RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  10 фактів про Україну

10 фактів про Україну

Автор: 29.03.2018 | Україна, 10 фактів
За кілька років роботи нашого проекту ми створили чимало матеріалів, причому як текстових, так і візуальних, про різноманітні країни, побували у багатьох містах і познайомилися з великою кількістю народів. І ось тепер, у день 25-го ювілею української незалежності, Outlook з радістю і любов’ю продовжує свій цикл розповідей про рідну країну. На черзі – найбільш цікаві факти про Україну і українців.

Незважаючи на те, що цілі століття Україна не мала своєї незалежної держави і жила під владою відразу кількох імперій, її народ завжди прагнув до демократії. Першим у світі прообраз Конституції – документа, що регулює найважливіші внутрішні закони і свободи – написав саме українець Пилип Орлик, гетьман Запорозького війська і громадський діяч. Було це ще далекого 1710 року, на 77 років раніше, ніж у США. Фото zabugor.com

З огляду на кількість дипломів на душу населення сьогодні українці – одна з найбільш освічених націй на Землі. Мабуть, ця жага знань у них в крові, оскільки ще 1576 року саме на її території, неподалік від нинішнього міста Рівного, було відкрито знамениту Острозьку академію – фактично перший вищий навчальний заклад у всій Східній Європі.

У маленькому українському містечку Рахові, що в Закарпатській області, розташований офіційно визнаний географічний центр Європи.

Українська мова вважається другою у світі після італійської за милозвучністю і третьою за загальною красою, що визначається за такими чинниками, як фонетика, лексика і фразеологія. Саме таких висновків дійшли видатні філологи 1934 року на паризькому конкурсі мов. Фото cs622227.vk.me

Столиця країни Київ по праву вважається одним із найбільш вражаючих міст планети. Цей історично багатий й архітектурно неймовірний мегаполіс у всі часи відігравав важливу роль в економіці і політиці не тільки України, але й Східної Європи загалом. Заснований більш як 1200 років тому, він у IX -X століттях був найбільшим поселенням в Європі, переважаючи в кілька разів за територією і населенням Париж і Лондон. У наші дні зі своїми тільки офіційно підтвердженими майже трьома мільйонами жителів він також входить в число найбільших міст на континенті.

Київська станція метрополітену «Арсенальна» «залягла» на глибині 105 метрів. це абсолютний світовий рекорд серед подібних об’єктів. Photo i.ytimg.com

Миролюбність – найважливіша риса українців. Навіть якщо добре покопатися в історії, навряд чи знайдеться бодай одна завойовницька війна, яку розпочав саме цей народ. Незважаючи на те, що в цілому українці, на жаль, дуже часто воювали, в 99% випадків це були визвольні війни за власну свободу. Цей винятковий пацифізм підтверджується хоча б тим, що в 1990-х Україна добровільно відмовилася від ядерної зброї, при цьому володіючи третім у світі потенціалом.

На Україні природа не поскупилася, оскільки таку красиву і різноманітну у плані екосистеми країну ще необхідно пошукати. Величний Дніпро, мальовничі Карпати, теплі води відразу двох морів, густі зелені ліси і навіть власна пустеля. Питаєте, ну звідки в Європі пустеля? Що ж, значить, вам саме час вирушити в Херсонську область, розташовану на півдні країни, і відвідати там національний природний парк Олешківські піски – вражень буде маса. Фото rodrus.com

Зовсім недавно міжнародна група вчених виявила у водах Чорного моря, котре омиває південь України, підводну річку. Це унікальне явище природи на даний момент, унікальне в своєму роді, якщо говорити про Світовий океан, зараз ретельно вивчають.

Говорячи про Україну, ніяк не можна не відзначити, що за багатьма показниками ця країна «най-най», взяти хоча б її розміри – за винятком Росії, більша частина якої розташована в Азії, Україна – найбільша країна Європи. Самих українців, що живуть на Батьківщині, – близько 45-ти мільйонів.

