RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Відпочинок під девізом «Не нашкодь!»

Відпочинок під девізом «Не нашкодь!»

Свіжість лісу, розмаїття рослинного світу, чарівні пейзажі замість перенаселених готелів і шумних ресторанів – ось вибір істинного цінителя екотуризму. Парадоксально, та зародився цей вид відпочинку в охопленій техногенним прогресом Європі.

Жителі Європейського континенту першими почали бити на сполох у зв’язку зі зникаючими природними куточками, самобутність яких з кожним роком дедалі більше руйнувалася. І якщо за межами цієї частини світу ще залишилися місця на зразок популярних серед еко-мандрівників Філіппін, Еквадору чи Мадагаскару, то на європейських просторах їх не так вже й багато. Але ми відшукали найкрасивіші природні оазиси.

Фахівці з екотуризму виділяють кілька його різновидів: науковий, історичний та рекреаційний, – хоча категорично вони один від одного не відрізняються і в рамках конкретного туру найчастіше взаємопов’язані. Головне, що їх об’єднує, – мандрівники, котрі віддають перевагу відпочинку, який не завдає жодної шкоди ані їм, ані природі. Транспортні вподобання – велосипеди, кулінарні – приготована на вогні й екологічно чиста їжа. Ентузіастами, які виступили за «нешкідливий» відпочинок в Європі, стали жителі Італії. Споглядання первозданної краси морських глибин пропонує незвичайний італійський еко-тур. Спостереження за підводними мешканцями відбувається на архіпелазі Ла-Маддалена, поблизу узбережжя Сардинії. Тут знаходиться центр дослідження життя дельфінів. Разом із його працівниками туристи виходять у Середземне море і записують у блокноти дані про міграцію, кількість і поведінку ссавців. На основі зібраної інформації та її зіставлення з уже наявними матеріалами дослідники пишуть свої наукові трактати про вплив екології на цих морських істот. Таким чином, крім маси вражень, ви зробите і свій внесок у збереження підводних мешканців. Цей вид відпочинку є прикладом наукового екотуризму.

Трохи з іншою метою вирушають мандрівники в тури історії природи. Простуючи спеціально обладнаними екологічними стежками, вони знайомляться з довкіллям самі й зазивають інших, наприклад до Австрії. Тут їх зустрічає морозний Айсрізенвельт – система крижаних печер неподалік від Зальцбурга, що має статус наймасштабнішої у світі. Це кілька десятків кілометрів створеного природою королівства замерзлої води, у володінні якого гроти, річки і навіть водоспади. А спустившись на 400 метрів вниз можна побачити крижану хвилю, немов застиглу в часі. Здається, що вона ось-ось рине на всіх довкола. Від низьких підземних температур і усвідомлення величезної сили матінки-природи холонуть не тільки руки, а й уява.

Норвегія, що почесно входить до десятки найменш забруднених країн планети, теж приберегла парочку місць для любителів екологічного відпочинку. Крім відомих фіордів, у глибинах столітніх лісів сховалися могутні водоспади. Шлях до найвищого в Європі – Ворінгфоссену – також прокладений в рамках одного з еко-турів. Щоб дістатися до 180-метрового гучного потоку падаючої води, слід попрямувати на північ країни, у провінцію Мабодален. Безпосередньо до самого чуда природи веде спеціальна екотуристична дорога. Похід може зайняти від кількох днів до тижня, залежно від того, який маршрут ви оберете.

Варто сказати, що для еко-мандрівників шлях до «дикого» водоспаду відкритий лише в теплу пору року. Людські руки частково добралися до Ворінгфоссену, використовуючи його потужність для роботи гідроелектростанції. Але влітку постачальника енергії відправляють у своєрідну відпустку, даючи можливість відпочити і знову хоч на деякий час стати незалежним від людей і технологій «напівекооб’єктом».

Якщо ж блукання заростями в пошуках збереженої природної краси вас стомлює, морська хвороба не дає вирушити в еко-круїз, однак приєднатися до «нешкідливих» туристів все одно хочеться, обирайте рекреаційні тури. Це відпочинок для очей і тіла, зміна звичної обстановки на гарний краєвид, доповнений чистим повітрям. Подібні місця на території Європи можна відшукати у все тій же Норвегії, а також у Швейцарії, Швеції та Хорватії.

