RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Мар-дель-Плата як аргентинська муза

Мар-дель-Плата як аргентинська муза

Автор: 22.11.2019 | Аргентина
Гарячий подих Аргентини повис у повітрі Мар-дель-Плати, курортного міста на березі Атлантичного океану і провінції Буенос-Айрес. Заняття до душі тут чарівні і для кожного – розмовляти мовою танго, пригощатися численними дарами моря, виблискувати капелюхами на пляжі і запасатися натхненням на холодні зимові вечори…

Ця місцевість, на відміну від Європи, живе за законами Аліси із Країни Чудес: «Все невтямки, зовсім навпаки». Із грудня по лютий сюди зануритися в пекуче літо прямують візитери, здається, із усіх куточків країни і не тільки. До зими, що починається в червні, ажіотаж спадає, але любов до берегів Мар-дель-Плати продовжує жити в серцях. Чи настільки все заворожує? Найкращим способом перевірити буде озброїтися зручним взуттям, щоб на місці оцінити привабливість елегантної архітектури.

Ловити рибу

Це заняття потребує певних навичок і терпіння, тому можна наслідувати приклад морських котиків в очікуванні свіжо виловлених ласощів у порту Банкіна-де-Пескадорес. Вони, задравши носи, гріються на сонечку, гіпнотизуючи рибалок і хлопчаків-торговців. Звідси дари моря, які тільки можна собі уявити – устриці, краби, креветки і кальмари – вирушають до найкращих кухарів у найкращі ресторани на набережній і у престижний район Алем. За портом, згадуючи про минулі справи, причаїлися іржаві та величні затонулі кораблі. Сувенірні кіоски торгують не просто товарами, а нібито антикварними предметами із цих самих затонулих кораблів. А морські котики, між іншим, стали символом міста і шарудять ластами у вигляді кам’яних скульптур.The Coast_Mar del Plata0001.jpgФото traverslogue.com

Підставити обличчя сонцю

Курорти відрізняються за рівнем комфорту, але об’єднують їх чарівні води океану, піщані пляжі і, звичайно ж, серфінг. Місцеві ще з пелюшок ловлять хвилю, а гостям випадає шанс відчути свободу на дошці. Найкращий і найдорожчий пляж має назву – він впізнаваний через «сомбріше» (парасоля з чотирма стільцями і двома лежаками). Природа подбала про найніжніший дизайн – блакитна бухта перебуває в гармонії із зеленим гіллям пальм. Вхід обійдеться у 50 доларів, та якщо захочете порелаксувати задарма, міський і дикий пляжі за маяком дарують насолоду водними процедурами без плати за вхід.

Злитися з природною стихією

Mar del Plata Aquarium і аквапарк Аквасол змагаються за увагу глядачів. Перший міститься на узбережжі з виходом в океан – акули і дельфіни показують своє неймовірне шоу, фламінго і папуги шепчуться на пташиній про секрети країни і її найкращі куточки. Штучний парк щедро вмістив 18 басейнів і розваги на будь-який смак від пропозицій гастрономічних див до спортивних вправ у дайвінгу і віндсерфінгу. Морським левам містяни надали повну свободу дій у спеціальному заповіднику, де зібралися тільки самці, і їхня чисельність сягає близько 800 особин! Чудова можливість спостерігати за повадками у природному середовищі.128647-Mar-Del-Plata-And-Vicinity.jpgФото expedia.com

Познайомитися з історією архітектури

Історія курорту розпочалася ще в середині шістнадцятого століття, коли сер Френсіс Дрейк досліджував суходіл з метою пошуку колоній морських котиків. Потім були спроби заселення єзуїтськими місіонерами, організація виробництва солонини португальським підприємцем, і тільки 1874 року поселення з подачі Перальта Рамоса офіційно отримало статус міста з початковою назвою «Puerto dela Laguna delos Padres». Потім її змінили на всім відому, провели залізницю з Буенос-Айреса, і до казкових пляжів потягнувся столичний вищий світ суспільства. Великосвітське коло відпочивальників не могло не вплинути на розкіш архітектури. Насамперед це помітно в районі Стелья Маріс з безліччю старовинних величних особняків. Особливо цікаві вілла Тур і вілла Ортіс Басуальдо з колекцією картин національних майстрів різних періодів. І не забудьте про водонапірну башту на пагорбі: вона гідна уваги як і каплиця Стелья Маріс в готичному стилі. Район Тронкос переймає естафету розкоші – він буквально в кількох кварталах від Аргентинського моря. Дім Тронкос – шале з колод у швейцарському стилі – з’явився 1938 року, і за ним серед численних дерев як на підбір стали виростати аналогічні палаци. І – як не придивляйся – бордюрів тут не знайти: тротуари зливаються з вулицями.

