RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Гетто світу: український квартал Чикаго

Гетто світу: український квартал Чикаго

Автор: 04.07.2020 | США, Україна, гетто світу
Як показує практика, етнічні анклави – це переважно автономні та замкнуті системи, адже, живучи там, їхні представники далеко не завжди асимілюються та інтегруються в іншу культуру. Такого не скажеш про вже знаменитий на всю Америку Ukrainian village – український район Чикаго.

Українці та американці – два дуже далекі один від одного народи, якщо поглянути на мапу світу, насправді вельми схожі і чудово ладнають. На думку соціологів і дослідників, у них чітко простежуються щонайменше дві спільні національні риси – прагнення до свободи і бажання бути господарем свого життя. Історія взаємин двох народів почалася ще у 80-х роках XIX століття, коли бідні українські селяни, пригноблені статусом «напіврабів» в австрійській і російській імперіях, вирушили в далеку і безкрайню Америку в пошуках кращої долі. Відтоді було ще як мінімум дві великі хвилі міграції в XX столітті, внаслідок чого сьогодні майже півтора мільйона американців мають українське походження, а сама діаспора завдяки своїй праці на благо країни і неконфліктної поведінки вважається однією з найбільш шанованих.Фото i1.wp.com

Українські мігранти селилися по всій території Сполучених Штатів, осідаючи як у великих містах, так і в провінції, де піднімали сільське господарство. Проте навіть у цій розкиданості люди все ж намагалися відшукати своїх, тому поступово і цілком природно сформувався певний центр громади, її столиця. Ukrainianvillage розкинувся в західній частині Чикаго, в декількох хвилинах їзди від центру. У наші дні це одне з найбільш колоритних і популярних місць у всьому Іллінойсі. Попри те, що в тому ж Нью-Йорку українців утричі більше, саме тутешнє «село» – єдиний у світі український квартал.ukrainian-museum-ukrainian-village.jpgФото architecture.org

Понад сто років тому тут і справді було село, в якому жили мігранти з усієї східної Європи. Нерідко ці території і своє право на життя в США намагалися відвоювати мексиканські банди, проте слов'яни, об'єднуючись, давали їм рішучу відсіч. Завдяки своєму зразковому життю і повазі місцевих законів вони заслужили допомогу від державної влади, яка поклала край цим зазіханням і навела тут лад. Уже в XX столітті майже всі поляки, чехи і словаки перебралися або до Нью-Йорка, або в центр Чикаго, залишивши квартал українцям, яких ставало дедалі більше. Люди тікали сюди як від тоталітарного режиму СРСР, так і від пострадянської економічної розрухи 90-х. Місцева громада всіляко допомагала своїм землякам інтегруватися в американську дійсність, а рідна мова і культура, безумовно, стали неабиякою підтримкою, аби менше зазнавати стресу.

Читайте також: Гетто світу. Асторія: нью-йоркська Еллада

Нині Ukrainian village мало чим відрізняється від інших кварталів Чикаго – він так само охайний, гарний і малоповерховий, як інші райони, хіба що кількість синьо-жовтих прапорів і написів рідною мовою час від часу змушує думати, що ти у Львові або Києві, хоча, як жартують місцеві, на самій Батьківщині годі й шукати місця, де стільки прапорів на вулиці. Цю частину Чикаго не можна порівнювати з пострадянським аналогом у Нью-Йорку – Брайтон-Біч, де, як і раніше, відчувається відгомін кризи минулого, про що свідчить довколишній депресивний вигляд. Тоді як українське село – абсолютно спокійне і навіть у чомусь хіпстерське місце, вельми популярне серед чикагців. Вони просто обожнюють приїздити сюди на обіди заради борщу, вареників і галушок, насолоджуючись затишною атмосферою сімейних ресторанчиків. Але, і крім їжі та національного колориту, тут є на що подивитися і де погуляти.carrieholbophotography.com.jpgФото carrieholbophotography.com