Фото з відкритих джерел

Вам это будет интересно:
Великі криві Фріденсрайха Гундертвассера
Він вигадав своє ім’я, щоб не бути схожим ні на кого іншого. Бунт його індивідуальності став основою для величезної творчої спадщини, а архітектура – продемонструвала можливість поєднувати екологічність і сучасні технології.
На подіумі: Норвегія
За повний комплект норвезького національного костюма можна купити доволі нескромний автомобіль. Свій бюнад, прикрашений складними вишивками і орнаментами, нащадки вікінгів звикли створювати виключно вручну, вкладаючи в нього багато сил і терпіння. Ні, звісно, вони більше не носять шоломи з рогами, але величі їхньому національному вбранню не бракує.
Кордони не перешкода: найбільш відомі анклави світу
Сьогодні OUTLOOK подорожує по найцікавішим з точки зору географії та адміністративного управління містам і країнам, які є анклавами, повністю розташовуючись на територіях інших держав.
Помпеї: життя під попелом
Людська історія пам'ятає Дрезден, Хіросіму, Нагасакі. Але очолюють цей сумний список древні Помпеї – жителі, якого стали застиглими пам'ятниками не з власної волі. Місто з видом на Везувій, неподалік сучасного Неаполя, було одним з найбільш розвинених не тільки в Римській імперії, але і в Європі. Свідченням цього є те, що Помпеї лежали на торговельному шляху, який з'єднував Рим і Південну Італію.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Першим у нашому циклі буде Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Кожен рано чи пізно приходить до Риму
Хто добре бачив Італію, а особливо Рим, той більше ніколи не буде зовсім нещасним, – казав Гете. Повністю згоден з цією думкою наш читач і фотограф Роман Матков. Своїми враженнями від міста він сьогодні ділиться.
Якщо в тебе 10 доларів і ти у Болоньї
Неймовірна за своєю фактурою оранжево-червона середньовічна архітектура, величні вулиці-галереї замість звичних тротуарів, що дають змогу здійснювати пішохідні прогулянки за будь-якої погоди, а також статус кулінарної столиці Італії – хіба тільки цих причин замало, щоб вирушити у Болонью? OUTLOOK вважає, що ні...
Венеційський карнавал: «Маско, я тебе знаю!»
У дні знаменитого карнавалу романтична Венеція ніби знову народжується. Її вулиці сяють у передчутті свята, в очах людей ціла гама радісних емоцій – від ейфорії до знайомого всім «невже це відбувається зі мною?» До речі, за підрахунками, на захід прибуває майже півмільйона туристів.
Якщо в тебе 10 доларів і ти в Римі
Сьогодні OUTLOOK продовжує одну із своїх найбільш популярних рубрик розповіддю про те, як можна витратити десять вічно зелених і приємних кишені й оку у Вічному місті, в який щорічно стікаються натовпи туристів і який не перестає дивувати кожного щасливця, який побував тут! Повірте, столиці Італії є, чим вас здивувати!
Засніжені вершини. Найкращі зимові курорти
З настанням холодних сезонів важливо не тільки кутатися у светри з оленями, пити какао і в черговий раз переглядати різдвяні комедії. Спорт ще ніхто не скасовував, тому Outlook розповідає про п’ять чудових гірськолижних курортів, де можна добряче збадьоритися і вилізти із зимової сплячки.
Ми там були: Відень
Відень - кровоносна судина старої Європи - аристократичної, вишуканої, музейної. Фотограф Юлія Кочетова розповідає, що в цьому розкішному і прекрасномц місті в обов'язковому порядку треба відвідувати оперу, заходити в царські палаци і пити найсмачнішу каву з вершками. З 80-ти міських музеїв можна і потрібно вибирати, тому починаємо закохуватися у Відень з Музейного кварталу.
Туристичне Intermezzo
Чи знайоме вам відчуття втоми від урбанізму? Після закінчення важкого дня так і жадаєш влаштувати собі Intermezzo. Саме тоді хочеться змінити буденний чорний колодязь кави на кухлик прозорої джерельної води, будильник – на спів птахів, автомобільні вихлопи – на обійми гірських туманів, ТБ-перегляди...
Пам’ятки Зальцбурга: Тут народжуються генії
Тут народилися композитор Моцарт і поет Трекль, тут писав опери Гайдн і багато інших. Та лиш мала частина пам’яток Зальцбурга пов’язана з цими геніями. Місто з доволі невеликим населенням внесено завдяки своїм пам’ятним місцям у список Всесвітнього спадку ЮНЕСКО.
Італія грибна. Полювання за трюфелями
Ні для кого не секрет, що Італія – одна з найпопулярніших країн серед туристів, де кожен може знайти щось цікаве. Хтось їде сюди помилуватися архітектурою або ж купити модного одягу, багатьох вабить відпочинок на морі, ну а деякі вирушають по гриби!
Departure: Трієст
Спробуйте відгадати, що це за місто і де: тут і там прогулюються хорвати і словенці, п'ють пиво, як у найкращих австрійських броварнях, і при цьому закушують пастою з місцевими морепродуктами. Навряд чи ви одразу збагнете, про що мова, а от ми знаємо, і сьогоднішня наша розповідь про італійський Трієст, який іноді називають «останньою цитаделлю Італії на Сході».
Пляжі й античність – римське передмістя Остія
Стародавній, сповнений красот і пам’яток Рим щороку приваблює понад 30 мільйонів туристів. Побачити на власні очі Колізей, сунути руку у Вуста істини і кинути монетку у фонтан Треві – мрія будь-якого мандрівника. Але мало кому відомо, що лише в 30 кілометрах від столиці є не менш приваблива і поки що не окупована туристами Остія...
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
Водні ворота. Вражаючі порти світу
Аеропорти, залізничні вокзали, автобусні станції практично завжди створюються «за примхою Людини». А ось порти і гавані – це вже спільна творчість homo sapiens і природи. Outlook пропонує вашій увазі найгарніші та найоригінальніші з них.
Альберобелло: у світі труллів, вина і чарувань
Стареньке селище, котре колись було розташоване на території сучасного Альберобелло, було знищене і зведене заново не менш ніж сотню разів. І йдеться не про завоювання і нальоти войовничих чужинців. Ні, його свідомо руйнували самі мешканці. Як гадаєте, навіщо?
З екрану в реальність і назад: місця, де знімали відомі фільми
Скільки буває видів туризму? Гастро, екотуризм, шопінгтури - різновидів, напевно, стільки, скільки і самих мандрівників - кожному подавай своє. Сьогодні ж ми розповідаємо про людей, які відвідують місця, що стали локацією для зйомок відомих фільмів. Згідно з різними опитуваннями, близько 40% опитаних хоча б раз думали відвідати місця, де створювалися відомі фільми.
Закрыть
Outlook facebook page