Сьогодні після опівночі на Землю опуститься Вальпургієва ніч - згідно з легендою, сама таємнича і містична ніч в році.
В середні віки в Німеччині і Скандинавії існувало повір'я, що саме в ніч з 30 квітня на 1 травня відкривалися ворота між світами і нечиста сила збиралася на своє свято. Відьми зліталися на мітлах і козлах на бенкет до гірських вершин. Там вони влаштовували грандіозні обряди і гуляння з демонами і дияволом. Світову популярність свято отримало, мабуть, завдяки Гете, описав, як Мефістофель привозить на шабаш Фауста. Традиційно Вальпургієва ніч починається близько 23 годин. Найвідоміші місця великих шабашів в Європі - це гора Брокен в Німеччині і Лиса гора в Києві. На місці шабашу розлучається величезне вогнище, крім цього обов'язкова приналежність - чорна кам'яна плита-вівтар. До півночі поступово підтягується вся нечисть, і рівно опівночі на плиті виникає демон у вигляді величезного чорного козла - це і є цар пітьми Сатана.
У наші дні в країнах центральної та західної Європи Вальпургієва ніч - свято весни і родючості. Він отримав свою назву на честь святої Вальпургії - черниці, яка приїхала з Англії до Німеччини і мріяла заснувати власний монастир. Традиційно 1 травня - день її пам'яті. Достовірно невідомо, чому ім'я святої пов'язують з містичними обрядами і відьмами. Історики вважають, що в роки досвіду просто перемішалися християнські і язичницькі свята.
23 травня за ініціативою Американського товариства порятунку черепах відзначається Всесвітній день, присвячений цій тварині, що символізує мудрість і довголіття.
16 травня 1763 року в одному з книжкових магазинів Лондона відбулася зустріч відомого літературного критика, автора тлумачного англійського словника Семюела Джонсона з Джеймсом Босуеллом, у результаті якої народився один із найвідоміших життєписів в історії, а світ отримав ще одне свято – Міжнародний день біографа.
Хумус - це популярна в країнах Близького Сходу закуска з нутового пюре. Останнім часом він стає все популярнішим і в інших країнах, особливо серед вегетаріанців і прихильників безглютенової дієти. Існує навіть Міжнародний день хумус, який відзначається 13 травня.
Щороку на початку травня в Хіросімі влаштовують яскравий фестиваль, який присвячений тільки квітам. Це знаменитий Фестиваль квітів в Хіросімі, на який з'їжджається подивитися понад півтора мільйона людей щороку.
Фестиваль папуги проводиться у Верхній Гаронні в перші вихідні травня, починаючи з п'ятниці, і збирає близько 40 лучників, одягнених в середньовічний одяг. Вони повинні потрапити з лука в семи кілограмового папуги, поставленого на верхівку 45-метрової щогли. Стрілок, якому вдасться збити птицю, стає королем свята.
1 травня жителі Гавайських островів відзначають День леї - квіткових гірлянд, які є одним із символів Гаваїв і незмінним атрибутом зустрічі на острів гостей.
15 квітня відзначається щорічно День любові в Грузії. Заснувати це свято, присвячене закоханим, в якості альтернативи відомому західному святу під назвою День святого Валентина запропонував грузинському парламенту Бесик Чубінідзе - місцевий діяч шоу-бізнесу.
Починаючи з 1967 року за ініціативою і рішенням Міжнародної ради з дитячої книги щорічно 2 квітня, в день народження великого казкаря з Данії Ганса Християна Андерсена, весь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги.
День дурня або День сміху - це міжнародне свято, що відзначається в усьому світі 1 квітня. У цей день прийнято розігрувати рідних, друзів і просто знайомих, або жартувати над ними.
День Пакистану, відомий також як День пакистанської резолюції або Республіканський день в Пакистані і святкується 23 березня, - це національне свято Пакистану.
У 2012 році ООН проголосила 20 березня Міжнародним днем щастя (International Day of Happiness) з метою підтримати ідею про те, що прагнення до щастя є загальним почуттям для всіх людей нашої планети.
Угад (Югаді) - це свято нового року, який відзначають народи каннара і телугу. Він офіційно відзначається в кількох штатах Індії, де проживають ці народи, а також має статус офіційного державного свята в Республіці Маврикій.