі пошуку чи мистецьке осяяння і такий переворот вже до вас прийшов?

Цей момент настав, адже я знайшов справу свого життя, справу, що вабить мене щодня, що подобається і спонукає до розвитку. Це дуже виважене рішення бути фотохудожником і одночасно цікавий процес пізнання самого себе, своїх вмінь, острахів, навіть. І можливо це зазвучить зараз занадто пафосно, та бачу в цій справі свою місію. Усе життя до цього моменту сприймаю як досвід без якого б у цю професію не прийшов би ніяк.

Проєкт «Шляйки», до речі, з неординарною назвою, крокує містами України та світу. В чому його ідея, і де вже побувала ваша «валіза» з фотороботами?

Знаєте, для мене назва навпаки дуже банальна. Бо «Шляйки» це від шлятися… прогулюватися, бендятися… і я це й роблю, але з фотокамерою.))) Ідея проєкту теж проста : світ складається з деталей і їх намагаюся зафіксувати. Деталі в цьому проєкті універсальні та одночасно або є лише тут і зараз, або є скрізь. Наприклад, бруківкою вислані дороги у тисячах міст світу. Такі речі є однаковими та зрозумілими усім без виключення. Тому і виставки ми проводимо у різних країнах світу без побоювання бути не зрозумілими. А валіза з моїми фотороботами подорожувала вже Ужгородом, Харковом, Києвом,Тель-Авівом, Віднем, посольствами іноземних держав в Україні.

imgonline-com-ua-2to1-GxeJ4gu4c85PstGR.jpg

«Шляйки» у цифрах — це …

12 000 робіт зараз складає цикл «Шляйки»

130 найбільша кількість експонованих робіт за раз (Ужгород, 2017 р.)

в 16 країнах знаходяться роботи Сергія Малікова

70 – максимальна кількість робіт замовлених для приватних київських інтер’єрів.

Буду відвертим у мого продюсера та за сумісництвом дружини амбітний план повністю заполонити усі вільні зовнішні та внутрішні простори моїми фотокартинами. Ми працюємо в цьому напрямку. Вони точно позитивні, є й ті що несуть філософські сенси й спонукають до роздумів.

Чому ви прискіпливо розглядаєте деталі, а не показуєте пейзажі, наприклад, глядачам ?

У мене від народження далекозорість – тож обраний стиль частково й визначений цією природною особливістю. Я так намагаюся збалансувати свій зір, коли знімаю те, що ближче))))))) А якщо серйозно, в моєму доробку є і пейзажі й портретні зйомки, але вважаю, що поруч багато професіоналів, яким це вдається краще за мене. А «вулицю», яку я переважно фіксую я гадаю мені вдається відчути більш глибинно і виокремити саме те, що варте уваги. Непомічене іншими є цікавим і видимим для мене, а згодом для глядача в моїх роботах.

А що далі? Ви будуєте собі плани, чи пливете за течією у вирі життя?

Нові плани з’являються і зникають з однаковою швидкістю. Вони реалізовуються і вже генеруються якось спонтанно інші. Я наче постійно в гонитві за фантазією мого продюсера. Її важко наздогнати.

Деякі з цікавих ідей, на жаль, не можна здійснити в нашій країні. Та надія помирає останньою. Життя покаже, що реально втілити, а що ні.

imgonline-com-ua-2to1-Hd6Z4fxvMHaSc8IT.jpg

Що для вас є зоною комфорту для творчості, за яких умов відчуваєте, що робота буде якісною.

В цьому сенсі в мене немає жодного райдеру, цікаві місця — то це єдина передумова для моєї творчості. Мені не потрібно штучно створювати натхнення, шукати те, що спонукатиме для роботи. Я в процесі завжди.

Які країни ваблять вас для фотопрогулянки? Де має побувати ваша камера?

Всі без виключення. І єдине про що шкодую, що часу не вистачить їх об’їхати. Але б дуже хотілося. Поки на моєму туристичному рахунку 10 країн.

Як митця особливо захоплює Італія.

Серед міст з wish list : Венеція, Барселона, Лондон. Якщо в мене буде в планах зробити фотосерію деталей присвячених якійсь культурі, то тут безперечно, надам перевагу культурі Японії та народу Майя.

Сьогодні ваші роботи лише фотомистецтво? Комерційний ринок для фотохудожників України є комфортним і придатним для продажів? Як він розвивається?

