10 фактів про Україну
Незважаючи на те, що цілі століття Україна не мала своєї незалежної держави і жила під владою відразу кількох імперій, її народ завжди прагнув до демократії. Першим у світі прообраз Конституції – документа, що регулює найважливіші внутрішні закони і свободи – написав саме українець Пилип Орлик, гетьман Запорозького війська і громадський діяч. Було це ще далекого 1710 року, на 77 років раніше, ніж у США. Фото zabugor.com
З огляду на кількість дипломів на душу населення сьогодні українці – одна з найбільш освічених націй на Землі. Мабуть, ця жага знань у них в крові, оскільки ще 1576 року саме на її території, неподалік від нинішнього міста Рівного, було відкрито знамениту Острозьку академію – фактично перший вищий навчальний заклад у всій Східній Європі.
У маленькому українському містечку Рахові, що в Закарпатській області, розташований офіційно визнаний географічний центр Європи.
Українська мова вважається другою у світі після італійської за милозвучністю і третьою за загальною красою, що визначається за такими чинниками, як фонетика, лексика і фразеологія. Саме таких висновків дійшли видатні філологи 1934 року на паризькому конкурсі мов. Фото cs622227.vk.me
Столиця країни Київ по праву вважається одним із найбільш вражаючих міст планети. Цей історично багатий й архітектурно неймовірний мегаполіс у всі часи відігравав важливу роль в економіці і політиці не тільки України, але й Східної Європи загалом. Заснований більш як 1200 років тому, він у IX -X століттях був найбільшим поселенням в Європі, переважаючи в кілька разів за територією і населенням Париж і Лондон. У наші дні зі своїми тільки офіційно підтвердженими майже трьома мільйонами жителів він також входить в число найбільших міст на континенті.
Київська станція метрополітену «Арсенальна» «залягла» на глибині 105 метрів. це абсолютний світовий рекорд серед подібних об’єктів. Photo i.ytimg.com
Миролюбність – найважливіша риса українців. Навіть якщо добре покопатися в історії, навряд чи знайдеться бодай одна завойовницька війна, яку розпочав саме цей народ. Незважаючи на те, що в цілому українці, на жаль, дуже часто воювали, в 99% випадків це були визвольні війни за власну свободу. Цей винятковий пацифізм підтверджується хоча б тим, що в 1990-х Україна добровільно відмовилася від ядерної зброї, при цьому володіючи третім у світі потенціалом.
На Україні природа не поскупилася, оскільки таку красиву і різноманітну у плані екосистеми країну ще необхідно пошукати. Величний Дніпро, мальовничі Карпати, теплі води відразу двох морів, густі зелені ліси і навіть власна пустеля. Питаєте, ну звідки в Європі пустеля? Що ж, значить, вам саме час вирушити в Херсонську область, розташовану на півдні країни, і відвідати там національний природний парк Олешківські піски – вражень буде маса. Фото rodrus.com
Зовсім недавно міжнародна група вчених виявила у водах Чорного моря, котре омиває південь України, підводну річку. Це унікальне явище природи на даний момент, унікальне в своєму роді, якщо говорити про Світовий океан, зараз ретельно вивчають.
Говорячи про Україну, ніяк не можна не відзначити, що за багатьма показниками ця країна «най-най», взяти хоча б її розміри – за винятком Росії, більша частина якої розташована в Азії, Україна – найбільша країна Європи. Самих українців, що живуть на Батьківщині, – близько 45-ти мільйонів.
Головне фото bealadie.com