Планета Сонячної системи названа на честь Таджикистану

За словами Рахімі, Таджикистан розташований між орбітами Марса і Юпітера на відстані 250 мільйонів кілометрів від Землі і 463 мільйонів кілометрів від Сонця. Повний оберт навколо світила небесне тіло здійснює за п'ять років. В даний час мала планета знаходиться на близькій відстані від Землі, що дозволяє таджикистанським вченим проводити дослідження її фізико-хімічних властивостей.
У ході уроку миру Рахмон зазначив результати роботи астрофізиків Таджикистану. «Цінні досягнення вимагають від наших вчених і дослідників ще більших зусиль в інтересах держави і нації, а також всього людства», - сказав президент.
На честь таджикистанських вчених названі п'ять тіл Сонячної системи. Серед них - комета Чурюмова-Герасименко. Небесне тіло отримало назву за прізвищами вчених, що їх відкрили в 1969 році співробітника республіканського Інституту астрофізики Світлани Герасименко та її українського колеги Клима Чурюмова.
У листопада 2014 року на поверхню цієї комети з материнського апарату Rosetta висадився спусковий зонд Philae. Це була перша в історії м'яка посадка спускається апарату на ядро комети. Місія Rosetta координується Європейським космічним агентством, а також НАСА. Дані, отримані за допомогою Rosetta, необхідні для пояснення процесів еволюції Сонячної системи і появи води на Землі.