День нарождення Джозефа Пулітцера
Американець угорського походження завоював славу на посаді редактора ранкової газети World, створюючи її для простих людей. Політика, серйозна аналітика, сенсації, плітки і гумор все і відразу друкувалося на сторінках його газет.
Особливу увагу Пулітцер приділяв такій області як журналістські розслідування. Блискучим прикладом одного з них стала стаття його підлеглої Неллі Блай про нью-йоркську психіатричну лікарню. Щоб проникнути туди, жінка настільки успішно симулював божевілля, що чотири лікаря поставили їй діагноз шизофренія.
Улюбленій справі Пулітцер присвятив десять років. Крім активної журналісткої позиції він володів і громадянською позицією і завдяки йому в Нью-Йорку був відкритий один із символів Америки - статуя Свободи.
У 1887 році видатний редактор відходить від справ, у нього все частіше стали трапляться нервові зриви. Хвороба прогресувала, і скоро Пулітцер не міг навіть пересуватися без сторонньої допомоги. До того ж у нього розвинулася хвороблива чутливість до шуму. Останні роки життя він змушений був провести в звуконепроникних бункерах у своєму нью-йоркському особняку. Помер Джозеф Пулітцер на борту своєї яхти.
Ім'я Пулітцера носить вища журналістська премія в США, що присуджується за пристрасть до точності, прихильність до людських інтересів, надання аудиторії розваги, задоволення допитливості. У різні роки Пулітцерівську премію отримували Ульям Фолкнер, Ернест Хемінгуей, Джон Кеннеді, Артур Міллер і багато інших.
За матеріалами calend.ru