Сьогодні шанувальники першої в світі штучної мови відзначають День есперанто.
Цю знакову систему створив окуліст Людвіг Маркович Заменгоф. Він народився в Білостоці - зараз це місто розташоване на території Польщі, а в 19 столітті входив до складу Російської імперії. Сусідами Заменгофа були росіяни, білоруси, поляки, євреї, німці, литовці. Спілкування з людьми різних національностей підштовхнуло юнака до створення мови, який би міг зрозуміти будь-яка людина на планеті.
Перша праця Людвіг Заменгоф опублікував під псевдонімом Есперанто (Esperanto). Це ім'я, яке перекладається як «Ті, хто надію», незабаром стало назвою самої мови.
Скільки людей в даний час використовують есперанто, сказати складно, оскільки офіційної статистики не ведеться. Сайт «Етнологія» оцінює кількість людей, які розмовляють мовою, у 2 мільйони чоловік. За даними цього джерела, для кількох сотень людей - головним чином, це діти від інтернаціональних шлюбів - есперанто є рідною мовою.
23 травня за ініціативою Американського товариства порятунку черепах відзначається Всесвітній день, присвячений цій тварині, що символізує мудрість і довголіття.
16 травня 1763 року в одному з книжкових магазинів Лондона відбулася зустріч відомого літературного критика, автора тлумачного англійського словника Семюела Джонсона з Джеймсом Босуеллом, у результаті якої народився один із найвідоміших життєписів в історії, а світ отримав ще одне свято – Міжнародний день біографа.
Хумус - це популярна в країнах Близького Сходу закуска з нутового пюре. Останнім часом він стає все популярнішим і в інших країнах, особливо серед вегетаріанців і прихильників безглютенової дієти. Існує навіть Міжнародний день хумус, який відзначається 13 травня.
Щороку на початку травня в Хіросімі влаштовують яскравий фестиваль, який присвячений тільки квітам. Це знаменитий Фестиваль квітів в Хіросімі, на який з'їжджається подивитися понад півтора мільйона людей щороку.
Фестиваль папуги проводиться у Верхній Гаронні в перші вихідні травня, починаючи з п'ятниці, і збирає близько 40 лучників, одягнених в середньовічний одяг. Вони повинні потрапити з лука в семи кілограмового папуги, поставленого на верхівку 45-метрової щогли. Стрілок, якому вдасться збити птицю, стає королем свята.
1 травня жителі Гавайських островів відзначають День леї - квіткових гірлянд, які є одним із символів Гаваїв і незмінним атрибутом зустрічі на острів гостей.
15 квітня відзначається щорічно День любові в Грузії. Заснувати це свято, присвячене закоханим, в якості альтернативи відомому західному святу під назвою День святого Валентина запропонував грузинському парламенту Бесик Чубінідзе - місцевий діяч шоу-бізнесу.
12 квітня 1961 року Юрій Гагарін здійснив перший орбітальний політ навколо Землі. На честь цієї події у всьому світі святкують Міжнародний день польоту людини в космос.