RU  UK  EN
Статьи  >  На цьому тижні на Землі можна буде спостерігати метеоритний дощ

На цьому тижні на Землі можна буде спостерігати метеоритний дощ

Автор: 11.08.2014 | світ, космос
Протягом місяця - з кінця липня до кінця серпня - над землею проноситься один з найяскравіших і потужних метеорних потоків - Персеїди. Пік зорепаду очікується в ніч з 12 на 13 серпня.

Метеорний потік Персеїди утворюється в результаті проходження Землі через шлейф пилових частинок, випущених кометою Свіфта-Туттля. Сама комета наближається до Землі лише один раз в 135 років, але через її хвіст наша планета проходить щорічно. Найдрібніші частинки розміром з піщинку згорають в земній атмосфері, утворюючи «зоряний дощ».

Перша згадка про Персеїди датується 36 роком н. е. в китайському літописі; за роки спостережень зазначалося різну кількість метеорів на годину - від 37 до 160. На думку астрономів, цього року можна розраховувати на середній показник, від 60 до 100 метеорів на годину.

Однак і це буде незабутнім яскравим видовищем. Торік Американське космічне агентство назвало потік Персеїди чемпіоном серед всіх щорічних видовищних небесних явищ.

Матеріали за темою: Падають, падають, падають… метеорити

При спостереженні за зоряним небом існує кілька нескладних правил, які дозволять повною мірою насолодитися цим барвистим явищем. Вчені радять спочатку дати очам можливість адаптуватися до темряви: для цього потрібно як мінімум 20 хвилин не дивитися на світло. Якщо для пересування по незнайомій місцевості світло все-таки необхідний, то варто запастися «червоними ліхтарями». Зробити їх можна самостійно, наклавши на ліхтарик, наприклад, пакувальний папір червоного кольору.

І, навпаки, якщо перед тим, як приготуватися спостерігати за метеорним потоком, використовувати звичайне освітлення - любителі зоряного неба втратять близько півгодини від цього чудового видовища, оскільки око виявиться не готовий сприймати стрімкий політ «зоряного пилу».

За матеріалами: National Geographic Россия

Вам это будет интересно:
Всесвітній день черепахи
23 травня за ініціативою Американського товариства порятунку черепах відзначається Всесвітній день, присвячений цій тварині, що символізує мудрість і довголіття.
Опубліковано перший прототип атласу
20 травня 1570 року було опубліковано перший прототип географічного атласу, розроблений південноірландським картографом Абрахамом Ортеліусом.
Всесвітній день чоловіків
В першу суботу листопада за традицією відзначають Всесвітній день чоловіків. Це свято було проголошено з легкої руки Михайла Горбачова.
Всесвітній день заощаджень
Сьогодні, 31 жовтня відзначається всесвітній день заощаджень або День економії.
Всесвітній день серця
З ініціативи Всесвітньої федерації серця і підтримки ВООЗ, а також ЮНЕСКО святкується щорічно 29 вересня Всесвітній день серця. Вперше цей день відзначили у 2000 році.
Планета Сонячної системи названа на честь Таджикистану
Мала планета Сонячної системи названа на честь Таджикистану. Відповідний сертифікат президент національної академії наук цієї держави Фарход Рахімі вручив президенту країни Емомалі Рахмону під час уроку миру в місті Куляб, приуроченого до Дня знань.
Всесвітній день вітру
Сьогодні, 15 червня, відзначається Всесвітній день вітру.
Міжнародний день друзів
9 червня відзначається Міжнародний день друзів.
Всесвітній день пам'яті жертв дорожньо-транспортних аварій
В жовтні 2005 року, згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї ООН, третю неділю листопада оголошено Всесвітнім днем пам'яті жертв дорожньо-транспортних аварій.
Всесвітній день боротьби з пневмонією
Всесвітній день боротьби з пневмонією відзначається 12 листопада.
В США помер кутюр'є Оскар де ла Рента
Знаменитий американський модельєр, один із старожилів американської моди, Оскар де ла Рента помер в понеділок у своєму будинку в графстві Кент, штат Коннектикут.
Свято краватки
Неофіційне свято під назвою День краватки відзначається щорічно 18 жовтня. Батьківщина цього свята - Хорватія, так як саме в цій країні з'явився прообраз сучасної краватки.
Аргентина успішно запустила перший супутник в космос
ARSAT-1 - перший телекомунікаційний супутник Аргентини, побудований на території Латинської Америки з використанням місцевих технологій, був успішно запущений з космодрому Куру у Французькій Гвіані, повідомляє Associated Press.
Фестиваль природи на Майдері
Фестиваль природи Мадейри - це новий захід, який проводиться з жовтня 2011 року і дає можливість учасникам фестивалю познайомитися з природним багатством архіпелагу Мадейра. Під час святкування фестивалю учасникам будуть запропоновані різні види здорового і активного відпочинку як на землі, так і в повітрі і в океані.
Індійський космічний апарат вперше досяг Марса
Індійські вчені повідомляють, що автоматична міжпланетна станція "Мангаляан" досягла Марса, ставши першим апаратом з Індії, що успішно дістався до червоної планети.
Міжнародний день наслідування піратів
19 вересня в різних країнах світу відзначають неофіційне пародійне свято - Міжнародний день наслідування піратів або просто Міжнародний піратський день.
Американець намагався вплав дістатися до Північної Кореї
Військові Південної Кореї затримали американського громадянина, який намагався вплав перетнути кордон з КНДР.
Перше в світі селфі продали за 88 тисяч євро
Перше в світі селфі - фотографію Оскара Густава Рейландера, продали з аукціону за 88 тисяч євро.
Всесвітній день журавля
Перший місяць осені багатий на екологічні свята. Так, у другу неділю вересня наша планета відзначає Всесвітній день журавля.
Міжнародне свято шоколаду
Міжнародний день шоколаду - неофіційне свято, присвячене улюбленим ласощам багатьох людей на планеті. Його прийнято відзначати щорічно 13 вересня.
Закрыть
Outlook facebook page