Окремо варто сказати про красу будівель, що не виконують житлову функцію. Кафедральний собор Мар-дель-Плати важливий не тільки для міста, а й для всієї Аргентини. Благородний, в готичному стилі на центральній площі, він чекає на прихожан і туристів. Тут звертаються по допомогу до Богоматері біля її скульптури в гроті Лурдес. Він спроектований точнісінько, як грот у французьких Піренеях, але при цьому не втрачає сили і значущості. Паломники знають про нього і масово відвідують.argentina-mar-del-plata-plaza-almirante-brown.jpgФото viajesyactividades.wordpress.com

Пройміться духом Аргентини і залиште тут шматочок себе. Місто не зможе не відповісти взаємністю!

Головне фото steemit.com

Вам это будет интересно:
Камініто: Вулиця у ритмі танго
Ми продовжуємо наш цикл «Історія однієї вулиці» і сьогодні розповідаємо про одну з найгарніших і веселих вулиць Буенос-Айреса під назвою Камініто. Вона простяглася в знаменитому кварталі Ла Бока, заснованому в 19 столітті італійськими емігрантами.
Засніжені вершини. Найкращі зимові курорти
З настанням холодних сезонів важливо не тільки кутатися у светри з оленями, пити какао і в черговий раз переглядати різдвяні комедії. Спорт ще ніхто не скасовував, тому Outlook розповідає про п’ять чудових гірськолижних курортів, де можна добряче збадьоритися і вилізти із зимової сплячки.
«In vino veritas»: 5 незвичайних виноградників світу
Здавна відомо, що виноробство – це справжнє мистецтво, підвладне тільки щиро закоханим у свою справу майстрам. Що ж казати про красу шедеврів, створених вмілими руками – виноградники, розкидані по всіх куточках світу, вражають своєю грандіозністю і прикрашають планету, розмальовуючи її яскравими соковитими барвами.
Не лише в центрі цікаво. Спальні райони світу
Мало який мандрівник під час своїх нетривалих подорожей вибирається кудись далі центру міста, де розташований його готель. Якщо ж «дислокація» – ще й мегаполіс, то такі поїздки відкладають «до кращих часів». А дарма, адже саме у спальних районах можна подивитися на незнайому країну очима її жителів, що куди пізнавальніше за екскурсії «галопом» замками і площами.
На подіумі: Аргентина
Кожен народ має своїх фольклорних героїв, на котрих хочуть бути схожими і дорослі, і діти. В аргентинців такими вважають гаучо, чий одяг у наші дні лишається традиційним костюмом країни.
Озерний край Аргентини
На північному заході аргентинської Патагонії розташована земля, що вражає своїми казковими краєвидами. Серед сонячних долин і густих лісів містяться сотні озер, колір яких міняється від смарагдово-зеленого до лазурово-синього. Місцеві пейзажі – вулканічні водойми з плаваючими в них льодовиками, класичні фіорди...
Презентація перекладу книги Хорхе Баланди
За підтримки Посольства Аргентинської Республіки в Україні та Надзвичайного і Повноважного Посла Аргентини в Україні Елени Летісії Мікусінскі Кафедра романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства Київського університету імені Бориса Грінченка презентує український переклад книги "Наші люде".
Новини іноземних дипустанов в Україні
Квітень 2021 року - місяць святкування Великодня західного і східного обрядів, початок Рамадану, а також місяць активної роботи посольств у культурних та політичних напрямах. Добірка таких новин - далі у статті.
Водоспади Ігуасу - Ніагара «відпочиває»!
П’ять тонн води щомиті зриваються в ущелину, ревучи, піднімаючи пар і розплескуючи бризки на всі боки. «Рідка стіна» водоспадів Ігуасу півмісяцем, у три кілометри, розкинулася на кордоні Аргентини, Бразилії та Парагваю...
Обігнути край світу. Мис Горн
