США очима Богдана Янчева
Так, Америка мене багато чим вразила
Після тривалої поїздки в Америку я полюбив подорожувати. Це зовсім інше життя, інше бачення, словам інше все. Раніше я бував у традиційних курортних місцях на кшталт Єгипту чи Болгарії. Та коли просто лежиш на пляжі, не можеш заглибитися в культуру країни, зрозуміти менталітет її народу. В Америці ж я познайомився з укладом місцевого життя, зі справжніми американцями, можна сказати у побутовій реальності. Це на багато речей мені відкрило очі.
Фото автора
Американська реальність сильно змінила мої уявлення про США. Є позитивні сторони, є й негативні. Чимало хто говорить, що це країна споживання. І навіть коли я сюди приїхав, мене один хлопець попередив: будь обережним, ця культура споживання може тебе засмоктати і зробити тебе таким же. Тобто, образно кажучи, таким, що дбає тільки про те, щоб з’їсти гамбургер.
Країна розтрат і споживання
У чому це виявляється? Повсюди передумови витрачати, витрачати і витрачати – споживати, споживати і споживати. Повсюдна реклама, кредитні карти, і, по суті, мені здається, що навіть погодинний спосіб оплати праці сприяє тому, щоб ти більше витрачав грошей. Я, приміром, багато зустрічав людей, котрі працюють офіціантами чи барменами і навіть за американськими мірками мають доволі високу зарплату. Припустимо, 400-500 доларів за зміну. І коли ти після зміни приходиш у магазин купити якусь техніку чи навіть продукти, дивишся на ціни і думаєш, що для мене це ніщо, тому що я заробляю 400 доларів за зміну. Але ти не думаєш про те, що не працюєш завтра і післязавтра. По суті, це певний маркетинговий обман. І, звичайно, погодинна оплата праці більш справедлива, ніж помісячна, тому що ти не боїшся перепрацювати, і кожна хвилина роботи оплачується. А наднормова – оплачується екстрено. Так само, як залежно від штату міняється рівень життя в Америці, та і збільшується ставка на одній і тій самій роботі. І різниця може бути у півтора чи навіть у два рази. І все ж це змінює твоє мислення щодо витрачання грошей. Я це відчув на собі і на людях, котрі мене оточували. Я завів дуже багато знайомств із місцевими і по-справжньому відчув цю країну зсередини. .
Фото world-card.ru
Я не кажу, що споживати – це погано. Я кажу про те, що у США все сприяє тому, щоб це робити. Для економіки, безумовно, добре, коли гроші в обороті.
Я гадаю, Америка мене змінила у позитивному сенсі, тому що вона надихає прагнути чогось більшого. Адже, працюючи там, у день отримуєш чверть своєї місячної зарплати. Навіть, незважаючи на те, що там, природно, і витрачаєш більше, все одно рівень життя зовсім інший. Правда, я був у найбільших містах, у бідні райони якось не заносило.
Normandy trought eyes Korney Gritciuk.
Менталітет: американці – це дружелюбна нація?
Якщо говорити про менталітет і якусь кардинальну різницю між нами і ними, мені доволі складно сформулювати свою думку. Я, до речі, недавно дивився інтерв’ю Найшуллера (відомий актор, сценарист, кінорежисер, музикант і композитор, котрий тривалий час прожив в Америці – ред.), і він так вдало сказав те, що я намагався скласти у себе в голові. Коли ти читаєш про Америку, то помічаєш, що думки про дружелюбність цієї нації у різних людей протилежні. Одні кажуть, що американці дуже дружелюбні, а інші – що дуже і дуже недружелюбні. І це відбувається тому, що існує велика різниця між нами і ними в розумінні дружби.
Фото timedotcom.files.wordpress.com
У нас, приміром, набагато складніше познайомитися з людиною. Але якщо вже познайомився, то майже напевно будеш продовжувати з ним спілкування. Якщо ти познайомився з людиною на вулиці чи у барі, обмінявся номерами телефонів, то у тебе є всі передумови, щоб із ним дружити. Але у нас дуже складно зробити цей перший крок, розговорити людину: у нас люди більш закриті. Там усе навпаки: на перший погляд, всі дуже товариські. Дуже легко зробити перший крок, але дуже важко його розвинути у більш серйозні стосунки. Не скажу, що там не можна знайти друзів – можна, просто це складніше. Та, можливо, це навіть і добре. В американців просто інші уявлення про стосунки.
У США ніколи не ставай у черги
Якщо вони бачать довгу чергу, то неодмінно туди стануть. Так що черги кругом величезні. Я бачив – на цілий квартал, причому просто за морозивом. А в деякі справді хороші місця люди не ходять тільки тому, що там немає черги. Мені здається, у закладах їх інколи штучно створюють. Наприклад, у клубах охоронці чекають, поки набереться черга, тільки після цього починають пропускати людей. А потім ще раз зупиняють пропуск і збирають чергу знову. Тобто видимість популярності і потрібності там працює на ура.
Фото world-card.ru
Бюджет для американської подорожі
Уся Америка дуже дорога. Але найдорожча – Каліфорнія. У цьому штаті, по-моєму, навіть мінімальна зарплата у півтора-два рази вища, ніж в основному у США.
Звичайному туристові слід розраховувати мінімум на 30-35 доларів оплати місця в хостелі за добу. Якщо це перевести на гривні, то не так вже й дешево. Але хостели тут дуже комфортабельні. Навіть у центрі великих міст можна знайти таке доступне житло. Наприклад, мені дуже сподобався хостел у Вашингтоні – це був хороший двоповерховий будинок, обладнаний під гостей.
Один раз поїсти – це мінімум 10 доларів. І, на мою думку, Макдональдс там гидкий.
Головне фото 2d.by