«200 років тому слово "свобода" зародилося в серцях аргентинців. Спочатку воно вимовлялося шепотом, а згодом перетворилося на гучний голос», - Посол Аргентини Альберто Хосе Алонс

Відкриваючи, вечір Пан Посол привітав усіх присутніх та побажав гарного натхненного вечора. «Я дуже радий бачити стільки знайомих обличь. Сьогодні ми святкуємо нову річницю героїчного Травневого Подвигу, це ще один привід замислитися про спадщину, яку залишили наші батьки-засновники. Насамперед я хотів би підкреслити, що 2018 рік є для нас дуже особливим, в червні ми святкуватимемо двадцять п’яту річницю відкриття нашого Представництва в цій чудовій, гостинній країні», - промовив Посол.
Пан Алонсо підкреслив суттєвий прогрес, якого наші країни досягли в двосторонніх відносинах, які є зрілими та взаємовигідними, сповненими взаємної поваги та розуміння, які ми й надалі зміцнюються та поглиблюються.
Також він відзначив важливі віхи двосторонніх відносин Аргентини і України, це низка міждержавних зустрічей на найвищому рівні, присвячені розширенню та диверсифікації двосторонньої торгівлі та вивченню можливостей співпраці у галузі космічної діяльності.
«Символом співпраці між нашими законодавцями є той факт, що протягом останніх років Національний Конгрес Аргентини проголосив декілька заяв щодо Голодомору в Україні. Голодомор як акт геноциду був визнаний провінціями Чако, Місійонес та Буенос-Айрес, а також міськими радами Апостолес та Берісо. І я впевнений, що найближчим часом нами будуть здійснені подальші кроки в цьому напрямку», - зазначив Пан Алонсо.
Він також окреслив найближчі перспективи нашої співпраці, цього літа в Буенос-Айресі планується зустріч Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна та Міністра закордонних справ Аргентинської Республіки Хорхе Форí.
«Щодо економічних зв’язків, я хотів би підкреслити важливий прогрес, який ми спостерігаємо в нашій двосторонній торгівлі. Від 2016 року ми здійснили велику роботу, результати якої стали помітні наприкінці 2017: наш товарообмін збільшився майже на тридцять відсотків, незважаючи на складну ситуацію, яку переживає Україна у зв’язку з конфліктом. І ми сподіваємося протягом цього року на додаткове збільшення на 10 або більше відсотків», - сказав Пан Посол.
«Ми також ведемо переговори щодо підписання двосторонніх угод про соціальне забезпечення, екстрадицію, взаємну правову допомогу в кримінальних та цивільних справах, туризм, кінематографічне виробництво, захист інтелектуальної власності, захист навколишнього середовища, взаємне визнання дипломів початкової та середньої школи», - підкреслив Голова місії.
Він також зазначив, що Посольство Аргентини планує відкрити пам'ятний знак, присвячений батькові держави генералу Дону Хосе де Сан-Мартіну в сквері, розташованому перед посольством.
«І, нарешті, останнє, але не менш важливе: ми здійснюємо величезну роботу, поширюючи аргентинську культуру через наш Аргентинський дім у Києві, пропонуючи широкий спектр заходів, включно із семінарами з аргентинської літератури, уроками танго та фольклорних танців, туристичними семінарами та кінопоказами. Всі заходи абсолютно безкоштовні. Той факт, що багато українців різного віку та різних соціальних груп з великим задоволенням беруть участь у цих заходах є для нас предметом особливої гордості, оскільки ніщо так, як культура не зближує народи», - завершив Пан Алонсо.
Поринути в атмосферу чаруючої Аргентини гості заходу змогли завдяки музичній програмі. У виконанні музикантів Київського квартету саксофоністів на чолі з Юрієм Василевичем, Київського камерного оркестру, дуету «Two violins» та Ансамблю народних інструментів «Рідні наспіви» було виконано уривки з найкращих творів видатного аргентинського композитора Астора П’яцолли.