27 серпня 1991 року Парламент Республіки Молдови ухвалив Декларацію про незалежність, наслідуючи приклад прибалтійських країн, Грузії, Вірменії та України. Через кілька годин після прийняття документа незалежність Молдови визнала Румунія.
У грудні 1991 року, після підписання Біловезьких угод і розпаду СРСР, нова держава - Республіка Молдова - було визнано декількома десятками держав, у тому числі США, Туреччиною, Францією, Німеччиною, а потім Росією, Україною та іншими країнами новоутвореної Співдружності незалежних держав (СНД ).
Офіційний Кишинів увійшов до СНД пізніше. У 1992 році Республіку Молдову взяли в ООН, а потім в НБСЄ (ОБСЄ), Раду Європи, Організацію чорноморського економічного співробітництва, СОТ.
В день святкування річниці проголошення незалежності Республіки Молдови патріотичні організації проводять урочистий молебень, присвячений пам'яті жертв придністровського конфлікту. На центральній площі Кишинева покладаються квіти до пам'ятника молдавському політику 15 століття і, як вважається, самому видатному історичному діячеві в історії Молдови - Штефану чел Маре - і Меморіалу військової слави.
На площі Великих Національних зборів проходить урочистий мітинг, присвячений Дню незалежності Республіки Молдови. По закінченні мітингу і офіційної частини молдован та гостей столиці чекають різні культурно-патріотичні та розважальні заходи.
23 травня за ініціативою Американського товариства порятунку черепах відзначається Всесвітній день, присвячений цій тварині, що символізує мудрість і довголіття.
16 травня 1763 року в одному з книжкових магазинів Лондона відбулася зустріч відомого літературного критика, автора тлумачного англійського словника Семюела Джонсона з Джеймсом Босуеллом, у результаті якої народився один із найвідоміших життєписів в історії, а світ отримав ще одне свято – Міжнародний день біографа.
Хумус - це популярна в країнах Близького Сходу закуска з нутового пюре. Останнім часом він стає все популярнішим і в інших країнах, особливо серед вегетаріанців і прихильників безглютенової дієти. Існує навіть Міжнародний день хумус, який відзначається 13 травня.
Щороку на початку травня в Хіросімі влаштовують яскравий фестиваль, який присвячений тільки квітам. Це знаменитий Фестиваль квітів в Хіросімі, на який з'їжджається подивитися понад півтора мільйона людей щороку.
Фестиваль папуги проводиться у Верхній Гаронні в перші вихідні травня, починаючи з п'ятниці, і збирає близько 40 лучників, одягнених в середньовічний одяг. Вони повинні потрапити з лука в семи кілограмового папуги, поставленого на верхівку 45-метрової щогли. Стрілок, якому вдасться збити птицю, стає королем свята.
1 травня жителі Гавайських островів відзначають День леї - квіткових гірлянд, які є одним із символів Гаваїв і незмінним атрибутом зустрічі на острів гостей.
15 квітня відзначається щорічно День любові в Грузії. Заснувати це свято, присвячене закоханим, в якості альтернативи відомому західному святу під назвою День святого Валентина запропонував грузинському парламенту Бесик Чубінідзе - місцевий діяч шоу-бізнесу.
12 квітня 1961 року Юрій Гагарін здійснив перший орбітальний політ навколо Землі. На честь цієї події у всьому світі святкують Міжнародний день польоту людини в космос.