RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Гетто світу: азійський квартал Парижа

Гетто світу: азійський квартал Парижа

Автор: 17.10.2019 | Франція, гетто світу
Париж справедливо вважається одним з найцікавіших мегаполісів світу, адже будь-яке місто – це не тільки архітектура, а і його мешканці. Якщо говорити безпосередньо про столицю Франції, то вона неймовірно барвиста й атмосферна, оскільки там живуть, напевно, всі національності світу. Сьогодні ми розповімо про дивовижний 13-ий округ, який називають азійським.

Околиці площі Італії, яка розкинулася на південному сході Парижа, деякі старожили за звичкою називають Чайна-таун, а сам район китайським. У наш час таке твердження вже не можна вважати точним, бо в цьому окрузі поряд живуть не тільки вихідці з Піднебесної, а і з інших азійських країн, хоча значення і статус саме китайської діаспори важко переоцінити. Адже вона стала першопрохідцем у перетворенні Парижа на місто мігрантів. Ще на початку XX століття, коли вся Франція потерпала від дефіциту робочої сили через трагічну Першу світову війну, до країни прибуло 140 тисяч китайців. Чимало тих, хто вирушив підкорювати місто на Сені, облюбувало квартали довкола Ліонського вокзалу.1_q8dUs_kej9bS80Yoi8tg7Q.jpeg
Фото medium.com

Однак згодом, зі зростанням діаспори, муніципалітет запросив її переїхати південніше, в спальні райони тринадцятого округу. Уже в 1960-ті, коли китайці були тут своїми, а площу Італії жартома називали площею Китаю, у квартал приїхали вихідці з Лаосу, В'єтнаму, Камбоджі й Таїланду. 13-ий округ, який своїми вулицями, закусочними і щільністю населення нагадував їм рідну Азію, ставав домом для тих, хто втік з регіону від війн, революцій і катаклізмів.

Дивіться також: А ось так виглядає схожий квартал в Сан-Франциско!

Сьогодні це місце неподалік центру живе своїм життям. Квартал не створює владі проблем, тому самі французи звідси нікуди не їдуть, а багато хто, навпаки, намагається оселитися тут. Тому називати 13-ий округ криміногенним і небезпечним аж ніяк не можна. Як і азійські нації уживаються тут одна з одною, так і корінні парижани знаходять спільну мову з китайцями та іншими національностями. Напевно, все тому, що місцеві жителі славляться своєю працьовитістю. Адже тут практично не зустрінеш сімей, котрі б жили тільки на допомогу й були замішані в торгівлі наркотиками чи зброєю. Шануючи власні традиції, вихідці з Азії поважають і чужі, оскільки Франція дала їм мир, свободу і можливість чесно заробляти собі на життя.183576-photos-du-nouvel-an-chinois-2016-a-paris-13.jpg
Фото sortiraparis.com

Туристи рідко дістаються паризьких околиць, бо ж і в центрі треба ще встигнути роздивитися всі визначні пам'ятки! А ось самі парижани люблять околиці площі Італії і нерідко проводять свої вихідні тут. Крім чудової вуличної їжі, величезних торговельних центрів, можливості купити цікаві товари і дрібнички, район приваблює своєю архітектурою. Зведений у 1960-1970-ті роки, він є таким собі футуристичним «спальником», при зведенні якого використовували експериментальні ідеї «міста 21-го століття». Взяти хоча б дві підземні вулиці або незвичайні висотки. Майже всю європейську кінофантастику кінця минулого століття знімали саме тут. Тому любителі урбанізму точно знайдуть в азійському районі щось цікаве, головне не загубитися в цих бетонних лабіринтах, оскільки й самі житлові комплекси, часто прикрашені муралами, тут названі незвично, однак відповідно до дизайну – Афіни, Саппоро, Гельсінкі, Олімпіада. Кілька будинків зведено в єгипетському стилі, і вони називаються Антоній і Клеопатра. Гуляючи 13-им округом, здається, що ти зовсім і не в Парижі, а десь у спальному районі Східної Європи, який спроектували вельми креативні архітектори.China-Town-Paris-Enseignes.jpgФото enfranceaussi.fr

Дивіться також: Ще одне гетто Парижа!

