20 травня 1570 року було опубліковано перший прототип географічного атласу, розроблений південноірландським картографом Абрахамом Ортеліусом.
Примірник налічував 53 карти великого формату з детальними пояснювальними науковими текстами. Він називався Theatrum Orbis Terrarum (лат. «Видовище кулі земної») і відображав стан географічних знань на той час.
У подальшому атлас неодноразово доповнювався та перевидавався і став свого роду «біблією» для мореплавців кінця XVI-початку XVII століття, а крім того, зіграв виняткову роль у розвитку картографії.
Ортеліусу також належить перша деталізована карта Тихого океану.
Зараз у продажу можна зустріти дуже великий вибір різноманітних географічних атласів, у тому числі й атласи з картами інших планет Сонячної системи.
23 травня за ініціативою Американського товариства порятунку черепах відзначається Всесвітній день, присвячений цій тварині, що символізує мудрість і довголіття.
12 квітня 1961 року Юрій Гагарін здійснив перший орбітальний політ навколо Землі. На честь цієї події у всьому світі святкують Міжнародний день польоту людини в космос.
У перші вихідні листопада на вулиці Лондона традиційно виїжджають старовинні автомобілі, щоб позмагатися не тільки в швидкості, але і в красі та грації.
З ініціативи Всесвітньої федерації серця і підтримки ВООЗ, а також ЮНЕСКО святкується щорічно 29 вересня Всесвітній день серця. Вперше цей день відзначили у 2000 році.
Рідкісний дорогоцінний камінь з однієї із самих найбільших колекцій світу, що став причиною десятирічного розбрату всередині однієї родини і побував в руках завзятих гравців і аристократів, виставлений на продаж вперше за столітній період.
Знімки з супутника підтверджують знищення одного з головних пам'ятників античності в Сирії - храму Бела - бойовиками терористичного угрупування «Ісламська держава».
День 28 серпня відомий в Сполучених Штатах Америки під неофіційною назвою «День мрії». Саме в цей день в 1963 році Мартін Лютер Кінг виголосив свою найвідомішу промову - «У мене є мрія» («I have a dream»).
27 серпня 1991 року Парламент Республіки Молдови ухвалив Декларацію про незалежність, наслідуючи приклад прибалтійських країн, Грузії, Вірменії та України. Через кілька годин після прийняття документа незалежність Молдови визнала Румунія.
Сотні пар зібралися на Таймс-сквер у Нью-Йорку, щоб повторити поцілунок моряка і медсестри, відображений на даній площі фотографом Альфредом Ейзенштадт, в День перемоги над Японією.
Національний Айстедвод - це найстаріше, крупне і важливе свято валлійської культури та спадщини в світі. Воно присвячене пісні, поезії та в цілому кельтській культурі.
Римська мозаїка із зображенням чорного пса на ланцюгу і написом «Cave Canem», що в перекладі з латині означає «Бійся собаки», безсумнівно, є однією з найвідоміших у світі. Ланцюговий пес немов попереджає всіх, хто переступає поріг Домуса Поета-трагіка в Помпеях.