RU  UK  EN
Статьи  >  Уяви  >  Гетто світу: До Лондона за боллівудськими шедеврами

Гетто світу: До Лондона за боллівудськими шедеврами

OUTLOOK продовжує свій цикл матеріалів про національні гетто – масові поселення емігрантів далеко від Батьківщини. На черзі розповідь про Саутолл – передмістя Лондона, яке значно більше нагадує індійське містечко.

У XXI столітті саме словосполучення «національне гетто» досить умовне. Адже райони і навіть цілі міста, де зосереджені люди, котрі прибули з одного регіону, – цілком відкриті й потрапити туди спокійно може будь-хто. У всякому разі, в цивілізованих соціумах саме так. Проте їхня ментальна віддаленість і замкнутість на самих собі дозволяє говорити про деяку подобу гетто.

Розповідаючи про Саутолл та індусів, слід зазирнути в історію. Після 1947 року, коли Індія здобула незалежність, багато з них кинулись до Англії в пошуках кращого життя. І треба сказати, що тамтешня влада й місцеве населення були раді цьому, оскільки у Другу світову війну Велика Британія серйозно постраждала і потребувала додаткової робочої сили, адже відновлювати доводилося безліч об'єктів.

Читайте також: Мехенді - замість тисячі татуювань

Саутолл ще в 50-х роках був звичайним передмістям Лондона, де близько 90% населення становили корінні жителі. Поступово його почали заселяти індійці, яким хотілось бути ближче до столиці. Врешті країну відновили, та майже ніхто з приїжджих не захотів повертатися в рідні краї. Ба навіть більше, почали прибувати ще і їхні родичі, друзі, друзі друзів. Як наслідок, уже за тридцять років «білі» були в Саутоллі меншістю, а сьогодні їх усього 5%.b9701fc67e6e3285.jpgФото oyorooms.com

Дістатися сюди дуже просто – з вокзалу Паддінгтон кожні 10-15 хвилин вирушають потяги. Проїзд в один кінець 5 фунтів, туди-назад – 8. І ось, сівши в комфортабельний вагон, за півгодини ти виходиш на станції «Саутолл» і немов потрапляєш в інший вимір, починаючи від аромату прянощів і закінчуючи написами і покажчиками мовою панджабі.

Читайте також: Калькултта - місто великих мислителів і бродяг

Звична лондонська суєта змінюється азійським шармом. Від строкатості одягу місцевих та вивісок спершу рябить в очах. Просто важко повірити в те, що якихось півгодини тому ти міг гуляти біля Букінгемського палацу і розглядати його знаменитих вартових, а тепер роздивляються тебе. У більшості своїй індуси миролюбні й толерантні, але чужаки викликають у них природний інтерес, бо ж усіх місцевих білих вони добре знають.image.pngФото timeout.com

Тому кожного гостя неодмінно треба детально «вивчити» і при нагоді допомогти, підказати, де можна скуштувати смачних веганських страв. До слова, лондонці полюбляють приїздити сюди, щоб пообідати, оскільки це у декілька разів дешевше, ніж у центрі. Середній чек в Саутоллі за гарний обід не перевищує 5-7 фунтів. Тільки з їжею варто бути обережним – усе неймовірно гостре, адже готують «для своїх».

Читайте також: Чайні імперії світу

Обов'язково треба побачити старий міст Wharncliffe Viaduct, який ніби змальовано з картинки. А ще цікаво зазирнути у величний храм Gurdwara Sri Guru, найбільший за межами Азії. Та все ж дослідження Саутолла залежить від того, що цікаво туристові. Якщо важливий колорит – треба просто гуляти вулицями, відпочиваючи у кафе. Коли ж хочеться серйозніше пізнати тамтешню культуру – тут не обійтися без провідників і гідів, бо це не просто місце поселення індійців, а вже їхня земля зі своєю історією і традиціями.sri_guru_singh_sabha_gurdwara_southall_wedding_photographer_10-1300x868.jpgФото spotyphoto.com

Офіційно в Саутоллі живе близько 100 тисяч індусів. Однак фактично – вдвічі-тричі більше. Нелегали практично не виїжджають за межі передмістя, і вливатись у британську культуру вони не поспішають: з десяти максимум двоє розмовляють англійською. На кожному кроці – агентства з видачі віз та посвідок на проживання. При тому, що ці контори-одноденки видають фальшивки і практично всі про це знають, охочих отримати заповітний «документ» не зменшується.

