У цей день була запатентована газована вода
Як і всі великі відкриття, газована вода була придумана випадково. Спостерігаючи за роботою пивоварні, Прістлі зацікавився, що за бульбашки виділяються в пиві при бродінні. Над чанами з пивом хімік помістив контейнери з водою, які незабаром зарядилися бульбашками, які виявилися вуглекислим газом. Спробувавши рідину, Джозеф був вражений її приємним різким смаком. Після цього він сам виготовив першу в світі пляшку газованої води.
Промислове виробництво газованої води почав Якоб Швепп. Для здешевлення виробництва він став застосовувати звичайну харчову соду і газовану воду стали називати «содова». Новинка швидко поширилася, такою водою стали розбавляти міцні алкогольні напої. Пізніше Швепп заснував компанію нині відому як Schweppes.
У роки Першої світової війни через дефіцит цукру в індустрії газованих напоїв настала криза. Уряд США визнав такі напої не важливим для забезпечення здорового харчування американців.
А ось як стверджують історики, вже в роки Другої світової війни у американських солдатів на фронті могли бути проблеми з патронами і бинтами, однак їм завжди вчасно доставляли пляшечки з шипучкой.
До речі, всім відома Fanta була створена також в роки війни в нацистській Німеччини, коли була припинена поставка сиропу для виробництва «кока-коли». Довелося використовувати продукти, які були під рукою: яблучна макуха, що залишався після виробництва сидру. Згодом торгова марка відійшла американцям.
Сьогодні педіатри, дієтологи і стоматологи борються з масовим споживанням газованої води. У деяких американських штатах її навіть заборонено вживати дітям. Проте, за даними Американської Асоціації Виробників Напоїв, на її частку припадає понад 73% від загального обсягу продажів. За статистикою середній американець випиває 180 літрів газованої води на рік, росіянин - 50 літрів, китаєць - 20.
За матеріалами calend.ru