На жаль, фотографія в Україні ще не стала в глобальному розуміння предметом мистецтва. Можливо, тому що розмиваються кордони між тими, для кого це професія й аматорами. Ми живемо в час, коли усі щось фотографують… діляться цим у мережах. Техніка сьогодні й справді дозволяє багатьом людям вважати, що вони розуміються на створенні фотографій. Та чи насправді це так? Я б визначив, що ринок професійної фотографії почав хоча б «вимальовуватися» лише останні декілька років. До прикладу, у Німеччині понад 150 галерей що спеціалізуються виключно на фотомистецтві та продажах фоторобіт.

imgonline-com-ua-2to1-ocUGkAvE5O9RY.jpg

Де є ваші роботи окрім галерей та приватних колекцій?

Сотні моїх робіт передані в благодійні фонди, лікарні, соціальні заклади. В одних випадках, вони прикрашають стіни закладів, де необхідно щось життєстверджувальне, в інших – були продані для збору коштів на допомогу тим, хто її потребував. В столичних банках, готелях та офісах теж зустрінете мої роботи.

Чи думали ви коли-небудь про колаборації з іншими митцями, чи ви одинак-індивідуаліст у роботі?

Мав декілька проєктів з музикантами та скульпторами й відкритий до втілення найнеординарніших ідей. Хотів би попрацювати з талановитою українською молоддю.

Що для вас є еталонним у світі фотографії

Тільки емоції.