Читайте також: Лех. На вершині світу

Часто це лондонське передмістя називають знімальним майданчиком, адже багато боллівудських хітів знімають саме тут, серед них відомі «Гол» (2007) і «Patiala House» (2011). Це відбувається тому, що коли за сюжетом потрібно показати і європейські локації і вулиці, схожі на Мумбаї чи Делі, то кращого місця просто не знайти – всього двадцять п'ять кілометрів роз'єднують типовий Лондон від цього. Логістика задоволена.Vaisakhi2016Brum21.jpgФото i2-prod.birminghammail.co.uk

А взагалі англійці хоч і переїхали з цих місць, та все ж до індусів устигли звикнути, а ось до мусульман, серед яких в основному пакистанці, араби, сомалійці, котрих у Саутоллі стає дедалі більше, ставляться з обережністю. Поліції нерідко доводиться навідуватись у передмістя і врегульовувати етнічні та релігійні конфлікти, які частенько переростають у криваві побоїща. Ці процеси нагадують знамениті «банди Нью-Йорка» XIX століття, коли приїжджі з'ясовували між собою, у кого з них більше прав жити у Великому яблуці.

Утім, на сьогоднішній день, відповідно до статистики, кількість злочинів у Саутоллі не перевищує даних загалом по країні. Удень тут цілком миролюбно і гостинно, тому, якщо вже занудьгуєте в сірому і сирому Лондоні, вирушайте сюди. Здається, тут навіть погода краща, хоча, може, це просто самонавіювання...