Але так здається, тільки дивлячись угору. Опустивши погляд і добряче принюхавшись до пахощів спецій, фруктів і прянощів, одразу забудеш не тільки про східну, але й про Європу взагалі. Маленькі храми, овочеві ятки, фруктові ринки і барвисті крамниці з виробами хендмейд – справжня Азія. Навіть тутешній Макдональдс нагадує радше якусь східну закусочну, а не американський фаст-фуд. Серед культових об'єктів, якими в 13-ому окрузі насолоджуються французи і самі китайці, головною вважається церква Сен-Мартен де Шан з каплицею IV століття, де зберігається легендарний маятник Фуко. Крім неї, надзвичайно популярний також Музей мистецтв і ремесел, який відчинив свої двері ще за Наполеона. Сьогодні це дуже сучасне і технологічне місце, де часто проводять публічні лекції та виставки досягнень науки.ChineseMcdonalds.jpgФото onegirl-oneworld.com

Загалом можна сказати, що азійський квартал – це вельми цікавий район не тільки для туризму, а й для соціальних досліджень. 13-ий округ доводить, що етнічні анклави – це далеко не завжди небезпечні місця, куди боїться приїздити поліція. Отож навіть у Парижі з його горезвісними африканськими гетто є й інші приклади толерантного спільного проживання різних народів, заснованого на взаємній повазі. За глобальної міграції та космополітизму всієї планети в XXI столітті це не може не тішити.Bandeau-parcours.jpegФото chinatown.paris