Для моряків обігнути мис Горн, який розкинувся на самісінькому півдні Аргентини, – успіх, рівний підкоренню Евересту для альпіністів. Кинути виклик велетенським хвилям, ураганному вітру та прошмигнути під вітрилами навколо «старого людожера» вперше вдалося 29 січня 1616 року.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Протягом березня акредитовані в Україні посольства брали активну участь у культурному та соціальному житті, адаптованому під сучасні реалії. Тож пропонуємо вашій увазі їх добірку.
Пам’ятки Сальти: лише одне слово – прекрасна
Її називають куточком Іспанії в серці Аргентини. Заснована іспанськими завойовниками й оточена мальовничою природою з м’яким теплим кліматом Сальта приваблювала іммігрантів з багатьох країн. Вплив Європи в глибокому змішанні з пекучим латиноамериканським темпераментом дає тут неймовірний результат – особливу нову культуру.
Посол Аргентини Елена Летісія Мікусінскі відкрила виставку "Аргентина очима жінок-мисткинь"
Посольство Аргентинської Республіки в Україні спільно з інформаційним агентством «Укрінформ» та у співпраці з асоціацією «Маріанне Аргентина» та аргентинським журналом «Be Cult», відкрило унікальну фотовиставку про різноманіття та красу Аргентини та її мешканців.
Конкурс малюнків до Дня Прапора від Посольство Аргентини в Україні!
При підтримці Посольства Аргентини в Україні на честь Дня Прапора та його творця Мануеля Хосе Хоакіна дель Корасон де Хесус Бельграно відбудеться конкурс малюнків, присвячений історії національного прапора Аргентини.
Посол Елена Летісія Тереса Мікусінскі провела дипломатичний прийом, почесним гостем став всесвітньо відомий аргентинський співак Хіронімо Рауч
Колонна зала КМДА 11 червня приймала гостей Посольства Аргентинської Республіки в Україні з нагоди національного свята. Надзвичайні та Повноважні Посли, представники уряду та державних органів, партнери посольства, бізнес спільнота та ЗМІ вишикувалися у довгу чергу, аби привітати очільницю іноземної дипломатичної установи та висловити свої вітання дружній Аргентині.
Посольство Аргентинської Республіки відсвяткувало дев'яту річницю Всесвітнього дня Мальбека
24 квітня в Києві пройшло офіційне святкування Всесвітнього Дня Мальбека - найвідомішого аргентинського вина. У свою дев'яту річницю День Мальбек відзначався під гаслом: "Елегантність не потребує досконалості".
«200 років тому слово "свобода" зародилося в серцях аргентинців. Спочатку воно вимовлялося шепотом, а згодом перетворилося на гучний голос», - Посол Аргентини Альберто Хосе Алонс
На честь 200-ї річниці Незалежності Аргентини Надзвичайний та Повноважний Посол Альберто Хосе Алонсо провів урочистий дипломатичний прийом за участі представників дипломатичного корпусу України, Заступника міністра закордонних справ, представників державних органів, громадськості.
У Києві пройшов Всесвітній день Мальбека
Вже за традицією, Посольство Аргентинської Республіки в Україні відсвяткувало Всесвітній день Мальбеку - сорту найпопулярнішого і найвідомішого аргентинського вина. Цього року свято відзначає своє восьмиріччя, але не дивлячись на достатньо «молодий вік» вже знайшло багато шанувальників.
У Києві відзначать Всесвітній день Мальбека
Вже за традицією, Посольство Аргентинської Республіки в Україні відсвяткує Всесвітній день Мальбеку - сорту найпопулярнішого і найвідомішого аргентинського вина. З нагоди свята, 24 квітня о 18.30 в Гранд Холі готелю "Хрещатик" буде організована дегустація.
За підтримки Відділу культури Посольства Аргентини в Києві відбудуться презентації кінострічок
У квітні за підтримки Посольства Аргентини в Україні для жителів столиці буде представлено декілька кінофільмів. Відділ культури Аргентини на постійній основі проводить заходи популяризуючи культуру та мистецтво цієї країни. Зокрема, неодноразово усі бажаючі могли познайомитися з надбаннями Аргентини у кінематографічній сфері.
Закрыть
Outlook facebook page