RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Примарні міста: Детройт, Орадур-сюр-Глан, Прип'ять, Ченгун

Примарні міста: Детройт, Орадур-сюр-Глан, Прип'ять, Ченгун

Американський Детройт ще не так давно був відомий як центр машинобудування, але сьогодні про нього куди частіше говорять в контексті вимирання і відтоку населення. Outlook вирішив розібратися, чому з’являються міста-примари.

Фото imgur.com

За останні 40 років чисельність населення Детройта скоротилася удвічі. Якщо у 1970 році там проживало півтора мільйона осіб, то у 2012-му – лише 700 тисяч. І тенденція ця, на жаль, продовжується і донині.

Фото krugom.ru

Ще в 50-х роках мешканців величезного мегаполісу почало ставати менше. Тоді це було пов’язано з тим, що забезпечені жителі переїжджали в престижні передмістя. У Детройті лишилися не найбагатші люди, і серед них був великий відсоток темношкірого населення. Через це постійно спалахували міжрасові конфлікти, які призвели до того, що «білі» почали їхати з міста. Ну а «добила» його нафтова криза 1973 року. Вона обанкрутила багато американських промислових компаній, які були вимушені або повністю закритися, або значно скоротити штат. Усі ці фактори перетворили місто на ідеальні декорації для постапокаліптичних фільмів, і цим активно користуються кіношники, адже їм не треба будувати напівзруйновані хмарочоси, вулиці з пророслими крізь асфальт деревами і реальні покинуті квартали – усього цього добра в колись промисловому серці США хоч відбавляй.

Фото aardvark.news

Населені пункти вимирають з різних причин, тому історія кожного з них унікальна. Ось, наприклад, Орадур-сюр-Глан у Франції серйозно постраждав у роки Другої світової війни. Під час знаменитої висадки в Нормандії туди увірвалися війська есесівців через чутку, нібито в містечку перебуває полонений німецький офіцер. За кілька днів масових розстрілів це місце перетворилося на безлюдні руїни. Уже після війни Шарль де Голль вирішив не відновлювати Орадур-сюр-Глан, залишивши його нащадкам як пам’ять про жахи нацизму.

Фото dvark.pl

Ще одна причина виникнення міста-примари – техногенна катастрофа. І тут ми, на жаль, розповімо про українську Прип’ять, без якої ця добірка була б неповною. Населений пункт, розташований у трьох кілометрах від сумнозвісної Чорнобильської атомної станції, було засновано у 1970 році. За задумом радянських інженерів, він мав стати процвітаючим містом майбутнього. Однак у долю 50 тисяч людей 1986 року втрутився вибух на станції і подальша евакуація. Сьогодні на території «атомограду» практично ніхто не живе, і він вже давно перетворився на місце паломництва сталкерів і туристів. 

Фото pinterest.com

До речі, незважаючи на запущеність, Прип’ять досі не позбавлена статусу міста і формально підпорядковується Київській обласній раді, оскільки свого органу влади там немає.

Останнім часом «примари» з’являються навіть у найсприятливіших для життя місцях. Торік я дуже здивувався, коли мені розповіли, що в комфортному німецькому Гамбурзі є кілька безлюдних районів. Не повіривши цьому, я вирушив туди, щоб побачити все на власні очі. Як з’ясувалося, у новозбудованих Hamburg City і Altstadt вечорами практично не горять вікна, а на вулицях не зустріти людей. Усьому виною – неймовірно висока ціна на житло. Навіть викуплені квартири були придбані господарями не для того, щоб там оселитися, адже поруч майже немає ані магазинів, ані іншої інфраструктури, а в ролі інвестиції. Влада зараз намагається якось вирішити цю проблему з огляду на те, що в Гамбурзі існує гостра потреба в доступному житлі. Замість 6 тисяч необхідних квартир щороку будується тільки 4 тисячі, і це породжує серйозну дискусію в німецькому суспільстві. Тонни бетону стоять безхазяйними, а городяни, навіть зі значними статками, не можуть придбати собі житло в нових районах.

Фото deacademic.com

Подібна проблема існує і в Китаї. Там пустують не те що квартали, а цілі міста. В одному тільки Ченгуні, побудованому у 2003 році, близько 100 тисяч квартир чекають на своїх господарів.

Фото dnpmag.com

Місцева влада поки не поспішає переселяти сюди людей з 46-мільйонної провінції Юньнань. Китайці вважають, що такі міста – це свого роду «запасні аеродроми», на випадок природних катаклізмів. Тому, поки в країні є вільні для будівництва гроші, подібні населені пункти продовжуватимуть з’являтися. Ще один яскравий приклад - примарний Цаофейдянь. За задумом він мав стати новим екологічним містом. 

Фото dnpmag.com

Уже 2013 року у всій Піднебесній налічувалося близько 50 мільйонів порожніх квартир, які тільки й чекають, щоб у них вселилися. А за щасливими мешканцями справа не стане, адже в цій величезній країні масово проходить урбанізація і щорічно до міст переїжджають не менше 10 мільйонів осіб.

Головне фото pinterest.com

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Краса та спокій: найгарніші храми Азії
Буддисти кажуть: «Щоб позбутися страждання, треба позбутися бажання». А для цього є відповідні місця. Сьогодні ми зібрали для вас п'ятірку дивовижних храмів, де буддисти і прості туристи шукають гармонії для своєї душі.
Свята краса! Що приховують найвідоміші абатства світу?
Що ви уявляєте, коли чуєте слово «абатство»? Впевнена, більшість в першу чергу згадають про Вестмінстер. А якщо я скажу, що насправді це вже не абатство? Так що ж робить ці середньовічні споруди особливими? Давайте розбиратися на прикладі споруд з різних країн Європи.
Висоти Сходу
Стереотипи – страшна річ. За «допомогою» них у нас в голові формується певна картина світу, яку не так просто змінити. Взяти, приміром, поняття «хмарочос». У 90% людей в уяві відразу ж виникають американські міста, знайомі з фільмів і ТБ. Цілком логічно, та ось тільки в наш час, щоб побачити кращу панораму на шикарні хмарочоси, курс слід тримати на схід.
ФОТОПРОЕКТ: Варшава звисока
Ми ловили промені весняного сонця на майже порожніх варшавських вуличках в неділю. Коли сонце сховалося за хмарочосами - ми піднялися на найвищий з них, щоб побачити захід.
Найкрасивіші костьоли світу: Чарівність і божественна сила
Архітектура храмів має багату, цікаву, а часом і неоднозначну історію. Часто саме з будівництва храмів, архітектура котрих вирізнялася особливою педантичністю і хитромудрістю, розпочиналися новаторства і закладалися основи течій в архітектурному мистецтві. Сьогодні розглядаємо і насолоджуємося найяскравішими у своїй красі зразками костьолів.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
"Le Grand Louvre"
В найбільш знаному музеї світу, французькому Луврі, було впершо відкрито двері для публіки в 1793. Хоча й до цього ця будівля була відома далеко за межами Франції. Тільки от використовувалась вона далеко не в таких піднесених цілях, як зараз.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
Вік живи, вік учись: найцікавіші кампуси світу
Цією статею ми хочемо надихнути як нинішніх, так і майбутніх студентів підбіркою найбільш вражаючих університетських містечок і кампусів. Напевно і ті, хто вже має освіту, теж будуть в захопленні від них і замисляться, чи не отримати ще одну, адже в таких місцях гризти граніт науки, вочевидь, можна з більшим апетитом.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Закрыть
Outlook facebook page