62-річний професор Оксфордського університету сер Ендрю Уайлс удостоєний Абелівської премії норвезької Академії наук і літератури за доказ теореми Ферма, яка турбує математиків усього світу кілька сотень років.
Опублікована в 1637 році теорема свідчить, що «немає рішень в цілих числах рівняння виду x^n+y^n=z^n n при n більше 2». Сам французький математик П'єр де Ферма писав, що довів свою теорему, проте це доказ чомусь не було віддане громадськості.
«Для мене це величезна честь отримати премію Абеля і приєднатися до попередніх лауреатам, які внесли такі видатні вклади в математику. Рівняння Ферма було пристрастю всього мого життя з самого раннього віку, і його рішення дало мені невимовне відчуття задоволення. Сподіваюся, що моє рішення вікового питання надихне молодих людей взятися за математику і попрацювати над іншими проблемами цього красивого і захоплюючого предмета ».
За словами сера Ендрю Уайлса, насправді він вирішив рівняння ще в 1994 році і навіть опублікував своє доказ. Але його досягнення було сприйнято як епохальне тільки зараз.
Свою нагороду в розмірі 6 мільйонів норвезьких крон (£ 495000) з рук кронпринца Норвегії Хокона професор отримає в травні.
12 квітня 1961 року Юрій Гагарін здійснив перший орбітальний політ навколо Землі. На честь цієї події у всьому світі святкують Міжнародний день польоту людини в космос.
Російські вчені виявили добре збережений череп сибірського єдинорога - вимерлого шерстистого ссавця Elasmotherium sibiricum з сімейства носорогових. Вік останків сягає 29 тисяч років. Про це пише видання Science Alert.
У США існує незвичайне свято, присвячене поширенню інформації про наукові та освітні важливості, яку представляють викопні останки. Це свято називається Національний день скам'янілостей, а святкують його в середині жовтня.
25 квітня 1953 року в британському журналі Nature була опублікована стаття вчених з Кембриджу Френсіса Кріка та Джеймса Уотсона, в якій вони описали своє революційне відкриття - дезоксирибонуклеїнову кислоту, відому як ДНК.
День дітей, хворих на рак відзначають 15 лютого щорічно багато країн планети. Ця дата вперше з'явилася в календарі в 2001 році з ініціативи Всесвітньої конфедерації батьків дітей, хворих на рак (ICCCPO).
Хірурги Серджіо Канаверо і Жень Сяотін підтвердили реальність пересадки голови росіянину Валерію Спиридонову. Про це, як повідомляють РИА Новости, медик з Італії розповів в інтерв'ю, присвяченому результатам дослідів по з'єднанню спинного мозку у гризунів та пересадці голови у мавп.
Американські вчені заявили про науковий прорив: вперше їм вдалося вставити 14 генів вимерлих мамонтів в ДНК слона. Про це в інтерв'ю газеті The Sunday Times повідомив керівник дослідницького колективу Джордж Черч з Гарварду.
Комісія з боротьби з корупцією в Сьєрра-Леоне виявила розкрадання з Національного фонду по боротьбі з епідемією Ебола, куди з усього світу стікалися кошти для локалізації поширення цього смертельного вірусу.