У Посольстві Німеччини презентували німецький переклад книги «Мистецтво Майдану»
Відкриваючи подію, високопоставлені гості привітали публіку, наголосили на важливості того, що видання, популяризує українську сучасну культуру і новітню історію стає ближче до європейського читача і тепер, крім англійської має ще й німецький переклад.
"Саме культура виступила важливим та дієвим інструментом примирення та консолідації зусиль усіх суспільних груп, змінюючи суспільство та народжуючи нових громадян. Мистецтво та пам’ятки народжені Революцією Гідності необхідно розглядати як нашу новітню культурну спадщину", - говорить Міністр Євген Нищук.
Він також подякував Наталії Мусієнко за її невпинну роботу, направлену на систематизацію творчості Майдану та збереження цього новітнього пласту українського мистецтва, а також її презентацію не тільки в Україні, а й по всьому світу.
«Події на Майдані Незалежності в кінці 2013 — на початку 2014 року мають доленосне значення для України, але також це знакова подія і для всієї Європи. Революція Гідності переконливо продемонструвала, що прагнення до свободи та самовизначення є фундаментальною потребою європейських суспільств», - сказав Посол Ернст Райхель.
Це видання, реалізоване у рамках українсько-німецького року мов 2017-2018, стало можливим завдяки підтримці Посольства України у Німеччині та Посольства Німеччини в Україні, а також Програми ім. Фулбрайта в Україні, Київського офісу Інституту Кеннана, благодійної організації «Українське Фулбрайтівське коло» та сприяння Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України.
На переконання авторки, така фіксація етичних і естетичних цінностей українських громадян під час подій Євромайдану, всі мистецькі прояви Революції Гідності сприяють більш глибокому розумінню українських подій з боку представників інших держав.
Вже найближчим часом видання «Мистецтво Майдану» буде презентовано Посольством України у Берліні. Наталія Мусієнко представила тих, завдяки кому ця подія відбулась – редакторів, перекладачів, видавців, а також подякувала інституціям, які на усіх етапах проекту підтримують вихід книги – українською, англійською, німецькою мовами та Мандрівну виставку народженого Майданом мистецтва.
Книга «Мистецтво Майдану» культуролога Наталії Мусієнко досліджує вибух мистецької креативності у всій її різноманітності під час Революції Гідності на Майдані 2013-2014 рр. у Києві, а також Мандрівну виставку народженого Майданом мистецтва, що подорожує Україною і Сполученими Штатами Америки.
Видання повертає нас до революційних подій на Майдані, що супроводжувалися мистецькими подіями. Саме їм – фото, живопису, скульптурі, інсталяції, плакату, музиці, театру, перфомансу і літературі Майдану присвятила свою книгу Наталія Мусієнко, мистецтвознавиця і громадська діячка. Автор фіксувала кожне з правдивих свідчень революції, починаючи з символічної «йолки» і закінчуючи анархічним мистецтвом «Барбакану». Іменний покажчик на останніх сторінках книги вказує на ретельність, з якою авторка поставилася до справи, намагаючись згадати імена якомога більшої кількості причетних до творення арт-середовища Революції Гідності.
У розділі «Література» - фрагменти поезії, народженої революцією, фото і уривки інтерв’ю тих, хто на Майдані переосмислював Шевченка, аналіз інформації з мас-медіа і соціальних мереж, що стосувалася мистецьких проявів Майдану. Книга прекрасна тим, що об’єктивно фіксує все їх розмаїття, не претендуючи на теоретизування навколо цієї теми: нехай час залікує найглибші травми і почне розставляти речі по своїх місцях.
Чимала частина книги «Мистецтво Майдану» присвячена унікальній виставці українських художників Майдану, роботи яких у вигляді плакату вже півроку мандрують містами України та Сполучених Штатів Америки. Такий формат представлення творів, як плакат, з одного боку вирішив проблеми з транспортуванням робіт, а з іншого є репрезентативним саме у випадку мистецтва Революції Гідності, гасла якої транслювалися саме з плакату.