Головне фото: ФБ Сергія Малікова

Вам это будет интересно:
Мандалотерапія
Вчора я створила Всесвіт. Узяла трохи гороху, рису, гречки, пшона, зерен чорного, білого перцю і кардамону. Прихопила по жмені кави та анісу. Потім у всього цього з'явився центр. Він розростався, заспокоюючи мої думки. Коли ж останнє зернятко лягло в коло, я знову відчула забуту гармонію, крізь шум машин на проспекті почула птахів...
Не зламай язика. Найбільш складні діалекти світу
Кажуть, чим простіше, тим краще, але чи так це? Ми знаємо, що не всі народності сповідують цей принцип. OUTLOOK знайшов найбільш дивніі, складні і важко вимовляючі мови світу і хоче поділитися цим з читачами.
Гастрономічний туризм: через їжу до культури
Не варто поблажливо ставитися до гастротурів як до новомодної вигадки. Гастрономічний туризм – один із аспектів світової науки. Її світило вчений Ерік Вольф, котрий 2001 року заснував Міжнародну асоціацію гастрономічного туризму, твердить: їжа – це квінтесенція нації, її менталітету, характеру і, звісно, історії.
А ви знали...?
Добірка цього тижня сповнена загадковістю, красою та величчю духу... У ній поєднане мистецтво архітектури і живопису, сила духу людини із можливістю відчути аромат "старої Європи". Про все це - читайте далі!
А ви знали...?
Фарби, які роблять картини незабутніми... Емоції, які додають скульптурам душі... Різнобарвна краса, створена природою... Про все ми хочемо вам сьогодні розповісти!
Гендиректорка OUTLOOK Дарія Карякіна про роль громадських ініціатив в сфері культурної дипломатії
18 листопада Генеральна директорка проекту OUTLOOK, громадська діячка Дарія Карякіна взяла участь у якості експертки у транскордонному проекті «Європейські цінності та культурна дипломатія: молодіжні зустрічі Україна – Грузія».
Посол Аргентини Елена Летісія Мікусінскі відкрила виставку "Аргентина очима жінок-мисткинь"
Посольство Аргентинської Республіки в Україні спільно з інформаційним агентством «Укрінформ» та у співпраці з асоціацією «Маріанне Аргентина» та аргентинським журналом «Be Cult», відкрило унікальну фотовиставку про різноманіття та красу Аргентини та її мешканців.
Йодль – музика австрійських гір
В Австрії з'явився незвичайний маршрут, його вибирають любителі вокального стилю йодлем. Бредуть туристи долиною Циллерталь, широка стежина звужується, відкриваючи шлях тільки для найзавзятіших, і звивиста доріжка веде вгору. Зазирають мандрівники до хижки, яка має форму дзвіночка, обходять стороною найбільший ріг, прямуючи туди, де альпійські пастухи вели неквапливі музичні бесіди зі своїм стадом.
Колоритний континент. Красиві племена Африки
Повсякденне життя африканських племен може видаватися дивним навіть для мешканців цього континенту. І тільки природа і допитливі мандрівники лишаються наодинці з колоритом і незвичністю побуту етносів за межею мегаполіса.
Кров. Гроші. Пір'я
Дана розвага під суворою забороною майже у всіх країнах світу. Але любителів півнячих боїв це не зупиняє. На напівлегальні змагання завжди збираються повні зали або двори, залежно від того, де проходять криваві пташині поєдинки. Глядачі буквально смакують те, як пернаті рвуть один одного на шматки, без жалю до себе і суперника.
Замість візка – човен: знамениті плавучі ринки
Магазини, супермаркети, ринки – всі ці місця невід’ємна частина життя будь-якої людини на нашій планеті. Здавалося б, що в них незвичайного – кругом усе схоже, хіба що товари і ціни різняться в залежності від країни чи міста. Насправді все не зовсім так – до деяких базарів слід діставатися вплав… Про них ми і розповімо.
Посол Індії Партха Сатпатхі відкрив пам'ятник Махатмі Ганді в столиці
З нагоди 150-річчя Махатми Ганді Посольство Республіки Індії в Києві у співпраці з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка відкрило бронзовий пам’ятник Махатми Ганді у Ботанічному саду імені О.В. Фоміна.
Посольства відзначили Європейський день мов-2020!
Рада Європи спільно з Європейським Союзом оголосила 2001 рік роком Європейських мов, який став дуже успішним у всіх 45 країнах-учасницях. Цього року посольства, акредитовані в Україні, а також їх культурні центри, організували онлайн та офлайн заходи для всіх охочих долучились до розуміння культури через мову.
ВІДЕО: Величний спадок Узбекистану
OUTLOOK пощастило побувати в гостинній країні Узбекистан і сьогодні ми розповімо про унікальне місце - Мавзолей видатного полководця і політичного діяча Амір Темура.
Сен-Луї: перше поселення європейців в Африці
У цій дивовижній африканській державі туристів вражає дика мішанина культур. Чого тільки не побачиш у Сенегалі! Старовинні авто родом із Франції; корови, які ліниво гуляють по дорозі; гужові візки… А в історичній і культурній столиці країни Сен-Луї сюрпризів взагалі забагато.
Міжнародний етнографічний кінофестиваль ОКО оголосив програму
Перший в Україні кінофестиваль етнографічного кіно ОКО опублікував список фільмів, що увійшли до офіційної програми. Насичена сітка складається з міжнародного повнометражного, національного повнометражного та міжнародного короткометражного конкурсів.
В Україні відбудеться перша едиція Міжнародного Етнографічного Кінофестивалю ОКО
OKO – це свято етнографічного та антропологічного документального кіно, де глядачі долучаться до повсякденного серцебиття малих та великих народів, спільнот, мешканців сіл та міст. Тут кінематографісти, фольклористи, антропологи та етнографи зможуть краще зрозуміти один одного...
Смачна Японія: скуштувати країну на зуб
Морозиво зі смаком конини, мариновані комахи, риба зі смертельною отрутою – японській кухні є чим дивувати, вражати й шокувати. І чесно кажучи, перелік цих страв не завжды сприяє апетитові. Але ми не женемося за екзотикою. Істинний гастротуризм – це спроба збагнути менталітет і відчути національний колорит через традиційну кухню...
Посольство Угорщини в Україні відкрило виставку «ЛЕНЕРДЖІ-кращі фото природи»
1 липня за сприяння та участі Спілки фотографів природи Угорщини NaturArt, Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини відбулося урочисте відкриття виставки «ЛЕНЕРДЖІ-кращі фото природи» в Центрі Української Культури та Мистецтва.
Гребені краси. Таджицькі гребінці
"...Коли Бахріддінова мама збиралася на роботу, вона старанно укладала свої довгі коси навколо тюбетейки. Виходило щось схоже на корону. На свята жінка вплітала у своє чорне волосся спеціальні прикраси. При ходьбі вони ледь подзвонювали, створюючи відчуття танцю. А ввечері маленький Бахріддін не міг заснути, якщо не стискав у своїх руках тугу мамину косу.
Закрыть
Outlook facebook page