Біологи виокремили у трояндах фермент RhNUDX1, який відповідає за формування аромату квітів.
Тепер вчені поставили перед собою завдання по поверненню трояндам того аромату, якого за їхніми словами вони позбулися за століття селекції, йдеться в їх матеріалі для видання Science.
Генетики пояснили, що селекціонери схрещували різні сорти троянд, грунтуючись на отриманні найбільш естетично прийнятного зовнішнього вигляду, тоді як сильні запахи квітів втратили свої властивості.
Вчені досліджували ланцюжок біохімічних реакцій в рослинах, які виробляють ароматні сполуки за допомогою спеціальних ферментів, так званих терпенових синтаз.
Команда біологів під керівництвом Жана-Луї Маньяра з Ліонського університету з'ясувала, що у троянд за аромат відповідає інший фермент. Для своєї роботи генертікі порівняли продукти синтезу всередині клітин у двох сортів - Papa Meilland і Rouge Meilland (обидві червоні чайногибридні). Перший сорт видає сильний аромат, тоді як другий майже не пахне.
Виявилося, що відповідає за запах речовина гераніол створюється ферментом RhNUDX1 на пелюстках квіток.
Ботаніки мають намір використовувати відкриття для повернення трояндам колишніх ароматів.
23 травня за ініціативою Американського товариства порятунку черепах відзначається Всесвітній день, присвячений цій тварині, що символізує мудрість і довголіття.
12 квітня 1961 року Юрій Гагарін здійснив перший орбітальний політ навколо Землі. На честь цієї події у всьому світі святкують Міжнародний день польоту людини в космос.
«Ханами» перекладається c японської як «милування квітами». Це - національна традиція. Навесні, коли зацвітає сакура, майже все населення Японії спрямовуються в парки, щоб насолодитися цим приголомшливим за красою видовищем.
Щорічно 27 лютого відзначається інтернаціональний екологічне свято - Міжнародний день полярного ведмедя. Ініціатором цього природного свята виступає організація Polar Bears International (PBI) - міжнародна організація, яка бореться за збереження популяції полярних (білих) ведмедів.
Російські вчені виявили добре збережений череп сибірського єдинорога - вимерлого шерстистого ссавця Elasmotherium sibiricum з сімейства носорогових. Вік останків сягає 29 тисяч років. Про це пише видання Science Alert.
У США існує незвичайне свято, присвячене поширенню інформації про наукові та освітні важливості, яку представляють викопні останки. Це свято називається Національний день скам'янілостей, а святкують його в середині жовтня.
Міжнародний конгрес прихильників руху на захист природи, що проходив у Флоренції в одна тисяча дев'ятсот тридцять одна році вирішив щорічно відзначати 4 Всесвітній октября день тварин. Це рішення знайшло широку підтримку, і нині таке свято як Всесвітній день тварин відзначають у різних країнах світу щорічно
25 квітня 1953 року в британському журналі Nature була опублікована стаття вчених з Кембриджу Френсіса Кріка та Джеймса Уотсона, в якій вони описали своє революційне відкриття - дезоксирибонуклеїнову кислоту, відому як ДНК.
Фестивалі, присвячені цвітінню сакури, неймовірно популярні як в самій Японії, так і в США, де це дерево є символом дружби між двома країнами. І поки найвідомішим заходом цього роду є фестиваль у Вашингтоні, все ж жителі інших міст не відстають від столиці. Наприклад, протягом цілого місяця мешканці Філадельфії святкують Фестиваль квітучих вишень Subaru.
9 квітня в Національному ботанічному саду імені Гришка посли іноземних держав приєдняються до Міжнарожної ініціативи "Дерева миру". Окрім дипломатів в акції візьмуть участь активісти 132 міст та селищ України, а також представники 50 країн світу.
62-річний професор Оксфордського університету сер Ендрю Уайлс удостоєний Абелівської премії норвезької Академії наук і літератури за доказ теореми Ферма, яка турбує математиків усього світу кілька сотень років.