Район насамперед славиться своїми культовими спорудами, частину з яких побудували ще перші переселенці – вихідці із Західної України, де релігія завжди мала важливий вплив на суспільство. Собор святої Трійці, церква святого Миколая, собор святого Володимира та Ольги, церква святого Йосипа цікаві ще і з архітектурної точки зору. Також вирізняються і новіші об'єкти – Інститут сучасного мистецтва, де виставляються всі топові українські художники, і Національний музей – місце, де можна дізнатися все і про саму громаду, і про Україну. Попри те, що квартал вважається тихим, а в його парках і скверах так приємно відпочивати на свіжому повітрі, є тут і першокласні бари та концертні майданчики, де нерідко виступають «Океан Ельзи», «ВВ» та інші популярні українські гурти і виконавці. Ба більше, сусідній Wicker Park є центром культурного життя всього штату, тому українці зі своїми фестивалями і балами відіграють у ньому важливу роль.Фото s3.amazonaws.com

Останніми роками самі американці дедалі частіше переїздять сюди жити. За різними дослідженнями, Ukrainian village вважається одним з найпопулярніших районів у США. Завдяки тому, що в другій і третій хвилі переселенців було багато представників інтелігенції, поступово люди з українською кров'ю досягають успіху в американському суспільстві, в тому числі й здобуваючи відповідальні державні посади.

