День біографів
Двотомна книга «Життя Семюела Джонсона», що вийшла через 28 років після їх зустрічі, на думку багатьох літературних критиків, стала найбільшою біографією англійською мовою, яка користується популярністю і читається донині.
Як правило, людина, котра займається збиранням та опрацюванням матеріалу, витрачає не один рік, а можливо – не одне десятиліття, перш ніж оформити свою працю в книгу. Це друга людина після самої персони, її рідних та близьких людей, яка перебуває в курсі основних подій, особливостей характеру, звичок та інших деталей життя центральної фігури розповіді.
Одними з перших біографів можна назвати давньогрецьких філософів Плутарха і Светонія. Добре відомі імена перших видавців та життєписців Олександра Пушкіна – Павло Анненков, Льва Толстого – Павло Бірюков, про життя Федора Тютчева писав Іван Аксаков.
Зарубіжні публіцисти також успішно працювали у цьому напрямку, наприклад Стефан Цвейг, Вольтер, Ромен Роллан, Анрі Труайя.
Сьогодні безліч відомих людей не користуються послугами фахівців у даній сфері, вважаючи, що краще вести свій життєпис самостійно, у результаті книжкові полиці буквально рясніють біографіями молодих співачок, акторів і письменників.
За матерілами calend.ru