Головне фото bealadie.com

Вам это будет интересно:
10 фактів про Папуа Нову Гвінею
Професійні мандрівники, етнографи і дослідники рідко бувають у популярних серед туристів краях, оскільки там мало шансів звершити якесь відкриття або ж дізнатися про щось нове. Утім, у спеціалістів є свій список топових країн і регіонів, де вони у XXI столітті знаходять, чим здивувати себе, а потім вже й весь світ.
Вічна любов. Пам’ятники коханню в Україні
Скільки важить кохання і чи можна виміряти його обсяг? А чи має воно центр ваги і як поводиться у спеку та в снігову заметіль? Певна річ, кохання ефірне і радше нагадує шалених метеликів, що несамовито танцюють у животі. Однак люди, котрі особливо глибоко відчувають, навчилися «творити кохання» і передавати його сенс у камені, дереві, металі для інших.
10 фактів про Киргизстан
Киргизстан приваблює унікальною природою і кліматом, автентичною кухнею і гостинним народом, а ще – це країна з давніми цікавими традиціями й історією. Сьогодні розкажемо вам про найдивовижніші факти й особливості цієї країни.
Зимові забави Василя та Маланки: карнавал по-українськи
Новий рік в Україні не завжди розпочинався з ялинки, а замість Діда Мороза і Снігуроньки в гості чекали пустунку Маланку і моторного парубка Василя, та й не самих, а з почтом. Усі навіженості сходили з рук: витівки ряджених несли в собі сакральний зміст, продиктований логікою міфу про поєдинок весни і зими.
Ніч перед Різдвом і після
Різдво приходить, накидаючи теплий кожух на плечі. Ввечері воно приносить із собою м’яке світло першої вечірньої зірки, а зранку будить білим, але теплим сонцем. Якби про відчуття Різдва хтось запитав у бабці моєї прабабці, то, гадаю, її слова були б ідентичні моїм. Бо разом із мисочкою куті із рук у руки українські покоління передають і свої традиції.
Харківський Дипломатичний Клуб святкує першу річницю створення!
23 грудня у стінах Харківського Дипломатичного клубу пройшов новорічний Гала-вечір на честь річниці його створення. Учасниками заходу стали народні депутати, керівники структур міста й області та громадськх організацій, губернатори, почесні консули, керівники ВНЗ, та інші почесні гості.
Вісім новопризначених послів вручили вірчі грамоти Президенту України
У четвер, 9 грудня, новопризначені Надзвичайні та Повноважні Посли Алжирської Народної Демократичної Республіки, Боснії і Герцеговини, Грузіїі, Домініканської Республіки, Нової Зеландії, Республіки Сенегал, Демократичної Соціалістичної Республіки Шрі-Ланка та Японії вручили вірчі грамоти Президенту України Володимиру Зеленському.
Онлайн-семінар від Міжнародного жіночого клубу Києва
1 грудня з 10:00 до 11:30 Міжнародний жіночий клуб Києва запрошує долучитись до онлайн-заходу на платформі Zoom на тему: «Як бути у часи невизначеності? Секрет вашого успіху»
Музеї, що лікують
«Мені, будь ласка, еліксир від головного болю, настоянку на корені мандрагори, пігулки від серця і трохи морфіну…» – приблизно так зверталися до аптекарів пацієнти кілька століть тому. А ті готували різноманітні бовтанки і суміші у фармакологічних лабораторіях, які знаходилися прямо в сусідніх кімнатах.
"Made in Slovenia". Відкриття виставки сучасного словенського дизайну
З 5 по 15 листопада пройде виставка "The Future of Living" ("Майбутнє життя"), організована у співпраці Посольства Республіки Словенія в Україні з Центром креативності Республіки Словенія та Музеєм історії міста Києва.
Відриття Скверу Мислителів у Харкові!
23 жовтня за ініціативи Посольств Казахстану та Азербайджану в Україні та за підтримки Харківської міської ради, Почесного консульства Казахстану в Харкові та Харківського Дипломатичного Клубу відбулось урочисте відкриття Скверу Мислителів у Харкові, який символізує дружні відносини між Україною, Азербайджаном та Казахстаном.
«Школа молодого дипломата» з Харкова в проєкті Diplomatic Greetings
У понеділок, 18 жовтня, відбувся проєкт Diplomatic Greetings за участі членів "Школи молодого дипломата" при Харківській міській раді. Спікерами заходу стали Надзвичайний та Повноважний Посол України Олександр Сліпченко, Надзвичайний та Повноважний Посол Чорногорії в Україні пані Драгіца Понорац ...
У Харкові відкриють Сквер Мислителів на знак дружніх відносин між Україною, Азербайджаном та Казахстаном
23 жовтня за ініціативи Посольств Казахстану та Азербайджану в Україні та за підтримки Харківської міської ради, Почесного консульства Казахстану в Харкові та Харківського Дипломатичного Клубу відбудеться урочисте відкриття Скверу Мислителів у Харкові. Меценатом проєкту став Почесний консул Казахстану у Харкові, Емін Наджафлі.
10 фактів про ПАР
Для більшості людей ПАР – це лише батьківщина великого Нельсона Мандели і країна, чиї надра буквально кишать корисними копалинами. Утім, освічена людина має знати про найбільш передову державу Африки значно більше. Надолужуйте прогаяне разом з OUTLOOK!
Кінофестиваль "ОКО" встановлює рекорд
До Національного реєстру рекордів України внесуть унікальний етнографічний артоб'єкт, який створили в Болграді в рамках Міжнародного етнографічного кінофестивалю "ОКО".
Стартує online-едиція Міжнародного Етнографічного Кінофестивалю ОКО
З 11 по 18 вересня на сайті кінофестивалю okofilmfest.com.ua відбудуться покази конкурсних стрічок на етнографічну та антропологічну тематику.
Оголошено онлайн та офлайн програми кінофестивалю "ОКО"
Менш ніж за місяць розпочнеться друга едиція Міжнародного етнографічного кінофестивалю «ОКО», який зібрав у свою програму документальні стрічки з усього світу, і мовою кіно розповідатиме про звичаї, обряди, традиції, релігії та культуру різних країн та народів.
10 фактів про Лесото
Всесвіт дуже часто пропонує нам баланс, показуючи відтінки і більш насичені кольори. Яскравий приклад такої рівноваги на теренах Південно-Африканської Республіки – Королівство Лесото. Ця держава, розташована високо в горах, – єдине місце на території континенту, котре в липні-серпні відвідують завірюхи. Тому його також називають «африканською Швейцарією».
Що вони їдять: Україна
Розпещені домашніми борщами, голубцями та котлетами ми наївно вважаємо, що знаємо українську кухню як свої п'ять пальців і нічого примітного в ній немає, хоча насправді гастрономічна спадщина нашої країни значно багатша, аніж нехитре бабусине меню. Настав час згадати оригінальні українські страви, незаслужено забуті в епоху напівфабрикатів і швидкого харчування.
Міжнародна акція до Дня Державного Прапора та 30-ї річниці Незалежності України від проєкту OUTLOOK, МЗС та NARODNYI DIM UKRAINA
За організації та ініціативи Міністерства закордонних справ України, Народного дому «Україна» та проєкту OUTLOOK у співпраці з українськими громадами за кордоном відбулася міжнародна акція з відзначення Дня Державного Прапора та 30-ї річниці Незалежності України.
Закрыть
Outlook facebook page