Тварини у місті – коли люди з природою в злагоді

Делі – місто корів
Делі – величезний мегаполіс із розвиненою інфраструктурою, а на його вулицях гуляють корови, створюють пробки, займають тротуари. Але ні в кого рука не підніметься їх якось потурбувати. Корова в Індії – це практично божество, її права закріплені на законодавчому рівні.Фото sandeepachetan.com
Розповідями про це мало кого можна здивувати. Адже те, що корова для Індії священна тварина – загальновідомий факт. Індійська любов до парнокопитних знаменита настільки, що навіть словосполучення «священна корова» перетворилося на усталений вираз для багатьох народів світу. Стародавнє шанування і обожнення цих тварин знаходить відображення в реальності й досі.
Та є у світі маловідомі міста, в яких шанують інших тварин. А в деяких країнах – цілі острови повністю належать їм… От саме про них і хочеться вам розповісти.
Острів кроликів: make love, not war
У водах Японського моря загубився острів, на котрому хазяйнують кролики. Окуносіма – унікальна земля, котра набуває слави у всьому світі під назвою «острів кроликів». Вона розташована у префектурі Хіросіма, поблизу міста Тахекара. На острові немає місцевих жителів, зате є маленький готель і кемпінг для туристів, поле для гольфу, а також нечисленні пішохідні доріжки до головних пам’яток, також на острові є навіть спеціальні робітники, котрі доглядають за тим, щоб кролики були ситі і щасливі.
Сьогодні тут вільно живуть близько тисячі різноманітних кроликів. Кроляче поселення тут процвітає, і його громадяни живуть собі у задоволення, геть забувши про страхи своїх родичів. На острові зовсім немає хижаків. Кролики не потребують хазяйської руки і приязно ставляться до гостей – приймають дари, стрибають на коліна і дозволяють себе гладити. За це вони розбалувані увагою численних туристів, котрі щороку великими потоками приїжджають сюди спеціально, щоб побувати у своєрідному кролячому царстві.
Будете їхати сюди, неодмінно захопіть гостинців для господарів острова – капусту, моркву чи спеціальний корм. І майте на увазі: в’їзд із собаками і котами сюди суворо заборонено.Фото bustle.com
Картина, котра здається ідилічною, насправді до деякої міри трагічна. Справа в тому, що на острові не випадково немає людей. У часи Другої світової війни тут містився секретний хімічний завод, що виробляв отруйні гази для створення хімічної зброї. Завод був настільки небезпечним і засекреченим, що місцева влада стерла його з усіх карт світу. Коли закінчилися японські війни, а міжнародна спільнота вирішила заборонити використання такої зброї, лабораторія і завод було спалено, а місцевих робітників вивезли за його межі. А от кролики якимсь дивом тут з’явились…
Подейкують, що нинішні щасливі кролі – нащадки тварин, яких використовували для дослідів щодо ефективності газу і які випадково врятувалися. Щоправда, керівництво виключає таку можливість. За другою версією, кроликів випадково завезли на острів школярі, котрі приїхали на екскурсію у музей отруйного газу.
Зараз цей музей діє на острові як нагадування про жахи використання хімічної зброї. Також для туристів можуть бути цікавими руїни старих будівель і фортець, котрими був оточений надсекретний острів. Візит сюди може стати чудовим відпочинком – гра в гольф, купання в чистих водах моря, історичні пам’ятки. А також прогулянки з наймилішими створіннями.
