25 квітня 1719 в Лондоні вийшов роман Даніеля Дефо «Пригоди Робінзона Крузо».
З тих пір це найпопулярніша і найбільша видавана книга в світі.
Повна назва твору звучить так: «Життя, незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо, моряка з Йорка, який прожив 28 років в повній самоті на пустельному острові біля берегів Америки поблизу гирл річки Оріноко, куди він був викинутий корабельною аварією, під час якого весь екіпаж корабля крім нього загинув, з викладом його несподіваного звільнення піратами; написані ним самим ».
Дефо стверджував, що в пригодах Робінзона Крузо він алегорично зобразив власне життя. Хоча насправді в основу книги лягла історія Олександра Селкирка, шотландського матроса, якого за погану поведінку висадили з корабля на незаселений острів у Тихому океані. Чоловік провів на острові більше чотирьох років, він здичавів і майже забув рідну мову.
Роман Дефо породив безліч літературних наслідувань, одне з них книга Джонатана Свіфта «Подорожі Гуллівера». За сюжетом книги знято 11 фільмів і телесеріалів.
16 травня 1763 року в одному з книжкових магазинів Лондона відбулася зустріч відомого літературного критика, автора тлумачного англійського словника Семюела Джонсона з Джеймсом Босуеллом, у результаті якої народився один із найвідоміших життєписів в історії, а світ отримав ще одне свято – Міжнародний день біографа.
З 28 вересня по 3 жовтня втретє відбудеться захід , в якому приймуть участь 50 авторів з 20 країн світу, серед яких: Бахтияр Алі, Соня Бек , Анна Вайденхольцер, Петер Вебер, Симон ван дер Гест, Сергій Жадан та багато інших.
У Південній Дакоті (США) для мандрівників побудували копію будинку хоббіта Більбо Беггінса. Як повідомляє The Daily Mail, ніч в апартаментах, розташованих на дереві в 5 метрах над землею, обійдеться в 675 доларів.
Шанувальникам серії книг про чарівника Гаррі Поттера авторства Джоан Роулінг запропонують взяти участь у різдвяній вечері в головному залі замку Хогвартс, повідомляє Cosmopolitan UK.
Деякі знаменитості можуть похвалитися своєю власною зіркою на Голлівудській алеї слави. Іспанці ж придумали щось більш грандіозне для своєї літературної зірки.
До дня народження видатного класика російської літератури Льва Толстого державний музей його імені спільно з компанією АВВУ оцифрував і виклав в Мережу записники і щоденники письменника.
Британська художниця Камілла Лепруст створила книгу, сторінки якої чорніють при читанні, повідомляє The Guardian. Робота буде представлена на щорічній книжковій ярмарці London Art Book Fair з 26 по 28 вересня.