Сьогодні, 15 червня, відзначається Всесвітній день вітру.
Ця дата була проголошена Європейською асоціацією вітроенергетики та Всесвітньою радою з енергії вітру.
На думку експертів, за вітроенергетичними установками - майбутнє і активна робота в залученні уваги до потенціалу стихії як альтернативного джерела енергії може значно скоротити витрати, які щорічно вкладаються в енергетику.
Незважаючи на сумніви скептиків, які вважають «приручення вітру» безперспективною затією, вітроенергетичні установки (ВЕУ) сьогодні успішно діють майже в 80 країнах світу. Основними лідерами за потужністю введених в експлуатацію ВЕУ на даний момент є Китай, США, Німеччина та Іспанія.
Вперше День вітру відзначався в Європі в 2007 році. Вже в 2009 році він придбав статус всесвітньої, до святкування приєдналися більше 30 країн. З кожним роком їх кількість збільшується. У рамках заходу для населення влаштовуються екскурсії на вітрові станції і зустрічі з експертами, проходять лекції та семінари.
23 травня за ініціативою Американського товариства порятунку черепах відзначається Всесвітній день, присвячений цій тварині, що символізує мудрість і довголіття.
«Ханами» перекладається c японської як «милування квітами». Це - національна традиція. Навесні, коли зацвітає сакура, майже все населення Японії спрямовуються в парки, щоб насолодитися цим приголомшливим за красою видовищем.
Щорічно 27 лютого відзначається інтернаціональний екологічне свято - Міжнародний день полярного ведмедя. Ініціатором цього природного свята виступає організація Polar Bears International (PBI) - міжнародна організація, яка бореться за збереження популяції полярних (білих) ведмедів.
Міжнародний конгрес прихильників руху на захист природи, що проходив у Флоренції в одна тисяча дев'ятсот тридцять одна році вирішив щорічно відзначати 4 Всесвітній октября день тварин. Це рішення знайшло широку підтримку, і нині таке свято як Всесвітній день тварин відзначають у різних країнах світу щорічно
Фестивалі, присвячені цвітінню сакури, неймовірно популярні як в самій Японії, так і в США, де це дерево є символом дружби між двома країнами. І поки найвідомішим заходом цього роду є фестиваль у Вашингтоні, все ж жителі інших міст не відстають від столиці. Наприклад, протягом цілого місяця мешканці Філадельфії святкують Фестиваль квітучих вишень Subaru.
9 квітня в Національному ботанічному саду імені Гришка посли іноземних держав приєдняються до Міжнарожної ініціативи "Дерева миру". Окрім дипломатів в акції візьмуть участь активісти 132 міст та селищ України, а також представники 50 країн світу.
У Новій Зеландії за допомогою краудфандінга зібрали гроші на покупку пляжу. Як повідомляє BBC News, мова йде про пляж Авароа площею сім гектарів, який належить бізнесменові Майклу Спекмену.
Туристичний сервіс TripAdvisor опитав мандрівників і визначив найкращі пляжі світу. Як повідомляє The Daily Mail, перше місце дісталося пляжу Grace Bay з бірюзовою водою і білосніжним піском, розташованому на одному з островів архіпелагу Теркс і Кайкос в Атлантичному океані.
У В'єтнамі померла найстаріша в світі черепаха, яка мешкала в озері Хоан Києм в Ханої. Тварину виявили у вівторок, 19 січня, повідомляє Vietnam Breaking News.