Латвійське місто кроликів: від кохання народжуються не тільки діти
А от недалеко від латвійської столиці (містечко Бірзес) є символічне місто кроликів, збудоване за зразком людських міст. Маленькі будиночки в стилі архітектури XIX століття, кумедні вулиці з мініатюрними ліхтарями, колодязь із водою і навіть хмарочоси – загалом всі атрибути справжнього міста тільки для маленьких жителів, пухнастих і довговухих звірят. І це місто площею в 2,5 кв. км за чисельністю населення не набагато менше за японський острів – зараз тут живуть близько 700 кроликів. А їхні породи представлено щедро – 65.Фото gadtravel.com
Незвичайний кролик-таун збудував професійний столяр Оярс Нарвілс – таке він знайшов собі заняття, що втамувати біль від нещасливого кохання. Тепер Оярс – почесний мер містечка, і це хобі приносить йому гарний дохід, адже потоки відвідувачів незвичайного поселення ніколи не припиняються. А он як шляхетний мер чесно дбає про своїх містян: поліпшує інфраструктуру, радиться з кролівниками про утримання тварин і розводить нові породи.Фото aroundtheworldin8000days.blogspot.com
Роллінг Хілс: гуляють тут павичі небаченої краси
Павичі – рідкісні птахи небаченої краси. І більшості людей може всміхнутися щастя побачити їх тільки в зоопарку. А от в одному маленькому американському місті вони вільно гуляють вулицями і своєю чисельністю навіть перевищують місцеве населення. Це місто називається Роллінг Хілс, розташоване воно на півострові Палос Вердес (неподалік від Лос-Анджелеса), і живуть тут близько 1000 павичів.
Це, безумовно, цікаве і привабливе для туристів місто. Сюди приїжджають, щоб помилуватися красивою панорамою гір і могутністю океану. Та, звичайно, головна пам’ятка – павичі, що відпочивають на дахах будинків, прогулюються тротуарами і висять на деревах.
Живуть павичі у місті вже майже сто років. Точно не відомо, як вони тут опинились, але існує версія, що ці птахи були подарунком для дочки місцевого багатія, котрий у 20-ті роки володів землями півострова. Так вийшло, що вони розмножилися і стали почуватися повноправними господарями містечка.Фото dailybreeze.com
За цей час містяни навчилися жити у мирі з найкрасивішими птахами. Місцева влада всіляко підтримує павичів, поширюючи спеціальні програми щодо правил поведінки та їхнього утримання. Щоправда, навіть у бочці меду є крапля дьогтю. Справа в тому, що візуально витончені павичі мають великі розміри, а тому здатні завдати шкоди майну містян – дряпають авто, пошкоджують дахи будинків і сильно шумлять ночами. Так що дехто вважає припустимим вбивати їх. Але місцева влада і захисники тварин не налаштовані ставитися лояльно до таких убивств. Тепер злочини щодо павичів тут переслідують і карають, а порушників чекає штраф у 200 тисяч доларів. Основна ж частина населення ладна миритися з незручностями заради краси і спокійного життя павичів і навіть не уявляють свій рідний Роллінг Хілс без них.
Прогулятися містом у компанії оленів
У Японії шанобливо ставляться до всіх тварин, тому унікальних міст-тварин тут навіть не одне, а кілька. На південь від Кіото розташоване невелике, але багате пам’ятками місто Нара, котре у VIII столітті було столицею Країни вранішнього сонця. Тут уже понад тисячу років нарівні з людьми у житті міста беруть участь олені.
Вони почуваються тут вільно і навіть сибаритствують – заходять у ресторани й кафе, оточують туристів, натякаючи на необхідність подарунків, а, трапляється, можуть навіть поцупити гаманець, приймаючи його за їжу. В оленів тут свій розкішний парк, але їм подобається і просто прогулюватися вулицями.Фото edition.cnn.com
Тому олені в Нара зустрічаються майже на кожному кроці, і їм дозволено все. А місцева влада навіть встановила для них спеціальні автомати із солоними крекерами (сіка-сенбей – оленяче печиво). Олені визнані національним надбанням Японії й охороняються законом. Раніше за вбивство оленя людину страчували. Востаннє це трапилося 1637 року. Відтоді не зафіксовано жодного злочину щодо цих тварин.
Таким ставленням олені завдячують стародавній легенді. У ній йдеться про те, що перший імператор Японії спустився з небес верхи на білому олені саме на ці землі. Тому всі тутешні олені – нащадки того міфічного. Їх слід шанувати, а вони, у свою чергу, немов божество, охороняють місто від всяких лих.
Головне фото zooworldpcb.com