RU  UK  EN
Статьи  >  Американські вчені створили курей з мордами динозаврів

Американські вчені створили курей з мордами динозаврів

Автор: 13.05.2015 | США, наука
Американські біологи створили ембріони курей з мордами динозаврів - придушивши розвиток білків, за допомогою яких в зародках утворюються дзьоби.

Про експеримент повідомляється в журналі Evolution, а коротко результати дослідження викладає Nature News & Comment.

Метою вчених було не створення мутантів і не воскресіння динозаврів методами генної інженерії - вони прагнули зрозуміти, як на молекулярному рівні йшов процес перетворення морд в дзьоби у рептилій (майбутніх птахів). Відомо, що дзьоб у ящерів виник із двох невеликих кісток (межчелюстних), які вишикувалися і об'єдналися в одну структуру.

Біологи на чолі з архата Абжановим з Гарварду і Бхарти-Анджаном Бхулларом (Bhart-Anjan Bhullar) з Чикаго порівнювали розвиток ембріонів сучасних птахів і рептилій. Виявилося, що в організмі цих груп тварин по-різному експресуються білки FGF і Wnt: у рептилій вони активні в двох невеликих ділянках плода, які перетворюються в морду, а у птахів - у широкій смузі на аналогічній ділянці.

Щоб перевірити цю гіпотезу, вчені ввели в ембріони курей хімічні речовини, що блокують активність білків FGF і Wnt. Згідно зі схваленим владою університету протоколу дослідження, зародків-мутантів не довели до народження: зміни в їх анатомії відстежували на останніх днях розвитку плоду.

У деяких птахів межчелюстние кістки залишилися з'єднаними, в інших - окремими і короткими. Цифрові моделі черепів показали, що кістки в багатьох з них виявилися більш схожими на черепні кістки первоптіци (начебто археоптерикса) і динозаврів (таких, як велоцираптор), ніж на кістки звичайних курчат.

Проте до ідентифікації генетичної бази дзьобів поки далеко: це можуть бути як гени, що кодують FGF і Wnt, так і гени пов'язаних з ними біохімічних реакцій - а також «регулююча» ДНК, що впливає на експресію генів.

Відомий своїм проектом виростити динозаврів з курей палеонтолог Джек Хорнер (Jack Horner) сприйняв роботу Абжанова і Бхуллара з ентузіазмом. Хорнер виявив генетичні мутації, що відповідають за зникнення хвоста у сучасних птахів - але вплинути на них на практиці поки не вдалося (в освіті хвоста бере участь занадто багато компонентів). Маніпуляція з білками, що відповідають за ембріональний розвиток, представляється палеонтологові дуже цінним методом.

Вам это будет интересно:
Дербі в Кентуккі
Дербі в Кентуккі - це одне з найпрестижніших заходів, що проводиться протягом двох тижнів в Льюісвілль. Це гонка на одну цілу і одну чверть милі на іподромі імені Черчілля, в якій мають право брати участь тільки коні чистокровної верхової породи трьох років від роду. Це перший етап змагань Triple Crown в США.
У США у літака в польоті вибухнув двигун
Літак американського лоу-коста Southwest Airlines, який летів з Нью-Йорка в Даллас, змушений був здійснити екстрену посадку в аеропорту Філадельфії.
Міжнародний день польоту людини в космос
12 квітня 1961 року Юрій Гагарін здійснив перший орбітальний політ навколо Землі. На честь цієї події у всьому світі святкують Міжнародний день польоту людини в космос.
Національний день вишневого пирога в США
Щорічно 20 лютого в США відзначається таке неофіційне свято як Національний день вишневого пирога.
У США запатентовано перший вогнегасник
7 лютого 1863 року в штаті Вірджинія (США) інженером Аланом Креем був запатентований перший вогнегасник.
Національний день морквяного торта в США
3 лютого американці відзначають чергове кулінарне свято - Національний день морквяного торта (National Carrot Cake Day). Це може здатися жартом, проте в США блюдо з використанням моркви має власне свято.
Знайшли останнього казахського єдинорога
Російські вчені виявили добре збережений череп сибірського єдинорога - вимерлого шерстистого ссавця Elasmotherium sibiricum з сімейства носорогових. Вік останків сягає 29 тисяч років. Про це пише видання Science Alert.
У Швеції почали друкувати частини тіла на 3D-принтері
Засновник стартапа Cellink Ерік Гатенхольм показав, що органи людини можна друкувати на спеціальному 3D-принтері.
У Флориді зведуть готель у формі гітари
Готель Seminole Hаrd Rоck Hotel & Casino у Флориді вирішив максимально візуалізувати свою назву - нова будівля готелю на 638 номерів буде побудована у вигляді 137-метрової гітари.
Нью-Йоркський марафон
Марафон міста Нью-Йорка - один з чотирьох найбільших марафонів світу. Більше 40 тис. Учасників у супроводі десятків тисяч родичів і знайомих прибувають на Стейтен-Айленд.
Національний день сендвіча в США
Щорічно 3 листопада в США відзначається Національний день сендвіча, з метою вшанувати один з найпопулярніших продуктів на американському континенті. Треба сказати, що сьогодні це свято популярне не тільки в Америці, але і в багатьох західних країнах, і це не дивно.
Напередодні Хелоуїна проводиться Ніч пустощів
Вечір напередодні Хеллоуїна, 30 жовтня, в Північній Америці і Великобританії називають Ніччю пустощів.
Свято солодощів у США
Щорічно в третю суботу жовтня в США відзначається День солодощів.
Національний день скам'янілостей в США
У США існує незвичайне свято, присвячене поширенню інформації про наукові та освітні важливості, яку представляють викопні останки. Це свято називається Національний день скам'янілостей, а святкують його в середині жовтня.
У США відбулося вручення премії «Еммі»
Лос-Анджелес насолоджувався нагородженням 69-ї церемонії Emmy Awards – «Оскара» в галузі телебачення.
День Конституції в США
Щорічно 17 вересня в Сполучених Штатах Америки відзначають федеральне свято - День Конституції, також відомий під назвою День громадянства.
День ДНК
25 квітня 1953 року в британському журналі Nature була опублікована стаття вчених з Кембриджу Френсіса Кріка та Джеймса Уотсона, в якій вони описали своє революційне відкриття - дезоксирибонуклеїнову кислоту, відому як ДНК.
Фестиваль квітучих вишень у Філадельфії
Фестивалі, присвячені цвітінню сакури, неймовірно популярні як в самій Японії, так і в США, де це дерево є символом дружби між двома країнами. І поки найвідомішим заходом цього роду є фестиваль у Вашингтоні, все ж жителі інших міст не відстають від столиці. Наприклад, протягом цілого місяця мешканці Філадельфії святкують Фестиваль квітучих вишень Subaru.
Британський професор вирішив математичну загадку 1637 року
62-річний професор Оксфордського університету сер Ендрю Уайлс удостоєний Абелівської премії норвезької Академії наук і літератури за доказ теореми Ферма, яка турбує математиків усього світу кілька сотень років.
Хвора на рак американка проміняла лікування на навколосвітню подорож
Хвора на рак американка проміняла лікування на навколосвітню подорож Мешканка штату Мічиган відмовилася від лікування діагностованого у неї онкозахворювання на користь подорожі по різних країнах і континентах з відвідуванням культових пам'яток. Про це пише Metro. На сторінку в Facebook, присвячену поїздці 90-річної жінки, підписалися більше 63 тисяч чоловік.
Закрыть
Outlook facebook page