RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Відпочинок під девізом «Не нашкодь!»

Відпочинок під девізом «Не нашкодь!»

Свіжість лісу, розмаїття рослинного світу, чарівні пейзажі замість перенаселених готелів і шумних ресторанів – ось вибір істинного цінителя екотуризму. Парадоксально, та зародився цей вид відпочинку в охопленій техногенним прогресом Європі.

Жителі Європейського континенту першими почали бити на сполох у зв’язку зі зникаючими природними куточками, самобутність яких з кожним роком дедалі більше руйнувалася. І якщо за межами цієї частини світу ще залишилися місця на зразок популярних серед еко-мандрівників Філіппін, Еквадору чи Мадагаскару, то на європейських просторах їх не так вже й багато. Але ми відшукали найкрасивіші природні оазиси.

Фахівці з екотуризму виділяють кілька його різновидів: науковий, історичний та рекреаційний, – хоча категорично вони один від одного не відрізняються і в рамках конкретного туру найчастіше взаємопов’язані. Головне, що їх об’єднує, – мандрівники, котрі віддають перевагу відпочинку, який не завдає жодної шкоди ані їм, ані природі. Транспортні вподобання – велосипеди, кулінарні – приготована на вогні й екологічно чиста їжа. Ентузіастами, які виступили за «нешкідливий» відпочинок в Європі, стали жителі Італії. Споглядання первозданної краси морських глибин пропонує незвичайний італійський еко-тур. Спостереження за підводними мешканцями відбувається на архіпелазі Ла-Маддалена, поблизу узбережжя Сардинії. Тут знаходиться центр дослідження життя дельфінів. Разом із його працівниками туристи виходять у Середземне море і записують у блокноти дані про міграцію, кількість і поведінку ссавців. На основі зібраної інформації та її зіставлення з уже наявними матеріалами дослідники пишуть свої наукові трактати про вплив екології на цих морських істот. Таким чином, крім маси вражень, ви зробите і свій внесок у збереження підводних мешканців. Цей вид відпочинку є прикладом наукового екотуризму.

Трохи з іншою метою вирушають мандрівники в тури історії природи. Простуючи спеціально обладнаними екологічними стежками, вони знайомляться з довкіллям самі й зазивають інших, наприклад до Австрії. Тут їх зустрічає морозний Айсрізенвельт – система крижаних печер неподалік від Зальцбурга, що має статус наймасштабнішої у світі. Це кілька десятків кілометрів створеного природою королівства замерзлої води, у володінні якого гроти, річки і навіть водоспади. А спустившись на 400 метрів вниз можна побачити крижану хвилю, немов застиглу в часі. Здається, що вона ось-ось рине на всіх довкола. Від низьких підземних температур і усвідомлення величезної сили матінки-природи холонуть не тільки руки, а й уява.

Норвегія, що почесно входить до десятки найменш забруднених країн планети, теж приберегла парочку місць для любителів екологічного відпочинку. Крім відомих фіордів, у глибинах столітніх лісів сховалися могутні водоспади. Шлях до найвищого в Європі – Ворінгфоссену – також прокладений в рамках одного з еко-турів. Щоб дістатися до 180-метрового гучного потоку падаючої води, слід попрямувати на північ країни, у провінцію Мабодален. Безпосередньо до самого чуда природи веде спеціальна екотуристична дорога. Похід може зайняти від кількох днів до тижня, залежно від того, який маршрут ви оберете.

Варто сказати, що для еко-мандрівників шлях до «дикого» водоспаду відкритий лише в теплу пору року. Людські руки частково добралися до Ворінгфоссену, використовуючи його потужність для роботи гідроелектростанції. Але влітку постачальника енергії відправляють у своєрідну відпустку, даючи можливість відпочити і знову хоч на деякий час стати незалежним від людей і технологій «напівекооб’єктом».

Якщо ж блукання заростями в пошуках збереженої природної краси вас стомлює, морська хвороба не дає вирушити в еко-круїз, однак приєднатися до «нешкідливих» туристів все одно хочеться, обирайте рекреаційні тури. Це відпочинок для очей і тіла, зміна звичної обстановки на гарний краєвид, доповнений чистим повітрям. Подібні місця на території Європи можна відшукати у все тій же Норвегії, а також у Швейцарії, Швеції та Хорватії.