Головне фото pinterest.com

Вам это будет интересно:
Свята краса! Що приховують найвідоміші абатства світу?
Що ви уявляєте, коли чуєте слово «абатство»? Впевнена, більшість в першу чергу згадають про Вестмінстер. А якщо я скажу, що насправді це вже не абатство? Так що ж робить ці середньовічні споруди особливими? Давайте розбиратися на прикладі споруд з різних країн Європи.
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
"Le Grand Louvre"
В найбільш знаному музеї світу, французькому Луврі, було впершо відкрито двері для публіки в 1793. Хоча й до цього ця будівля була відома далеко за межами Франції. Тільки от використовувалась вона далеко не в таких піднесених цілях, як зараз.
Засніжені вершини. Найкращі зимові курорти
З настанням холодних сезонів важливо не тільки кутатися у светри з оленями, пити какао і в черговий раз переглядати різдвяні комедії. Спорт ще ніхто не скасовував, тому Outlook розповідає про п’ять чудових гірськолижних курортів, де можна добряче збадьоритися і вилізти із зимової сплячки.
Ковзкі забави: Найкращі вуличні ковзанки світу
З криги зводять готелі і висікають фонтани з білим вином, роблять самовари і навіть гасові лампи. Фотографи пішли ще далі: призвичаїлись використовувати сухий лід для створення ефекту диму й туману в кадрі. Напередодні свят OUTLOOK підготував для вас добірку про найпопулярніші льодові арени світу.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Ми там були: Ле-Ман – недоторканий шарм старої Франції
Антон Сак переїхав до Франції, щоб отримати вищу освіту. Він студент хімічного факультету Леманського університету (Le Mans Université). Сьогодні розповідає нам про Ле-Ман – чарівне старовинне французьке місто зі своїм особливим колоритом. Воно мало відоме туристам, проте відвідування його – цікава точка у маршруті.
Гетто світу: Бедфорд: англійська глибинка з італійським присмаком
Сьогодні розповіддю про одне з найбільш дивовижних поєднань, яке тільки можна уявити, таких несхожих одне на одного народів – італійців та англійців – ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену етнічним гетто світу. Приготуйтеся вирушити разом з нами в холодний і дощовий Бедфорд, де ми зануримося в теплу середземноморську атмосферу.
Нормандія очима Корнія Грицюка: Останній прихисток Жанни Д’арк. Частина 3
Корній Грицюк завершує цикл подорожніх нотаток про французьку Нормандію. Після Довіля і Шербура-Октевіле ми запрошуємо вас до головного міста північної частини великої країни – до Руана.
Абатство Мон-Сен-Мішель: побачити і закохатися
Уявіть собі величну картину: посеред безкраїх хвиль раптом нізвідки перед вашим оком виростає стародавня таємнича споруда – бенедиктинське абатство, що височіє на самісінькій вершині скелі… А довкола острова, на якому воно розташоване, вирують потужні відпливи і припливи, стрімкість яких багато хто порівнює зі швидкістю коня, що мчить галопом.
Водні ворота. Вражаючі порти світу
Аеропорти, залізничні вокзали, автобусні станції практично завжди створюються «за примхою Людини». А ось порти і гавані – це вже спільна творчість homo sapiens і природи. Outlook пропонує вашій увазі найгарніші та найоригінальніші з них.
Нормандія очима Корнія Грицюка: батьківщина парасольок і субмарин. Частина 2
Корній Грицюк продовжує ділитися враженнями від французької Нормандії. У попередньому матеріалі він розповідав про свій вояж до Довіля. Тепер на черзі Шербург, або Шербур-Октевіль. Подвійна назва міста з'явилася на початку 2000-х, коли Шербург злився з Октевілем.
Нормандія очима Корнія Грицюка: яблука, молоко та океан. Частина 1
Для багатьох туристів Франція – це в основному Париж із довжелезною чергою на Ейфелеву вежу, Лувр та околиці з їхнім королівським шиком або курорти Середземного моря. А ось Корній Грицюк, мандруючи цією країною, вирішив податися на північ – у Нормандію! Для наших читачів він підготував цикл подорожніх нотаток про поїздку до Атлантичного океану...
ВІДЕО: Загадка на півдні Франції - печера Шове
У 1994 році в горах на півдні Франції була виявлена печера, всередині якої знаходилося більше тисячі наскельних зображень, що датуються 34 століттям до н.e. На думку експертів, це сліди першої цивілізації на території Європи. Чудовою якістю збережених малюнків печера зобов'язана тому...
Прованс: від Марселя до Монако
Monamour, monami… Усі найкрасивіші слова і пісні про кохання звучать французькою. Переглянути всі вигини Франції і знайти усамітнення у провінції Прованс, що ніжно гойдається на південному сході батьківщини Брижит Бардо й Антуана де Сент-Екзюпері. Старовинні міста від Марселя до Монако просякнуті ліричною античністю, і думки лишитися на Лазуровому березі відвідують знов і знов.
Не вежею єдиною. ТОП кращих творінь Густава Ейфеля
Кажуть, Гі де Мопассан ненавидів Ейфелеву вежу. Знаменитий письменник вважав, що вона спотворює Париж і не приносить місту ніякої користі. Проте його частенько можна було зустріти в затишному кафе на вершині конструкції. У таких випадках автор «Любого друга» говорив, що «тільки тут клята вежа не трапляється йому на очі...»
Підземеллями Європи: Париж, Берлін, Прага
Блукаючи мальовничими вуличками старої Європи, ми роздивляємося на всі боки і навіть не підозрюємо, скільки цікавого лежить у нас під ногами. Якщо вам набридли стандартні туристичні тури з черговим марафонським забігом до музеїв та пам'ятників, пропонуємо поглянути на бабусю Європу з іншого ракурсу. Точніше – зазирнути їй «під ноги».
Відпустка в радість, або де відпочити в тиші і спокої?
Літо вже зовсім скоро, а це значить, що час планувати відпустку, пакувати валізи і складати список місць must visit. Ми розуміємо, що в шумному місті важко знайти місце, де б панувала повна тиша. А людина так влаштована, що іноді спокій їй просто необхідний.
Квіткові долини світу
Квіткові поля і долини вражають і приваблюють увагу найвибагливіших поціновувачів прекрасного. Різнокольорові розсипи духмяних рослин прикрашають простори майже в кожній країні, у найвіддаленіших між собою частинах світу. Ми пропонуємо кілька варіантів таких квіткових килимів на будь-який смак.
Закрыть
Outlook facebook page