Головне фото birminghammail.co.uk

Вам это будет интересно:
Національні напої: Нуль градусів і море енергії
Всі знають, що перебуваючи в Шотландії, варто неодмінно скуштувати віскі, у Франції – вина, а в Японії – саке. Та мало хто замислюється про національні безалкогольні напої. Але ж їх різні народи створювали з куди більш практичними намірами – прохолоджувальні і зігрівальні...
Продається все: найкращі ринки планети
У наш час складно здивувати людину, особливо міську, якимось великим магазином або ринком, оскільки навіть у міні-маркеті біля будинку можна купити все. Утім, по всій планеті продовжують працювати легендарні базари, про які століттями складають легенди і розказують із захватом, розуміючи, що вони – набагато більше, ніж просто місце для збуту товарів.
Заклиначі: Як змусити змію танцювати
Магічний танець змії в такт мелодії флейти, часто описаний у східних казках і зображений у фільмах – не просто вигадка, а справжній символ цих країн. У Єгипті, Індії, країнах Африки і деяких інших державах повзучих приручають і влаштовують із цього видовищну забаву. Тут існує професія заклинача змій, котру вважають мало не найдивовижнішою на Землі.
Калькутта – місто великих мислителів і бродяг
Калькутта має одну особливість – вона явила світові цілих трьох індійських лауреатів Нобелівської премії і вважається культурною столицею країни. І в той же час більшість жителів чистять зуби, перуть і готують прямо на вулицях, а чимало відомих людей, що відвідали місто, відгукувались про нього як про найгірше, що бачили в житті. Так що ж ближче до істини?
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Першим у нашому циклі буде Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Гетто світу: Самураї на карнавалі
Сьогодні в нашій уже традиційній рубриці про національні гетто розповідь про один із найбільш екзотичних для Бразилії районів Сан-Паулу – Лібердаді. Саме тут живе найчисленніша японська діаспора у світі. Імміграція вихідців з Країни висхідного сонця почалася 1908 р тоді на бразильську землю прибутку 165 сімей ...
День Республіки з розмахом відсвяткувало Посольство Індії в Україні
27 січня Посольство Індії організувало прийом з нагоди 71-го Дня Республіки Індія. Індія здобула незалежність від колоніальної окупації 15 серпня 1947 року, а Конституція сучасної та незалежної Індії набула чинності 26 січня 1950 року, цей день назавжди увійшов в історію держави і тепер є святковим.
Гетто світу: індійський квартал Сінгапура
Сінгапур зі щільною заселеністю, тропічним кліматом і фруктовими деревами на центральних вулицях, що відбиваються у склі хмарочосів, сам по собі є вельми колоритним та яскравим містом. Та один з його кварталів, який місцеві називають Маленькою Індією, поза сумнівами, найбільш мальовничий.
Гра аристократів. Крикет
Вищий світ Англії та крикет – майже як чай з молоком. Можуть існувати й порізно, та разом все-таки «смачніше». А якщо ви досі плутаєте крикет, крокет і крокети, не хвилюйтеся – зараз все пояснимо.
Гетто світу: китайський розмах у Сан-Франциско
Ми продовжуємо серію матеріалів про національні гетто. Сьогодні OUTLOOK розповість про найбільший етнічний анклав американського міста Сан-Франциско – про місцевий Чайна-таун, або Китайський квартал, якому, гарантуємо, є чим вас здивувати!
Кабраматта: «маленький В’єтнам» на теренах Австралії
Бажаєте подивитися на в'єтнамське гетто в Австралії, а заразом зрозуміти, чому азіати наганяють страху на місцевих жителів? Як будете в Сіднеї, обов'язково відвідайте Кабраматту, тільки не забудьте прихопити із собою фотоапарат, а також… охорону. Річ у тім, що місце, яке вважається діловим центром Сіднея, б'є рекорди за розмахом злочинності.
Гетто світу: азійський квартал Парижа
Париж справедливо вважається одним з найцікавіших мегаполісів світу, адже будь-яке місто – це не тільки архітектура, а і його мешканці. Якщо говорити безпосередньо про столицю Франції, то вона неймовірно барвиста й атмосферна, оскільки там живуть, напевно, всі національності світу. Сьогодні ми розповімо про дивовижний 13-ий округ, який називають азійським.
Мехенді – замість тисячі татуювань
Про те, щоб зробити татуювання, нехай і не справжнє, а всього лиш тимчасове, замислювався кожен другий. Абсолютно безболісне нанесення малюнків, які можна змінити через кілька тижнів, пропонує мистецтво мехенді – розпис хною.
Чайні імперії світу
Мало хто з нас, заварюючи собі улюблену кружечку чаю, замислюється, а звідки до нашої кухні дістався саме цей напій? Звісно, стереотипно ми знаємо, що, мабуть, із Індії чи Китаю, але насправді – не факт. У світі близько 30-ти країн серйозно займаються саме чаєм, і всередині цього співтовариства вимальовується дуже чітка ієрархія, котру очолює так звана «Велика чайна сімка».
Історія вулиці: Паломники Бервік-стріт
Усе ще мрієте перейти дорогу на Еббі-роуд, як легендарні The Beatles, чи жадаєте почути стукіт серця свінгуючого Лондона на Карнабі-стріт? Тоді вам варто добре вивчити шлях на Бервік-стріт і долучитись до улюбленого місця паломництва шанувальників музики і не тільки.
Історія одної вулиці: Пікаділлі Стріт
Лондон – це місто, котре просто не може не вражати. Кожен його гість неодмінно чимось захоплюється: хтось архітектурою, хтось божевільним ритмом життя, а хтось вікторіанським духом і аристократичною атмосферою в нашому XXI столітті. Його вулиці – справжня скарбниця для власних досліджень, а починати їх слід з легендарної Пікаділлі Стріт...
Східний макіяж як традиція: Чарівний погляд з поволокою
Згідно з відомою фразою, схід – справа тонка. І загалом це істина, котра підтверджується навіть в деталях. Через особливості клімату східних жінок об’єднує схожий тип зовнішності, а їхні нації споріднює близькість культур. Тому й ідеали краси у них подібні. Так акцент у східному макіяжі неодмінно робиться на очі. Жінці тут належить бути скромною і вдягатися таким чином.
Тварини у місті – коли люди з природою в злагоді
Багатьох містян іноді дратують кішки, собаки і навіть голуби на вулицях. А спроби зоозахисників вберегти їх від нападок людей і голоду часто малоефективні. Але у світі прекрасні міста, в яких люди відмінно уживаються з оленями, павичами і великою рогатою худобою…
Крилаті символи народів
У кожної держави є свої офіційні символи: прапор, герб і гімн. Але, крім традиційних «розпізнавальних знаків», є і народні – приміром, улюблений птах. Саме про них далі в OUTLOOK. Щоб «задокументувати» народну любов, 1960 року в Токіо на міжнародній конференції із захисту пернатих було введено поняття «національний птах».
Прес-конференція до Міжнародного дня йоги у Медіацентрі ГДІП
18 червня 2019 року за організаційного сприяння ДП «ГДІП» у Медіацентрі відбулася прес-конференція Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Індія в Україні Партха Сатпатхі, присвячена святкуванню Міжнародного дня йоги та фестивалю, що відбудеться вже цієї суботи у Маріїнському парку.
Закрыть
Outlook facebook page