Головне фото happywaytravel.com

Вам это будет интересно:
Вічна любов. Пам’ятники коханню в Україні
Скільки важить кохання і чи можна виміряти його обсяг? А чи має воно центр ваги і як поводиться у спеку та в снігову заметіль? Певна річ, кохання ефірне і радше нагадує шалених метеликів, що несамовито танцюють у животі. Однак люди, котрі особливо глибоко відчувають, навчилися «творити кохання» і передавати його сенс у камені, дереві, металі для інших.
Де «запалюють» зірки
Мало що може зрівнятися з яскравим зоряним небом під акомпанемент тиші. Саме про зірки OUTLOOK і розповість, а точніше про місця, де на них відкривається найкращий вид. У Європі дивитися на зірки радять не де-небудь , а... в Словенії. Справа в тому, що ця невелика країна – одна з найчистіших у світі, а отже, й атмосфера тут не настільки забруднена смогом.
Ломбард-стріт: вулиця, яку проковтнув удав
Пам’ятаєте, як Маленький принц учив бачити не капелюха, а слона, з’їденого удавом? Так от, у Сан-Франциско у вас є можливість побачити вулицю, частину котрої проковтнув удав. Змієподібна Ломбард-стріт заповзла майже до всіх путівників по Фріско.
Декілька граней багатогранного Бостона
Враження про це місто багато в чому залежить від того, де ви були до зустрічі з ним. Після Лос-Анджелеса Бостон може здатися дуже діловим і культурно насиченим, після Нью-Йорка – дещо провінційним і старомодним. Але в будь-якому разі він має яскраве та поважне обличчя массачусетського джентльмена.
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
Зимові забави Василя та Маланки: карнавал по-українськи
Новий рік в Україні не завжди розпочинався з ялинки, а замість Діда Мороза і Снігуроньки в гості чекали пустунку Маланку і моторного парубка Василя, та й не самих, а з почтом. Усі навіженості сходили з рук: витівки ряджених несли в собі сакральний зміст, продиктований логікою міфу про поєдинок весни і зими.
Ми там були: Нью-Йорк, Вашингтон і Маямі
Так склалося, що в Америці дві столиці – офіційна і фактична. Київський контекстний менеджер Богдан Янчев побував в обох і розповів нам про дух цих міст, про їхні пам’ятки і про те, чим вони є в реальності. Гадаєте, Нью-Йорк просякнутий дорогими парфумами, а у Вашингтоні, окрім полежати на травичці біля Білого дому, і робити нічого? Ви помиляєтесь!
Пробере до кісток: найкращі фестивалі мистецтва з криги та снігу
Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.
Ніч перед Різдвом і після
Різдво приходить, накидаючи теплий кожух на плечі. Ввечері воно приносить із собою м’яке світло першої вечірньої зірки, а зранку будить білим, але теплим сонцем. Якби про відчуття Різдва хтось запитав у бабці моєї прабабці, то, гадаю, її слова були б ідентичні моїм. Бо разом із мисочкою куті із рук у руки українські покоління передають і свої традиції.
Таксі по-нью-йоркському
Наступним героєм нашого циклу про міський транспорт-символ стало жовте таксі Нью-Йорка. Без цих яскравих і неймовірно маневрених машин просто неможливо уявити Велике Яблуко, а надто його центр – Мангеттен. Здається, що «шашечок» тут більше, ніж людей.
Зимова казка: які міста найгарніше прикрашають до Нового року
До початку 2022 року лишилося зовсім обмаль часу, тому, якщо ви ще не вирішили, де саме будете відзначати найпопулярніше свято на нашій планеті, OUTLOOK пропонує свою добірку найбільш яскравих міст для святкування. У них всі бажання і мрії неодмінно збудуться!
Ковзкі забави: Найкращі вуличні ковзанки світу
З криги зводять готелі і висікають фонтани з білим вином, роблять самовари і навіть гасові лампи. Фотографи пішли ще далі: призвичаїлись використовувати сухий лід для створення ефекту диму й туману в кадрі. Напередодні свят OUTLOOK підготував для вас добірку про найпопулярніші льодові арени світу.
Харківський Дипломатичний Клуб святкує першу річницю створення!
23 грудня у стінах Харківського Дипломатичного клубу пройшов новорічний Гала-вечір на честь річниці його створення. Учасниками заходу стали народні депутати, керівники структур міста й області та громадськх організацій, губернатори, почесні консули, керівники ВНЗ, та інші почесні гості.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Вісім новопризначених послів вручили вірчі грамоти Президенту України
У четвер, 9 грудня, новопризначені Надзвичайні та Повноважні Посли Алжирської Народної Демократичної Республіки, Боснії і Герцеговини, Грузіїі, Домініканської Республіки, Нової Зеландії, Республіки Сенегал, Демократичної Соціалістичної Республіки Шрі-Ланка та Японії вручили вірчі грамоти Президенту України Володимиру Зеленському.
Усе велике починається з малого: Арт-проекти ентузіастів
Багато місць, відомих сьогодні на весь світ, було створено купкою ентузіастів без грошей і сторонньої допомоги. Ці люди жили ідеями і робили все, щоб втілити їх у реальність. Офіційною датою появи стріт-арту вважається 1942 рік, розпал Другої світової війни. Саме тоді один креативний працівник детройтської фабрики на прізвище Кілрой почав писати фразу «Kilroy was here»
Онлайн-семінар від Міжнародного жіночого клубу Києва
1 грудня з 10:00 до 11:30 Міжнародний жіночий клуб Києва запрошує долучитись до онлайн-заходу на платформі Zoom на тему: «Як бути у часи невизначеності? Секрет вашого успіху»
Каньйони: Глибокі й довгі
Коли як не заказ підкорювати вершини, долати моря і дертись по скелях? Найчастіше люди докладають величезних зусиль, аби все життя насолоджуватися комфортом. Однак іноді наша душа вимагає романтики, тому OUTLOOK розповість вам про сім неповторних каньйонів.
Гетто світу: Бедфорд: англійська глибинка з італійським присмаком
Сьогодні розповіддю про одне з найбільш дивовижних поєднань, яке тільки можна уявити, таких несхожих одне на одного народів – італійців та англійців – ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену етнічним гетто світу. Приготуйтеся вирушити разом з нами в холодний і дощовий Бедфорд, де ми зануримося в теплу середземноморську атмосферу.
Музеї, що лікують
«Мені, будь ласка, еліксир від головного болю, настоянку на корені мандрагори, пігулки від серця і трохи морфіну…» – приблизно так зверталися до аптекарів пацієнти кілька століть тому. А ті готували різноманітні бовтанки і суміші у фармакологічних лабораторіях, які знаходилися прямо в сусідніх кімнатах.
Закрыть
Outlook facebook page