Фото з відкритих джерел

Вам это будет интересно:
Віза не знадобиться: куди не пускають туристів
Певно, всі, хто тільки має зануритися у відпочинок на повну, вже запланували собі вражаючі маршрути і мальовничі місця. Щоб не зіпсувати поїздку і не побачити, як перед власним носом зачиняються двері, ми радимо ознайомитися з нашою добіркою заборонених з тих чи інших причин для відвідування локацій
Свята краса! Що приховують найвідоміші абатства світу?
Що ви уявляєте, коли чуєте слово «абатство»? Впевнена, більшість в першу чергу згадають про Вестмінстер. А якщо я скажу, що насправді це вже не абатство? Так що ж робить ці середньовічні споруди особливими? Давайте розбиратися на прикладі споруд з різних країн Європи.
Брегенц. До театру у смокінгу і на катамарані
Спеціально для тих, хто вважає театр і оперну музику пережитками минулого, ми розповімо про дивовижний австрійський театр, де традиційне мистецтво поєднується з технічними та інженерними новинками, а ще з неперевершеним краєвидом Альп.
Затримай дихання. Найнебезпечніші місця для дайвінгу
Після того, як легендарний француз Жак-Ів Кусто за своїми колегами винайшов і вдосконалив акваланг, підводне плавання міцно увійшло у список найбільш популярних,але, на жаль, небезпечних хобі. Outlook попереджує і розповідає про найбільш екстремальні для занурення місця.
Інсбрук – казкове місто в обрамленні Альпійських гір
Тірольська місцевість Австрії надзвичайно самобутня. Тут своя кухня і навіть своя манера співу, а багатовікова історія відмінно поєднується з природними красотами і спортивними об’єктами. Пік різноманіття – невелике гірське містечко Інсбрук. Це адміністративний центр Тіроля, а також одне з найчистіших місць у Європі...
Ілюзії Сикстинської капели
Понад півтисячі років тому, 1 листопада, перед очима захоплених римлян вперше постала Сикстинська капела. За цей час народжувалися і помирали як самі майстри розпису, так і цілі напрямки в образотворчому мистецтві, а на капелу, так само відкривши роти від захвату, споглядають уже наші з вами сучасники.
З екрану в реальність і назад: місця, де знімали відомі фільми
Скільки буває видів туризму? Гастро, екотуризм, шопінгтури - різновидів, напевно, стільки, скільки і самих мандрівників - кожному подавай своє. Сьогодні ж ми розповідаємо про людей, які відвідують місця, що стали локацією для зйомок відомих фільмів. Згідно з різними опитуваннями, близько 40% опитаних хоча б раз думали відвідати місця, де створювалися відомі фільми.
Найкрасивіші костьоли світу: Чарівність і божественна сила
Архітектура храмів має багату, цікаву, а часом і неоднозначну історію. Часто саме з будівництва храмів, архітектура котрих вирізнялася особливою педантичністю і хитромудрістю, розпочиналися новаторства і закладалися основи течій в архітектурному мистецтві. Сьогодні розглядаємо і насолоджуємося найяскравішими у своїй красі зразками костьолів.
Таксі по-венеційському: гондоли
Мабуть, на планеті немає людини, яка би хоч краєчком вуха не чула про дивовижне італійське місто на воді. Венеція з її неповторною архітектурою, фантастичними пейзажами і власною атмосферою вже багато століть вабить людей з усіх куточків світу. І щоб відчути її на повну й побачити під несподіваним кутом, треба неодмінно поплавати на легендарних гондолах...
Олесунн: Там, де починається норвезька казка
Газета «The Times» визнала Олесунн найкрасивішим містом Норвегії. І недарма! Примхливе море, заворожлива північна природа, знамениті фіорди, казкові різнокольорові будиночки у стилі «ар-нуво», а також легендарна Дорога тролів приваблюють охочих побачити вражаючі дикі пейзажі або ж стати господарем маяка Мольє!
Що вони їдять: кухня Риму
OUTLOOK часто розповідає про кухні народів світу, але, коли йдеться про Італію, писати про країну загалом було б злочином. Кожен з її двадцяти регіонів – це окремий світ зі своїми тонкощами і спеціалітетами. І нехай звання гастрономічної столиці Італії носить Болонья, її офіційній столиці Риму теж є чим похизуватися.
Великі криві Фріденсрайха Гундертвассера
Він вигадав своє ім’я, щоб не бути схожим ні на кого іншого. Бунт його індивідуальності став основою для величезної творчої спадщини, а архітектура – продемонструвала можливість поєднувати екологічність і сучасні технології.
На подіумі: Норвегія
За повний комплект норвезького національного костюма можна купити доволі нескромний автомобіль. Свій бюнад, прикрашений складними вишивками і орнаментами, нащадки вікінгів звикли створювати виключно вручну, вкладаючи в нього багато сил і терпіння. Ні, звісно, вони більше не носять шоломи з рогами, але величі їхньому національному вбранню не бракує.
Кордони не перешкода: найбільш відомі анклави світу
Сьогодні OUTLOOK подорожує по найцікавішим з точки зору географії та адміністративного управління містам і країнам, які є анклавами, повністю розташовуючись на територіях інших держав.
Помпеї: життя під попелом
Людська історія пам'ятає Дрезден, Хіросіму, Нагасакі. Але очолюють цей сумний список древні Помпеї – жителі, якого стали застиглими пам'ятниками не з власної волі. Місто з видом на Везувій, неподалік сучасного Неаполя, було одним з найбільш розвинених не тільки в Римській імперії, але і в Європі. Свідченням цього є те, що Помпеї лежали на торговельному шляху, який з'єднував Рим і Південну Італію.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Першим у нашому циклі буде Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Кожен рано чи пізно приходить до Риму
Хто добре бачив Італію, а особливо Рим, той більше ніколи не буде зовсім нещасним, – казав Гете. Повністю згоден з цією думкою наш читач і фотограф Роман Матков. Своїми враженнями від міста він сьогодні ділиться.
Якщо в тебе 10 доларів і ти у Болоньї
Неймовірна за своєю фактурою оранжево-червона середньовічна архітектура, величні вулиці-галереї замість звичних тротуарів, що дають змогу здійснювати пішохідні прогулянки за будь-якої погоди, а також статус кулінарної столиці Італії – хіба тільки цих причин замало, щоб вирушити у Болонью? OUTLOOK вважає, що ні...
Венеційський карнавал: «Маско, я тебе знаю!»
У дні знаменитого карнавалу романтична Венеція ніби знову народжується. Її вулиці сяють у передчутті свята, в очах людей ціла гама радісних емоцій – від ейфорії до знайомого всім «невже це відбувається зі мною?» До речі, за підрахунками, на захід прибуває майже півмільйона туристів.
Якщо в тебе 10 доларів і ти в Римі
Сьогодні OUTLOOK продовжує одну із своїх найбільш популярних рубрик розповіддю про те, як можна витратити десять вічно зелених і приємних кишені й оку у Вічному місті, в який щорічно стікаються натовпи туристів і який не перестає дивувати кожного щасливця, який побував тут! Повірте, столиці Італії є, чим вас здивувати!
Закрыть
Outlook facebook page