Міжнародний день польоту людини в космос
12.04.2018
|
12 квітня 1961 року Юрій Гагарін здійснив перший орбітальний політ навколо Землі. На честь цієї події у всьому світі святкують Міжнародний день польоту людини в космос.
108 хвилин, проведені Гагаріним в навколоземному просторі, оповиті низкою таємниць і загадок. Частина інформації про політ досі залишається засекреченою. На честь знаменного свята ми відшукали кілька цікавих фактів про героїчні події 50-річної давності.
- У травні 1961 США готувалися запустити людину в космос. Головний конструктор СРСР Сергій Корольов не міг поступитися американцям і наполіг на рішенні почати підготовку до космічного польоту.
- У Гагаріна було два дублера Герман Титов і Григорій Нелюбов. Перший приїхав з Гагаріним разом на Байконур і на випадок екстремальної ситуації був одягнений у скафандр і готувався полетіти в космос замість нього. У союзі взагалі була ідея замінити Гагаріна, батька двох маленьких дочок, на бездітного Германа Титова, адже ніхто з медкомісії не давав гарантій, що космонавт повернеться живим. Однак на кандидатурі Гагаріна наполіг Корольов.
- На початку квітня Юрій Гагарін написав прощальний лист дружині на випадок, якщо станеться катастрофа. У 1961 році він не знадобився, його передали дружині героя після смерті Гагаріна в авіакатастрофі 27 березня 1968 року
- Старт корабля таїв у собі неймовірний ризик. Схемою польоту передбачався порятунок космонавта на всіх етапах, крім перших 20 секунд. У разі пожежі пілот повинен був стрибати з ракети. За його порятунок відповідали чотири людини, які сиділи в укритті з великою нейлоновою сіткою, які повинні були вискочити назовні, розтягнути сітку і врятувати космонавта.
- Ще одна небезпека - нервово-психічний зрив, який міг статися в ході польоту. Щоб хоч якось контролювати стан космонавта і захистити його від небезпеки йому наказали безперервно вести переговори з Землею. І Гагарін вів свій радіорепортаж весь час.
- Під час заключного етапу польоту Юрій Гагарін сказав: «Я горю, прощавайте, товариші!». Перший космонавт Землі не мав чіткого уявлення про те, як виглядатиме проходження кораблем щільних шарів атмосфери. Тому побачивши в ілюмінаторі розбурхане полум'я, припустив, що судно палає. Насправді тертя жароміцної обшивки корабля про атмосферу - робочий момент.
За матеріалами calend.ru