Італійські та ізраїльські вчені виявили на дні Середземного моря загадковий моноліт, створений більше десяти тисяч років тому.
Розколотий на дві частини камінь був знайдений недалеко від узбережжя Сицилії. Вчені охрестили його «підводним Стоунхенджем», так як моноліт нагадує камені знаменитого британського святилища.
До того ж знахідка виявилася не менш загадковою. Вчені не сумніваються, що моноліт був створений руками людини близько десяти тисяч років тому. Камінь має три отвори діаметром 40-60 см, одне з них - біля основи - наскрізне, повідомляє «Российская газета».
Це породило версію про те, що моноліт могли використовувати як якоря. Однак маса каменю становить близько 15 т, а його довжина - 12 м. Кому міг знадобитися такий якір? За іншою версією, камінь міг бути частиною стародавнього маяка. Але дослідників бентежить вік знахідки - дуже вже він давній. Зараз моноліт знаходиться на глибині 40 метрів. Але спочатку знаходився, мабуть, на суші.
Фахівці з Тель-Авівського університету вважають, що він стояв на острові, який пішов під воду близько 9500 років тому в результаті підвищення рівня Світового океану.
12 квітня 1961 року Юрій Гагарін здійснив перший орбітальний політ навколо Землі. На честь цієї події у всьому світі святкують Міжнародний день польоту людини в космос.
Російські вчені виявили добре збережений череп сибірського єдинорога - вимерлого шерстистого ссавця Elasmotherium sibiricum з сімейства носорогових. Вік останків сягає 29 тисяч років. Про це пише видання Science Alert.
У США існує незвичайне свято, присвячене поширенню інформації про наукові та освітні важливості, яку представляють викопні останки. Це свято називається Національний день скам'янілостей, а святкують його в середині жовтня.
25 квітня 1953 року в британському журналі Nature була опублікована стаття вчених з Кембриджу Френсіса Кріка та Джеймса Уотсона, в якій вони описали своє революційне відкриття - дезоксирибонуклеїнову кислоту, відому як ДНК.
62-річний професор Оксфордського університету сер Ендрю Уайлс удостоєний Абелівської премії норвезької Академії наук і літератури за доказ теореми Ферма, яка турбує математиків усього світу кілька сотень років.
День дітей, хворих на рак відзначають 15 лютого щорічно багато країн планети. Ця дата вперше з'явилася в календарі в 2001 році з ініціативи Всесвітньої конфедерації батьків дітей, хворих на рак (ICCCPO).
Хірурги Серджіо Канаверо і Жень Сяотін підтвердили реальність пересадки голови росіянину Валерію Спиридонову. Про це, як повідомляють РИА Новости, медик з Італії розповів в інтерв'ю, присвяченому результатам дослідів по з'єднанню спинного мозку у гризунів та пересадці голови у мавп.
Американські вчені заявили про науковий прорив: вперше їм вдалося вставити 14 генів вимерлих мамонтів в ДНК слона. Про це в інтерв'ю газеті The Sunday Times повідомив керівник дослідницького колективу Джордж Черч з Гарварду.
Комісія з боротьби з корупцією в Сьєрра-Леоне виявила розкрадання з Національного фонду по боротьбі з епідемією Ебола, куди з усього світу стікалися кошти для локалізації поширення цього смертельного вірусу.